VÍZA DO VIETNAMU → Jak získat + Ceny?

viza-do-vietnamu-navod
Jak a jaký typ turistického víza do Vietnamu si vyřídit? Máte několik možností – nejvýhodnější jsou online e-víza.
1. Inforamce o vstupu + vízech
2. E – víza do Vietnamu online
3. Turistická víza do Vietnamu
4. Jak získat víza do Vietnamu
5. Co dělat při ztrátě dokladů

Jak na turistické vízum do Vietnamu (E-víza či VOA)?

  • Víza do Vietnamu jsou nezbytná pro české turisty, kteří navštíví tuto zemi. Vydávání turistických víz do Vietnamu bylo opět obnoveno 15.března 2022, je možné tedy vyřizovat e-víza online přes internet. Pokud chcete jako turista navštívit Vietnam, potřebujete vietnamské vízum, jinak nebudete vpuštěni do země. Víza do Vietnamu pořídíte nejlevněji a nejrychleji na internetu – byly 2 nejvhodnější možnosti pro turisty: Víza po příletu (Visa on arrival „VOA“) a již od léta 2023 i e-víza (jednovstupová víza s dobou pobytu do 90 dní + vícevstupová víza do 90 dní). E-vízum platilo dříve na 30 dní pobytu, nyní došlo opět ke zjednodušení a prodloužení pobytu.
  • Po kovidovém období již platí možnost získání turistického jednovstupového + vícevstupového online víza až do 90 dní pobytu, či případně víza přes ambasádu. Víza až na 3 měsíce – 90 dní pobytu je možné žádat také online od poloviny srpna 2023. Ve Vietnamu již prakticky neplatí žádná covidová opatření jako dříve, vše bylo zrušeno a země žije jako dříve před Covidem. Tento článek je zaměřen jen na turistická víza, dále se také vydávají i obchodní víza do Vietnamu.

E-víza platná až do 90 dní pobytu a s více vstupy v roce 2024.

  • Je zavedena možnost získání elektronického víza (E-visa) pouhým emailem po vyplnění online formuláře. Tento postup sjednání e-víza platí pro jednovstupová i vícevstupová víza s dobou pobytu do do 90 dní a nyní je již pro 80 vybraných zemí (včetně České a Slovenské republiky). Tento postup získání těchto e-víz je opět plně v provozu a můžete o ně žádat online. Single entry – jsou jednovstupová víza, Multiple entry – jsou vícevstupová víza.
  • Toto jednovstupové a vícevstupové e-vízum do 90 dní pobytu si lze vyřídit online ➜ https://immigration.gov.vn (oficiální web k vyřízení e-víza, potvrzený vietnamským ministerstvem kultury, sportu a turismu, web má občas výpadky, zkuste opakovat připojení v jinou dobu či jiný den…). Na webu pokračujte poté na první položce – E-visa Electronic Visa. Níže je obrázek z úvodní stránky tohoto webu:
e-viza-vietnam-portal
Úvodní stránka oficiálního vietnamského webu imigrace. Zde můžete vyplnit online formulář a zažádat online o elektronické i vícevstupové vízum do Vietnamu.
  • Ostrov Phu Quoc v jižním Vietnamu ➜ na Ostrov Phu Quoc můžete vstoupit bezvízově a to na 30 dnů za turistickým účelem. Turisté musí přicestovat přes mezinárodní hraniční přechod a stejně tak vycestovat. Nelze tedy bezvízově vstoupit na Phu Quoc a pak cestovat dále po Vietnamu (info z portálu MZV).
  • Bez víza do Vietnamu ➜ vstoupit můžou na určitou dobu jen obyvatele států, které jsou členy společenství ASEAN a těchto dalších zemí světa. V dohledné době Vietnam plánuje zrušit víza i pro další země. Uvidíme co přinese blízká budoucnost, jsou ohlášena některá další uvolnění pro vstup do země.

JÍZDENKY na dopravu kupujte zde


Pro vstup do Vietnamu platí pro turisty od 15. března 2022 tyto pravidla:

1. Musíte mít cestovní pojištění které pokryje náklady minimálně za 10 000 USD (i na Covid)

2. Turisté z České či Slovenské republiky musí mít vízum do Vietnamu


⚠️ Není nutné mít do Vietnamu očkování proti Covidu ani test na Covid, tato povinnost odpadla. Není ani nutné mít trasovací aplikaci v mobilu a zdravotní deklaraci, to je také zrušeno.
Antigenní či PCR test jen případně pro leteckou společnost, doporučuji zjistit před odletem. Pokud byste zaregistrovali v průběhu pobytu ve Vietnamu, že můžete mít příznaky Covidu, musíte neprodleně volat vietnamskou zdravotnickou linku 1900 3228. Zde je také seznam autorizovaných testovacích zařízení, kde se lze nechat otestovat či případně diagnostikovat na Covid. Dále upozorním, že tyto podmínky se mohou v průběhu následujících měsíců měnit (již několikrát se měnily). Informace budu v případně nutnosti postupně aktualizovat. Aktualizováno 23. 2. 2024.


👉 Jak získat e-víza do Vietnamu až na 90 dní pobytu, čtěte:


📜 Vietnam nabízí 2 typy turistických víz pro rok 2024:

Typy elektronických víz do Vietnamu:

1. VÍZUM KE VSTUPU DO 90 dní pobytu (tzv. „Single entry“)

– jednovstupové za 25 USD / 1 osoba (do Vietnamu můžete vstoupit či opustit ho jen jednou)
– toto vízum lze od srpna 2023 vyřídit jako e-vízum na adrese https://immigration.gov.vn
– tato víza jsou v provozu od poloviny srpna 2023

2. VÍZUM KE VSTUPU DO 90 dní pobytu (tzv. „Multiple entry“)

– vícevstupové za 50 USD / 1 osoba (do Vietnamu můžete vstoupit či opustit ho několikrát)
– toto vízum lze od srpna 2023 vyřídit jako e-vízum na adrese https://immigration.gov.vn
– tato víza jsou v provozu od poloviny srpna 2023


Víza do Vietnamu můžete získat těmito 3 způsoby:


1. Elektronické turistické vízum s délkou pobytu do 90 dní

  • Platí pro jeden či více vstupů do Vietnamu s délkou pobytu až do 90 dní. Toto je momentálně nejvyužívanější vízum pro turisty. Na tato výhradně turistická víza můžete přijet do Vietnamu i po zemi na některý z příhraničních přechodů a nebo i na lodi a samozřejmě přiletět na mezinárodní vietnamská letiště, seznam níže. Tento postup sjednání a e-víza platí již pro 80 vybraných zemí  včetně České a Slovenské republiky. Při tomto postupu se nevyřizuje a neplatí žádný schvalovací dopis, jako tomu bylo dříve u víz po příletu. Toto turistické vízum vyřídíte vyplněním online formuláře zde: https://immigration.gov.vn. Při vyplňování žádosti se nahrává do formuláře fotka z pasu (4×6 cm, bílé pozadí, bez slunečních brýlí na obličeji, neplatí pro dioptrické brýle) a také naskenovaná celá stránka z pasu kde je fotka a další informace. Platba se provádí online např. platební kartou Visa či MasterCard. V případě jakéhokoli problému či dotazu, je i možnost pomoci na této stránce.

Jak podat a vyřídit žádost o e-víza do Vietnamu:

  • 1. Vyplníte formulář + nahrajete fotky
  • 2. Obdržíte kód dokumentu k vašemu vízu a zaplatíte online (kód si někam uložte)
  • 3. Do 3-5 dnů by měla být vaše žádost vyřízena, stav si kontrolujte viz. bod č.4 níže
  • 4. Použijete obdržený kód, email a datum vašeho narození na webu (E-visa search) a vízum si vytisknete

S elektronickým vízem až na 90 dní pobytu můžete vstoupit do Vietnamu přes tato místa:

  • 13 mezinárodních letišť: Noi Bai (Hanoj), Tan Son Nhat (Ho Či Minovo město), Cam Ranh (Khanh Hoa), Da Nang, Cat Bi (Hai Phong), Can Tho, Phu Quoc (Kien Giang), Phu Bai (Thua Thien Hue), Van Don (Quang Ninh), Tho Xuan (Thanh Hoa), Dong Hoi (Quang Binh), Phu Cat (Binh Dinh), Lien Khuong (Lam Dong).
  • 16 hraničních přechodů: Tay Trang (Dien Bien), Mong Cai (Quang Ninh), Huu Nghi (Lang Son), Lao Cai, Na Meo (Thanh Hoa), Nam Can (Nghe An), Cau Treo (Ha Tinh), Cha Lo (Quang Binh), La Lay and Lao Bao (Quang Tri), Bo Y (Kon Tum), Moc Bai and Xa Mat (Tay Ninh), Tinh Bien and Vinh Xuong (An Giang), Ha Tien (Kien Giang).
  • 13 lodních přístavů: Hon Gai and Cam Pha (Quang Ninh), Hai Phong, Nghi Son (Thanh Hoa), Vung Ang (Ha Tinh), Chan May (Thua Thien Hue), Da Nang, Nha Trang (Khanh Hoa), Quy Nhon (Binh Dinh), Dung Quat (Quang Ngai), Vung Tau (Ba Ria – Vung Tau), Ho Chi Minh City, Duong Dong (Kien Giang).


2. Na velvyslanectví Vietnamu v Praze

  • Záleží na vás, dle mého názoru ztrácíte zbytečně čas a zbytečně zaplatíte o cca 2 000,- Kč více, po obdržení však máte jistotu vstupu do Vietnamu. Adresa:  Plzeňská 214/2578, Praha 5, více info a kontakty


3. Online na internetu tzv. víza po příletu (Visa on arrival, VOA)

  • Toto se využívalo, nyní však většině z vás stačí využít možnost získání e-víza, která byla zjednodušena. Takže můžete přeskočit a nemusíte číst. Využít můžete různých prodejců víz, např. Vietnamvisa.com, abyste obdrželi vietnamská víza po příletu, musíte dostat tzv.„Approval letter“ schvalovací dopis. Razítko do pasu s vízem dostanete až po příletu na letišti ve Vietnamu. Schvalovací dopis si zakoupíte u některé z těchto společností, jistotu získání víza však máte až na letišti ve Vietnamu). Víza po příletu platí v případě, že do Vietnamu (Hanoj, Ho Či Minovo město, Da Nang) přiletíte letadlem, pokud budete chtít přijet ze sousední země napoprvé např. autobusem či na motorce (po zemi), tato víza nelze využít. Nenechávejte si vyřizování víza či schvalovacího dopisu na poslední chvíli! Může se bohužel stát, že dopis, ale i e-vízum nebude do 3 dnů vyřízeno.

luxusni-vlaky-hanoj-lao-cai


Jak postupovat při žádání víza po příletu (Visa on arrival „VOA“):

Krok Postup k vízům po příletu
1. U online prodejců vyplníte na jejich webu formulář s údaji o vás, vstupu, době pobytu, účelu, atd…. Jen několik údajů, nic složitého a vyplní ho téměř každý, kdo ovládá alespoň trochu anglický jazyk. Označení vietnamských víz: DL – turistická víza / DN – obchodní víza.
2. Poté platební kartou či platbou přes Paypal zaplatíte poplatek za „Approval letter“ (schvalovací dopis) dle toho, jaký typ vietnamského víza jste si vybrali. Společnosti mají uvedený ceníky na webu.
3. Následně by vám měl přibližně do 2 dnů dorazit emailem tzv. „Approval letter“ (schvalovací dopis) – vytiskněte si ho 2x a společně s 2 fotkami pasového formátu předložíte po příletu na vietnamské letišti v imigrační kanceláři. V dopisu budou uvedeni i jiní lidé, toho si nemusíte všímat. Může se stát, že email se schvalovacím dopisem vám spadne do složky SPAM, doporučuji kontrolovat i tuto složku!
4. Společně se schvalovacím dopisem musíte ještě vyplnit jednoduchý vstupní formulář do Vietnamu a přiložit fotku pasového formátu. Tento formulář můžete také dostat v letadle před přistáním ve Vietnamu a nebo na letišti ve Vietnamu. Pokud chcete ušetřit pár minut času, stáhněte si ho zde a vyplňte. Rozměr fotky k formuláři má být 4×6 cm (tyto rozměry prý ale nikdo přesně neřeší, raději však dodržte tento formát).
5. Vytiskněte si schvalovací dopis (2x) a formulář pro příletová víza (2x) si společně s dvěma fotkami přibalte do příručního batohu a můžete letět. Doporučuji si ho také někde uchovat v digitální podobě, abyste ho měli v případě problému po ruce.

Cena za vízum do Vietnamu (v případě „VOA“):

Pokud tedy přiletíte do Vietnamu např. na 1 měsíc s jedním vstupem, cena za vízum do Vietnamu bude ve finále např. při využití společnosti Vietnamvisa.com – 12 USD (za vyřízení schvalovacího dopisu) + 25 USD poplatek za typ vybraného víza (platba až na letišti) – celkem tedy 37 dolarů.

Při větším počtu žádostí o schvalovací dopisy a tedy tzv. víza po příletu, se cena za jednu žádost nepatrně snižuje. viz. ceníky na webech společností. Společností zprostředkujících víza po příletu je daleko více, toto je jen příklad.

Vietnamvisa.com – nízká cena (12 USD / 1 měsíc / 1 osoba, jednovstupové vízum) za vyřízení a poskytnutí schvalovacího dopisu, rychlé vyřízení (cca 2-3 dny), ověřené služby, platba online (platební kartou, Paypal)


Ceny jsou u těchto společností uvedeny jen za poskytnutí schvalovacího dopisu. Samotné vietnamské vízum zaplatíte až po příletu do Vietnamu! Při vstupu do Vietnamu musíte mít platný cestovní pas alespoň 6 měsíců! Vízum do Vietnamu už máte, ale potřebujete letenku do Vietnamu nebo rezervovat ubytování na první dny v Hanoji?

VLAKY z HANOJE do SAPY (+Jízdenky)


Často kladené dotazy ohledně víz do Vietnamu:

1. Je získání víza po příletu (Visa on arrival) legální?

Ano, získání víza po příletu přes internet je legální a ověřený postup, který využívá většina cestovatelů do Vietnamu. Vyřízení tzv. „visa upon arrival“ upravuje článek 18 zákona č. 47/2014/QH13 ze dne 16.6.2014, o vstupu a pobytu cizinců na území Vietnamu (účinného od 1.1.2015), informace je z portálu MZV. Imigrační kanceláře na vietnamských letištích (Hanoj, Ho Či Minovo město, Da Nang) tyto víza přijímají a akceptují. V roce 2014 nastal menší problém u společnosti Air France, která tyto víza nějakou dobu neakceptovala. Problém byl však během pár týdnů odstraněn a společnost již tyto víza akceptuje. Chcete mít 100% jistotu zda letecké společnosti akceptují schvalovací dopis? Kontaktujte příslušného leteckého dopravce!

2. Kdy mohu vstoupit do Vietnamu a opustit ho?

Po obdržení schvalovacího dopisu v případě víza po příletu, můžete vstoupit do Vietnamu i o pár dní později. Není však možné vstoupit do Vietnamu ještě před obdržením tohoto dopisu. Při vstupu budou víza platná po dobu o který typ víza jste žádali (1 nebo 3 měsíce). Vietnam můžete opustit kdykoli v této době. Např. budu mít víza na 1 měsíc, ale po 10 dnech již můžu odcestovat ze země. Nebo budu mít víza na 3 měsíce, ale po 45 dnech se rozhodnu Vietnam opustit.

3. Cestuji do Vietnamu s dětmi, potřebuji schvalovací dopis?

Pokud cestujete do Vietnamu s dětmi, musíte pro ně také zažádat o schvalovací dopis v případě víza po příletu. Jestli s vámi letí na jeden pas, nebudou platit na letišti ve Vietnamu poplatek za poskytnutí víza. Pro více informací kontaktujte příslušnou společnost, která vyřizuje schvalovací dopis/víza.

4. Potřebuji vietnamské vízum pokud přes letiště jen procházím?

Pokud se na letišti ve Vietnamu jen pár hodin zdržíte a pokračujete dále do jiné země, vietnamské vízum nepotřebujete. Musíte se však zdržovat v tranzitní zóně. Jestli musíte tuto zónu opustit např. pro vyzvednutí zavazadla, kontaktuje příslušné pracovníky na letišti. Pokud již opustíte i na pár hodin letiště, je nezbytné mít vietnamské vízum.

5. Mohu využít víza po příletu, pokud přijedu po zemi ze sousední země?

Ne, víza po příletu lze použít jen když do Vietnamu (Hanoj, Ho Či Minovo město, Da Nang) přiletíte letadlem. Pokud budete cestovat do Vietnamu napoprvé např. na motorce, autobusem z Laosu, Kambodže, Číny musíte si víza do Vietnamu vyřídit na příslušné ambasádě a nebo tedy využít online 1-měsíční turistická e-víza.

6. Jak dlouho trvá vyřízení schvalovacího dopisu do Vietnamu?

Většinou vyřízení trvá 2-3 dny, někdy ho můžete mít již i 2.den, přečtěte si informace na webech společností. Pokud si připlatíte, společnosti ho vyřizují i urgentně v řádu hodin. Ceny příplatků jsou uvedeny na webech společností. Např. Cheapvietnamvisa.net – vyřízení jednovstupového víza na 1 měsíc během půl dne – 23 Usd. Nenechávejte si vyřízení schvalovacího dopisu a nebo i e-víza na poslední chvíli!

7. Na internetu jsou různé ceny za poskytnutí schvalovacího dopisu, proč?

Schvalovací dopis pro příletová víza vám vyřídí různé online cestovní agentury a zprostředkovatelé z Vietnamu. Na internetu jich jsou desítky až stovky. Cena za tento schvalovací dopis nikde není zákonně pevně stanovena, tudíž o cenně si mohou rozhodnout sami. Cena může být 8 USD ale i 30 USD.

8. Jak dlouho trvá vyřízení online elektronického e-víza do  Vietnamu?

Většinou je vyřízeno max. do 3-5 dnů, nicméně mohou být výjimky. Někdy je vyřízeno do 2.dne někdy nemusí být vyřízeno ani 3.den. Opět tedy platí nenechávat vyřizování na pár dní před odjezdem, ale vyřídit si toto e-vízum třeba 3 týdny před odletem. Pokud by nedošlo k vyřízení e-víza, zkuste kontaktovat online podporu (nelze však zaručit že se vám někdo ozve).

9. Špatně jste vyplnili informace u online formuláře na online 1-měsíční e-víza?

Může se to stát každému, zjistíte že jste špatně zadali vaše osobní informace při vyplňování online formuláře. Co v tomto případě dělat? Opět platí co výše – kontaktujte online podporu.

10. Musím mít na cestu vytištěné online 1-měsíční vízum do Vietnamu?

Ano, musíte mít samozřejmě vytištěné toto e-vízum sebou na cestu. Budete se tímto prokazovat při vstupu do Vietnamu. Pro jistotu doporučuji si udělat fotokopii, ale i třeba zálohu někam do svého online úložiště/cloudu.

11. Cestujeme také do Laosu a Kambodže, jak získáme e-víza do těchto zemí?

E-víza do Laosu a Kambodže lze již také získat jednoduše online. Oficiální stránka pro e-víza do Laosu > https://laoevisa.gov.la a oficiální stránka pro e-víza do Kambodže > https://www.evisa.gov.kh. Na těchto webech je i řada doplňujících informací k e-vízům do těchto zemí, doporučuji vše pročíst, weby jsou v angličtině.

REZERVUJTE si MOTORKU ZDE


Co dělat v případě ztráty či odcizení cestovního dokladu?

Pokud vám budou odcizeny cestovní doklady nebo je ve Vietnamu ztratíte, je třeba kontaktovat policii a nechat si vystavit dokument o vzniklém odcizení. Poté se osobně dostavit na velvyslanectví Čr v Hanoji. Doporučuje se nejdříve velvyslanectví telefonicky kontaktovat.

PŘIPRAVTE SI:

– 2 barevné fotografie o rozměrech 3,5 x 4,5 cm
– policejní protokol o události vystavený vietnamskou policií
– kopie ztraceného/odcizeného cestovního dokladu (pokud ji máte)
– finanční prostředky k úhradě poplatku dle aktuálního kurzu

VELVYSLANECTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V HANOJI:
Adresa:
13 Chu Van An, Hanoj
Telefon:
+84 24 3845 4131-2
Nouzová linka: +84/912341032
E-mail:
hanoi@embassy.mzv.cz
Web:
www.mzv.cz/hanoi
Provozní hodiny úřadu: podívejte se na aktuální provozní hodiny

Na základě žádosti zastupitelský úřad provede ověření totožnosti občana a jeho státního občanství ČR, a vystaví náhradní cestovní doklad, který slouží k návratu zpět do ČR, a je vystaven s platností na dobu nezbytně nutnou pro tento účel. Občan si již následně sám zajistí vystavení vietnamského výjezdního víza do náhradního cestovního dokladu (info z webu MZV). Aktuální informace poskytne MZV.

REZERVUJTE si VÝLET / TÚRU ZDE

tura-vylet-pruvodce-vietnam


Celní a devizové předpisy při vstupu do Vietnamu:

Chcete vstoupit do Vietnamu a víte co si můžete přivézt či naopak vyvézt?
Dodržujte podmínky pro tento vstup, které stanoví vietnamské zákony.

MŮŽETE SI PŘIVÉZT DO VIETNAMU:

– 2 l lihovin či vína, 3 l piva, 200 ks cigaret, 100 ks doutníků, 500g tabáku, 5 kg čaje, 3 kg kávy a osobní šperky
– elektroniku, valuty nad 5.000 USD, cenné kovy, drahokamy a videokazety je nutné deklarovat v celním prohlášení v zájmu bezproblémového odbavení při příjezdu do VSR.
– celková hodnota dováženého zboží by neměla přesáhnout 400 USD

NESMÍ SE DOVÁŽET DO VIETNAMU:

– zbraně, munice, výbušniny, petardy, pornografické a „politicky závadné“ materiály
– cigarety nad povolený limit, starožitnosti, drogy

– Při nákupu předmětů, které mohou být pokládány za starožitnosti, si uschovejte účtenky pro celní kontrolu.
– Je zákaz vývozu starožitností bez povolení Ministerstva kultury Vietnamu, vietnamské měny, chráněných živočichů, plazů a opeřenců.
– Povinnost prokázat dostatek finančních prostředků na pobyt ve Vietnamu není stanovena.
(informace o devizových předpisech, dovozu a vývozu, převzaty z portálu MZV, zde je aktuální info)


Další doplňující dotazy o cestování ve Vietnamu:

1. Jaký je oficiální web pro vyřízení turistického e-víza do 90 dní pobytu?

  • Oficiální web pro vyřízení turistického jednovstupového a vícevstupového e-víza do Vietnamu až na 90 dní turistického pobytu je https://immigration.gov.vn.

2. Mohu do Vietnamu jako turista vstoupit bez víza?

  • Ne, do Vietnamu za turistickým účelem můžete vstoupit jedině s vízem určeným na danou dobu.
  • Platí výjimka např. na Ostrov Phu Quoc a nebo pro turisty z některých jiných zemí

3. Jak se dostanete z Hanoje do Sapy?

  • Z Hanoje do Sapy či Lao Cai můžete jet autobusy, minivany, vlakem do Lao Cai či soukromým autem. Více info o vlacích do Lao Cai zde: 10 luxusních vlaků z Hanoje do Lao Cai. Cesta vlakem do Lao Cai z Hanoje trvá cca 8 hodin.

4. Na jak dlouho jet do severního Vietnamu?

  • Severní Vietnam je velkou oblastí, doprava někdy trvá spoustu času a záleží co chcete vidět, 1 měsíc je optimální.

5. Je Vietnam pro turisty drahou záležitostí?

  • Pokud se budete pohybovat po vlastní ose, Vietnam není extrémně drahou zemí. Ubytování a stravování bývá většinou levné, taktéž služby. Vietnam si však můžete užít i v luxusních drahých hotelech a restauracích, takže i luxusní dovolenou si zde můžete užít, záleží prostě na místě.

6- Jak se přepravovat po Vietnamu, jaké jsou možnosti?

  • Dopravní možnosti ve Vietnamu: Vlaky, autobusy, minivany, letadla, lodě/ferry, soukromá taxi, Grab či Go-Jek. Více informací zde: Doprava ve Vietnamu.

7. Co je to schvalovací dopis do Vietnamu a jak ho získat?

  • Toto už nemusíte využívat. Víza vyřídíte přes oficiální web. Byla to jedna s možností, jak získat turistická víza do Vietnamu na 1-3 měsíce. Schvalovací dopis lze zakoupit online a samotné vízum do Vietnamu poté dostanete po zaplacení ceny víza na letišti, na kterém vstoupíte do Vietnamu. Jistotu vstupu do Vietnamu získáte tedy až na letišti ve Vietnamu.

8. Jaké jsou další tipy pro Vietnam?

  • Tipů pro cestování ve Vietnamu je nepřeberné množství, ty nejdůležitější v tomto článku: Tipy pro Vietnam.

9. Jak dlouho trvá vyřízení turistického online e-víza do Vietnamu?

  • Turistické jednovstupové a vícevstupové online vízum až na 90 dní pobytu bývá vyřízeno většinou během 3 dnů. Není však příliš vhodné na tuto dobu přesně spoléhat, tudíž s vyřízením tohoto víza začněte s dostatečným předstihem, může dojít k mírnému zpoždění.

10. Mohu vstoupit do Vietnamu s turistickým e-vízem přes vietnamská letiště?

  • Ano, nejvyužívanější mezinárodní letiště ve Vietnamu – Noi Bai v Hanoji, Tan Son Nhat v Ho Či Minovo městě či letiště Da Nang akceptují 1-měsíční turistické online vízum. Pravděpodobně využijete pro vstup do Vietnamu tato letiště, můžete tedy toto vízum využít.

ceny-jidlo-ubytovani-sluzby-vietnam


👉 Víza do Vietnamu – shrnutí 3 možností získání:

Víza do Vietnamu: Informace
Turistické e-vízum s délkou pobytu až do 90 dní
Platí se jednorázový poplatek 25-50 USD (jednovstupová / vícevstupová)
Můžete vybrat jednovstupové či vícevstupové e-vízum na více dní
Lze ho získat online na oficiálním webu immigration.gov.vn
Vyplníte žádostní formulář a nahrajete fotky
Zaplatíte online např. platební kartou
Během 3 dnů by měla být žádost vyřízena
Víza z Velvyslanectví Vietnamu v Praze Adresa: Plzeňská 214/2578, Praha 5
Vyžaduje osobní návštěvu
Poplatek přibližně 2 000,- Kč
Poskytuje jistotu vstupu do Vietnamu
Víza po příletu (Visa on arrival, VOA) přes internet Vyžaduje tzv. „Approval letter“ (schvalovací dopis)
Většina z vás již asi nevyužije. Lze jej získat od různých prodejců víz, např. Vietnamvisa.com
Platí pouze při příletu letadlem na letiště v Hanoji, Ho Či Minově městě nebo Da Nangu
Razítko do pasu s vízem obdržíte až po příletu do Vietnamu
Dopis i e-vízum nemusí být vyřízeno do 3 dnů, takže nechte dostatek času na vyřízení

radical-storage-banner

vietnam-motorkadoprava-severni-vietnam

Praktické informace ➔

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasů: 128

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: