HA GIANG — Na motorce na nejhezčím místě

ha-giang-pruvodce-vietnam
Provincie Ha Giang je nejzajímavější horskou oblastí severního Vietnamu. Cestovní průvodce, jak se pohybovat, co vidět.

ℹ️ Informace o Ha Giang
👲 Etnické markety v Ha Giang
🚍 Jak se dostat do Ha Giang
🛵 Kde si půjčit motorku
☀️ Počasí v Ha Giang
🏡 Ubytování v Ha Giang 
🔍 Zajímavá místa v Ha Giang
📍 Mapa zajímavých míst

Ha Giang: nejautentičtější horská provincie.

Nejvzdálenějším místem severního Vietnamu je turisty méně navštěvovaná provincie Ha Giang. Ha Giang je místo kde téměř 90% obyvatel tvoří etnické menšiny a jejich kultura a život je zatím téměř nedotčena. Posledních 20 let kdy ostatní vietnamské provincie a města zažívaly ekonomický rozvoj, Ha Giang bylo místo, které bylo zapomenuto v čase. Bylo to hlavně díky politické situaci a vztahu s Čínou. V Ha Giang postupně narůstá návštěvnost vietnamských turistů, ale v malé míře přijíždějí i turisté ze zahraničí.

Ha Giang je místo, které je zatím nepoškozeno masovým turismem.


Čínská invaze z roku 1979 však byla již zapomenuta a vietnamská vláda finančně pomohla hlavně s výstavbou nových komunikací a infrastruktury a objevují se zde i hotely střední kategorie. Ve městě Ha Giang naleznete i několik velmi slušných hotelů a v okolí tohoto města také ubytování formou homestay u etnických obyvatel. Pokud budete pokračovat dále do Dong Van či Meo Vac nabídky ubytování se zmenšují. V každém větším městě v této provincii je však nějaký hotýlek, guesthouse (Nha Nghi) či typický homestay.

ha-giang-market-tam-son
Market ve městě Tam Son v provincii Ha Giang.


Téměř v celé oblasti Ha Giang uvidíte a projedete fantastické horské scenérie.


Počínaje kopci, údolími a vesnicemi s obyvateli etnických menšin (Hmong, Tay, Dao, Nung, Lo Lo, Giay, Pu Peo). Nejvzdálenějším a nejkrásnějším místem provincie Ha Giang je
Dong Van Karst Global Geopark jmenovaný Unescem jako jedno ze 77 míst s významným geologickým a kulturním dědictvím. Tento geopark je poset éterickými krasovými útvary, které jsou staré téměř 400 miliónů let a má 2 chráněná území. Leží v nadmořské výšce 1000-1600 m.n.m. a pokrývá plochu o rozloze cca 2 400 km². Tento geopark je protkán několika menšími silnicemi a projet ho tak můžete i na motorce.

Ubytování v Ha Giang (Slevy až 60%)

Autenticita, nedotčená příroda, překrásné hory a žádné komedie na turisty.


Ha Giang je stále zatím autentický severní Vietnam, který vám nabídne nedotčenou přírodu, fascinující horské scenérie a průsmyky, ale i oblasti, které vypadají, zhruba stejně tak jako před 100 lety. Tedy různé vesnice etnických obyvatel, kteří občas na vás budou koukat jako na marťany (s tím jak přijíždějí turisté to již ale neplatí zcela všude a lidé si již zvykli a zvykají na zahraniční turisty). Většinou tady neočekávejte žebrající minority jako např. v Sapě.

ha-giang-dong-van-motorka
Na motorce v Ha Giang. Upozornění: Cestovat v Ha Giang na motorce lze doporučit zkušenějším řidičům.


Dong Van Karst Geopark je domovem 17 etnických skupin.


Etničtí obyvatelé vytváří jedinečné a bohaté kulturní dědictví této oblasti. Tradiční postupy a zvyky těchto etnických skupin jsou velmi různorodé a zajímavé a proto sem lákají mnoho cestovalů na prozkoumání těchto jedinečných aspektů.
Nejsevernější místo Vietnamu je vesnice Lung Cu s vietnamskou vlajkou na dračí hoře (Lung Cu Flag tower). Lung Cu je známé mnoha speciálními potravinami a nápoji. Můžete ochutnat kukuřičný a medový alkohol, či polévku Thang Co, která je vařená téměř z každé části zvířete. Pro vstup do této oblasti je nutné mít povolení pro vstup (více info níže).

vietnam-ha-giang-dong-van
Dong Van Karst global geopark – Ha Giang.


Hledáte homestay v provincii Ha Giang? Ideální místo pro vyzkoušení homestay.


Téměř v každém městě v provincii Ha Giang se koná nějaký etnický market. Jedním z nejzajímavějších je označován Khau Vai „trh lásky“,
20 km od města Meo Vac. Zde se scházejí především mladí lidé z etnických menšin Hmong, Dao, Tay a Lo Lo a dalších menších podskupin a hledají svého životního partnera nebo si parnera „vyměňují“. Tento trh lásky se koná jen jednou za rok 26. a 27.den třetího měsíce lunárního kalendáře. Součástí tohoto trhu je také udržování kulturních tradic a her etnických menšin. Tady se podívejte na krásné video z „marketu lásky“.

Projeďte se na motorce úchvatnou oblastí z Dong Van do Meo Vac.


Z oblasti Dong Van se dále dostanete do městečka a horské oblasti Meo Vac v nadmořské výšce 1500 metrů. Tato oblast je v provincii Ha Giang jednou z nejkrásnějších kterou můžete spatřit a projet, fotogenický skvost. Pokud se vám podaří načasovat návštěvu tohoto města na neděli, jděte se určitě podívat na nedělní trh, který se koná za městem. Důležité zopakovat: celou oblast nejlépe poznáte na motorce (pokud nemáte svého dopravce či taxi), Ha Giang na motorkách (tzv. Ha Giang loop) může patřit k vašim nejzajímavějším zážitkům na severu Vietnamu.

ha-giang-meo-vac
Kousek od města Meo Vac v provincii Ha Giang.


Každou neděli dopoledne se v Meo Vac koná trh s dobytkem.


Město Meo Vac v provincii Ha Giang je ideálním místem k návštěvě nedělního trhu, kde se prodává převážně dobytek, ale nejen to. Prodávají se zde i psi, kozy, prasata, textilie ale i jídlo. Tento market není jen prodejním místem, ale také jde o udržení sociálních vztahů etnických obyvatel. Etničtí obyvatelé (Mong, Tay) se sem schází z dalekých oblastí kolem města Meo Vac. Někteří jdou pěšky i v noci s dobytkem třeba 20 km. Trh začíná každou neděli již od ranních hodin, nejvíce rušno je od 7-10 hod a na místě můžete ochutnat i místní potraviny a jídlo s kukuřičným či rýžovým alkoholem.

ha-giang-meo-vac
Etnický market v Meo Vac.


Pro vstup do odlehlých oblastí v provincii Ha Giang  je nutné zakoupit povolení.


Povolení za cca 10 USD můžete získat na Imigračním oddělení v Ha Giang, ulice 36 19 Tháng 5, P. Nguyễn Trãi, Hà Giang nebo také lze vyřídit na policejní stanici v Meo Vac (doporučuji zvolit město Ha Giang). Pokud tam nebudou lidi, tak proces udělení povolení je vcelku rychlý, předložíte váš cestovní pas (nebo i případně modrou kartu vlastníka motorky, pokud již máte zapůjčenou), úředník následně vyplní povolení, zaplatíte a odcházíte.

❱ Rezervujte si motorku ve Vietnamu online ❰

Královský palác Hmongů (Vuong Chinh Sinh) ve vesnici Sa Phin.


Při své cestě do nejodlehlejších míst severního Vietnamu – Dong Vanu nebo Meo Vac, navštivte Královský palác Hmongů v Sa Phin. Tento nenápadný palác se nachází po cestě do Dong Van. Je však velice významný pro místní komunitu Hmongů. Obyvatelé této oblasti se za vlády krále Vương Chính Đức spojily s Ho Chi Minhem a získali národní svobodu. Palác byl používán jako rezidence a pevnost během dynastie Vuong. Můžete se zde také dozvědět něco o historii této provincie.

Na prozkoumání provincie Ha Giang si zkuste vyhradit VÍCE jak 3 dny!

jezero-noong-ha-giang
U jezera Noong, cca 25 km od města Ha Giang.


Blízko města Ha Giang se nachází sladkovodní jezero Noong.


Pokud se zdržíte na chvíli ve městě Ha Giang můžete navštívit velké sladkovodní jezero Noong. Jezero je vzdálené 25km jižně od města, v monzumové období může být velké až 80 hektarů. Fascinující pohled se naskytne v suchém období, kdy se hloubka vody sníží, přímo v jezeře totiž rostou stromy. Místní rybáři z Ha Giang zde chytají ryby i krevety a pokud požádáte můžete s nimi plout po jezeře. V některém období však může být jezero i vyschlé. Dostanete se sem vcelku jednoduše na motorce/skútru, využijte navigaci Google map.

Ma Pi Leng průsmyk – průsmyk, který se vine vysokým pohořím.


Po pár minutách jízdy z města Dong Van začíná známá
silnice s průsmykem Ma Pi Leng. Je to pravděpodobně jedna z nejkrásnějších horských cest kterou můžete v Ha Giang a celém Vietnamu projet. Historie této silnice (QL4C) spadá do období mezi roky 1959 až 1965, kdy tisíce mladých lidí z 17 etnických skupin postavili tuto cestu, stavební proces nejsložitějšího úseku v Ma Pi Leng trval 11 měsíců. Zpočátku byla cesta jen pro pěší či koňské spřežení, později však byla rozšířena i pro osobní a nákladní automobily. Kopce a hory tady vytvaří fantastické obrazy a silnice jsou tu nebezpečné, na motorce jezděte proto opatrně.

Ubytování ve městě Dong Van (dobře hodnocené):

▶️ Green Karst Hostel & Bar
▶️ Hoang Ngoc Hotel
▶️ CND Hostel
▶️ Ly Hoan Guesthouse
▶️ Dong Van B&B
▶️ Huyen Tram Guesthouse

prusmyk-ma-pi-leng-ha-giang
Část průsmyku Ma Pi Leng v provincii Ha Giang.


Hoang Su Phi je odlehlá oblast v Ha Giang s krásnými rýžovými terasami.


Hoang Su Phi je málo navštěvovaná oblast turisty v provincii Ha Giang. Ale to ovšem neznamená, že není krásná. V celé oblasti projedete oblastí obrovských rýžových teras, nedotčené přírody a etnických vesnic. Pokud se zdržíte ve městě Ha Giang, rozhodně stojí toto místo za návštěvu, ale počítejte alespoň s 2 dny. Sice toto místo leží asi 70 km od města (viz.mapa), ale dostat se sem klikatou silnicí zabere hodně času (se stopy i 4 hodiny). Ale to kodrcání na toto odlehlé místo stojí za to.

Hoang Su Phi – nedotčená příroda, etnické vesnice a kulturní dědictví.


V Hoang Su Phi je pár levných hotelů (Nha Nghi), nebo můžete využít homestay u místních lidí, ptejte se na místě. Další ubytovny pravděpodobně budou brzy vyrůstat. Asi 30 km jižně od města Hoang Su Phi je také 1 velmi kvalitní ecolodge v přírodě – Panhou village, s vyšími cenami pro zahraniční turisty. Etničtí obyvatelé jsou zde složeny z 11 etnických skupin (hlavně Hmongové, Tay, Dao a Nung). Hoang Su Phi leží v nadmořské výšce cca 1000m, počasí je ze přibližně stejné jako v Sapě, počítejte také s trochu omezenějšími službami.

vietnam-ha-giang-hoang-su-phi
Rýžové terasy v Hoang Su Phi.


Průsmyk Chín Khoanh (Devět ramp) – další fascinující průsmyk v provincii Ha Giang.


Během vaší cesty v provincii Ha Giang projdete řadou horských průsmyků a fascinujících údolí. Některé známé průsmyky jako Ma Pi Leng, Tham Ma, ale také Chín Khoanh (Průsmyk devíti ramp), je dalším krásným místem, který se nachází cca 40 km severně od města Yen Minh. Yen Minh je také dobrým místem k zastavení nebo přespání, zastávce. Ve městě je řada restaurací a obchodů. Ještě před průsmykem Chín Khoan, cca 13 km také projdete průsmykem Tham Ma.

Ubytování / Homestay ve městě Yen Minh (dobře hodnocené):

▶️ Hotel Thien An
▶️ Bống Bang Homestay
▶️ 2A Homestay And Coffe
▶️ Motel Hai Linh

chin-khoanh-prusmyk-ha-giang
Průsmyk Chín Khoanh (Devět ramp), cca 40 km za městem Yen Minh.


📝 Povolení pro cestování do odlehlých oblastí v Ha Giang:

Pokud budete cestovat v provincii Ha Giang i do velmi vzdálených míst (a těch nejkrásnějších – Dong Van, Meo Vac, Lung Cu…) budete si muset zakoupit povolení. Toto povolení si můžete koupit v imigrační kanceláři ve městě Ha Giang (místo vyznačeno na mapě pod tímto článkem).

Získání je velmi jednoduché. Policistovi u okénka předáte svůj pas, on vyplní údaje z pasu do povolení a po zaplacení (230 000 dongů/osoba) vám předá povolení a pas zpět. Pokud přijedete na motorce musíte policistovi předat také registrační číslo motocyklu, které vám zapíše do povolení. Povolení můžete zakoupit také na policejní stanici v Meo Vac. Někteří projeli tuto oblast i bez povolení, ale to rozhodně nelze radši doporučit.


👲 Etnické markety v Ha Giang:

V provincii Ha Giang se koná celá řada marketů od menších až po velké. Sobota a neděle jsou hlavními dny kdy se konají větší markety. Některé markety se však konají i v pracovní dny v týdnu. Je to velká příležitost vidět obyvatele etnických menšin, kteří se sem schází i několik kilometrů a obchodují zde hlavně s textiliemi a zvířaty. Zde je výpis trochu větších marketů, markety jsou nazývány dle oblastí / měst kde se konají:

 • Ha Giang (město) – nedělní market
 • Quyet Tien, Quan Ba (Tam Son) – nedělní market
 • Quan Ba – nedělní market
 • Coc Pai – nedělní market
 • Lung Phin – nedělní market
 • Hoang Su Phi – nedělní market
 • Sa Phin – každý 6.den
 • Pho Cao – každý 6.den
 • Pho Bang – každý 6.den
 • Ma Le (Dong Van) – sobotní market
 • Dong Van – nedělní market
 • Khau Vai – market lásky (26. a 27. dne, 3.měsíc lunárního kalendáře)
 • Meo Vac – největší nedělní market v provincii Ha Giang
etnika-ha-giang-vietnam
Kousek od Quan Ba, ženy na vesnici připravují tkaninu pro přípravu oděvů.


🚍 Jak se dostat z Hanoje do Ha Giang:


1. Autobusy / Minivany z Hanoje do Ha Giang:

Z Hanoje vyjíždí do města Ha Giang denní i noční autobusy (sedačkové i spací autobusy), ale i pohodlné minivany. Cesta autobusem z Hanoje do města Ha Giang trvá přibližně 6-8 hodin (může se lišit), cena běžné jízdenky (spací autobus) je od 200-300,- Kč, luxusní komfortní minivany či luxusní spací autobusy i více. Ověřenými dopravci jsou autobusové společnosti Hason Haivan, Cau Me, Quang Nghi, Grouptour, Truly Ha Giang. Aktuální jízdní řády viz. odkazy níže – Baolau, 12go.asia. Jelikož se tato trasa stává více populární, doporučuji zakoupit jízdenky předem v klidu online. V nabídce se také objevují soukromá auta či minivany, lze rezervovat online. Více informací o dopravě mezi Hanojí a Ha Giang a všech možnostech zde na anglickém webu: How to go from Hanoi to Ha Giang?
➜ Jízdenky na autobusy z Hanoje do Ha Giang koupíte na Baolau ➜ nebo 12go.asia ➜

autobus-hanoj-ha-giang-cau-me
Spací turistický autobus Cau Me z Hanoje do Ha Giang (foto: Baolau).
van-minivan-hanoj-ha-giang-truly
Komfortní minivan z Hanoje do Ha Giang – Truly Ha Giang, cena jízdenky od 16.60 Usd (foto: Baolau)


2. Vlakem + Autobusem do Ha Giang (přes Lao Cai):

Vlakové spojení do města Ha Giang ani v této provincii neexistuje, existuje však vlakové spojení do města Lao Cai. Tak tedy vlakem do města Lao Cai (vyspíte se a vyzkoušíte vlaky) a zde přestoupit na autobus do Ha Giang (můžete spojit s návštěvou Bac Ha), ale tato cesta vlakem vezme trochu více času než přímým autobusem do Ha Giang. Přesné časy autobusů odjíždějících z Lao Cai do Ha Giang si musíte zjistit v Lao Cai. I tak je však lepší jet autobusem rovnou z Hanoje.
➜ Jízdenky na vlaky z Hanoje do Lao Cai koupíte na Baolau ➜ nebo 12go.asia ➜


Jak se dostat ze Sapy do Ha Giang? Autobusem či minivanem.

– na trase ze Sapy do Ha Giang jezdí některé autobusy či minivany, např. Grouptour, Quang Tuyen, The Long Travel…
– autobusový lístek stojí cca 11-17 USD, cesta trvá cca 7-8 hodin
➜ Jízdenky na autobus ze Sapy do Ha Giang koupíte na 12go.asia ➜ nebo Baolau ➜
– nebo můžete jet autobusem do města Lao Cai a ve městě Lao Cai přestoupit na další autobus do Ha Giang


🛵 Kde si půjčit ve městě Ha Giang motorku:

Spousta cestovatelů si půjčuje motorku ve městě Ha Giang a poté vyráží na daleký sever (Dong Van, Meo Vac, Lung Cu…) – na již zmiňovaný tzv. Ha Giang loop. Ve městě Ha Giang je několik půjčoven motorek, nebývá problém si zde motorku zapůjčit. Zapůjčení motorky na 1 den je za cca 150 – 300,- Kč/1 den. Půjčte si ji tady a vyražte na několik dní na daleký sever, poté ji můžete zde vrátit a jet např. autobusem zpět do Hanoje. Rozhodně doporučuji zapůjčit si, pokud je to možné, i ochranné chrániče na nohy, ruce a i rukavice.

Vybrat si motorku v Ha Giang můžete již jednoduše a v klidu i online na Bikesbooking ➜. Dále můžete využít např. velmi známé QT Motorbikes (přímo v Ha Giang, kousek od autobusové stanice, také velmi dobře hodnocené a i osobně vyzkoušené) nebo Rentabikevn (rezervace možná v Hanoji či online a vyzvednutí v Ha Giang možné). Na webu jsou i kontakty kde půjčovny najdete. Do této oblasti doporučuji vybrat trochu silnější motorku, alespoň poloautomat (110 cc, 125 cc). Motorku si pečlivě zkontrolujte, vyzkoušejte, vemte si tel.kontakt na obchodníka v případě problému. Předtím než si sednete na motorku/skútr, přečtěte si tento článek > cestování na motorce.

⚠️ Upozornění: V oblasti Ha Giang v poslední době zvýšila policie silniční kontroly kvůli turistům, kteří zde jezdili bez řidičáku a i kvůli občasným nehodám těchto turistů. Můžete tedy být kontrolováni silničními policisty a budou chtít platné doklady. Pokud nebudete mít platné doklady pro řízení motorky, tedy mezinárodní řidičský průkaz i pro řízení daného typu motorky, můžete být pokutováni a motorka vám může být bohužel zabavena.


🚶 Sháníte výlet či túru do Ha Giang a nebo na jiné místo?

Ha Giang je oblíbeným místem pro několikadenní výlety, túry či motorkové okruhy. Pokud sháníte takový organizovaný výlet s lokálními průvodci a nechcete si nic vyřizovat sami, zkuste společnost KLOOK ➜, která vám vyhledá některé okruhy a výlety do této (a nejen této) provincie severního Vietnamu. V nabídce jsou některé výlety ale i motorkové okruhy. KLOOK je jednou z největších platforem zaměřených i na Vietnam, která nabízí průvodce na různá místa. V nabídce mají i výlety či poznávací túry do středního či jižního Vietnamu, ale i vstupenky na různé turistické atrakce či památky.

vietnam-ha-giang
Ha Giang bylo téměř zapomenuto v čase.


☀️ Počasí v Ha Giang a kdy sem jet:

Počasí v Ha Giang je silně ovlivněno hornatým terénem, což vytváří různorodé mikroklima po celé provincii. Je nutné počítat s různým počasí a i změnami v průběhu dne. Nejvhodnější čas k návštěvě Ha Giang je v období sucha, tedy v měsících říjen-duben. Nicméně je dobré vědět, že zimní měsíce (prosinec, leden, únor) jsou v severovietnamské horské oblasti velmi chladné. V posledních letech bylo již několikrát na severu v horách i lehké sněžení. V období dešťů (květen-září) není úplně vhodné do této horské oblasti cestovat. V monzumovém období zde hrozí sesuvy půdy a tedy stav silnic v odlehlých místech není vhodný k cestování. Průměrná teplota je přibližně stejná jako v Hanoji. Počet srážek je však v období dešťů vyšší než v Hanoji. Počítejte však s tím, že v horách se velmi rychle počasí může měnit. Podívejte se na 1 skvělé video z cestování – Ha Giang v říjnu a také na aktuální počasí v Ha Giang.


🏡 Ubytování v Ha Giang:

Ve městě Ha Giang se nachází hotely střední kategorie, guesthousy (Nha Nghi), ale v okolí také i homestay ubytování. Ubytovat se můžete na trase v celé provincii i v menších městech Coc Pai, Hoang Su Phi, Tam Son, Yen Minh, Bac Me, Dong Van, Meo Vac. Využít můžete i homestay u etnických obyvatel, lze ho vyhledat a rezervovat i online.

Ubytování v Ha Giang (hotely, homestay) – rezervuj zde

15 nejlepších homestay v Ha Giang
15 nejlepších a levných hotelů v Ha Giang

ubytovani-ha-giang-vietnam


🔍 Zajímavá místa v Ha Giang:

📍 Ha Giang – mapa (místa + motorkový okruh):


Často kladené dotazy – Ha Giang ve Vietnamu:

1. Jak se dostat a cestovat z Hanoje do Ha Giang?

  • Do Ha Giang z Hanoje můžete jet autobusem, soukromým autem či na motorce. Cesta autobusem trvá cca 6-8 hodin. Neexistuje vlakové ani letecké spojení. Jízdenky můžete vyhledat a zakoupit online na Baolau or 12go.asia.

2. Rádi bychom využili organizovaný výlet či motorkový trip, jak na to?

  • Výlet či motorkový trip do provincii Ha Giang lze vyhledat a rezervovat online na KLOOK. Naleznete zde některé výlety do této provincie, ale i motorkové tripy po severním Vietnamu.

3. Jak se v provincii Ha Giang přepravovat?

  • Vhodnou a oblíbenou možností je cesta na motorce. Nicméně platí jen pro zkušenější řidiče motorek, jedná se o horskou oblast s nebezpečnými cestami. Lokání autobusy jsou bohužel limitované a není to vhodná volba dopravy. Motorku si můžete vyhledat a rezervovat online na Bikesbooking. Jezděte pomalu a opatrně.

4. Jaká jsou nejzajímavější místa v provincii Ha Giang?

  • V provincii Ha Giang je opravdu hodně zajímavých míst. Jedná se hlavně o fascinující horskou oblast geoparku Dong Van + Průsmyku Ma Pi Leng. Celá oblast zaujímá 4 okresy této provincie a je pokrytá menšími či většími horskými vrchy. V celé oblasti je také velké množství etnických minorit a vesnic.

5. Je v provincii Ha Giang letiště?

  • Ne, provincie Ha Giang nemá letiště, nejbližším letištěm je letiště Noi Bai v Hanoji.

6. Kde se v Ha Giang stravovat?

  • Téměř v každém větším městečku této provincie jsou restaurace, bistra a kavárny. Nabízí se většinou klasické vietnamské pokrmy a jídla. V odlehlých oblastech jsou služby omezené, je tedy dobré vždy mít minimálně alespoň pití sebou. V menších vesnicích narazíte jen na rychlé občerstvení, apod.

7. Na jaké počasí se v Ha Giang připravit a kdy jet?

  • Ha Giang je horská oblast a tudíž musíte počítat s rychlými změnami počasí. Může být krásně, ale to se může rychle změnit na deštivé počasí. Letní měsíce jsou deštivější, zimní měsíce více chladné ale zima je suché období. Vhodnou dobou k návštěvě Ha Giang jsou podzimní měsíce (září-listopad), nebo zimní období.

8. Je vhodné jet do Ha Giang jen např na 1 den?

  • Ne, 1 den není naprosto dostačující na průzkum této velké province Ha Giang. Pokud chcete tuto oblast prozkoumat na vlastní pěst, např. na motorce, rozhodně byste si měli vyhradit minimálně 3-4 dny, minimálně bych zdůraznil.

Ubytování v Ha Giang (Slevy až 60%)


➡️ Kam jet z Ha Giang:

Z Ha Giang můžete pokračovat do Dong Van a Meo Vac (nejsevernější místa) a dále také do Bac Ha, Sapa, Cao Bang.

⏪ Zpět na zajímavá místa


Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 44

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: