STŘEDNÍ VIETNAM — Průvodce + Tipy + Místa

stredni-vietnam-pruvodce-tipy-mista
Cestovní průvodce pro Střední Vietnam, nejzajímavější místa, historie, pláže, doprava, co vidět a dělat.

Střední Vietnam: Okouzlující krajina a také pobřežní krása:

Srdce Vietnamu – Střední Vietnam, je oblastí fascinující geografické rozmanitosti, která poutá cestovatele svým kouzlem. Obklopen závratným pohořím Truong Son na západě a objímán azurovými vodami Východního moře na východě, tato okouzlující oblast nabízí malebnou krajinnou mozaiku přírodních divů.

  • Horský majestát: Pohoří Truong Son, též známé jako Annamské pohoří, stojí vysoko a hrdě na západní části Středního Vietnamu. Svěží zelené džungle, kaskádovité vodopády a okouzlující komunity etnických menšin vymezují tuto malebnou horskou krajinu. Pro dobrodruhy a příznivce přírody je trekování průzračnými džunglemi a objevování skrytých pokladů vysočin zážitkem jako žádným jiným.
  • Zelené údolí a úrodné pláně: Při cestě na východ se krajina mění v rozsáhlé a úrodné pláně prokládané zelenými údolími. Kopečky zeleně, zdobené rýžovými poli sahajícími daleko za obzor, symbolizují silné zemědělské dědictví této oblasti. Nadčasová krása venkova poskytuje klidný únik z rušného městského života, umožňujíc cestovatelům ponořit se do rytmu venkovského Vietnamu.
  • Pobřežní kouzlo: Východní pobřeží Středního Vietnamu se pyšní úchvatným pobřežím, zvoucím návštěvníky svými nedotčenými plážemi a ohromujícími výhledy. Kamenité útesy, zlaté písky a tyrkysové vody malují dechberoucí obraz, poskytující dokonalý zázemí pro relaxaci a objevování. Da Nang, prominentní a největší přímořské město, představuje dlouhý úsek krásných písčitých břehů, činí ho ideálním cílem pro milovníky pláže a nadšence do vodních sportů.
  • Majestátní řeky: Střední Vietnam je obdařen několika významnými řekami, které hrají klíčovou roli při utváření krajiny a životního stylu této oblasti. Parfémová řeka (Perfume river) se jemně klikatí impozantním městem Huế, vytvářející romantickou a klidnou atmosféru, také atraktivní turistickou destinací. Řeka Thu Bồn něžně obklopuje starobylé město Hội An, sloužící jako životní linie pro historickou obchodní minulost města. Tyto malebné vodní cesty nabízejí skvělé příležitosti pro plavby lodí a kulturní setkání.
stredni-vietnam-danang-hue
Da Nang + Hue ve středním Vietnamu jsou nejoblíbenějšími turistickými městy v této části Vietnamu.


Střední Vietnam jako krajina historického významu:

Střední Vietnam, oblast bohatá na přírodní krásu a kulturní bohatství, má pohnutou historii sahající tisíce let zpátky. Jako srdce Vietnamu, tato okouzlující oblast byla svědkem vzestupu a pádu dynastií, vlivů různých kultur a bojů jeho lidu, čímž zanechala za sebou mozaiku historického významu, která stále fascinuje návštěvníky z celého světa.

  • Starověká království a říše: Historie Středního Vietnamu je propletena vznikem několika starověkých království a říší. Království Champa, známé pro svou ovlivněnou indickou kulturou, prosperovalo v pobřežních oblastech od 2. do 19. století, zanechávajíc za sebou pozoruhodné chrámové komplexy a jedinečné umělecké projevy, které stále stojí dnes. Dědictví Champa je patrné v architektuře svatyně Mỹ Sơn, památky UNESCO, a dalších archeologických pozůstatcích roztroušených po celém regionu.
  • Císařské hlavní město Huế: Střední Vietnam nabyl významu jako císařské hlavní město za Dynastie Nguyễn, která vládla v letech 1802 až 1945. Huế se stalo politickým, kulturním a duchovním centrem Vietnamu, svědkem období významných uměleckých a architektonických úspěchů. Citadela Huế, působivý komplex s impozantními branami, paláci a chrámy, zůstává svědectvím o velkoleposti dynastie. Město také dalo vzniknout jedinečné Huếské královské hudební kultuře, uznávané UNESCO jako nehmotné kulturní dědictví.
  • Bouřlivé válečné období: Region byl svědkem bouře vietnamské války, období, které zanechalo hluboký dopad na lidi i krajinu. Střední Vietnam zažil intenzivní boje, zejména podél Demilitarizované zóny (DMZ), která dělila zemi. Místa jako tunely Vinh Moc, kde vesničané hledali útočiště před bombardovacími nájezdy, slouží jako dojemné připomínky těžkostí, které byly zažity během tohoto bouřlivého období.
  • Kulturní fúze a obchodní uzel: Hội An, starobylé město ve Středním Vietnamu, představuje bohatou kulturní fúzi regionu a historický význam jako rušné obchodní středisko. Během své historie Hội An přivítalo obchodníky z Číny, Japonska, Evropy a dalších částí jihovýchodní Asie, což podporovalo unikátní směs architektonických stylů, zvyků a tradic. Dobře zachovalé Starobylé Město, památka UNESCO, je živým muzeem historie a živým představením mnohotvárnosti kulturního dědictví města.

Rezervovat výlet / vstupenky ve Vietnamu

stredni-vietnam-tura-vylet

hoi-an-mesto-stredni-vietnam
Starobylé město Hoi An je jedním z nejnavštěvovanějších míst ve středním Vietnamu.


Festivaly a Kultura: Oslava Tradic ve Středním Vietnamu:

Střední Vietnam je kulturním pokladem, kde živé festivaly a staleté tradice ožívají, odrážející bohaté dědictví regionu a různorodé komunity. Od barevných oslav po tradice, které přetrvaly staletí, festivaly Středního Vietnamu nabízejí pohlcující a nezapomenutelný zážitek jak pro místní, tak pro cestovatele.

  • Lunární nový rok (Tet): Tet je nejdůležitějším a nejvíce slaveným festivalem ve Vietnamu, a Střední Vietnam ožívá oslavami během této doby. Když se rodiny shromažďují, region se stává centrem radosti a vzrušení. Domy jsou zdobeny tradičními dekoracemi a místní se účastní staletých zvyků, jako je návštěva pagod a předkův oltářů, aby uctili své předky. Ulice jsou zdobeny barevnými květinami a drakem tanci a živé průvody naplňují vzduch pocitem veselí a obnovy.
  • Hue Festival: Biennální Hue Festival je kulturní událostí, která ukazuje dědictví císařského města. Oslavován od roku 2000, tato událost přitahuje návštěvníky z celého světa, aby viděli fascinující spektrum tradičního umění, vystoupení a výstav. Během festivalu slouží Citadela Huế a další historická místa jako majestátní pozadí pro vystoupení, která oživují historii a kulturní dědictví města.
  • Festival lampionů v Hội An: 14. den každého lunárního měsíce se starobylé město Hội An promění v hypnotický svět během Festivalu lampionů. Jak slunce zapadá, město září všemi barvami světýlek, které rozsvěcují pohádkový odlesk nad malebnými uličkami. Místní spouští světýlka na řece Thu Bồn, vytvářejíc magickou scénu, která symbolizuje naděje a přání. Návštěvníci se mohou ponořit do krásy tradiční hudby, tance a kulinářských lahůdek, které zosobňují podstatu kulturní identity Hội An.
  • Festival uprostřed podzimu: Oslavovaný 15. dne 8. lunárního měsíce, Festival „Středního Podzimu“ je radostnou příležitostí pro rodiny a děti ve Středním Vietnamu. Ulice ožívají průvody světýlek a živými tanečními draky. Měsíčníky, lahodný tradiční pokrm, jsou vyměňovány mezi milovanými jako symbol jednoty a štěstí. Děti nosí barevná světýlka a účastní se her, což je pro všechny doba radosti a očarování.
  • Kulturní rozmanitost: Festivaly Středního Vietnamu odrážejí různorodé etnické komunity, které tuto oblast nazývají domovem. Od barevného Kate Festivalu lidu Cham po festivaly s gongy ve středních vysočinách, každá oslava ukazuje jedinečné zvyky, tradiční oděvy a staleté rituály, které zosobňují kulturní mozaiku regionu.
danang-novy-rok-ohnostroj-vietnam
Jeden z největších festivalů ve Vietnamu – Mezinárodní festival ohňostrojů v Da Nang.


Ekonomika Středního Vietnamu: Rostoucí prosperita.

Střední Vietnam, oblast známá svými malebnými krajinami a živou kulturou, se také může pochlubit různorodou a rozkvétající ekonomikou. Díky strategické geografické poloze a kombinaci tradičních odvětví a moderního rozvoje se Střední Vietnam stal klíčovým ekonomickým centrem v rámci země.

  • Zemědělství a akvakultura: Zemědělství je páteří ekonomiky Středního Vietnamu, kde úrodné pláně a údolí poskytují ideální prostředí pro pěstování rýže. Tato oblast významně přispívá k produkci rýže ve Vietnamu, přispívající k zajištění potravinové bezpečnosti země. Kromě toho hraje významnou roli i akvakultura, a to zejména v pobřežních provinciích jako Quang Nam a Quang Ngai, kde se nachází významná centra rybolovu a zpracování mořských plodů.
  • Průmysl cestovního ruchu: Úchvatná přírodní krása a historické památky Středního Vietnamu ho učinily populární turistickou destinací. Města jako Huế, Hội An, Đà Nẵng nebo Nha Trang každoročně přilákají miliony návštěvníků, generujíc značné příjmy pro region. Další oblíbenou destinací je také národní park Phong Nha-Kẻ Bàng. Turisté sem proudí prozkoumávat císařskou historii Huế, procházet se malebnými uličkami Starobylého Města Hội An a vychutnávat si půvab pobřeží s nedotčenými plážemi v Đà Nẵng. Průmysl cestovního ruchu podnítil vývoj pohostinství, restaurací a zábavních zařízení, významně přispívající k ekonomickému růstu regionu.
  • Výroba a obchod: Střední Vietnam se rozvíjí jako hlavní průmyslové a obchodní centrum. Đà Nẵng s hlubokovodním přístavem a dobře propojenou dopravní infrastrukturou se stává strategickým místem pro odvětví jako elektronika, textil a výroba automobilů. Výhodná poloha regionu podél severo-jižního koridoru také usnadňuje obchod s sousedními zeměmi a mezinárodními trhy.
  • Vzdělání a zdravotní péče: Města jako Đà Nẵng a Huế se stávají vzdělávacími a zdravotními centry regionu. S pokračujícím ekonomickým rozvojem roste poptávka po kvalitním vzdělání a zdravotní péči, což přitahuje investice do těchto odvětví.
  • Rozvoj infrastruktury: Vietnamská vláda, uvědomujíc si potenciál Středního Vietnamu, vkládá značné investice do rozvoje infrastruktury. Výstavba nových dálnic, letišť a přístavů zlepšila propojenost v regionu a za ním, posilujíc ekonomické aktivity a přitahujíc další investice.

➜ Rezervovat ubytování ve Vietnamu

stredni-vietnam-golden-bridge-danang-da-lat
Golden Bridge v Da Nang je jedním z nejnavštěvovanějších míst v této části Vietnamu + Náměstí Lam Vien v Da Lat.


Střední Vietnam: krása a odkryté bohaté dědictví.

Střední Vietnam se stal pokladem v krajině cestovního ruchu země, přitahující cestovatele z daleka svým bohatým kulturním dědictvím a dechberoucí přírodní krásou. S dokonalou kombinací historických památek, úchvatných krajin a živých měst nabízí cestovní ruch ve Středním Vietnamu kouzelnou cestu plnou nezapomenutelných zážitků.

  • Historické a Kulturní památky: Historický význam regionu je patrný ve starobylém městě Huế, bývalé císařské metropoli Vietnamu. Citadela Huế, památka světového dědictví UNESCO, představuje bohaté paláce a chrámy, které nabízejí pohled do královské minulosti. Hrobky minulých císařů a Pagoda Thien Mu jsou další historické poklady, které čekají na objevení. Ve Starobylém Městě Hội An se cestovatelé vracejí v čase, když bloudí úzkými uličkami lemovanými lucernami, staletými obchodními domy a barevnými chrámy. Kulturní fúze města je oslavována během Festivalu světýlek v Hội An, kde lucerny osvětlují noční oblohu a vytvářejí neskutečnou atmosféru.
  • Dechberoucí přírodní zázraky: Krajinu Středního Vietnamu tvoří výjimečná krajina hor, údolí a pobřeží. Mramorové Hory poblíž Đà Nẵngu nabízejí vápencové jeskyně, pagody a panoramatické výhledy. Národní park Phong Nha-Ke Bang, památka světového dědictví UNESCO, je pokladnicí úchvatných jeskyní, včetně Son Doong, největší jeskyně na světě. Dobrodruzi mohou tyto přírodní zázraky objevovat na dobrodružných výletech, které odhalí fascinující stalaktity, podzemní řeky a jedinečné ekosystémy.
  • Pláže a pobřežní oázy: Pobřeží regionu je poseto navštěvovanými oblíbenými, ale i nedotčenými plážemi a pobřežními městy. Pláž My Khe poblíž Đà Nẵngu, často nazývána jednou z nejkrásnějších pláží na světě, nabízí zlatý písek a křišťálově čisté vody ideální pro opalování a vodní sporty. Pláž Lang Co, objetá horami a lagunami, je idylickým útočištěm pro ty, kdo hledají klid.
  • Kulturní Dobrodružství: Kuchyně Středního Vietnamu je potěšením pro nadšence do jídla. Bun Bo Huế, Cao Lau a Mi Quang jsou ikonická jídla, která představují regionální chutě. Jídelní výlety a kurzy vaření umožňují cestovatelům ochutnat tyto lahůdky a zároveň se ponořit do místní kulinářské kultury.
phong-nha-ke-bang-nha-trang-stredni-vietnam
Jeskyně Son Doong v parku Phong Nha-Ke Bang – největší jeskyně na světě a pláž My Khe v Da Nang.


🏢 Největší a populární města Středního Vietnamu:

Střední Vietnam je domovem rozmanitého spektra měst, každé nabízející jedinečnou směs kulturní bohatosti a historického významu. Od starobylých císařských hlavních měst až po moderní pobřežní střediska a kouzelná horská města, tato města zvou cestovatele k prozkoumání jejich okouzlujícího kouzla a ponoření se do živého mozaikového obrazu regionu.

  • 1. Vinh: Jako hlavní město provincie Nghe An je Vinh živé město s mixem modernity a tradice. Město nabízí náhledy do mladého života Ho Či Minha, s historickými památkami a muzei věnovanými oblíbenému vůdci Vietnamu.
  • 2. Dong Hoi: Dong Hoi je klidné pobřežní město, známé svými malebnými plážemi a blízkostí úchvatného Národního parku Phong Nha-Ke Bang. Návštěvníci mohou prozkoumat nedaleké jeskyně a užívat si uvolněnou plážovou atmosféru.
  • 3. Huế: Bývalé sídlo dynastie Nguyễn, Huế je živým svědectvím minulosti Vietnamu. Citadela Hue, památka světového dědictví UNESCO, představuje velkolepé paláce, chrámy a starobylé brány. Božské dědictví města je oslavováno prostřednictvím svých působivých festivalů a okouzlujícího řeky, která se vinie jeho srdcem.
  • 4. Da Nang: Đà Nẵng je moderní a dynamické pobřežní město, proslulé svými krásnými plážemi, živým nočním životem a úchvatným Mostem Draka. Slouží jako brána do Středního Vietnamu a jeho strategická poloha přitahuje turisty i podniky. Mramorové Hory a Ba Na Hills jsou populární atrakce v okolí.
  • 5. Hội An: Hội An, zapsané na seznamu památek UNESCO, vytváří magickou atmosféru s lucernami osvětlenými ulicemi, staletou architekturou a okouzlujícími vodními cestami. Kulturní fúze města je patrná v jedinečné směsi vietnamských, čínských a japonských vlivů, což z něj činí ráj pro nadšence do historie a milovníky umění.
  • 6. Quy Nhơn: Quy Nhơn je pobřežní poklad, známý svými klidnými plážemi, bujnými krajinami a čerstvými mořskými plody. Nabízí uvolněnou atmosféru, čímž je ideální destinací pro ty, kdo hledají klid a únik před turistickým ruchem.
  • 7. Nha Trang: Proslulá svým malebným zálivem, Nha Trang je oblíbenou destinací pro plážové středisko. Město má neposkvrněné písčité břehy, průzračné vody a živý podmořský svět, čímž je rájem pro potápěčské nadšence.
  • 8. Tam Kỳ: Tam Kỳ je hlavním městem provincie Quang Nam a slouží jako brána k prozkoumání okolní krajiny a kulturních památek. Klidná atmosféra města a přátelští místní obyvatelé nabízejí náhled do autentického vietnamského způsobu života.
  • 9. Đà Lạt: Nacházející se ve Středních Vysočinách, Đà Lạt je městem věčného jara, obklopeným bujnými borovicovými lesy a malebnými údolími. Proslavuje se svým mírným klimatem, květinovými zahradami a romantickou atmosférou, což ho činí oblíbenou destinací pro páry a milovníky přírody.
  • 10. Buôn Ma Thuột: Nacházející se ve Středních Vysočinách, Buôn Ma Thuột je kávovým hlavním městem Vietnamu. Obklopený bujnými kávovými plantážemi a malebnými krajinami, nabízí klidný únik do srdce vietnamské kávové kultury.
  • 11. Tuy Hòa: Tuy Hòa je pobřežním městem obdařeným idylickými plážemi a břehy lemovanými kokosovými stromy. Poskytuje zážitek mimo turistické trasy, kde si návštěvníci mohou užít klid a jednoduchý půvab pobřežního života.
nha-trang-da-lat-stredni-vietnam
Nha Trang a Da Lat patří k nejoblíbenějším a nejatraktivnějším městům středního Vietnamu.


Okouzlující turistická místa ve Středním Vietnamu:

Střední Vietnam je pokladnicí okouzlujících destinací, které lákají cestovatele svými různorodými krajinami, bohatým kulturním dědictvím a fascinující historií. Od starobylých měst a císařských citadelí po nedotčené pláže a dechberoucí přírodní zázraky, tato 15 turistická místa ve Středním Vietnamu slibují nezapomenutelné zážitky.

  • 1. Huế – Císařská velikost: Na krok zpět v čase v Citadele Hue, impozantním komplexu paláců a chrámů, které kdysi sloužily jako císařské hlavní město Vietnamu. Prozkoumejte řeku Perfume a ponořte se do tradičních festivalů a starodávných tradic města.
  • 2. Hội An – Kouzla starobylého města: Hoi An s lucernami osvětlenými ulicemi, dobře zachovalými obchodními domy a pestrými chrámy je živým muzeem historie a kultury. Objevte jeho bohatou kulturní fúzi a procházejte se podél řeky Thu Bồn pro klidný zážitek.
  • 3. Đà Nẵng – Pobřežní krása: Krásné pláže Đà Nẵngu, včetně Mỹ Khê a Non Nước, lákají slunečníky a nadšence do vodních sportů. Navštivte Mramorové Hory a zažijte moderní Most Draka, který v noci dýchá oheň.
  • 4. Národní park Phong Nha-Ke BangVydejte se na dobrodružství v této památce světového dědictví UNESCO, domově největší jeskyně světa, Son Đoong. Prozkoumejte úchvatné podzemní krajiny, lesklé řeky a jedinečné vápencové formace.
  • 5. Nha Trang – Pobřežní útočiště: Relaxujte na Nha Trang na jeho ohromujících písečných plážích a užívejte si vodních aktivit jako šnorchlování a potápění. Vydejte se na výlet lodí na nedaleké ostrovy a objevte podmořská divy korálových útesů.
  • 6. Ba Na Hills – Útěk do horského střediska: Ba Na Hills, nacházející se poblíž Đà Nẵngu, nabízí zážitek z horského střediska inspirovaného francouzským stylem s chladným počasím a bujnými zahradami. Projděte se po Zlatém Mostě pro panoramatický výhled a užijte si atrakce v parku Fantasy Park.
  • 7. Chrám Mỹ Sơn – Starobylé ruiny: Památka světového dědictví UNESCO, Chrám Mỹ Sơn, představuje zbytky starověkých Chamských chrámů, které sahají až do 4. století. Objevte architektonické divy uprostřed bujného pralesa.
  • 8. Quy Nhơn – Klidný útěk: Klidné pláže a uvolněná atmosféra Quy Nhơn činí ideálním únikem od turistického ruchu. Vychutnejte si čerstvé mořské plody a pozorujte úchvatné východy slunce u pobřeží.
  • 9. Chamské Ostrovy – Mořský ráj: Krátká plavba lodí z Hội An, Chamské ostrovy se mohou pochlubit nedotčenými korálovými útesy a průzračnými vodami, ideálními pro šnorchlování a zkoumání života v korálových útesech.
  • 10. Tunnely Vinh Moc – Historické památky: Pozůstatek vietnamské války, tunely Vinh Moc poblíž Dong Hoi nabízí náhled na boje místní komunity během konfliktu.
  • 11. Mramorové Hory – Duchovní oáza: Tyto pět vápencových kopců poblíž Đà Nẵngu je posetých jeskyněmi, pagodami a svatyněmi, což z nich činí populární destinaci pro duchovní hledače a nadšence do přírody.
  • 12. Lang Cô – Krajinná serenita: Zahrabaný mezi horami a lagunami, Lang Cô nabízí klidné útočiště s malebnými krajinami a okouzlující atmosférou rybářské vesničky.
  • 13. Đà Lạt – Romantické vysokohorské město: Známý jako „Město Věčného Jara“, má Đà Lạt mírné podnebí, květinové zahrady a koloniální architekturu, což z něj činí oblíbený romantický útěk.
  • 14. Đắk Lắk – Kulturní ponoření: Zažijte tradiční život etnických menšin v Đắk Lắk, provincii ve Středních Vysočinách. Objevte majestátní Jezero Lak, zúčastněte se tradičního pobytu v dlouhém domě a běžte na fascinující Festival Gong.
  • 15. Quảng Bình – Majestátní jeskyně: Quảng Bình je domovem nejen Národního parku Phong Nha-Ke Bang, ale také se pyšní dalšími impozantními jeskyněmi jako Jeskyně Ráj a Hang Én, ideálními pro dobrodružné průzkumy.

Rezervovat výlet / vstupenky ve Vietnamu

da-nang-vylet-tura-vietnam

ponagar-vez-hoi-an-stredni-vietnam
Věž Ponagar Cham v Nha Trang a Hoi An – Starobylé město ve středním Vietnamu.


⛱️ 15 Krásných a oblíbených pláží ve Středním Vietnamu:

Střední Vietnam je obdarován řadou úchvatných pláží, které lákají cestovatele svými nedotčenými břehy, tyrkysovými vodami a klidnou atmosférou. Od živých pobřežních měst po vzdálené ostrovní ráje, těchto 15 krásných pláží ve Středním Vietnamu slibují nezapomenutelné plážové aktivity a relax.

  • 1. Pláž Mỹ Khê, Đà Nẵng: Proslulá svými zlatými písky a mírnými vlnami, pláž Mỹ Khê je jedna z nejslavnějších a malebných pláží ve Vietnamu. Její průzračné vody a moderní vybavení ji činí ideálním místem pro relaxaci i vodní sporty.
  • 2. Pláž An Bàng, Hội An: Klidná atmosféra pláže An Bàng, palmami lemovaná pobřežní promenáda a barevné rybářské lodě tvoří klidný úkryt. Vychutnejte si mořské plody přímo na pláži a pozorujte úchvatné západy slunce nad obzorem.
  • 3. Pláž Nha Trang, Nha Trang: Půlměsícovitá pláž Nha Trang nabízí živý pobřežní život, ideální pro opalování, plážový volejbal a stolování přímo na pláži. Vydajte se na výlet lodí na nedaleké ostrovy pro šnorchlování a potápění.
  • 4. Pláž Đốc Lết, Nha Trang: Pro klidnější zážitek vydejte se na pláž Đốc Lết. Tato skrytá perla má bílé písčité pláže, mělké vody a klidné okolí, což z ní činí ideální únik od městského ruchu.
  • 5. Pláž Cửa Đại, Hội An: Pláž Cửa Đại, nacházející se poblíž Hội An, okouzlí návštěvníky svým dlouhým úsekem jemného písku a mírných vln. Je to vynikající místo k vychutnání mořského vánku a indulgenci v čerstvých mořských pochoutkách.
  • 6. Pláž Lăng Cô, Lăng Cô: Zahrabaná mezi horami a lagunami, pláž Lăng Cô nabízí idylický útěk obklopený přírodní krásou. Její klidné vody a mírné svahy ji činí vhodnou pro plavání a plážové pikniky.
  • 7. Pláž Bãi Biển, Quy Nhơn: Nachází se v centru pobřežního města, pláž Quy Nhơn se rozkládá na více než 5 kilometrů od Mui Tân po Ghenh Rang. Pláž Quy Nhơn má zlatý písek rozprostírající se podél pobřeží, vytvářející prostor jako pláže Malediv. Oblouková pobřežní linie obepíná úchvatný pás písku.
  • 8. Pláž Kỳ Co, Quy Nhơn: Dosažitelná lodí nebo krátkou túrou, pláž Kỳ Co je dechberoucím rájem s bílým pískem, průzračnými vodami a bujnou zelení. Ráj pro fotografy a milovníky přírody.
  • 9. Pláž Thanh Hóa, Đồng Hới: Méně známá pláž v Đồng Hới, pláž Thanh Hóa nabízí klidný únik s měkkým pískem a lákavými vodami. Ideální pro procházky po pláži a relaxaci.
  • 10. Pláž Bai Dua, Nha Trang: Nacházející se na ostrově Hòn Tre, pláž Bai Dua je skrytým klenotem s nefritovými vodami a korálovými útesy. Šnorchlujte, plavte a užijte si klidný ostrovní zážitek mimo pevninskou část.
  • 11. Pláž Nhật Lệ, Đồng Hới: Pláž Nhật Lệ je hlavní pláží Đồng Hới, chlubící se měkkým pískem a průzračnými vodami. Relaxujte pod kokosovými stromy a sledujte místní rybáře při jejich práci.
  • 12. Pláž Bai Xep, Quy Nhơn: Nachází se nedaleko slavné pláže Kỳ Co, pláž Bai Xep ukazuje své kouzlo s zlatým pískem, průzračnými vodami a klidnou atmosférou.
  • 13. Pláž Đốc Lạc, Quy Nhơn: Schovaná v odlehlé zátoce, pláž Đốc Lạc nabízí klidný a odlehlý útěk s průzračnými vodami a malebnými skalními útvary.
  • 14. Pláž Đốc Mây, Nha Trang: Skrytý klenot v Nha Trang, pláž Đốc Mây nabízí klidnou atmosféru, daleko od rušného shonu. Užijte si přírodní krásu a nedotčené vody.
  • 15. Pláž Kỳ Hà, Quảng Nam: Vložená podél pobřeží provincie Quảng Nam, pláž Kỳ Hà se chlubí nedotčeným pobřežím a klidnou atmosférou. Užijte si procházky po pláži a dechberoucí výhledy na okolní hory.
my-khe-quy-nhon-plaz-vietnam
Pláž v Da Nang a Quy Nhon. Střední Vietnam má spoustu krásných a také odlehlých pláží.


15 Historických pokladů středního Vietnamu:

Střední Vietnam je pokladnicí historických památek, každá z nich vypráví svůj jedinečný příběh o bohatém dědictví této oblasti. Od starověkých chrámů a císařských památek až po památky zasažené válkou, tyto 15 historických míst ve středním Vietnamu nabízí ponoření se do minulosti.

  • 1. Citadela Hue, Hue: Majestátní Citadela Hue sloužila jako císařské hlavní město Vietnamu během dynastie Nguyen. Její opevněné zdi uzavírají královský komplex s paláci, chrámy a Zakázaným fialovým městem, svědectvím o královské minulosti Vietnamu.
  • 2. Starobylé město Hoi An, Hoi An: Dobře zachovalé starobylé město Hoi An je památkou UNESCO, která ukazuje jeho bývalou slávu jako rušného mezinárodního obchodního přístavu od 15. do 19. století. Procházejte jeho okouzlujícími uličkami a navštivte historické obchodní domy.
  • 3. Chrámový komplex My Son, Quang Nam: Svatý komplex Champa, My Son Sanctuary, zahrnuje sbírku hinduistických chrámů a náboženských památek pocházejících z 4. století. Složitá architektura odráží vliv starověké civilizace Champa.
  • 4. Pagoda Thien Mu, Hue: Usazená na březích řeky Parfém, pagoda Thien Mu je ikonickým symbolem Hue. Její sedmistupňová věž a klidné okolí ji činí jednou z nejstarších a nejuctívanějších buddhistických pagod ve Vietnamu.
  • 5. Tunely Vinh Moc, Quang Tri: Během vietnamské války sloužily tunely Vinh Moc jako úkryt pro místní obyvatele během silných bombardování. Prozkoumejte tento labyrintový systém, abyste získali vhled do utrpení těch, kteří hledali útočiště.
  • 6. Muzeum Cham v Da Nang, Da Nang: Muzeum Cham uchovává rozsáhlou sbírku soch a artefaktů Chamů, které nabízejí pohled do umění a náboženských přesvědčení starodávné civilizace Chamů.
  • 7. Citadela Quang Tri, Quang Tri: Postavená během dynastie Nguyen, Citadela Quang Tri byla klíčovým vojenským hradem během vietnamské války. Dnes zůstávají její ruiny pohnutým připomínkou dopadu konfliktu na tuto oblast.
  • 8. Citadela Dong Hoi, Dong Hoi: Starobylá Citadela Dong Hoi svědčí o dlouhé historii Vietnamu bránícího se proti zahraničním vetřelcům. Prozkoumejte její brány a zdi, které odhalují příběhy odolnosti a odvahy.
  • 9. Opevnění ostrova Con Co, Ostrov Con Co: Toto ostrovní opevnění sehrálo během vietnamské války strategickou roli. Zbytky bunkrů a tunelů vyprávějí příběhy oddanosti a obětí vojáků během konfliktu.
  • 10. Palác Thai Hoa, Hue: Uvnitř Císařského města Hue byl palác Thai Hoa hlavní audiencí síň, kde císař pořádal velkolepé ceremonie a přijímal hodnostáře.
  • 11. Brána Quang Duc, Hue: Ikonický vstup do Císařského města, brána Quang Duc má historický význam jako symbolický vchod pro císaře a jeho dvůr během důležitých událostí.
  • 12. Místo masakru v My Lai, Quang Ngai: Solemní připomínka hrůz válečného konfliktu ve Vietnamu, místo masakru v My Lai ctí nevinné životy ztracené během tohoto tragického události.
  • 13. Kostel Tam Toa, Quang Tri: Kostel Tam Toa, poškozený během války, stojí jako zřetelná připomínka dopadu konfliktu na místa uctívání a kulturní dědictví.
  • 14. Průsmyk Hai Van, Da Nang – Thua Thien Hue: Historicky významná trasa, Průsmyk Hai Van nabízí panoramatické výhledy a má strategické místo v minulosti Vietnamu.
  • 15. Věže Chamů Po Nagar, Nha Trang: Věže Chamů Po Nagar, postavené mezi 7. a 12. stoletím, jsou skupinou starobylých hinduistických chrámů ukazujících oddanost lidu Cham k duchovnímu životu.

➜ Rezervovat ubytování ve Vietnamu

hue-citadela-hoi-an-most-vietnam
Majestátní Hue Citadela a Japonský most ve městě Hoi An ve středním Vietnamu.


Aktivity a dobrodružství pro turisty ve středním Vietnamu:

Střední Vietnam je hřištěm pro dobrodruhy, nabízejícím celou řadu vzrušujících aktivit a nezapomenutelných zážitků pro turisty hledající adrenalinový náboj a hlubší spojení s přírodou a kulturou. Od zkoumání dramatických krajinných scenérií až po ponoření do místních tradic, tato dobrodružství ve středním Vietnamu slibují vytvoření trvalých vzpomínek.

  • 1. Treky v národním parku Bach Ma: Vydejte se na trekovou expedici skrz bujný deštný prales a drsný terén národního parku Bach Ma. Vystupte na jeho horské vrcholy pro dechberoucí výhledy a obdivujte pestrou flóru a faunu parku.
  • 2. Motocyklové dobrodružství na průsmyku Hai Van: Prozkoumejte vzrušující průsmyk Hai Van, často označovaný za jednu z nejmalebnějších pobřežních tras na světě. Půjčte si motocykl a projeďte se po klikatých silnicích s úchvatnými panoramaty moře a hor.
  • 3. Šnorchlování a potápění na Chamových ostrovech: Prozkoumejte živý podmořský svět Chamových ostrovů, rezervace UNESCO. Potápějte se nebo šnorchlujte mezi korálovými útesy přeplněnými pestrou mořskou faunou, vytvářející nezapomenutelné vodní dobrodružství.
  • 4. Vodní sporty v Nha Trang: Nha Trang, známý svými azurovými vodami, nabízí širokou škálu vodních sportů, jako je jetové lyžování, parasailling a windsurfing. Nechte své srdce pumpovat a užijte si vzrušení při klouzání po vlnách.
  • 5. Jeskynní průzkum v Národním parku Phong Nha-Ke Bang: Vydejte se na expedici do nebeských jeskyní národního parku Phong Nha-Ke Bang, světového dědictví UNESCO. Objevte nádherné útvary v jeskyni Son Doong, největší jeskyni na světě, nebo prozkoumejte okouzlující krásu jeskyně Paradise Cave.
  • 6. Rybolov při východu slunce s místními rybáři: Ponořte se do každodenního života místních rybářů tím, že se k nim připojíte při rybolovu při východu slunce na tradičních košíkových člunech v Hoi An nebo Quy Nhon. Naučte se jejich tradiční techniky a poslechněte si fascinující příběhy moře.
  • 7. Rafting na divoké vodě v Da Latu: Postavte se výzvě raftingu na divoké vodě v říčních peřejích Da Latu. Obklopeni dechberoucími krajinnými scenériemi slibuje toto dobrodružství adrenalinem naplněný den na vodě.
  • 8. Jízda balónem v Binh Thuan: Vydejte se do nebe na jízdu balónem nad písečnými dunami a pobřežními výhledy Binh Thuanu. Sledujte ohromující východ nebo západ slunce z výšky pro kouzelný zážitek.
  • 9. Ubytování u místních rodin v etnických vesnicích: Pro kulturní ponoření si vyberte ubytování u místních rodin v etnické vesnici ve středních vysočinách. Naučte se místní zvyky, tradice a kuchyni a spojte se s teplými a pohostinnými vesničany.
  • 10. Kajakování na řece v Hue: Pádlujte podél klidné řeky Perfume v Hue na kajakovém dobrodružství. Prozkoumejte skrytá zákoutí města a navštivte starobylé chrámy a pagody podél břehů řeky.
  • 11. Zipline dobrodružství na Ba Na Hills v Da Nang: Prolétněte oblohou na vzrušujícím dobrodružství na zipline v Ba Na Hills v Da Nangu. Zažijte adrenalinový náboj, když letíte kolem bujných krajinných scenérií a ohromujících výhledů, které nabízejí nezapomenutelný pohled na krásu regionu.
  • 12. Food tour a vaření: Rozveselte se nadýchatelnou kuchyní středního Vietnamu prostřednictvím jídelních prohlídek a kurzů vaření v Hoi An nebo Hue. Ochutnejte místní speciality a naučte se tajemství přípravy autentických vietnamských jídel.
  • 13. Safari džípy ve Phu Yen: Vydejte se na off-road safari s džípy skrz malebné krajinné scenérie Phu Yenu a navštivte vzdálené vesnice, bujná rýžová pole a dramatické pobřeží.
  • 14. Pozorování velryb v Quang Binh: Od prosince do dubna získáte pohled na královské velryby migrující skrz vody Quang Binh. Prohlídky pozorování velryb poskytují úchvatnou konfrontaci s těmito jemnými obry.
  • 15. Slanění v Marble Mountains poblíž Da Nang: Slaňte se dolů po drsných útesech Marble Mountains poblíž Da Nang. Zažijte vzrušení sestupu uprostřed úchvatných přírodních skalních útvarů.

➜ Rezervovat ubytování ve Vietnamu

ba-na-hills-danang-phong-nha-vietnam
Ba Na Hills v Da Nang a jeskyně Phong Nha v Dong Hoi. Střední Vietnam nabízí návštěvníkům spoustu turistických aktivit a dobrodružství.


Proč navštívit nebo nenavštívit střední Vietnam?

Rozhodnutí navštívit střední Vietnam závisí na individuálních preferencích, zájmech a očekáváních při cestování. Zatímco někteří mohou být okouzleni jeho kulturním dědictvím, malebnými krajinnými scenériemi a místními zážitky, jiní mohou upřednostňovat klidnější nebo rozvinutější cestovní destinaci. Zvážení kladů a záporů může cestovatelům pomoci udělat informovanou volbu a určit, zda se střední Vietnam shoduje s jejich cestovními přáními.


👉 Důvody pro návštěvu středního Vietnamu:

  • Různorodé krajiny: Střední Vietnam se pyšní širokou škálou krajinných scenérií, od úchvatných pláží a pobřežních měst po bujná pohoří, zelené lesy a starobylé jeskyně. Tato rozmanitost poskytuje možnosti pro různé outdoorové aktivity a malebné zážitky.
  • Bohatá historie a kultura: Tato oblast je ponořena do historie, s starobylými chrámy, císařskými citadelami a dobře zachovalými památkami UNESCO světového dědictví, jako jsou starobylé město Hoi An a citadela v Hue. Návštěvníci se mohou ponořit do kulturního dědictví a tradic Vietnamu.
  • Vynikající kuchyně: Střední Vietnam je známý pro svou lahodnou a charakteristickou kuchyni. Od chutné pouliční stravy v Hoi An po královská jídla v Hue si milovníci jídla užijí radostnou gastronomickou cestu.
  • Dobrodružství mimo turistické trasy: Pro dobrodružné cestovatele střední Vietnam nabízí skryté poklady a méně známé atrakce, které poskytují autentičtější a méně přeplněný zážitek.
  • Vstřícní a přátelští místní obyvatelé: Lidé ve středním Vietnamu jsou známí pro svou pohostinnost a přátelskost, což dělá návštěvníky vítanými v místní komunitě.
  • Úniky na pláži: Krásné pláže regionu, jako například My Khe a An Bang, nabízejí relaxaci a vodní aktivity, což z něj dělá ideální destinaci pro milovníky pláží.
  • Dechberoucí krajina: Střední Vietnam je domovem některých z nejúchvatnějších přírodních krajinných scenérií v zemi, včetně průsmyku Hai Van, Marble Mountains a národního parku Phong Nha-Ke Bang.


👉 Důvody, proč nenavštívit střední Vietnam:

  • Sezónní počasí: Střední Vietnam zažívá výraznou deštivou sezónu a období tajfunů, což může ovlivnit cestovní plány a outdoorové aktivity během určitých měsíců.
  • Přeplněná turistická místa: Oblíbená turistická místa jako Hoi An a Da Nang mohou být přeplněná, zejména během vrcholových cestovních sezón, což vede k delším frontám a rušnější atmosféře.
  • Jazyková bariéra: Ovládání angličtiny mezi místními může být omezené, zejména v venkovských oblastech, což může být pro některé cestovatele komunikační výzvou.
  • Dlouhé vzdálenosti cestování: Atrakce regionu jsou rozmístěny, vyžadujíce značný čas cestování mezi různými destinacemi, což může být pro cestovatele s omezeným časem záležitostí.
  • Rozvoj infrastruktury: V některých méně rozvinutých oblastech se turisté mohou setkat s základními zařízeními a službami, které nemusí splňovat standardy modernějších turistických center.
  • Ekologické obavy: Oblíbená turistická místa se mohou potýkat s ekologickými výzvami v důsledku velkého počtu návštěvníků, což může vést k potenciálním problémům se znečištěním a udržitelností.
caj-plantaze-da-lat-dak-lak-vodopad-vietnam
Čajové plantáže v Da Lat a vodopád Dray Nur v provincii Dak Lak.


🍜 Oblíbená jídla a kuchyně ve středním Vietnamu:

Střední Vietnam je kulinářským rájem, kde čerstvé a živé chutě, vynikající pokrmy a jedinečné kulinářské tradice uchvacují chuťové pohárky cestovatelů z celého světa. Kuchyně regionu je ovlivněna jeho rozmanitou geografií, spojující pobřežní mořské lahůdky, císařské recepty a syté horské pokrmy, aby vytvořila gastronomické dobrodružství jako žádné jiné.

  • 1. Cao Lau: Ikonické jídlo města Hoi An, Cao Lau, je lahodné nudlové jídlo se slabými plátky vepřového masa, klíčícími klíčky fazolí a bylinkami, vše podávané na lůžku tlustých rýžových nudlí. Tajemství jeho charakteristické chuti spočívá ve vodě použité k vaření nudlí, která pochází z konkrétní starobylé studny v Hoi Anu.
  • 2. Banh Xeo: Známé jako vietnamské palačinky, Banh Xeo je křupavá a pikantní lahůdka vyrobená z rýžového těsta naplněného krevetami, vepřovým masem a klíčícími klíčky. Obalte palačinku do čerstvých listů ledového salátu a bylinek a namočte ji do sladkokyselé omáčky pro explozi chutí.
  • 3. Mi Quang: Specialita provincie Quang Nam. Mi Quang je syté nudlové jídlo s žlutými kurkumovými nudlemi pokrytými krevetami, vepřovým masem, křepelčími vejci a arašídovými oříšky. Pokrm je pak ozdoben bylinkami, vytvářející harmonickou směs textur a chutí.
  • 4. Bun Thit Nuong: Lahodná kombinace grilovaného vepřového masa, rýžových nudlí a čerstvých bylinek, Bun Thit Nuong je oblíbeným vietnamským jídlem. Kápněte si ho nuoc cham, tradiční omáčkou na namáčení, pro explozi sladkých, slaných a pikantních chutí.
  • 5. Bun Bo Hue: Pocházející z císařského města Hue, Bun Bo Hue je sytá hovězí nudlová polévka. Její charakteristická chuť pochází z komplexního vývaru vyrobeného z citronové trávy, krevetové pasty a chilli oleje, doplněného něžnými plátky hovězího a vepřového masa.
  • 6. Com Hen: Specialita Hue, Com Hen je jedinečné rýžové jídlo s malými sladkovodními mušlemi podávanými s rýží a řadou bylinek, květů banánového stromu a nasekanými arašídy. Přidejte trochu chilli omáčky pro lahodnou pikantní chuť.
  • 7. Nem Lui: Centrální vietnamská lahůdka, Nem Lui, se skládá z chutných grilovaných vepřových špízů, zabalovaných do rýžového papíru s čerstvými bylinkami a zeleninou. Namočte ho do arašídové omáčky pro explozi oříškových chutí.
  • 8. Goi Cuon: Také známé jako vietnamské rolky nebo čerstvé jarní rolky, Goi Cuon jsou zdravá a osvěžující předkrm plněný krevetami, bylinkami, rýžovými nudlemi a někdy vepřovým masem, vše zabaleno do rýžového papíru. Namočte ho do arašídové nebo hovězí omáčky pro lahodný kontrast chutí.
  • 9. Banh Canh: Tato hustá a žvýkací nudlová polévka je vyrobena z tapiokového nebo rýžového mouky a může být podávána s různými přílohami, jako jsou krevety, ryby nebo vepřové maso. Banh Canh je pohodlný a uspokojivý pokrm, zvláště oblíbený v pobřežních oblastech.
  • 10. Mořské lahůdky: Pobřežní města středního Vietnamu, jako jsou Da Nang a Nha Trang, nabízejí bohatství čerstvých mořských pokrmů. Vychutnejte si šťavnatou grilovanou rybu, krevety, sépie a různé mořské plody připravené s regionálními kořenícími směsmi a bylinkami.
  • 11. Che: Uspokojte svou chuť na sladké tradicionálními dezerty středního Vietnamu, známými jako Che. Tyto lahodné pochoutky přicházejí v různých příchutích a skládají se z ingrediencí jako fazole, želé, ovoce a kokosového mléka.
  • 12. Nem Cuon: Podobně jako Goi Cuon, Nem Cuon jsou vietnamské jarní rolky, ale podávají se neopečené. Plněné mletým vepřovým masem, krevetami a bylinkami nabízejí lehkou a osvěžující alternativu k smažené verzi.
jidlo-kuchyne-stredni-vietnam
Jídlo a kuchyně středního Vietnamu jsou nedílnou součástí jeho kulturní identity a nabízejí lákavou směs chutí.


✈️ Jak se dostat a cestovat do středního Vietnamu?

Dostat se a cestovat po středním Vietnamu je poměrně jednoduché díky dobře propojeným možnostem dopravy. Oblast je obsluhována mezinárodními letišti, dálnicemi a železnicemi, což umožňuje snadný přístup z různých částí Vietnamu a i sousedních zemí.

 • 1. Letecky: Střední Vietnam má dvě hlavní mezinárodní letiště:
  • Mezinárodní letiště Da Nang: Nachází se ve městě Da Nang a slouží jako pohodlná vstupní brána do středního Vietnamu. Provozuje přímé mezinárodní lety z měst jako Bangkok, Soul, Singapur a Taipei, stejně jako vnitrostátní lety z hlavních vietnamských měst – Saigon, Hanoj, Nha Trang.
  • Mezinárodní letiště Phu Bai: Nachází se poblíž města Hue a obsluhuje jak vnitrostátní + omezené mezinárodní lety.
  • Existují také letiště ve městech Vinh, Dong Hoi, Quy Nhon, Cam Ranh, Da Lat, Pleiku a Buon Ma Thuot.
 • 2. Vlakem: Střední Vietnam je dostupný vlakem přes severo-jižní železniční trať, která spojuje Hanoj na severu s Ho Či Minovým Městem na jihu. Hlavní vlaková nádraží v regionu zahrnují nádraží Vinh, Dong Hoi, Da Nang a nádraží Hue. Cestování vlakem nabízí relativně pohodlnou a levnou cestu, zejména přes průsmyk Hai Van k městu Da Nang, jednu z nejkrásnějších železničních tratí ve Vietnamu.
 • 3. Autobusem: Autobusy či minibusy, minivany, poskytují ekonomickou možnost cestování do středního Vietnamu z jiných částí země. Mnoho měst ve středním Vietnamu, jako jsou Da Nang, Hue, Hoi An a Quy Nhon, má autobusové terminály obsluhující různé trasy v oblasti.
 • 4. Autem nebo na motorce: Cestovatelé si mohou vybrat z pronájmu auta nebo motorky a prozkoumat střední Vietnam po vlastní ose (nutný mezinárodní řidičský průkaz). Silniční síť je dobře vyvinutá a cestování po silnici umožňuje větší flexibilitu při návštěvě odlehlých oblastí a skrytých pokladů.

Jak se pohybovat ve středním Vietnamu:

Ve středním Vietnamu jsou k dispozici různé možnosti dopravy pro cestování mezi městy:

 • Vlaky: přes střední Vietnam vede železnice z Hanoje až do Ho Či Minova města v jižním Vietnamu.
 • Místní autobusy: Každé město má svou vlastní místní autobusovou síť, která poskytuje cenově dostupnou dopravu v rámci městských oblastí a blízkých atrakcí.
 • Taxi: Taxi jsou snadno dostupná ve městech jako Da Nang, Hue a Hoi An a nabízejí pohodlný způsob dopravy na krátké vzdálenosti.
 • Grab a aplikace na objednávání přepravy: Populární aplikace na objednávání přepravy Grab funguje ve velkých městech ve středním Vietnamu, což usnadňuje rezervaci jízd kdykoli budete potřebovat.
 • Mototaxi (Xe Om): Xe Om je běžný způsob dopravy ve Vietnamu, kde řidiči na motocyklech nabízejí jízdu na krátké vzdálenosti za dohodnuté ceny.
 • Jízdenky / lety ve středním Vietnamu koupíte online na Baolau ➜ nebo 12go.asia ➜
doprava-stredni-vietnam-lety-vlak
Do středního Vietnamu můžete cestovat vlakem, autobusem nebo letadlem, v provozu jsou vnitrostátní i mezinárodní lety.


☀️ Počasí ve středním Vietnamu / Kdy tam jet:

Střední Vietnam zažívá rozmanité klima díky své rozmanité geografii se směsí pobřežních nížin, vysočin a horských oblastí. Počasí se může mezi městy a regiony ve středním Vietnamu výrazně lišit. Obecně platí, že region má dvě hlavní období: období dešťů a období sucha.

 • 1. Období dešťů: Období dešťů ve středním Vietnamu obvykle trvá od září do ledna, s nejvyššími srážkami v říjnu a listopadu. V tomto období region zažívá časté dešťové přeháňky a občasné tajfuny, zejména v pobřežních oblastech. Zatímco krajina se stává svěží a pulzující, silné deště mohou v některých oblastech vést k záplavám a narušení cestování.
 • 2. Období sucha: Období sucha ve středním Vietnamu spadá mezi únor a srpen. Toto období je charakteristické slunečným a suchým počasím, což z něj činí ideální čas pro outdoorové aktivity a návštěvy pláží. Od února do dubna je zde příjemně mírné počasí a krajina si zachovává zeleň z předchozího období dešťů. Jak období sucha postupuje, teploty postupně rostou a klima se stává horkým a vlhkým, zejména od června do srpna.

👉 Nejlepší doba k návštěvě středního Vietnamu:

Nejlepší doba k návštěvě středního Vietnamu závisí na preferencích cestovatelů a zážitcích, které hledají. Je doporučené cestovat spíše v období sucha, pokud chcete také navštívit odlehlejší místa, např. v horských oblastech.

  • Únor až duben: Toto je považováno za nejpříznivější čas pro návštěvu středního Vietnamu. Počasí je obecně příjemné, s mírnými teplotami a malým množstvím srážek. Je to ideální čas na prohlídky památek, outdoorové aktivity a poznávání kulturních památek regionu bez nepohodlí z vysokých veder nebo silného deště.
  • Květen až srpen: Během těchto měsíců zažívá Střední Vietnam horké a vlhké počasí, zejména v pobřežních oblastech jako Da Nang a Nha Trang. Toto je však také skvělý čas pro milovníky pláží, protože moře je klidné a lákavé. Je ideální pro ty, kteří si chtějí užít vodní sporty a volnočasové aktivity podél pobřeží.
  • Září až leden: Toto období spadá do období dešťů a návštěvníci mohou očekávat častější srážky a občasné tajfuny. Zatímco krajina v regionu se stává svěží a krásnou, některé venkovní aktivity mohou být omezeny kvůli povětrnostním podmínkám. Letošní sezóna je však také méně přeplněná turisty, což nabízí klidnější a autentičtější zážitek pro dobrodružné cestovatele.
Počasí ve středním Vietnamu:
Měsíc Počasí Popis
Leden Mírné a suché V lednu střední Vietnam zažívá mírné a suché počasí. Průměrná vysoká teplota je kolem 24°C, a nízká teplota je přibližně 18°C. Je to skvělá doba prozkoumání starobylého města Hoi An, návštěvy historických památek a užívání si kulturních oslav.
Únor Mírné a suché Únor pokračuje s mírnými a suchými podmínkami. Průměrná vysoká teplota zůstává kolem 25°C a nízké teploty jsou okolo 19°C. Příjemné počasí je ideální pro prohlídky atrakcí v Hue, výlety lodí na řece Parfémová a prozkoumávání okolních jeskyní.
Březen Teplo a suché Březen přináší do středního Vietnamu teplé a suché počasí. Průměrná vysoká teplota je kolem 27°C a nízké teploty jsou okolo 21°C. Je to skvělá doba pro prohlídku historických a kulturních památek, výlety lodí po řece a účast na místních festivalech.
Duben Horko a suché V dubnu střední Vietnam zažívá horké a suché podmínky. Průměrná vysoká teplota je kolem 30°C a nízké teploty jsou přibližně 23°C. Je to ideální doba pro odpočinek na pláži, prohlídku starých ruin a objevování přírodní krásy regionu.
Květen Horko a vlhko Květen pokračuje s horkým a vlhkým počasím. Průměrná vysoká teplota se pohybuje kolem 33°C a nízké teploty jsou okolo 24°C. Vlhkost vzduchu se zvyšuje s blížícím se dešťovým obdobím, a mohou se vyskytovat příležitostné dešťové přeháňky.
Červen Horko a vlhko Červen zažívá horké a vlhké počasí. Průměrná vysoká teplota je kolem 34°C a nízké teploty jsou přibližně 25°C. Srážky se zvyšují, ale objevují se i období slunečního svitu. Červen je klidnějším měsícem pro turisty, což poskytuje uvolněnou atmosféru.
Červenec Horko a vlhko V červenci zůstává střední Vietnam horký a vlhký. Průměrná vysoká teplota je kolem 34°C a nízké teploty jsou okolo 25°C. Déšť je častější, ale obvykle trvá krátce. Červenec je vhodný čas pro prohlídky vnitřních atrakcí a kulturních zážitků.
Srpen Horko a vlhko Srpen pokračuje s horkým a vlhkým počasím. Průměrná vysoká teplota se pohybuje kolem 34°C a nízké teploty jsou okolo 25°C. Srážky jsou pravidelnější, ale zřídka ovlivňují venkovní aktivity. Srpen je skvělým časem pro návštěvu pláží a prozkoumávání místního života.
Září Horko a vlhko V září zažívá střední Vietnam horké a vlhké počasí, s průměrnou vysokou teplotou kolem 32°C a nízkou teplotou okolo 24°C. Déšť je častější, ale obvykle přichází v krátkých a osvěžujících přeháňkách. Je to vhodný čas pro vnitřní atrakce a prožívání místního života.
Říjen Teple a suché Říjen pokračuje s teplými a suchými podmínkami. Průměrná vysoká teplota je kolem 29°C a nízké teploty jsou okolo 23°C. Počasí je vhodné pro venkovní aktivity, prohlídku historických památek a užívání si přírodní krásy středního Vietnamu.
Listopad Mírné a suché V listopadu zažívá střední Vietnam mírné a suché počasí. Průměrná vysoká teplota zůstává kolem 27°C a nízké teploty jsou okolo 20°C. Příjemné počasí je skvělou dobou pro návštěvu atrakcí v Da Nangu, prozkoumávání jeskyní a užívání si místní kuchyně.
Prosinec Mírné a suché Prosinec přináší do středního Vietnamu mírné a suché počasí. Průměrná vysoká teplota je kolem 25°C a nízké teploty jsou přibližně 18°C. Je to skvělá doba prozkoumat kouzelné město Hoi An, užít si venkovní aktivity a zažít místní kulturu.

🏡 Ubytování ve středním Vietnamu:

Střední Vietnam nabízí širokou škálu možností ubytování, které vyhovuje preferencím každého cestovatele, od luxusních resortů u moře po cenově dostupné penziony, hostely a hotely střední kategorie. Ať už hledáte klidný únik na venkově, živý zážitek z města nebo poklidný pobyt u pláže, možnosti ubytování ve středním Vietnamu splňují všechny požadavky a rozpočty.

  • 1. Luxusní resorty a hotely: Střední Vietnam se může pochlubit impozantním výběrem luxusních resortů a hotelů, zejména ve městech u pobřeží, jako je Da Nang, Nha Trang a Hoi An. Tyto luxusní zařízení často nabízejí nádherný výhled na oceán, soukromý přístup na pláž a bohaté vybavení, jako jsou wellness centra, nekonečné bazény a restaurace s jemnou kuchyní. Poskytují dokonalý útěk pro cestovatele hledající odpočinek a nadbytky.
  • 2. Boutique hotely a vily: Pro ty, kteří hledají intimnější a personalizovaný zážitek, jsou po celém středním Vietnamu rozesety boutique hotely a vily. Tyto kouzelné zařízení často kombinují moderní pohodlí s tradiční vietnamskou architekturou a dekorem, vytvářejíce jedinečnou a přívětivou atmosféru. Boutique ubytování jsou hojně zastoupena v historickém městě Hoi An, kde nabízejí pocit historie a kultury.
  • 3. Ubytování u místních a penziony: Ubytování u místních a penziony jsou běžná v venkovských oblastech a menších městech, nabízejí cestovatelům autentický pohled na vietnamský život a kulturu. Pobyt u místního hostitele umožňuje hostům navázat kontakt s hostiteli, ochutnat domácí jídla a ponořit se do teplé pohostinnosti obyvatel středního Vietnamu.
  • 4. Středně drahé hotely a resorty: Střední Vietnam poskytuje mnoho středně drahých hotelů a resortů, které spojují komfort s cenovou dostupností. Tato zařízení nabízejí dobře vybavené pokoje, moderní zařízení a řadu služeb, které vyhovují různým potřebám cestovatelů. Mnoho z nich je strategicky umístěno v srdci měst nebo poblíž oblíbených atrakcí.
  • 5. Levné hostely a penziony: Cestovatelé s batohem na zádech a ti, kteří dbají na rozpočet, najdou v centrálním Vietnamu hojnost hostelu a levných penzionů. Tyto ubytování nabízejí základní vybavení, čisté a pohodlné pokoje a společné prostory pro setkávání s ostatními cestovateli. Levné možnosti jsou k dispozici ve většině turistických destinací, což usnadňuje hledání cenově dostupného místa k pobytu.
  • 6. Ekologické chaty či bungalovy: Pro ekologicky smýšlející cestovatele, kteří hledají bližší spojení s přírodou, nabízí střední Vietnam ekologické chaty a bungalovy v přírodě v klidných prostředích. Tyto ekologicky šetrná ubytování nabízejí ponoření do krásných krajin regionu, často jsou umístěna poblíž národních parků nebo vzdálených pobřežních oblastí.
  • 7. Servisované apartmány a pronájmy: Dlouhodobí cestovatelé nebo ti, kteří hledají zážitek jako doma mimo domov, si mohou vybrat servisované apartmány nebo pronájmy soukromých bytů. Tyto samoobslužné ubytování poskytují dodatečný prostor a vybavení, které je dělá vhodnými pro rodiny nebo ty, kteří hledají prodloužený pobyt.

Ubytování ve Vietnamu (Sleva až 60%)

ubytovani-hotely-danang-vietnam


🔍 Zajímavá místa / Co vidět + Aktivity ve středním Vietnamu:

  • 1. Starobylé město Hoi An: Vraťte se v čase do kouzelného starobylého města Hoi An, které je zapsáno na seznamu UNESCO Světového dědictví. Procházejte úzkými uličkami zdobenými lucernami, navštivte starodávné chrámy a obchodní domy a vychutnejte si lahodná pouliční jídla.
  • 2. Chrámový komplex My Son: Objevte starověké ruiny chrámů v chrámovém komplexu My Son, který je také zapsán na seznamu UNESCO Světového dědictví a kdysi sloužil jako významné centrum civilizace Cham. Ohromte se nad dobře zachovalými hinduistickými chrámy a dozvídejte se o historickém významu této oblasti.
  • 3. Národní park Phong Nha-Ke Bang: Vydajte se na dobrodružství do jeskynního systému v národním parku Phong Nha-Ke Bang, který je zapsán na seznamu UNESCO a je známý svými impozantními vápencovými jeskyněmi a úchvatnými krajinami. Určitě si nenechte ujít prozkoumání ohromující jeskyně Sơn Đoòng, největší jeskyně na světě.
  • 4. Mramorové hory (Ngu Hanh Son): Objevte Mramorové hory poblíž města Da Nang, což je skupina pěti mramorových a vápencových kopců s jeskyněmi, pagodami a úchvatnými výhledy. Prozkoumejte horu Thủy Sơn a navštivte posvátné pagody uvnitř jeskyní.
  • 5. Císařská citadela v Hue: Vstupte do královské minulosti Vietnamu v císařské citadele v Hue, která je zapsána na seznamu UNESCO. Obdivujte velkolepost citadely, starobylé paláce a královské hrobky, které odrážejí impériální historii země.
  • 6. Průsmyk Hải Vân: Projděte dechberoucí cestu přes průsmyk Hải Vân, který je známý svými úchvatnými výhledy na pobřeží a horské krajiny. Tato cesta nabízí malebné vyhlídky na Jihočínské moře.
  • 7. Ba Na Hills: Zažijte jedinečný svět Ba Na Hills, francouzskou inspirací pro vyhlídkovou stanici poblíž města Da Nang. Jděte lanovkou nahoru a prozkoumejte Fantasy Park, Francouzskou vesnici a ikonický Zlatý most.
  • 8. Ostrovy Cham (Cu Lao Cham): Utečte na ostrovy Cham, klidný souostroví u pobřeží města Hoi An. Vychutnejte si šnorchlování, potápění a odpočinek na nedotčených plážích obklopených průzračnými vodami.
  • 9. Pláž Lang Co: Odpočiňte si na idylické pláži Lang Co, která je zasazená mezi zelené hory a moře. Klidná atmosféra a přírodní krása ji činí ideálním místem pro klidný odpočinek.
  • 10. Dračí most, Da Nang: Obdivujte fascinující Most v Da Nang, architektonický zázrak, který ožívá ohňovým a vodním představením o víkendech.
  • 11. Lokální vaření: Připojte se k vaření v Hoi An nebo Hue a naučte se umění přípravy autentických vietnamských pokrmů, od čerstvých rolád až po pikantní nudlové polévky.
  • 12. Pagoda Thiên Mụ: Navštivte ikonickou pagodu Thiên Mụ, nejvyšší náboženskou stavbu ve Vietnamu, která stojí na kopci nad řekou Parfémová řeka v Hue.
  • 13. Muzeum Cham, Da Nang: Prozkoumejte Muzeum Cham v Da Nang, které uchovává impozantní sbírku chamského umění a artefaktů a poskytuje náhledy do starověké civilizace, která kdysi v této oblasti prosperovala.
  • 14. Suối Tiên Theme Park, Da Nang: Suối Tiên Theme Park je živý a rodinně orientovaný zábavní park v Da Nang. Park nabízí radostný únik pro návštěvníky všech věkových kategorií s řadou vzrušujících jízd, skluzavek a zábavných představení.
  • 15. Zážitek s košíkovým člunem: Připojte se k zážitku s košíkovým člunem v Hoi An nebo Quy Nhon, kde se můžete plavit tradičními vyplétanými čluny s místními rybáři a získat náhled do jejich každodenního života.
  • 16. Pláž Nha Trang: Nha Trang je pobřežní klenot známý svými úchvatnými plážemi a živou atmosférou u moře. Dlouhý úsek písečných břehů, průzračná voda a množství vodních sportů a aktivit dělají z pláže Nha Trang populární destinaci pro milovníky pláží a vodních nadšenců.
  • 17. Pagoda Linh Ung, Da Nang: Na poloostrově Son Tra se nachází impozantní buddhistický chrámový komplex Pagoda Linh Ung s obrovskou sochou paní Buddhy, která přehlíží město Da Nang. Klidná atmosféra a panoramatické výhledy z něj dělají klidné místo pro duchovní zamyšlení a malebnou fotografii.
  • 18. Chamské věže Po Nagar, Nha Trang: Prozkoumejte starobylé chamské věže Po Nagar, historické místo datující se do 7. století. Tyto dobře zachované věže zasvěcené hinduistickým božstvům ukazují složité architektonické detaily a nabízejí náhled do chamské civilizace této oblasti.
  • 19. Národní park Bach Ma: Příznivci přírody najdou ráj v Národním parku Bach Ma, lokalitě s bohatou biodiverzitou nabízející bujné deštné lesy, malebné vodopády a různorodou faunu a flóru. Treking a pozorování ptáků jsou oblíbené aktivity v této neporušené divočině.
  • 20. Solné pole Hon Khoi, Ninh Thuan: Objevte fascinující solná pole Hon Khoi, kde místní vyrábějí sůl již generace. Geometrické vzory solných lagun na pozadí moře a hor vytvářejí jedinečný a fotogenický pohled.

📍 Střední Vietnam – Google Mapa:


Často kladené dotazy + Tipy pro střední Vietnam:

1. Jak rezervovat a koupit lístky nebo letenky do středního Vietnamu?

  • Lístky a letenky na dopravu do středního Vietnamu můžete rezervovat na Baolau nebo 12go.asia.

2. Jaká jsou zajímavá místa k návštěvě ve středním Vietnamu?

  • Střední Vietnam nabízí neuvěřitelnou řadu populárních míst, včetně zajímavostí v Da Nang, Hoi An, Hue a Quang Binh (Národní park Phong Nha-Ke Bang). Každé místo má své jedinečné atrakce, od krásných pláží v Da Nang přes starobylé chrámy v Hoi An a historická místa v Hue.

3. Kdy je nejlepší doba k návštěvě středního Vietnamu?

  • Nejlepší doba k návštěvě středního Vietnamu je během suchého období, které obvykle trvá od února do srpna. Toto období nabízí příjemné počasí, což je ideální pro venkovní aktivity a prozkoumávání přírodní krásy regionu.

4. Jak se pohybovat ve středním Vietnamu?

  • Střední Vietnam je dobře propojen různými možnostmi dopravy. Dostupné jsou vnitrostátní lety do Da Nang, Da Nang, Hue či Nha Trang. Můžete také cestovat vlakem, autobusem nebo si pronajmout motorku a prozkoumávat region po vlastní ose.

5. Jaká jsou oblíbená populární jídla ve středním Vietnamu?

  • Střední Vietnam je známý svou lahodnou kuchyní. Určitě nevynechejte ochutnat jídla jako je Cao lau (těstoviny s vepřovým masem a bylinkami) a Mi quang (těstoviny s kurčetem a krevetami). Zejména Hue je proslulé svou královskou kuchyní, zahrnující pokrmy jako je Bun bo Hue (pikantní polévka s hovězím masem).

6. Mohu navštívit chrámový komplex My Son z města Hoi An?

  • Ano, můžete navštívit Mý Son, památku UNESCO, z Hoi An. Je to krátká vzdálenost a můžete se vydat na prohlídkový výlet s průvodcem nebo si pronajmout soukromé auto a prozkoumat starobylý komplex Chamských chrámů. Můžete jet i na motorce / skútru.

7. Jaké jsou nejlepší pláže ve středním Vietnamu?

  • Střední Vietnam se pyšní mnoha úchvatnými plážemi. Da Nang je známý svou pláží My Khe, zatímco Hoi An má pláže An Bang a Cua Dai. Quy Nhon a Nha Trang jsou také proslulé svými krásnými pobřežními oblastmi.

8. Je bezpečné plavat v moři ve středním Vietnamu?

  • Plavání v moři je obecně bezpečné ve středním Vietnamu, ale je důležité věnovat pozornost místním bezpečnostním vlajkám a značkám. Některé oblasti mohou mít silné proudy, proto je nejlepší plavat na určených místech k plavání.

9. Jsou v středním Vietnamu nějaké místní festivaly, které stojí za to zažít?

  • Ano, ve středním Vietnamu se po celý rok koná několik barevných festivalů. Festival v Hue, který se koná každé dva roky v dubnu, je velkou kulturní událostí s tradiční hudbou, tancem a vystoupeními. Festival svíček či lampionový festival v Hoi An je také krásným zážitkem k vidění.

10. Jak mohu podpořit místní komunity ve středním Vietnamu?

  • Podpora místních podniků, řemeslníků a ekologických iniciativ je skvělým způsobem, jak přispět k místní ekonomice a pomoci udržet tradiční řemesla a praktiky. Zvolte místní cestovní operátory, nakupujte ručně vyrobené suvenýry a respektujte místní kulturu a životní prostředí.

11. Jaké jsou některé aktivity ekoturistiky ve středním Vietnamu?

  • Střední Vietnam nabízí různé aktivity ekoturistiky, jako je návštěva Národního parku Phong Nha-Ke Bang, kde můžete prozkoumávat jeskyně a vychutnávat si trekking v deštném pralese. Můžete se také zapojit do iniciativ založených na komunitním cestovním ruchu, jako jsou domácí pobyty ve venkovských vesnicích, abyste zažili autentický místní životní styl.

12. Můžu podniknout výlet do Ba Na Hills z Da Nangu?

  • Ano, můžete podniknout výlet do Ba Na Hills z Da Nang. Ba Na Hills je populární horské turistické místo s úchvatnými výhledy, Zlatým mostem ve tvaru ruky a různými zábavními zařízeními. Mnoho cestovních operátorů nabízí denní výlety, které zahrnují dopravu, jízdu lanovkou a vstup na atrakce.

13. Jaké počasí očekávat v Da Nang a Hoi An?

  • Počasí v Da Nang a Hoi An je příjemné a převládá spíše teplé počasí. Nejlepší doba k návštěvě je od února do května, kdy jsou sucho a příjemné teploty kolem 25-30 °C. Deštivá sezóna trvá od září do prosince, s největším množstvím srážek v říjnu a listopadu. V létě mohou teploty dosáhnout až 35 °C. Moře je vhodné ke koupání po celý rok, přičemž nejteplejší vody jsou od června do srpna. Je důležité být připraven na občasné bouřky a tajfuny v období od září do prosince. Viditelnost je obecně dobrá s mírným vlivem znečištění ovzduší v době dopravní špičky.

Rezervovat výlet / vstupenky ve Vietnamu

rezervace-tura-vylet-danang


Zajímavá historická fakta o středním Vietnamu: Popis
1. Císařské město Hue Císařské město Hue, nacházející se na březích Parfémové řeky, sloužilo jako politické, kulturní a náboženské centrum dynastie Nguyen v období od roku 1802 do roku 1945. Byl to císař Gia Long, kdo sjednotil Vietnam a ustanovil Hue jako nové hlavní město, umístil Císařské město jako symbol moci a autority dynastie. Unikátní architektura města kombinuje tradiční vietnamské návrhy s prvky ovlivněnými čínským a evropským stylem, odrážející vizi vládců Nguyenů o velkolepém císařském hlavním městě.
2. Království Champa Před příchodem Vietnamců do středního Vietnamu bylo území ovládáno královstvím Champa. Chamský lid s bohatou hinduistickou kulturou založil kvetoucí námořní říši, která trvala od 2. století do 17. století. Vliv království Champa je stále patrný ve středním Vietnamu prostřednictvím dobře zachovalé chamské architektury a chrámového komplexu My Son, skupiny starobylých hinduistických chrámů zasvěcených různým božstvům.
3. Masakr na Truong Son Masakr na Truong Son, také známý jako masakr na Son Thang, se odehrál během války ve Vietnamu v roce 1968. Americké síly bombardovaly pohoří Truong Son v provincii Quang Nam ve středním Vietnamu v pokusu zničit Ho Či Minovu stezku, klíčovou zásobovací cestu pro Severovietnamskou armádu. Nekontrolované bombardování mělo za následek značný počet civilních obětí a zničení infrastruktury regionu, které mělo trvalý dopad na místní obyvatelstvo.
4. Bitva u Dien Bien Phu Ačkoli to není ve středním Vietnamu, bitva u Dien Bien Phu, která se odehrála v roce 1954, byla zlomovým okamžikem v dějinách Vietnamu, který významně ovlivnil střední region. Bitva probíhala v dalekém severozápadě země a vítězství vietnamských sil nad Francouzi znamenalo konec francouzské koloniální nadvlády v Indočíně. To vedlo k Ženevským dohodám z roku 1954, které dočasně rozdělily Vietnam podél 17. rovnoběžky, což mělo za následek vznik Demokratické republiky Vietnamu na severu a Státu Vietnam na jihu.
5. Námořní obchodní dědictví Hoi An Hoi An, památka a město zapsané v seznamu UNESCO, byl rušným mezinárodním obchodním přístavem během 15. až 19. století. Strategická poloha města na řece Thu Bon mu umožnila rozkvést jako obchodní uzel mezi východní Asií, jižní Asií a Evropou. Hoi An byl tříbou kombinující různé kultury, kde čínští, japonští, indičtí a evropští obchodníci obchodovali a zanechali stopy na architektuře a kulturním dědictví města.
6. Starověká mořeplavecká kultura Pobřežní poloha středního Vietnamu vytvořila bohatou mořeplaveckou kulturu, která sahá staletími zpět. Rybaření a námořní činnosti byly nedílnou součástí obživy pobřežních komunit. Moře poskytlo nejen obživu, ale také inspiraci pro lidové příběhy, tradiční písně a živé festivaly věnované mořským božstvům a strážným duchům.
7. Odpor proti koloniální nadvládě Střední Vietnam byl svědkem mnoha povstání a odporových hnutí proti koloniální nadvládě. Během francouzské kolonizace se místní vůdci jako Phan Đình Phùng a Nguyễn Huệ stali význačnými, když vedli povstání proti francouzským koloniálním úřadům. Tyto odporové hnutí ukázaly silný duch nezávislosti regionu a odhodlání odolávat cizí nadvládě.
8. Role Citadely v Hue v dějinách Vietnamu Citadela v Hue, součást Císařského města, sehrála klíčovou roli v dějinách Vietnamu. Během Tetové ofenzivy v roce 1968 se citadela stala středem intenzivních bojů mezi severovietnamskými silami a jihočínskými a americkými vojáky. Bitva o Hue, považovaná za jednu z nejkrvavějších a nejdůležitějších bitev války ve Vietnamu, zanechala trvalý dopad na město a jeho historické památky.
9. Demilitarizovaná zóna Vietnamu (DMZ) Střední Vietnam byl také domovem Demilitarizované zóny Vietnamu (DMZ), která sloužila jako hranice mezi Severním a Jižním Vietnamem během války ve Vietnamu. Oblast byla svědkem mnoha vojenských střetnutí a byla silně opevněna vojenskými základnami a instalacemi. Dnes je DMZ působivou připomínkou dopadu války a místem historického významu pro vietnamské i mezinárodní návštěvníky.
10. Vliv dynastie Nguyen Dynastie Nguyen, která vznikla ve středním Vietnamu, sehrála klíčovou roli při utváření dějin země. Dynastie nejen sjednotila Vietnam, ale také provedla významné reformy v řízení, vzdělávání a kulturním rozvoji. Pod vedením císařů jako Minh Mang, Tự Đức a Khải Định zanechala dynastie Nguyen hluboký otisk na regionu i celé zemi.

➜ Rezervovat ubytování ve Vietnamu


zajimavosti-vietnam-tipy-atrakce

ceny-jidlo-ubytovani-sluzby-vietnam

Z Hanoje do Da LatZ Hanoje do Phong NhaDoprava v ThajskuDoprava v KambodžiDoprava v LaosuDoprava v MalajsiiPeníze ve Vietnamu

Víza do Vietnamu ➔

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 23

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: