Ubytování ve Vietnamu > Kde hledat > Ceny 🏨

vietnam-ubytovani-Mega-Studio-Homestay

Mega Studio Homestay – 15 minut od centra Hanoje (rezervace možná na Airbnb nebo i Agoda)


Ubytování v HANOJISAPAHA LONGCAT BANINH BINHMAI CHAUDIEN BIENHA GIANG


Vietnam má ve větších městech poměrně širokou nabídku ubytování.


Nabídka ubytování se ve Vietnamu se neustále rozrůstá, staví se nové hotely a vznikají nová turistická centra. Většina vietnamských hostelů, hotelů, guesthousů (Nha Nghi) je standardní kvality s dobrou nabídkou služeb.

Ve velkých městech je také dobrá nabídka kvalitních a luxusních hotelů se všemi službami. Toto platí hlavně pro města Hanoj, Ha Long, Sapa. Již není problém jakékoli ubytování ve Vietnamu rezervovat online. Téměř všechny hotely a guesthousy mají Wifi pro přístup na internet, teplou vodu, někde klimatizaci a televizi. Na naše poměry mají většinou poněkud tvrdá lůžka 🙂

Ubytovacích zařízení je dostatek hlavně na turistických místech.


Hotely ve Vietnamu vyžadují poskytnutí cestovního pasu na max.1 den
pro nahlášení vašeho pobytu na policii. Udělejte si po příjezdu do Vietnamu fotokopii pasu a víza, nebo si v Čechách nechte vystavit 2. cestovní pas do zálohy. Nenechávejte na hotelu originál cestovního pasu, trvejte na fotokopii, měla by stačit! Nedoporučuje se nechávat v hotelu či hostelu jakékoli cennosti, doklady a peníze. V některých hotelech je k dispozici i trezor, úschovna pro uložení těchto věcí.

ubytovani-vietnam-homestay

Turistické homestay ubytování v Poom Coong vesnici v okrese Mai Chau.


Spousta ubytovacích zařízení ve Vietnamu nabízí také
doplňkové služby.


Výlety, tůry, treky, praní prádla, zapůjčení motorky, průvodce nebo vám zajistí dopravu na další místo vaší cesty.

Ptejte se a komunikujte, i když to někdy nevypadá že něco nabízí, zajistí toho opravdu hodně. V levnějších variantách guesthousů či hostelů není nabízeno žádné jídlo. To vás však nemusí trápit, na každé ulici ve Vietnamu si ho koupíte za pár korun.

Převažují guesthousy (Nha Nghi) či hotely standardní či průměrné kvality.


Severní Vietnam je však převážně hornatá oblast a
některá méně navštěvovaná místa nemají tak velkou nabídku ubytování. Kvalita ubytování je v těchto oblastech trochu nižší s omezeným výběrem služeb než např. v Hanoji nebo Ha Long Bay. Luxusní hotely (kromě Sapy, Hanoje nebo Ha Long) se zde prakticky nevyskytují. Pravděpodobně se toto bude časem pomalu měnit a nějaké luxusní hotely budou přibývat. Dobře se také ve Vietnamu rozjelo ubytování z AirbnB, např. v Hanoji se vyskytuje spousta velmi kvalitních a cenově dostupných nabídek u hostitelských rodin.

ubytovani-vietnam-hotel

Hotelový pokoj standardní kvality (foto „Silverland Hotel“ od „Tun Tun Win“ licensovaná pod CC BY 2.0.)


Využijte pro vyhledání a rezervaci ubytování známé vyhledávací portály icon-angle-double-down 


Na některých českých webech či diskuzích se dočtete, že někteří cestovatelé někdy měli problémy se známými rezervačními portály a nebo, že je nedoporučují. Tyto problémy však mohou být hodně individuální či ovlivněné vlastním úhlem pohledu a definicí “co je problém”. Osobně jsem neměl za půl roku v Asii jediný velký problém s těmito službami. A využíval jsem je velmi často. Před rezervací doporučuji se zaměřit na hodnocení a recenze, podívat se na polohu hotelu, mapu. Nejvíce ubytovacích možností pro Vietnam najdete na některém z těchto rezervačních portálů, osobně preferuji Agodu, často jsou zde velké slevy, až 60% a ceny za 1 noc začínají již od 130-150,- Kč.

Rezervace online icon-angle-double-right ušetří čas a nervy s hledáním vhodného ubytování, někdy peníze a také dohadování o ceně s houževnatými vietnamskými obchodníky.

aogda-logo-vietnamhomestay-logo
airbnb-vietnam-banner-hanoj

AGODA – známý a spolehlivý celosvětový vyhledávač ubytování z celého světa i pro low-cost cestovatele. Hotely, homestay, ubytovny…Často se objevují velké slevy, např. 50-60%. Pro cestování v Asii asi nejlepší rezervační služba. Po několika měsících cestování v Asii mohu doporučit i já.

AIRBNBvelice zajímavý koncept nabídek ubytování na různých a netypických místech. Zaregistrujte se zde a obdržíte kredit ZDARMA ve výši až 725,- Kč pro vaše 1.rezervované ubytování (Platí při jednorázové útratě 75 USD a více, např. při rezervaci na více dní se hodí. Výše kreditu se může měnit dle promoakcí Airbnb, sledujte oficiální web). Ubytování můžete nabízet i vy formou pronájmu bytu. Naleznete zde nabídky z celého Vietnamu, v nabídkách jsou i některé homestay ubytování, hlavně v navštěvovanějších lokalitách, ale Airbnb roste pomalu i dále. Více informací o Airbnb ve Vietnamu.

HOMESTAYpodobná služby jako Airbnb. Společnost Homestay.com nabízí ve Vietnamu zatím cca přes 200 ubytovacíh kapacit. Zaregistrujte se zde a obdržíte kredit ZDARMA ve výši  20 € na vaše 1.rezervované ubytování (Platí při útratě 80 € a více, např. při rezervaci na více dní se hodí. Výše kreditu se může měnit dle promoakcí společnosti, sledujte oficiální web).

vietnam-ubytovani-airbnb

I takto mohou vypadat nabídky z Airbnb v Hanoji (foto: Airbnb)


Homestay ubytování – poznejte každodenní život místních obyvatel.


Další variantou ubytování v horských oblastech Severního Vietnamu ale nejen tam, kterou doporučuji využít, je
oblíbený homestay (bydlíte s rodinou a sdílíte s nimi vše). Na homestay zde můžete narazit buď v upravené podobě pro turisty (mají sprchu, toaletu našeho typu, nebo i tv) a nebo na pravý homestay u lidí z etnických menšin (který těmito vymoženostmi nedisponuje). Pro větší zážitek a seznámení se s životem lidí etnických menšin určitě vyzkoušejte pravý homestay!

Homestay také nabízí i místní lidé z Vietnamu např. v Hanoji, Ha Long, Sapa… Pokud chcete vyzkoušet i tyto nabídky, naleznete je opět na Airbnb a nebo na Homestay.


ORIENTAČNÍ CENY ubytování ve Vietnamu:


1. HOSTEL – sdílené lůžko pro baťůžkáře – 4-8 USD / 1 noc


2. HOSTEL – NHA NGHI – samostatné lůžko – 7-13 USD / 1 noc


3. HOTEL standardní kvality – soukromý pokoj – 8-25 USD / 1 noc


4. HOTEL luxusní kvality – soukromý pokoj – 30 a více USD / 1 noc


5. HOMESTAY u etnických menšin (bez agentury) – dle dohody – 7-15 USD / 1 noc


6. HOMESTAY u etnických menšin (přes agenturu) – 20-30 USD / 1 noc


7. SOUKROMÝ POKOJ od Airbnb v hostitelské rodině – od 10 USD / 1 noc (Hanoj)


Ceny jsou orientační
, ale zhruba v tomto rozsahu se ceny za ubytování ve Vietnamu pohybují. Velmi slušné lůžko ve standardním hotelu (např. v Hanoji) seženete i za 8 USD (záleží také na období kdy sem přijedete a také na zaplnění hotelu).

V nabídce homestay ubytování je zahrnut i trek do okolí (buď s průvodcem z agentury a nebo s lidmi z etnických menšin). Jednoznačně doporučuji kvůli autenticitě homestay u etnických menšin sjednaný bez agentury.

ubytovani-vietnam-homestay1

Homestay ubytování u místních obyvatel ve vesnici Ta Phin


HANOJ – Ubytování v Hanoji


Hanoj nabízí širokou škálu ubytování od levných hostelů, guesthousů až po luxusní hotely.
Pokud cestujete sami není problém sehnat v Hanoji soukromý pokoj v dobrém hotelu již za 250 Kč se snídaní. Dvojlůžkový pokoj seženete již od 150 Kč na osobu. Hanoj má samozřejmě nejširší nabídku ubytování v severním Vietnamu.

Nejlepší a největší nabídka je v městské čtvrti Hoan Kiem v centru města. Hoan Kiem a stará čtvrť v Hanoji je také centrem pouličních restaurací a obchodů. Naleznete zde také spoustu levných hostelů pro baťůžkáře, kde sdílíte své bydlení s dalšími spolubydlícími. Ceny začínají již od 100 Kč za lůžko. Pokoje jsou např. pro 6-16 spolubydlících se společnou koupelnou a toaletou a některé nabízí i lehkou snídani.

Dávejte si pozor na „kopírování hotelů“, v Hanoji můžete narazit na jeden a ten samý hotel třeba 2x. Jeden z těchto hotelů však patří jinému majiteli, a pravý hotel zcela napodobuje. Před výběrem si zjistěte přesnou adresu, a tu také uveďte např. taxikáři, s kterým můžete jet z letiště.

🏡  Ubytování v Hanoji (hotely, guesthousy…)

 

vietnam-hanoj

Hlavní město Vietnamu Hanoj nabízí řadu různých ubytovacích možností.


SAPA – ubytování v Sapě


Horské město Sapa je turisty hodně navštěvované místo a proto nabízí dobrý výběr ubytování. Převažují zde hostely a hotely standardní kvality a služby jsou dostačující. V hlavní sezóně (září-duben) můžou být kapacity omezenější, doporučuji raději rezervovat online. Jednolůžkový pokoj lze pořídit již za 300,- Kč a dvojlůžkový pokoj již za 250,- Kč na osobu. Cena za sdílené bydlení je téměř stejná jako v Hanoji – od 100,- Kč na osobu.

Pokud budete ubytováni v Sapě v zimních měsících, doporučuji aby váš pokoj měl také nějaké vytápění.

Teploty mohou spadnout i pod hranici 5°C. Jelikož je Sapa v horské oblasti, výpadky proudu nejsou výjimkou. Většina ubytování je přímo v centru města a snadno dostupná.

Oblíbená varianta ubytování je také v podobě homestay u místních lidí z etnických menšin (Hmong, Dao).
Homestay ubytování naleznete v každé vesnici kolem Sapy. Můžete se také zeptat místních lidí, kteří jej mohou nabídnout. Cena za 1 den homestay ubytování je přibližně do 250,- Kč na osobu i se stravováním.

🏡  Ubytování v Sapě (homestay, hotely…)

 

vietnam-ubytovani-sapa

Některé hotely a ubytovny v Sapě mají krásný výhled na pohoří Hoang Lien.


HA LONG – ubytování v Ha Long


Zátoka Ha Long patří trvale k nejnavštěvovanějším místům Severního Vietnamu.
Místo je zapsáno na UNESCO seznamu a je to jedno z nejkrásnějších míst na celém světě. Návštěvníci sem příjíždějí navštívit světoznámou zátoku s tisíci ostrůvky Ha Long Bay. Zde je velice oblíbené strávit třeba 2-3 dny přímo na lodi mezi ostrovy a navštívit desítky blízkých jeskyní.

V Ha Longu je spousta ubytování různých kategorií, od levnějších hostelů až po luxusní hotely. Nabídka ubytování a poskytovaných služeb je zde zhruba stejná jako v Hanoji. Ceny jsou díky velké návštěvnosti a turistickému místu trochu vyšší. V Ha Long je lepší rezervovat si ubytování radši dopředu, místo je opravdu neustále pod velkým nájezdem turistů.

🏡  Ubytování v Ha Long (hotely, guesthousy…)

 


CAT BA ostrov – ubytování na ostrově Cat Ba


Polovinu ostrova Cat Ba zaujímá národní park
s jeho krásnými kopci, jezery (Ech – největší jezero) a 2 jeskyněmi (jeskynní nemocnice a jeskyně Hang Trung Trang). Založen byl tento park v roce 1986 především kvůli ochraně výskytu zajímavých ekosystémů (lesů, bažin, mangrovových porostů a útesů).

Na východní straně ostrova se rozkládá krásná zátoka Lan Ha a několik neprobádaných a opuštěných pláží. Ostrov zaujímá plocha přibližně 350 km² a je to jeden z nejhezčích ostrovů v Ha Long.

🏡  Ubytování na ostrově Cat Ba (hotely, guesthousy…)

 

vietnam-ubytovani-cat-ba

Ubytování na ostrově Cat Ba hledejte hlavně ve městě v jižní části ostrova, ale i v zátokách kolem ostrova.


NINH BINH – ubytování v Ninh Binh


Do města Ninh Binh a jeho okolím se jezdí hlavně díky jeho historickým památkám. Hoa Lu – historické, dříve hlavní město Vietnamu, Trang An scénický komplex nebo Tam Coc. To jsou hlavní lákadla této krásné oblasti v nížině s vysokými kopci a krásnými vyhlídkami. Projížďky na lodích či návštěva národního parku Cuc Phuong či rezervace Van Luong. Celá oblast je také vhodná na cyklistiku.

Ninh Binh netrpí nedostatkem ubytování. Naleznete ho tady celkem dost, hlavně v centru města. Ubytovací zařízení, hostely a hotely jsou většinou střední kategorie v nízkých cenových kategoriích. Není problém sehnat soukromý pokoj pro 1 osobu již za 250,- Kč / noc.

🏡  Ubytování v Ninh Binh (hotely, ecohousy…)

 


MAI CHAU – ubytování v Mai Chau


Město Mai Chau a okolí je hlavně obrovské 20 km velké údolí s rýžovými polemi. Do zelenajících se kopcovitých oblastí se můžete vydat na motorce, cesty tady jsou celkem v dobrém stavu a okolí u jezera Hoa Binh je fantastické. V této oblasti žijí převážně obyvatelé Thajské etnické skupiny (Bílí, Černí) ale také skupiny Hmongů.

Ve městě a okolí je řada ubytování v podobě homestay u hostitelských rodin (převážně obyvatel z etnika Thajců. Kolem města je spousta vesnic kde si homestay ubytování v klidu vyberete. Většina těchto homestay ubytování je přizpůsobena pro turisty, je tu dobré sociální zázemí, WiFi, teplá voda. V chladném období však počítejte že je zde hlavně večer velice chladno. Nicméně i zde naleznete pro náročnější cestovatele nějaký ten dobrý hotel.

🏡  Ubytování v Mai Chau (homestay, hotely…)

 

vietnam-ubytovani-maichau

Typické homestay ubytování v Mai Chau pro turisty.


DIEN BIEN PHU – ubytování v Dien Bien Phu


Město Dien Bien Phu leží na západě severního Vietnamu přibližně 10 km od hranic s Laosem. Nachází se v
Muong Thanh údolí ve tvaru srdce, 20 km dlouhé a 6 km široké údolí. Nachází se zde také letiště s pravidelnými lety do Hanoje a zpět. Lety provozuje společnost Vietnam Airlines 3x týdně.

Není zde tolik nabídek ubytování, ale některé hotely můžete najít na odkazech níže. Ve městě je také několik levných guesthousů (Nha Nghi) v centru města.

🏡  Ubytování v Dien Bien Phu (hotely, guesthousy…)

 


HA GIANG – ubytování v Ha Giang


Jedno z nejkrásnějších a nejodlehlejších míst severního Vietnamu je Ha Giang. Vesnice s etnickými obyvateli, fascinující scenérie, hory, údolí a příroda. Oblast, která je zatím nedotčena masovým turismem. Turisté sem jezdí výrazně v menším množství než např. do Sapy. Nabídka je zde menší, ale ubytování seženete.

Ve městě Ha Giang se nachází nějaké hotely nižší kategorie, guesthousy (Nha Nghi), ale také i homestay nabídky ubytování. Pokud se vydáte dále do Dong Van či Meo Vac, tak zde se nachází zatím jen místní Nha Nghi a levné ubytovny.

🏡  Ubytování v Ha Giang (homestay, hotely…)

 

vietnam-ha-giang

Ha Giang a Ma Pi Leng průsmyk


BAC HA a LAO CAI – ubytování v Bac Ha a Lao Cai


Bac Ha je vzdálené od města Lao Cai cca 35 km. Město Bac Ha je domovem převážně etnické menšiny Květinových Hmongů. Hojně navštěvovaný nedělní market této menšiny není jedinou aktivitou v oblasti. Celá oblast a okolí je vhodná na lehké trekování a poznávání života etnických menšin na vesnicích. Město Bac Ha také může být krátkou zastávkou pokud pokračujete do provincie Ha Giang. Město nabízí ubytování nižší kategorie, ale naprosto dostačující pro pár nocí.

🏡  Ubytování v Bac Ha a Lao Cai (hotely, homestay…)

 

vietnam-bac-ha

Bac Ha je domovem převážně Květinových Hmongů.


LANG SON – ubytování v Lang Son


Město Lang Son je strategickým místem na východě severního Vietnamu. Hraniční přechod Dong Dang a brána přátelství Thanh Tan slouží také k dobrým obchodním vztahům mezi místními obyvateli. Dříve městem Lang Son vedla obchodní cesta, která byla spojnicí mezi Čínou a Indií. Okolí je nížinaté ale i hornaté a zajímavými místy k vidění je pohoří Mau Son a nebo 60 km vzdálené údolí Bac Son. Ve městě se nachází převážně hotely střední kategorie a spousta guesthousů Nha Nghi. Na internetu zatím není příliš velký výběr.

🏡  Ubytování v Lang Son (hotely, guesthousy…)

 


Ubytování ve středním a jižním Vietnamuicon-angle-double-down 


Ve středním a jižním Vietnamu je velká nabídka kvalitního ubytování, plážová letoviska s hotely, hostely ale i homestay a bungalovy u moře ale i ve vnitrozemí. Zde je výběr z portálu Agoda. Portál Agoda osobně považuji za jednu z nejlepších rezervačních služeb ubytování při cestování v Asii.

ubytovani-ho-ci-minovo-mesto-vietnamubytovani-da-lat-vietnamubytovani-nha-trang-vietnamubytovani-da-nang-vietnamubytovani-hue-vietnamubytovani-hoi-an-vietnamubytovani-vung-tau-vietnamubytovani-phu-quoc-vietnamubytovani-can-tho-vietnamubytovani-dak-lak-vietnamubytovani-dong-hoi-phong-nha-vietnamubytovani-phan-thiet-vietnam

Rezervujte si ubytování na některém z těchto ověřených webů icon-angle-double-down 

aogda-logo-vietnamairbnb-logo
MotorkyDopravaVízaOčkováníPenízePočasíTrekováníHomestayRestauraceItinerářeKuchyněLetenkyLetištěCo vzít

Praktické informace

Led 5, 2017 | Posted by | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ubytování ve Vietnamu > Kde hledat > Ceny 🏨
Premium Wordpress Themes by UFO Themes