Jak získat VÍZA DO VIETNAMU (2021)?

levna-viza-vietnam
Jak a jaký typ turistického víza do Vietnamu si vyřídit? Máte několik možností – nejvýhodnější jsou online e-víza.

1. E – víza do Vietnamu na 30 dní
2. Turistická víza do Vietnamu
3. Jak získat víza do Vietnamu
4. Co dělat při ztrátě dokladů
5. Video návod – jak získat víza


Vietnam se pomalu otevírá turistům od listopadu 2021. Ale…

  • 17. listopadu 2021 přistálo ve Vietnamu první letadlo s několika zahraničními turisty po dlouhých 20 měsících, kdy byly uzavřeny hranice pro turisty kvůli pandemické situaci. Od listopadu 2021 bude možné se do Vietnamu dostat, ale za určitých podmínek a předpisů, které nejsou pro nezávislé cestovatele, kteří chtějí poznat velkou část Vietnamu, vhodné a prakticky odradí od cesty do Vietnamu. Alespoň v této první fázi. Vietnam by se měl otevírat v několika krocích, pokud to pandemická situace dovolí v průběhu několika následujících měsíců. 1. krok je otevření turistům právě v listopadu 2021. Ale za těchto restriktivních podmínek:

1. Musíte mít Očkování proti COVIDU nebo doklad o prodělání nemoci za posledních 6 měsíců
2. Musíte mít negativní test (RT-PCR/RT-LAMP) starý max. 72 hodin.
3. Musíte mít cestovní pojištění které pokryje náklady minimálně za 50 000 USD
4. Cestování a pobyt ve Vietnamu jen s příslušnými cestovkami a zatím jen v některých lokalitách a daných hotelech. V první fázi možný pobyt v oblastích Ha Long, Da Nang + Hoi An, Nha Trang, Ostrov Phu Quoc.
5. Po příjezdu nainstalovat vietnamskou trasovací aplikaci do telefonu – IGOVN nebo PC-COVID
6. Na webu https://travelpass.tourism.vn – registrace pro zobrazování očkovacího certifikátu + PCR testu

Dále platí určitá další omezení či podmínky pro pohyb v těchto oblastech. Doporučuji sledovat aktualizované informace na oficiálním webu vietnamského turismu. Plné otevření Vietnamu pro všechny turisty je odhadováno na období březen-červen 2022, dle toho jaká bude situace ohledně COVIDU. Dále upozorním, že tyto podmínky se mohou v průběhu následujících měsíců měnit a bohužel nemohu za tyto informace nést odpovědnost. Informace budu postupně aktualizovat. Aktualizováno 19. 11. 2021.


Nejlevnější turistické vízum do Vietnamu (VOA a E-víza).

  • Vydávání turistických víz je až do odvolení kvůli pandemii pozastaveno, více info >>> !!! Cestování do Vietnamu v souvislosti s pandemií COVID-19 – Aktuální informace z portálu MZV. Pokud chcete jako turista navštívit Vietnam, potřebujete vietnamské vízum, jinak nebudete vpuštěni do země. Víza do Vietnamu pořídíte nejlevněji a nejrychleji na internetu – nyní 2 nejvhodnější možnosti pro turisty: Víza po příletu (Visa on arrival „VOA“) a již od 1.2.2017 E-víza (jednovstupová víza s dobou pobytu do 30 dnů). Tento článek je zaměřen jen na turistická víza, dále se také vydávají i obchodní víza do Vietnamu.

E-víza do 30 dní pobytu s jedním vstupem i v roce 2021.

  • Od 1. února 2017 byla zavedena možnost získání elektronického víza (E-visa) pouhým emailem po vyplnění online formuláře. Tento postup sjednání e-víza platí jen pro jednovstupová víza s dobou pobytu do 30 dnů (25 Usd) a nyní je již pro 80 vybraných zemí (včetně České a Slovenské republiky). Tento postup získání tohoto jednovstupového e-víza na 1 měsíc byl v říjnu 2018 prodloužen až do roku 2021.
  • Toto jednovstupové e-vízum na 1 měsíc si lze vyřídit online icon-angle-double-right https://immigration.gov.vn (oficiální web k vyřízení e-víza, potvrzený vietnamským ministerstvem kultury, sportu a turismu, web má občas výpadky, zkuste opakovat připojení v jinou dobu či jiný den…). Níže je obrázek z úvodní stránky tohoto webuicon-angle-double-down
e-viza-vietnam-portal
Úvodní stránka oficiálního vietnamského webu imigrace. Zde můžete vyplnit online formulář a zažádat o online 1-měsíční e-vízum do Vietnamu.
  • Ostrov Phu Quoc v jižním Vietnamu icon-angle-double-right na ostrov Phu Quoc můžete vstoupit bezvízově a to na 30 dnů za turistickým účelem. Turisté musí přicestovat přes mezinárodní hraniční přechod a stejně tak vycestovat. Nelze tedy bezvízově vstoupit na Phu Quoc a pak cestovat dále po Vietnamu (info z portálu MZV).
  • Bez víza do Vietnamu icon-angle-double-right vstoupit můžou na určitou dobu jen obyvatele států, které jsou členy společenství ASEAN a těchto dalších zemí světa. V dohledné době Vietnam plánuje zrušit víza i pro další země. Uvidíme co přinese rok 2021 a blízká budoucnost.

JÍZDENKY na dopravu kupujte zde

Jak získat e-víza a víza po příletu do Vietnamu, čtěte nížeicon-angle-double-down


Vietnam nabízí 4 typy turistických víz pro rok 2021:


1. VÍZUM KE VSTUPU NA 1 MĚSÍC (tzv. „Single entry“)

– jednovstupové za 25 USD/1 osoba (do Vietnamu můžete vstoupit či opustit ho jen jednou)
– toto vízum lze od 1.2.2017 vyřídit jako e-vízum na adrese https://immigration.gov.vn

2. VÍZUM KE VSTUPU NA 1 MĚSÍC (tzv. „Multiple entry“)

– vícevstupové za 50 USD / 1 osoba (do Vietnamu můžete vstoupit či opustit ho několikrát)
– musíte mít připravený a odsouhlasený schvalovací dopis

3. VÍZUM KE VSTUPU NA 3 MĚSÍCE (90 dní)

– jednovstupové za 25 USD / 1 osoba (do Vietnamu můžete vstoupit či opustit ho jen jednou)
– musíte mít připravený a odsouhlasený schvalovací dopis

4. VÍZUM KE VSTUPU NA 3 MĚSÍCE (85 – 87 dní)

– vícevstupové za 50 USD / 1 osoba (do Vietnamu můžete vstoupit či opustit ho několikrát)
– musíte mít připravený a odsouhlasený schvalovací dopis

– 25. 8. 2016 – Vietnam zavedl vícevstupová turistická víza na 6 a 12 měsíců pro občany USA:
– cena 95 USD (6 měsíců) a 135 USD (12 měsíců), cestovatel musí opustit Vietnam každé 3 měsíce


Víza do Vietnamu můžete získat těmito 3 způsoby:


1. Na velvyslanectví Vietnamu v Praze

  • Záleží na vás, dle mého názoru ztrácíte zbytečně čas a zbytečně zaplatíte o cca 2 000,- Kč více, po obdržení však máte jistotu vstupu do Vietnamu. Adresa:  Plzeňská 214/2578, Praha 5, více info a kontakty

2. E-vízum s délkou pobytu do 30 dnů (jednovstupová, 25 Usd)

  • Funguje již od 1.2.2017. Platí jen na jeden vstup do Vietnamu s délkou pobytu do 30 dnů. Na tato víza můžete přijet do Vietnamu i po zemi na některý z příhraničních přechodů a nebo i na lodi a samozřejmě přiletět na mezinárodní vietnamská letiště – zde je seznam těchto vstupních a odjezdových míst (ofic.informace z webu imigr.oddělení, update v únoru 2019). Tento postup sjednání a e-víza platí již pro 80 vybraných zemí  včetně České a Slovenské republiky. Při tomto postupu se nevyřizuje a neplatí žádný schvalovací dopis. Vízum vyřídíte zde: https://immigration.gov.vn. Při vyplňování žádosti se nahrává do formuláře fotka z pasu (4×6 cm, bílé pozadí, bez slunečních brýlí na obličeji, neplatí pro dioptrické brýle) a také naskenovaná celá stránka z pasu kde je fotka a další informace. Platba se provádí online. V případě jakéhokoli problému či dotazu, je i možnost pomoci na této stránce.

Jak podat a vyřídit žádost o e-víza do Vietnamu na 1 měsíc:

  • 1. Vyplníte formulář + nahrajete fotky
  • 2. Obdržíte kód dokumentu k vašemu vízu a zaplatíte online (kód si někam uložte)
  • 3. Do 3 dnů by měla být vaše žádost vyřízena, stav si kontrolujte viz. bod č.4 níže
  • 4. Použijete obdržený kód, email a datum vašeho narození na webu (E-visa search) a vízum si vytisknete

3. Online na internetu tzv. víza po příletu (Visa on arrival, VOA)

  • Doporučuji využít ověřených služeb prodejců nejlépe na Cheapvietnamvisa.net nebo Vietnamvisaprovider.com, abyste obdrželi vietnamská víza po příletu, musíte dostat tzv.„Approval letter“ schvalovací dopis. Razítko do pasu s vízem dostanete až po příletu na letišti ve Vietnamu. Schvalovací dopis si zakoupíte u některé z těchto společností, jistotu získání víza však máte až na letišti ve Vietnamu). Víza po příletu platí v případě, že do Vietnamu (Hanoj, Ho Či Minovo město, Da Nang) přiletíte letadlem, pokud budete chtít přijet ze sousední země napoprvé např. autobusem či na motorce (po zemi), tato víza nelze využít. Osobně jsem využil služeb společnosti Cheapvietnamvisa.net bez jakéhokoli problému a vím i o dalších lidech, kteří tuto společnost také využili. Nenechávejte si vyřizování víza či schvalovacího dopisu na poslední chvíli! Může se bohužel stát, že dopis, ale i e-vízum nebude do 3 dnů vyřízeno.

icon-exclamation-circle Ani s jednou z uvedených společností nespolupracuji, pokud byste řešili nějaký problém či dotaz musíte kontaktovat tyto společnosti. Pokud byste řešili jiné specifické situace ohledně víz, tranzity mezi sousedícími zeměmi, přestupy, či máte jiné dotazy, kontaktujte velvyslanectví Čr v Hanoji. Kontakty níže.

luxusni-vlaky-hanoj-lao-cai

Jak postupovat při žádání víza po příletu (Visa on arrival „VOA“):

  • 1. U online prodejců vyplníte na jejich webu formulář s údaji o vás, vstupu, době pobytu, účelu, atd…. Jen několik údajů, nic složitého a vyplní ho téměř každý, kdo ovládá alespoň trochu anglický jazyk.
   Označení vietnamských víz: DL – turistická víza / DN – obchodní víza.
  • 2. Poté platební kartou či platbou přes Paypal zaplatíte poplatek za „Approval letter“ (schvalovací dopis) dle toho, jaký typ vietnamského víza jste si vybrali. Společnosti mají uvedený ceníky na webu.
  • 3. Následně by vám měl přibližně do 2 dnů dorazit emailem tzv. „Approval letter“ (schvalovací dopis) – vytiskněte si ho 2x a společně s 2 fotkami pasového formátu předložíte po příletu na vietnamské letišti v imigrační kanceláři. V dopisu budou uvedeni i jiní lidé, toho si nemusíte všímat. Může se stát, že email se schvalovacím dopisem vám spadne do složky SPAM, doporučuji kontrolovat i tuto složku!
  • 4. Společně se schvalovacím dopisem musíte ještě vyplnit jednoduchý vstupní formulář do Vietnamu a přiložit fotku pasového formátu. Tento formulář můžete také dostat v letadle před přistáním ve Vietnamu a nebo na letišti ve Vietnamu. Pokud chcete ušetřit pár minut času, stáhněte si ho zde a vyplňte, viz.níže odkaz ke stažení. Rozměr fotky k formuláři má být 4×6 cm (tyto rozměry prý ale nikdo přesně neřeší, raději však dodržte tento formát).

> STÁHNOUT VSTUPNÍ FORMULÁŘ PRO PŘÍLETOVÁ VÍZA DO VIETNAMU <

  • 5. Vytiskněte si schvalovací dopis (2x) a formulář pro příletová víza (2x) si společně s dvěma fotkami přibalte do batohu a můžete letět.

Cestovní pojištění do Vietnamu


Po příletu do Vietnamu (v případě „VOA“):

  • Až přiletíte do Vietnamu jděte do imigrační kanceláře (imigrační na letišti v Hanoji aimigrační na letišti v Ho Či Minově městě), předložte schvalovací dopis a vyplněný formulář s 2 fotkami + cestovní pas. Pošlou vás poté pravděpodobně k dalšímu okénku zaplatit za typ vietnamského víza jaký jste si vybrali (připravte si raději přesnou hotovost, dolary nebo dongy). Chvíli vyčkejte a následně obdržíte vietnamské vízum s pasem. Dobu čekání nelze přesně určit, záleží na počtu turistů, rychlosti postupu úředníků… Dle informací i od jiných cestovatelů trvá udělení vietnamského víza v Hanoji většinou do 1 hodiny.
  • Po vpuštění do Vietnamu si udělejte pro jistotu ihned fotokopii cestovního pasu a vietnamského víza! Fotokopii pasu s vízem využijete kdykoli, např. při ubytování v hotelích, hotely nahlašují Váš pobyt na policii a nebo při zapůjčení motorky. Z několika svých zkušeností však vím, že ne všechny hotely pas nutně uchovají a nebo vyžadují. Týká se hlavně menších hostelů a guesthousů (Nha Nghi).

Cena za vízum do Vietnamu (v případě „VOA“):


Pokud tedy přiletíte do Vietnamu např. na 1 měsíc s jedním vstupem, cena za vízum do Vietnamu bude ve finále např. při využití společnosti Cheapvietnamvisa.net – 6 USD (za vyřízení schvalovacího dopisu) + 25 USD poplatek za typ vybraného víza (platba až na letišti) – celkem tedy 31 dolarů.

Při větším počtu žádostí o schvalovací dopisy a tedy tzv. víza po příletu, se cena za jednu žádost nepatrně snižuje. viz. ceníky na webech společností.

CHEAPVIETNAMVISA.NET – nízká cena (6 USD / 1 měsíc / 1 osoba, jednovstupové vízum) za vyřízení a poskytnutí schvalovacího dopisu, rychlé vyřízení (cca 2 dny), ověřené služby, platba online (platební kartou, Paypal)

VIETNAMVISAPROVIDER.COM – nízká cena (8 USD / 1 měsíc / 1 osoba, jednovstupové vízum) za a poskytnutí schvalovacího dopisu, rychlé vyřízení (cca 2 dny), ověřené služby, platba online

Ceny jsou u těchto společností uvedeny jen za poskytnutí schvalovacího dopisu. Samotné vietnamské vízum zaplatíte až po příletu do Vietnamu! Při vstupu do Vietnamu musíte mít platný cestovní pas alespoň 6 měsíců! Vízum do Vietnamu už máte, ale potřebujete letenku do Vietnamu nebo rezervovat ubytování na první dny v Hanoji?

VLAKY z HANOJE do SAPY (+Jízdenky)


Často kladené dotazy ohledně víz do Vietnamu:


1. Je získání víza po příletu (Visa on arrival) legální?

Ano, získání víza po příletu přes internet je legální a ověřený postup, který využívá většina cestovatelů do Vietnamu. Vyřízení tzv. „visa upon arrival“ upravuje článek 18 zákona č. 47/2014/QH13 ze dne 16.6.2014, o vstupu a pobytu cizinců na území Vietnamu (účinného od 1.1.2015), informace je z portálu MZV. Imigrační kanceláře na vietnamských letištích (Hanoj, Ho Či Minovo město, Da Nang) tyto víza přijímají a akceptují. V roce 2014 nastal menší problém u společnosti Air France, která tyto víza nějakou dobu neakceptovala. Problém byl však během pár týdnů odstraněn a společnost již tyto víza akceptuje. Chcete mít 100% jistotu zda letecké společnosti akceptují schvalovací dopis? Kontaktujte příslušného leteckého dopravce!

2. Kdy mohu vstoupit do Vietnamu a opustit ho?

Po obdržení schvalovacího dopisu můžete vstoupit do Vietnamu i o pár dní později. Není však možné vstoupit do Vietnamu ještě před obdržením tohoto dopisu. Při vstupu budou víza platná po dobu o který typ víza jste žádali (1 nebo 3 měsíce). Vietnam můžete opustit kdykoli v této době. Např. budu mít víza na 1 měsíc, ale po 10 dnech již můžu odcestovat ze země. Nebo budu mít víza na 3 měsíce, ale po 45 dnech se rozhodnu Vietnam opustit.

3. Cestuji do Vietnamu s dětmi, potřebuji schvalovací dopis?

Pokud cestujete do Vietnamu s dětmi, musíte pro ně také zažádat o schvalovací dopis. Jestli s vámi letí na jeden pas, nebudou platit na letišti ve Vietnamu poplatek za poskytnutí víza. Pro více informací kontaktujte příslušnou společnost, která vyřizuje schvalovací dopis/víza.

4. Potřebuji vietnamské vízum pokud přes letiště jen procházím?

Pokud se na letišti ve Vietnamu jen pár hodin zdržíte a pokračujete dále do jiné země, vietnamské vízum nepotřebujete. Musíte se však zdržovat v tranzitní zóně. Jestli musíte tuto zónu opustit např. pro vyzvednutí zavazadla, kontaktuje příslušné pracovníky na letišti. Pokud již opustíte i na pár hodin letiště, je nezbytné mít vietnamské vízum.

5. Mohu využít víza po příletu, pokud přijedu po zemi ze sousední země?

Ne, víza po příletu lze použít jen když do Vietnamu (Hanoj, Ho Či Minovo město, Da Nang) přiletíte letadlem. Pokud budete cestovat do Vietnamu napoprvé např. na motorce, autobusem z Laosu, Kambodže, Číny musíte si víza do Vietnamu vyřídit na příslušné ambasádě a nebo tedy využít online 1-měsíční turistická e-víza.

6. Jak dlouho trvá vyřízení schvalovacího dopisu do Vietnamu?

Většinou vyřízení trvá 2-3 dny, někdy ho můžete mít již i 2.den, přečtěte si informace na webech společností. Pokud si připlatíte, společnosti ho vyřizují i urgentně v řádu hodin. Ceny příplatků jsou uvedeny na webech společností. Např. Cheapvietnamvisa.net – vyřízení jednovstupového víza na 1 měsíc během půl dne – 23 Usd. Nenechávejte si vyřízení schvalovacího dopisu a nebo i e-víza na poslední chvíli!

7. Na internetu jsou různé ceny za poskytnutí schvalovacího dopisu, proč?

Schvalovací dopis pro příletová víza vám vyřídí různé online cestovní agentury a zprostředkovatelé z Vietnamu. Na internetu jich jsou desítky až stovky. Cena za tento schvalovací dopis nikde není zákonně pevně stanovena, tudíž o cenně si mohou rozhodnout sami. Cena může být 8 USD ale i 30 USD.

8. Jak dlouho trvá vyřízení online 1-měsíčního e-víza do  Vietnamu?

Většinou je vyřízeno max. do 3 dnů, nicméně mohou být výjimky. Někdy je vyřízeno do 2.dne někdy nemusí být vyřízeno ani 3.den. Opět tedy platí nenechávat vyřizování na pár dní před odjezdem, ale vyřídit si toto e-vízum třeba 3 týdny před odletem. Pokud by nedošlo k vyřízení e-víza, zkuste kontaktovat online podporu (nelze však zaručit že se vám někdo ozve).

9. Kde si přečtu další specifické dotazy a podmínky vydání 1-měsíčního e-víza?

Specifické dotazy a odpovědi ohledně e-víza na 1 měsíc v aktuálním znění si přečtěte na oficiálním webu na tomto odkaze.

10. Špatně jste vyplnili informace u online formuláře na online 1-měsíční e-víza?

Může se to stát každému, zjistíte že jste špatně zadali vaše osobní informace při vyplňování online formuláře. Co v tomto případě dělat? Opět platí co výše – kontaktujte online podporu.

11. Musím mít na cestu vytištěné online 1-měsíční vízum do Vietnamu?

Ano, musíte mít samozřejmě vytištěné toto e-vízum sebou na cestu. Budete se tímto prokazovat při vstupu do Vietnamu. Pro jistotu doporučuji si udělat fotokopii, ale i třeba zálohu někam do svého online úložiště/cloudu.

12. Cestujeme také do Laosu a Kambodže, jak získáme e-víza do těchto zemí?

E-víza do Laosu a Kambodže lze již také získat jednoduše online. Platí pro délku pobytu do 30 dní. Oficiální stránka pro e-víza do Laosu > https://laoevisa.gov.la (do Laosu víza přes schvalovací dopis, zatím omezené možné vstupy, v budoucnu by se mělo změnit) a oficiální stránka pro e-víza do Kambodže > https://www.evisa.gov.kh. Na těchto webech je i řada doplňujících informací k e-vízům do těchto zemí, doporučuji vše pročíst, weby jsou v angličtině.

REZERVUJTE si MOTORKU ZDE


Co dělat v případě ztráty či odcizení cestovního dokladu?


Pokud vám budou odcizeny cestovní doklady nebo je ve Vietnamu ztratíte, je třeba kontaktovat policii a nechat si vystavit dokument o vzniklém odcizení. Poté se osobně dostavit na velvyslanectví Čr v Hanoji. Doporučuje se nejdříve velvyslanectví telefonicky kontaktovat.

PŘIPRAVTE SI:
– 2 barevné fotografie o rozměrech 3,5 x 4,5 cm
– policejní protokol o události vystavený vietnamskou policií
– kopie ztraceného/odcizeného cestovního dokladu (pokud ji máte)
– finanční prostředky k úhradě poplatku dle aktuálního kurzu

VELVYSLANECTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V HANOJI:
Adresa:
13 Chu Van An, Hanoj
Telefon:
+84 24 3845 4131-2
Nouzová linka: +84/912341032
E-mail:
hanoi@embassy.mzv.cz
Web:
www.mzv.cz/hanoi
Provozní hodiny úřadu: podívejte se na aktuální provozní hodiny

Na základě žádosti zastupitelský úřad provede ověření totožnosti občana a jeho státního občanství ČR, a vystaví náhradní cestovní doklad, který slouží k návratu zpět do ČR, a je vystaven s platností na dobu nezbytně nutnou pro tento účel. Občan si již následně sám zajistí vystavení vietnamského výjezdního víza do náhradního cestovního dokladu (info z webu MZV).


Celní a devizové předpisy při vstupu do Vietnamu:


Chcete vstoupit do Vietnamu a víte co si můžete přivézt či naopak vyvézt?
Dodržujte podmínky pro tento vstup, které stanoví vietnamské zákony.

MŮŽETE SI PŘIVÉZT DO VIETNAMU:

– 2 l lihovin či vína, 3 l piva, 200 ks cigaret, 100 ks doutníků, 500g tabáku, 5 kg čaje, 3 kg kávy a osobní šperky
– elektroniku, valuty nad 5.000 USD, cenné kovy, drahokamy a videokazety je nutné deklarovat v celním prohlášení v zájmu bezproblémového odbavení při příjezdu do VSR.
– celková hodnota dováženého zboží by neměla přesáhnout 400 USD

NESMÍ SE DOVÁŽET DO VIETNAMU:

– zbraně, munice, výbušniny, petardy, pornografické a „politicky závadné“ materiály
– cigarety nad povolený limit, starožitnosti, drogy

– Při nákupu předmětů, které mohou být pokládány za starožitnosti, si uschovejte účtenky pro celní kontrolu.
– Je zákaz vývozu starožitností bez povolení Ministerstva kultury Vietnamu, vietnamské měny, chráněných živočichů, plazů a opeřenců.
– Povinnost prokázat dostatek finančních prostředků na pobyt ve Vietnamu není stanovena.
(informace o devizových předpisech, dovozu a vývozu, převzaty z portálu MZV, zde je aktuální info)

Jak vyplnit formulář žádosti o elektronické vízum na oficiálním imigračním portálu (pouze 1 měsíční e-vízum, jednovstupová víza). Podívejte se na videotutorial níže (oficiální video oddělení imigrace) icon-angle-double-down


Další doplňující dotazy o cestování ve Vietnamu:

Jaký je oficiální web pro vyřízení turistického e-víza na 1 měsíc?

Mohu do Vietnamu jako turista vstoupit bez víza?

  • Ne, do Vietnamu za turistickým účelem můžete vstoupit jedině s vízem určeným na danou dobu.

Jak se dostanete z Hanoje do Sapy?

  • Z Hanoje do Sapy či Lao Cai můžete jet autobusy, minivany, vlakem do Lao Cai či soukromým autem. Více info o vlacích do Lao Cai zde: 10 luxusních vlaků z Hanoje do Lao Cai. Cesta vlakem do Lao Cai z Hanoje trvá cca 8 hodin.

Na jak dlouho jet do severního Vietnamu?

  • Severní Vietnam je velkou oblastí, doprava někdy trvá spoustu času a záleží co chcete vidět, 1 měsíc je optimální.

Je Vietnam pro turisty drahou záležitostí?

  • Pokud se budete pohybovat po vlastní ose, Vietnam není extrémně drahou zemí. Ubytování a stravování bývá většinou levné, taktéž služby. Vietnam si však můžete užít i v luxusních drahých hotelech a restauracích, takže i luxusní dovolenou si zde můžete užít, záleží prostě na místě.

Jak se přepravovat po Vietnamu, jaké jsou možnosti?

  • Dopravní možnosti ve Vietnamu: Vlaky, autobusy, minivany, letadla, lodě/ferry, soukromá taxi, Grab či Go-Jek. Více informací zde: Doprava ve Vietnamu.

Co je to schvalovací dopis do Vietnamu?

  • Je to jedna s možností, jak získat turistická víza do Vietnamu na 1-3 měsíce. Schvalovací dopis lze zakoupit online a samotné vízum do Vietnamu poté dostanete po zaplacení ceny víza na letišti, na kterém vstoupíte do Vietnamu. Jistotu vstupu do Vietnamu získáte tedy až na letišti ve Vietnamu.

Jaké jsou další tipy pro Vietnam?

  • Tipů pro cestování ve Vietnamu je nepřeberné množství, ty nejdůležitější v tomto článku: Tipy pro Vietnam.

vietnam-motorkadoprava-severni-vietnam

Praktické informace

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 63

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: