CAO BANG — Cestovní průvodce + Tipy

cao-bang-pruvodce-vietnam
Provincie Cao Bang nabízí největší vodopád Vietnamu – Ban Gioc, ale i další top zajímavá místa.

ℹ️ Informace o Cao Bang
🚍 Jak se dostat do Cao Bang
☀️ Počasí v Cao Bang
🏡 Ubytování v Cao Bang
🔍 Zajímavá místa v Cao Bang
📍 Mapa zajímavých míst

Cao Bang: nezkrotná krása venkovské provincie.

Provincie Cao Bang s hlavním městem téhož názvu, se rozkládá na severu od provincie Lang Son a hraničí s Čínou. V této provincii žije přibližně 550 tisíc obyvatel, značnou část z nich tvoří lidé z etnických skupin jako např. Tay, Nung, Dao a Hmong. V květnu 2018 byla polovina provincie Cao Bang zapsána na seznam UNESCO jako Non Nuoc Cao Bang Geopark a také zde byl zapsán nový národní park – Phia Oac – Phia Den v jižní části provincie.

Prakticky celá provincie Cao Bang je poseta kopcemi a vesnicemi.


Město Cao Bang bylo ve válce s Čínou v roce 1979 poškozeno a od té doby bylo přestavěno. Leží v nadmořské výšce 300 m, takže je zde velice prospěšné klima po celý rok. Tato provincie je méně navštěvované místo zahraničními turisty a to může být výhoda pro ty co nemají rádi velmi turistická místa a přesto velmi autentická, rozhodně nezbývá než doporučit toto místo k návštěvě a to nejlépe na motorce/skútru.

cao-bang-tinh-tuc-vietnam
Památník Ho Chi Minha – Mo Thiec (Tinh Tuc Tin mine v provincii Cao Bang).


Oblast Cao Bang je pro zahraniční turisty stále trochu pozapomenuta.


Oblast je převážně kopcovitá až hornatá s krásnými scenériemi a trasami vhodnými pro trekování a poznávání etnických menšin v blízkých vesnicích města. Celá provincie (kromě Vodopádů Ban Gioc či historického místa Pac Bo) je spíše stále pro zahraniční turisty opomíjena. Přijíždějí spíše menší skupinky organizovaných turistů z cestovek a pak také sem tam můžete potkat cestovatele s motorkami. Ale rozhodně se nedá říci, že jde o velmi navštěvovanou turistickou provincii.

cao-bang-pole-vietnam
Velká část provincie Cao Bang je poseta vesnicemi a rýžovými polemi.


Provincie Cao Bang má několik důležitých bodů historického významu.


Jmenujme třeba historické místo Pac Bo (u ústí soutoku dvou řek, Bang Giang a Hien), kde Ho Či Min v lednu 1941 založil revoluční sílu u Coc Bo jeskyně. V roce 1920 se stala oblast významnou kolébkou revolučního hnutí na severu. Oblast Pac Bo obsahuje řadu dalších historických artefaktů, jeskyně a další důležitá menší historická místa (viz. mapa). K historickému místu Pac Bo se dostanete pěknou a pohodlnou cestou na motorce z města Cao Bang, měly by sem jezdit i autobusy, ale toto si doporučuji předem ověřit ve městě Cao Bang.

Ubytování v Cao Bang (Slevy až 60%)

Dalšími zajímavými místy v Cao Bang jsou palác Ky Sam, klášter Coi Bin nebo krásný a fascinující největší turistická atrakce v Cao Bang – Vodopád Ban Gioc na hranici s Čínou či horské jezero Thang Hen (Thang Hen je i turistický rezort). Dalších X zajímavých míst uvidíte v průběhu cestování provincií.

pac-bo-km0-cao-bang
Památník KM 0 Ho Či Minovo dálnice na historickém místě Pac Bo.


Nekonečně krásné scenérie vám nabídne provincie Cao Bang téměř všude.


Pokud budete cestovat na motorce, máte výhodu v tom, že můžete jet i mimo hlavní silnice. Nicméně ne všude jsou silnice v dobrém stavu, ale jsou krásná místa, která objevíte i kousek od hlavních silnic s dobrou dostupností, vřele doporučuji taková místa navštívit a prostě to občas risknout. Musíte mít jen čas, motorku a vlastní odhodlání. Z některých takových zajímavých míst a oblastí mohu jmenovat např. Phong Nam, Ngoc Chung – u města Trung Khan a nebo Tra Linh – kousek od jezera Thang Hen. Dále pak také celá scénická oblast západně od vodopádů Ban Gioc.

cao-bang-phon-nam-vietnam
Phong Nam, pár kilometrů od města Trung Khan, snadno se dá projet na motorce.


Soc Ha v okrese Ha Quang – další fantastické scenérie blízko místa Pac Bo.


Spousta návštěvníků historického místa Pac Bo severně od Cao Bang, navštíví většinou pouze toto místo. Nicméně pokud máte čas a chcete vidět i zajímavou zemědělskou oblast plnou rýžových polí a pěkných scenérií a zcela bez turistů, doporučuji jet cca 10 km západně od Pac Bo do oblasti Soc Ha (Sóc Hà) – okres Ha Quang. Oblast se skládá z několika menších většinou etnických vesnic a leží prakticky na hranicích s Čínou u města Pingmengzhen. Je to kratší pěkné zpestření v této oblasti.

Ubytování ve městě Cao Bang (dobře hodnocené):

▶️ Cao Bang Eco Homestay
▶️ Jeanne Hotel
▶️ Max Boutique Hotel
▶️ Duong Ha Hotel
▶️ Primrose Homestay Cao Bang
▶️ RuBy Motel

cao-bang-soc-ha-vietnam
Soc Ha (Sóc Hà) v okrese Ha Quang, pouhých 10 km od historického místa Pac Bo.


Ban Gioc je 4.největší vodopád na světě, který vede přes státní hranice.


Vodopády Ban Gioc se nachází cca 85 km severo-východně od města Cao Bang na hranicích s Čínou. Vodopád je široký přes 200 m a voda zde padá z výšky 70 m přes 3 patra, při slunečním svitu zde můžeme sledovat tzv. sedmibarevný vodopád. Vodopád je největší v zemi, i když ne nejvyšší, převýšení je jen 30 m. Barva vody se mění v závislosti na počasí a vy to můžete pozorovat přímo z bambusových vorů, na kterých se sem můžete nechat přivézt. Je to jedna z největších atrakcí provincie Cao Bang a rozhodně toto místo navštivte pokud se zde budete pohybovat.

Výlet / túru ve Vietnamu rezervujte zde

Z města Cao Bang až k vodopádům Ban Gioc vede hlavní silnice (viz.mapa) v perfektním stavu a celou cestu pojedete krásnou přírodou a scenériemi, cesta ani není příliš náročná a často se jede v nížině, pokud můžete, vřele doporučuji jet na motorce a zůstat u vodopádů minimálně jeden další celý den na průzkum oblasti.

ban-gioc-vodopad-cao-bang
Vodopády Ban Gioc, cca 85 km od města Cao Bang.


Phat Tich Truc Lam Ban Gioc pagoda a nejlepší výhled na okolí a vodopád.


Phat Tich Truc Lam Ban Gioc pagoda je vzdálena jen asi 500 m od vodopádu Ban Gioc a je velmi snadno přístupný, nemůžete nevidět ze silnice. Vyjděte nahoru a budete překvapeni fascinujícím pohledem na celou oblast kolem vodopádů. Phat Tich Truc Lam pagoda byla slavnostně otevřena v roce 2014 a je součástí národní turistické oblasti Cao Bang a vlastně i geoparku Non Nuoc a během celého roku přitahuje mnoho návštěvníků (především Vietnamců). Podle mého názoru nabízí ten nejlepší výhled na oblast kolem vodopádu Ban Gioc.

truc-lam-pagoda-cao-bang
Phat Tich Truc Lam Ban Gioc pagoda u vodopádů Ban Gioc.


Nguom Ngao je úžasný jeskynní systém, pouhé 4 km od vodopádu Ban Gioc.


Jen asi 4 km od vodopádu Ban Gioc můžete navštívit jeden z nejzajímavějších jeskynních systémů v severním Vietnamu – Nguom Ngao. Je to jedna z největších jeskyní v provincii Cao Bang a velmi snadno přístupná. Přijdete, koupíte lístek a můžete jít do jeskyně (není třeba žádný průvodce). Jeskyně Nguom Ngao je asi 1 km dlouhá pro turisty (celkem asi 2 km), a zde můžete vidět některé obrovské stalaktity a nebo navštívit až 100 m vysokou jeskynní komoru. Je zde i několik dalších velkých komor a určitě byste měli toto místo navštívit, opravdu ohromující. Před jeskyní si můžete koupit občerstvení, suvenýry a je zde také parkoviště pro motorky a autobusy.

Ubytování/homestay v blízkosti jeskyně a vodopádů Ban Gioc: Khuổi Ky Homestay nebo Mảy Linh Homestay.

nguom-ngao-jeskyne-cao-bang
Jeskyně Nguom Ngao, pouhé cca 4 km od vodopádů Ban Gioc.


Pouhých 20 km od města Cao Bang se nachází horské jezero+rezort Thang Hen.


Thang Hen horské jezero v okrese Tra Linh se skládá z 36 malých přírodních jezer na kopci o výšce 1000 m.n.m. Jezera byly vytvořeny ve vápencových útvarech. Neobvyklým úkazem jezer je, že se jejich hladina vody pohybuje jako příliv a odliv moře. Jezero tak pokračuje i dále do okolí a zaujímá velkou plochu. Thang Hen je vlastně i turistický resort kde se nachází homestay pro turisty a za vstup k jezeru se platí poplatek (cca 20-30 Kč). Turistický resort Thang Hen mimo turistickou sezónu (podzim – zima) není tak navštěvován a je spíše opuštěný. Jezera v provincii Cao Bang vytváří řeky které směřují právě do vodopádu Ban Gioc.

thang-hen-jezero-cao-bang
Jezero Thang Hen v provincii Cao Bang v neturistické sezóně.


Bao Lac může být první zastávkou, pokud cestujete z Ha Giang do Cao Bang.


Bao Lac se nachází v západní části provincie Cao Bang, asi 120 km od města. Pokud cestujete z provincie Ha Giang, může to být vaše první zastávka v provincii Cao Bang. Toto místo rozhodně nemůže být popisováno jako turistické místo, nemá žádné vyznačené turistické body a atrakce. Nicméně to může být výhoda, a to, co ve Vietnamu není hodně turistické, je někdy nejvíce autentické.

❱ Motorku ve Vietnamu si rezervuj online ❰

Pokud se zdržíte v Bao Lac déle, můžete si udělat pěkný motorkový výlet do krásné oblasti a údolí Xuan Truong (cca 25 km od města). Celá oblast Bao Lac je místem různých etnických skupin a menšin, například skupinou Lo Lo či Mong. Bao Lac je spíše místem kudy jen projedou občas nějací motorkáři/cestovatelé.

Ubytování ve městě Bao Lac: Việt Hoàng Hotel (standardní levný dobře hodnocený hotel) nebo Hotel Đức Tài.

bao-lac-festival-vietnam
Dívky z etnické skupiny Mong na etnickém festivalu ve městě Bao Lac.


Xuan Truong – minoritní vesnice/městečko kousek od Bao Lac.

Provincie Cao Bang je plná různých vesnic minoritních obyvatel. Spousta z nich je však bez motorky či soukromého dopravce nedostupná a nemáte šanci se tam jinak dostat. Např. vesnice Xuan Truong, která se nachází kousek od Bao Lac a bez motorky se sem nedostanete. Pokud máte motorku a čas, doporučuji si sem udělat výlet. Vesnice v krásném údolí obklopené horami a rýžovým polem. Pojedete krásnou scenérií a i přes klikatý průsmyk Me Pia (đèo Mẻ Pia), jeďte přes průsmyk opatrně, hrozí zde padající kamení a při deštích i sesuvy půdy.

xuan-truong-cao-bang-vietnam
Market ve vesnici Xuan Truong, cca 25 km od Bao Lac.


Navštivte také národní park a jezero Ba Be
v provincii Bac Kan.


Národní park a jezero Ba Be
se nachází asi 100 km západně od města Cao Bang. Tento park již leží v provincii Bac Kan, z Cao Bang je však dobře dostupný, proto je zařazen v tomto článku. Je to místo vhodné pro trekování či poznávání etnických menšin. Návštivte některé z etnických vesnic s obyvateli, kteří zde žijí. Převážně to jsou obyvatele etnické skupiny Dao a Tay. V okolí jezera je několik takových vesnic spolu s několika menšími vodopády a jeskyněmi.

Je to poměrně klidnější místo vhodné na lehčí treky a turistiku. Pár nabídek ubytování v typických homestay chatrčích v Ba Be národním parku najdete na portále Agoda a nebo si vyberte přímo na mapě níže. Jak se dostat z Hanoje do Národního parku Ba Be? Využijte autobus/minivan a jízdenky kupte online – Jízdenky z Hanoje do Ba Be (15-16 Usd).

narodni-park-ba-be-vietnam
Jezero a národní park Ba Be a loď připravená pro turisty.


Projížďky na lodi, jeskyně, treky, poznávání etnických Tay obyvatel.


Jezero Ba Be je složeno ze 3 propojených jezer a délka je asi 8km. Je zde možnost svezení na loďce a při tom příležitost prozkoumat místní jeskyně. Ubytovat se tady můžete v typu homestay ubytování místních lidí. Jsou přizpůsobeny i pro turisty. Jednou z takových možností pravého ubytování u Tay etnických obyvatel je turistická vesnice Pac Ngoi. Pac Ngoi je malá vesnice přímo u jezera Ba Be na jižní straně jezera.

Ba Be - Pac Ngoi
Pac Ngoi homestay (Fotografie z Wikimedia commons, licensovaná pod CC by 3.0)


Pac Ngoi vesnice nabízí homestay ubytování u Tay etnických obyvatel.


Nachází se tady cca 30 původních domů Tay obyvatel na „chůdách“ a zde je možnost také ubytovat se. Ubytování stojí pro jednu osobu přibližně 100 000 dongů. Místní obyvatelé vám rádi ukáží jejich kulturu, zvyky, nabídnou jídlo, nebo s nimi můžete posedět u ohně. Tato vesnice je nejlepším místem jak být v přímém dosahu jezera a národního parku Ba Be. Více informací o Tay etnické skupině si přečtěte v článku etnické menšiny Vietnamu.


🚍 Jak se dostat z Hanoje do Cao Bang:


1. Autobusem či taxi z Hanoje do města Cao Bang:

  • z Hanoje do Cao Bang jezdí spací turistické autobusy
  • tyto autobusy většinou jezdí přes noc
  • autobusová jízdenka z Hanoje do Cao Bang stojí cca 15-22 USD
  • cesta spacím autobusem z Hanoje do Cao Bang trvá cca 6.5-8 hodin
  • autobusové společnosti z Hanoje do Cao Bang: Thanh Ly, Khanh Hoan
  • spací dálkové autobusy vyjíždí ze stanice Mỹ Đình Bus Station (Bến xe Mỹ Đình, 20 Phạm Hùng, Mỹ Đình)
  • spací autobusy přijíždí do stanice Cao Bang Bus Station (M6J2+5X Khau Sả, Đề Thám)
  • také spací turistický autobus až k Vodopádům Ban Gioc
  • cesta soukromým taxi/autem z Hanoje k Vodopádu Ban Gioc stojí cca 200-275 USD/auto
  • Jízdenky na autobusy z Hanoje do Cao Bang rezervuje na Baolau ➜ nebo 12go.asia ➜
  • Rezervujte si soukromé auto/taxi/minivan z Hanoje k Vodopádu Ban Gioc na 12go.asia ➜
  • do Cao Bang z Hanoje není žádné vlakové ani letecké spojení, není zde letiště

2. Vlakem + autobusem přes město Lang Son:

Další volbou je možnost jet autobusem nebo vlakem vietnamských drah z Hanoje (autobus.zastávka Gia Lam) do města Lang Son (Dong Dang), zde se třeba 2-3 dny zdržet, prozkoumat okolí a poté pokračovat opět lokálním autobusem do města Cao Bang. Použijte dopravní vyhledávač spojů Baolau nebo 12go.asia (rezervace a nákup lístků na vlak možná). V provincii Cao Bang neexistuje žádné vlakové spojení.


🚍 Jak se dostat z města Cao Bang k Vodopádům Ban Gioc:

Jedinou možností je cestovat místním autobusem a nebo na motorce. Na přesné časy odjezdu autobusu se ptejte na autobusovém nádraží a nebo na hotelu. Na hotelu většinou poradí.  Cesta k vodopádům vede krásnou kopcovitou přírodní oblastí, možná zastávka u jezera Thang Hen po cestě, doporučím jet na motorce. Vodopády jsou vzdálené 85 km od města, vyražte tedy ráno, teoreticky se můžete i v okolí vodopádů ubytovat a druhý den pokračovat zpět.

Kde si půjčit motorku/skútr v Cao Bang?

V únoru 2019 otevřela známá společnost z Ha Giang – QT Motorbikes svou pobočku i ve městě Cao Bang (054 Cầu Bằng Giang, zaneseno i na mapě níže). Velmi dobrá společnost s velmi dobrými referencemi. Jinak platí to co jinde, tedy ptát se můžete i na hotelu/hostelu kde budete ubytováni, často zprostředkují zapůjčení motorky. Pokud jedete z Hanoje, můžete si vybrat a rezervovat motorku online na Bikesbooking.


Jak se dostat z města Cao Bang k jezeru Ba Be:

Z města Cao Bang k jezeru a národnímu parku Ba Be je cesta dlouhá cca 130 km. Z Cao Bang jezdí některé autobusy přes město Phủ Thông (na autobus se zeptejte na hotelu, nebo na autobusovém nádraží), v Phu Tong vystupte a vemte lokální autobus do městečka Cho Ra, cca 20 km. Cho Ra je asi 10 km od národního parku Ba Be, tady vemte mototaxi (Xe Om). Pokud máte motorku stačí se podívat na mapu, a jet po některé ze 2 hlavních silnicí, které vedou z města Cao Bang.

autobus-hanoj-cao-bang
Z Hanoje do Cao Bang můžete cestovat spacími autobusy.


☀️ Počasí v Cao Bang – Kdy sem jet?

Počasí v Cao Bang se vyznačuje dvěma hlavními obdobími: obdobím sucha a obdobím dešťů. Předtím než vyjedete, můžete také zkontrolovat Aktuální počasí v Cao Bang, než dorazíte do provincie Cao Bang.

  • Období sucha v Cao Bang obvykle trvá od října do března, zatímco období dešťů obvykle trvá od dubna do září. Během období sucha je počasí obecně chladné a suché, s průměrnými teplotami v rozmezí 15-20 °C (59-68 °F). Obloha je obvykle jasná a slunečná, takže je skvělý čas prozkoumat přírodní krásy provincie, včetně její úžasné horské krajiny a vodopádů.
  • Naproti tomu období dešťů v Cao Bang se vyznačuje vysokou vlhkostí a častými srážkami. Průměrné teploty během této sezóny se pohybují od 22-27°C (72-81°F) a srážky mohou být poměrně silné, zejména v červenci a srpnu. Období dešťů může ztížit přístup k některým částem Cao Bang kvůli záplavám, ale může to být také skvělý čas, kdy můžete být svědky bujné zeleně regionu a vidět vodopády a řeky v jejich plné kráse.
  • Nejvhodnější doba k návštěvě Cao Bang skutečně závisí na vašich osobních preferencích a zájmech. Pokud dáváte přednost chladnějšímu a suššímu počasí a chcete prozkoumat hory a vodopády, pak je období sucha pravděpodobně tím nejlepším časem k návštěvě. Pokud vám však nevadí déšť a chcete zažít plnou krásu přírodní krajiny regionu, pak může být období dešťů skvělým obdobím pro plánování vaší cesty.

🏡 Ubytování v Cao Bang:

Provincie Cao Bang nabízí různé možnosti ubytování, aby vyhovovaly různým rozpočtům a preferencím. Cao Bang má širokou škálu penzionů, hotelů nebo homestay, Trung Khanh District nabízí také různé místní autentické homestay. Zde jsou některé z nejběžnějších typů ubytování v Cao Bang:

  • Hotely: Cao Bang má řadu hotelů, které uspokojí různé rozpočty a potřeby. Některé z hotelů se nacházejí v centru města, zatímco jiné se nacházejí na odlehlejších místech s úžasným výhledem na hory. Kvalita hotelů se liší od základních penzionů až po hotely střední kategorie s moderním vybavením.
  • Homestay: Pro autentičtější zážitek se mohou cestující rozhodnout zůstat v homestay, což je také typ ubytování, kde zůstanete s místní rodinou v jejich domě. Je to skvělý způsob, jak poznat místní kulturu a způsob života a mnoho homestay nabízí také domácí jídla a aktivity, jako je trekking a farmaření.
  • Penziony: Penziony jsou ve srovnání s hotely cenově výhodnější možností a jsou oblíbenou volbou mezi batůžkáři a low-cost cestovatelé. Tyto penziony obvykle nabízejí základní vybavení, jako je postel, ventilátor a společné sociální zařízení.
  • Rezorty: Pro cestovatele, kteří hledají luxusnější zážitek, je v Cao Bang několik letovisek. Tato letoviska nabízejí luxusnější vybavení, jako jsou bazény, lázně a kvalitní restaurace.
  • Kempování: Pro dobrodružné cestovatele je v Cao Bang také možnost kempování. Mnoho národních parků a malebných oblastí v provincii umožňuje kempování a k dispozici je také několik organizovaných kempů.

Ubytování v Cao Bang (hotely, homestay) – rezervuj zde
15 nejlepších hotelů + homestay v Cao Bang

Některé doporučené hotely ve městě Cao Bang:

Hanoi hotel
Hotel 89
Jeanne Hotel
Primrose Homestay
Cao Bang Eco Homestay


Některé homestay u Vodopádů Ban Gioc:

May Linh Homestay
Minh Khang Homestay
Khuổi Ky Homestay

ubytovani-cao-bang-vietnam


🔍 Zajímavá místa v Cao Bang:

📍 Cao Bang + Národní park Ba Be – mapa:


Často kladené dotazy – Cao Bang ve Vietnamu:

1. Kde rezervovat autobusové jízdenky či auto z Hanoje do Cao Bang?

  • Autobusové jízdenky či soukromý minivan z Hanoje do Cao Bang lze rezervovat online na Baolau nebo 12go.asia.
  • Z Hanoje do Cao Bang nejsou žádné letecké spoje (není zde letiště) ani vlakové spojení.

2. Proč jet a navštívit provincii Cao Bang?

  • Provincie Cao Bang je krásnou hornatou ale i nížinou oblastí s fantastickou přírodou. Historická oblast Pac Bo je také důležitým dědictvím historie Vietnamu. V provincii se také nachází největší vodopád Vietnamu – Ban Gioc. Oblast je vhodná spíše pro cestovatele, kteří se budou pohybovat na motorce či skútru. Dopravní spoje jsou zde omezenější.

3. Je provincie Cao Bang top turistickou oblastí?

  • Pokud vynecháme turistická místa jako Vodopád Ban Gioc či Pac Bo, tak provincie určitě nepatří k top turistickým oblastem Vietnamu. A to je na jednu stranu velká výhoda pro ty, kteří nevyhledávají davy turistů. Oblast je autentická, pokud vyjedete z hlavních silnic, tak je zde stále velké množství etnických vesnic a minorit.

4. Jak se v provincii Cao Bang přepravovat?

  • Provincii Cao Bang je vhodná spíše na cestování na motorce. Autobusové spoje tu jsou (např. z Cao Bang do Ban Gioc či Pac Bo), ale vše je limitované i mezi menšími městy. Na motorku se můžete zkusit zeptat na místě kde budete ubytováni, v Hanoji můžete rezervovat motorku i online na Bikesbooking. Je třeba počítat s tím, že menší vedlejší cesty či silnice nemusí být v dobrém stavu. Hlavní silnice jsou však velmi dobré a snadno sjízdné.

5. Jaká jsou nejzajímavější místa provincie Cao Bang?

  • Celá provincie je velmi pěkná. Pokud vybereme ty nejzajímavější místa, tak to jsou: Vodopád Ban Gioc + Jeskyně Nguom Ngao (součást geoparku Non Nuoc), historická oblast Pac Bo či oblast Phong Nam a okres Trung Khanh.

6. Kde se v provincii Cao Bang ubytovat?

  • Můžete se ubytovat ve městě Cao Bang, zde je řada ubytovacích kapacit, hotely, guesthousy. K dispozici jsou zde i homestay např. v okolí Vodopádu Ban Gioc, ale i na jiných místech. Rezervujte si ubytování v Cao Bang zde online.

7. Jak daleko je Cao Bang od Hanoje?

  • Cestovní vzdálenost z Hanoje do města Cao Bang je asi 300 km po silnici.

8. Jaké atrakce v Cao Bang musíte navštívit?

  • Cao Bang má několik atrakcí, které musíte navštívit, včetně vodopádu Ban Gioc (nejnavštěvovanější místo), jeskyně Nguom Ngao, vesnice Phuc Sen, jeskyně Pac Bo a jezero Thang Hen. Zvláště vodopád Ban Gioc je úchvatným přírodním zázrakem a je největším vodopádem ve Vietnamu.

9. Jaký je nejlepší čas k návštěvě Cao Bang?

  • Nejlepší doba k návštěvě Cao Bang je v období sucha, které trvá od října do března. Během této doby je počasí chladné a suché, takže je ideální pro objevování krásné přírodní krajiny provincie. Pokud vám však nevadí déšť a chcete vidět vodopády a řeky naplno, období dešťů (duben až září) je také skvělý čas k návštěvě.

10. Jaká je místní kuchyně v Cao Bang?

  • Cao Bang je známý svou lahodnou místní kuchyní, která zahrnuje pokrmy jako Thang Co (kořeněná polévka z koňského masa), bambusová rýže, pečená kachna a saláty z divoké zeleniny. Provincie je také známá svými léčivými bylinami a divokým ovocem, které se často používají v tradičních pokrmech.

11. Jaké jsou venkovní aktivity v Cao Bang?

  • V Cao Bang je několik venkovních aktivit, včetně pěší turistiky, trekkingu, kempování a objevování místních vodopádů a jeskyní. Provincie je také domovem několika národních parků a přírodních rezervací, které nabízejí příležitosti k pozorování divoké zvěře a pozorování ptáků.

12. Jak se mohu pohybovat v Cao Bang?

  • Nejběžnějším způsobem dopravy v Cao Bang je motorka nebo transfer se soukromým dopravcem. Existuje také několik místních autobusů, které jezdí mezi městy a vesnicemi, ale spoje jsou velmi omezené a i nejisté. Pro ty, kteří dávají přednost zážitkům s průvodcem, existuje několik touroperátorů, kteří nabízejí prohlídky provincie s průvodcem.

13. Jaká je místní kultura v Cao Bang?

  • Místní kultura v Cao Bang je silně ovlivněna etnickými menšinovými skupinami, které nazývají provincii domovem. Mezi tyto skupiny patří mimo jiné Tay, Nung, Dao a Hmong. Návštěvníci mohou zažít místní kulturu návštěvou tradičních festivalů, návštěvou místních vesnic a ochutnáváním místních jídel.

Rezervuj si výlet + Vstupenky ve Vietnamu


➡️ Kam jet z města Cao Bang:

Pokračovat můžete do Lang Son, Ha Giang (Dong Van, Meo Vac).

Zpět na zajímavá místa


UbytováníDopravaVíza do VietnamuOčkováníPenízePočasíTrekováníMobilní aplikaceTipyHa Long BayKuchařky-KnihySapa

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 27

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: