16 nejzajímavějších míst na severu [+MAPY]

hanoj-hlavni-mesto-vietnam

ninh-binh-severni-vietnam

sapa-severni-vietnam

yen-bai-mu-cang-chai-severni-vietnam

banner-jizdenky-vietnam

ha-giang-severni-vietnam

cao-bang-severni-vietnam

mai-chau-severni-vietnam

zatoka-halong-cat-ba-severni-vietnam

moc-chau-severni-vietnam

lai-chau-severni-vietnam

banner-ubytovani-vietnam

bac-ha-market-severni-vietnam

dien-bien-phu-severni-vietnam

lang-son-severni-vietnam

son-la-ta-xua-severni-vietnam

ostrov-quan-lan-severni-vietnam

ostrov-co-to-severni-vietnam

spaci-vlaky-hanoj-lao-cai-sapa-vietnam

Pláže na severu Vietnamu

nejlepsi-lode-zatoka-ha-long-vietnam

kong-ostrov-lebek-filmove-lokace-vietnam

co-dovezt-z-vietnamu

vietnamska-kultura-tradice-zvyky

zajimavosti-vietnam-tipy-atrakce

nejlepsi-luxusni-hotely-resorty-vietnam

nejlepsi-hostely-vietnam

Cestovní pojištění do Vietnamu

hanoj-ninh-binh-doprava

hanoj-halong-doprava

hanoj-catba-doprava

hanoj-saigon-doprava

cesta-hanoj-mu-cang-chai-yen-bai1

cesta-hanoj-dong-hoi-phong-nha-vietnam

hanoj-hue-vietnam

hanoj-danang-vietnam

motorky-pujceni-vietnam-bikesbooking

radical-storage-banner


Kam tedy jet na severu Vietnamu?

Zajímavých míst na severu Vietnamu je velké množství a každé nabízí různé zajímavosti, přírodní scenérie, historické památky či turistické aktivity. Pokud hledáte např. převážně historické památky, tak taková místa jsou převážně v Hanoji či okolí a nebo Ninh Binh, tedy spíše na jihu severního Vietnamu. Přírodní scenérie a odlehlá neturistická místa etnických minorit nabízí provincie jako Ha Giang, Lai Chau, Son La či Cao Bang. Turistické sportovní aktivity či relax na plážích (a tedy i více turistů) hledejte hlavně v Zátoce Ha Long, Ostrově Cat Ba či na dále odlehlejších ostrovech jako Quan Lan či Co To. Za nejzajímavější místa severního Vietnamu považuji ta nejodlehlejší na dalekém severu, autentická místa, ale i např. Zátoka Ha Long (velké turistické místo) a nebo fascinující Ninh Binh stojí rozhodně také za návštěvu. Pokud máte obavy cestovat sami, doporučím rezervovat si výlet, túru či vstupenky na různé turistické atrakce přes platformu Klook. Zde najdete i řadu vstupenek na různé populární turistické atrakce, lodní výlety a další.

Rezervujte si výlet / túru ve Vietnamu zde

rezervace-tura-vietnam


Často kladené dotazy na cestování po severu:

1. Jaké je hlavní město Vietnamu?

  • Hlavním městem Vietnamu je Hanoj, počet obyvatel v roce 2023 dosáhl hranici cca 8.5 milionu. Hanoj je velmi rušné město, bohužel s ne moc přívětivým ovzduším.

2. Jaká místa jsou na severu nejnavštěvovanější?

  • Mezi nejnavštěvovanější místa severu Vietnamu patří Hanoj, Zátoka Ha Long, Sapa a Ninh Binh. To však neznamená, že tady uvidíte pravou autenticitu severního Vietnamu.

3. Jak je možné cestovat po severním Vietnamu?

  • Můžete cestovat vlaky, turistickými autobusy, minivany, taxi, letecky a nebo na motorce/skútru, viz. doprava ve Vietnamu. Vlak je mezi turisty velmi oblíbený.

4. Rádi bychom navštívili nějaké etnické markety, kam jet?

  • Pokud chcete navštívit etnické markety, je vhodné jet blíže k čínským hranicím, čtěte článek etnické markety. Pokud budete cestovat déle po severu na motorce, určitě na některý market narazíte.

5. Jaké vlaky jezdí na trase z Hanoje do Lao Cai?

  • Z Hanoje do Lao Cai jezdí vlaky vietnamských drah + soukromé turistické vlaky – viz.článek luxusní vlaky do Lao Cai. Cesta trvá cca 8 hodin z Hanoje do Lao Cai a měli byste využít spací lůžko.

6. Rádi bychom využili relax u nějaké pláže u moře, kam jet?

  • Na severu se nachází několik zajímavých pláží a ostrovů hlavně v provincii Quang Ninh, viz. pláže na severu+mapa. Province Quang Ninh je místem, kde se nachází světoznámá zátoka Ha Long.

7. Jak dlouho zůstat na severu Vietnamu?

  • Není na to zcela jednoduchá odpověď, ale pokud chcete vidět a poznat i nějaká neturistická místa, doporučuji minimálně 1 měsíc a do itineráře zařadit i méně turistická místa.

8. Jaký je nejzajímavější horský průsmyk na severu?

  • Na severu Vietnamu je několik velmi zajímavých horských průsmyků, jeden z nejzajímavějších je Průsmyk Ma Pi Leng. Dalším zajímavým průsmykem je také průsmyk O Quy Ho – cca 5 km od města Sapa.

9. Jak velká je železniční síť na severu Vietnamu?

  • Železnice na severu není moc rozlehlá a některá místa jsou dostupná jen autobusy/na motorce, viz. turistické mapy. Z Hanoje se dostanete vlakem do Lao Cai, Lang Son, Hai Phong a na jih do Ninh Binh a až do Ho Či Minova města.

10. Jaké jsou turisty nejméně navštěvované provincie na severu?

  • Nejméně navštěvované provincie jsou: Cao Bang, Lai Chau, Son La nebo Yen Bai, Thanh Hoa.

11. Co navštívit ve středním a jižním Vietnamu a jak se tam dostat?

  • Střední a jižní Vietnam nabízí také řadu zajímavých míst, pláží a i moderních měst a to vše s velkým množstvím historických památek a monumentů. Přečtěte si tyto delší průvodce zde: Střední Vietnam + Jižní Vietnam.

Chcete podpořit tuto webovou stránku?

Tento web a jeho obsah je zcela zdarma bez omezení pro všechny náštěvníky a cestovatele. Naleznete tady řadu zajímavých a nápomocných informací, detailní mapy, popisky míst a praktické informace. Na tomto webu za žádný přístup neplatíte, obsah je zcela zdarma pro všechny. Pokud jste spokojeni s těmito informacemi a obsahem, můžete na jeho údržbu, updaty a provoz, přispět finanční částkou 3 USD. Můžete to udělat jednoduše online přes platfomu BUYMEACOFFEE. A já si možná taky koupím to jedno kafe. Dle mého názoru jsou 3 USD velmi malou částkou, za obsah na tomto webu, který vám zcela jistě pomůže. Za sdílení jakéhokoli příspěvku, budu samozřejmě také rád. Díky!

knihy-vietnam-banner

facebook-severni-vietnam

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 69

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: