MAI CHAU – Rýžová pole a kmenové kultury

mai-chau
Mai Chau město – pohled z blízké vysoko položené silnice nad městem.

Informace o Mai Chau
Jak se dostat do Mai Chau
Počasí v Mai Chau
Ubytování v Mai Chau
Zajímavá místa v Mai Chau
Mapa zajímavých míst


Zelenající se horské scenérie, rýžová pole v údolí a kmenové kultury.


Město Mai Chau a jeho okolí se nachází v provincii Hoa Binh asi 150 km západně od Hanoje a 15 km od jezera Hoa Binh. Leží ve výšce jen 150 m.n.m. ale okolí je dosti kopcovité. Mai Chau přitahuje mnoho návštěvníků každý rok. V okrese Mai Chau žije asi 50 000 obyvatel, včetně 7 etnických skupin – Bílí Thai, Hmong, Zao, Muong, Tay, Hoa a Viet.

Dřevěné chatrče na chůdách zde nabízejí k přespání snad všichni místní.


Převážně zde žijí Bílí a Černí Thai etničtí lidé, kteří mají předky z Thajska. Bílí a Černí Thajci zde tvoří největší etnickou skupinu obyvatel. Tito lidé zde vystavěli/staví dřevěné domy se svou specifickou architekturou, domy jsou na tzv.chůdách a poskytují ochranu před vodou či poskytují přístřeší pro zvířata. A i takové bude vaše ubytování na tomto místě. Z chatrčí navíc můžete sledovat čilou práci zemědělců na rýžových polích.

vietnam-mai-chau-thai
Pohřeb v blízké vesnici u Mai Chau.


K ubytování zde slouží hlavně vesnická obydlí s dobrým sociálním zázemím.


Ubytovat se v Mai Chau není problém, nejvíce možností naleznete ve vesnicích Lac a Poom Coong, kde je spousta připravených homestay zařízení. Nejvíce reálný homestay naleznete ve vesnici Van. Většina homestay chatrčí je přespání ve velké místnosti spolu s dalšími lidmi, např. s 8-10 dalšími lidmi. Nicméně někteří nabízejí i dvojlůžkové oddělené místnosti. Tyto chatrče v Mai Chau jsou si skoro všechny prakticky podobné.

Ubytování v Mai Chau (Slevy až 60%)

Téměř všechny homestay v Mai Chau jsou přizpůsobeny pro turisty.

Ve městě je také pár hotelů střední kategorie. V Mai Chau je také 4-hvězdičkový Mai Chau Ecolodge, na krásném místě u rýžových polí, pro náročnější turisty, avšak za vyšší ceny. Nejlepší doba k návštěvě Mai Chau je od října do dubna, protože v ostatních měsících zde může být nesnesitelné horko. Na Agoda a Booking naleznete pár nabídek – hotely ale i homestay.

mai-chau-vietnam2
Okolí u vesnice Pieng Ve – Mai Chau.


Přírodní rezervace Pu Luong – místo vhodné i na několikadenní treky.


Na samém okrají města Mai Chau již začíná přírodní rezervace Pu Luong. Tato obrovská rezervace je ideálním místem na trekování a poznávání života etnických obyvatel. Je zde možnost využít ubytování z některých homestay zařízení. Rezervace je domovem několika chráněných a ohrožených zvířecích druhů – jako např. levhartů či medvědů.

Etnické vesnice, řeky, pohoří a údolí jsou velkými lákadly v Pu Luong.


Celá oblast v rezervaci Pu Luong je ideální pro pozorování ptáků. Je to obrovská zalesněná oblast s malými vesnicemi a obyvateli z etnika Thai. Do oblasti se doporučuje vyrazit s průvodcem, ale můžete sem vyrazit i sami na vlastní zodpovědnost. Spousta cestovatelů sem chodí bez průvodce. Na oblasti kolem rezervace se dostanete bez problémů z města Mai Chau. Některé stezky začínají již u města Mai Chau. Detailní mapu rezervace si stáhněte zde.

vietnam-mai-chau-hoa-binh-jezero
Jezero Hoa Binh, 20 km od města Mai Chau.


V Mai Chau se nudit nebudete – cyklistika, trekování, procházky v rýžových polích.


Mai Chau nabízí spoustu aktivit, např. prohlídku etnických vesnic, shlédnete zemědělce při jejich každodenní práci na polích, půjčení kol s jízdami po okolí, návštěvu jeskyně Chieu, thajské etnické muzeum, a již zmiňované treky do přírodní rezervace Pu Luong, nebo také scénickou okružní jízdu kolem jezera Hoa Binh.

Vydejte se na výlet do města Moc Chau – oblasti čajových plantáží.


Na výlet se můžete také vydat do města čajových plantáží a ovocných stromů – Moc Chau. Město Moc Chau a okolí se nachází přibližně 40 km od Mai Chau a na motorce není problém se sem po hlavní silnici dostat. V celé této oblasti uvidíte obrovské čajové plantáže. Moc Chau je také známá oblast pěstování švestek, meruněk a dalšího ovoce. Rozkvetlé tromy, které tady kvetou v jarním období skýtají fantastickou podívanou.

Mai Chau - homestay
Typické homestay ubytování pro turisty v Mai Chau.

Hodně vesnic s etnickými obyvateli je v blízkém okolí města.


Spousta vesnic se nachází max. do 3 km a jsou velice jednoduše dostupné – na kole, nebo pěšky. Pokud se budete chtít vydat dále a navštívit nějaký market, tak každou neděli se koná Pa Co market asi 20 km od Mai Chau na cestě do Moc Chau. Spousta etnických obyvatel se zde schází, aby tady prodali či koupili prakticky cokoliv.

❱ Rezervujte si motorku ve Vietnamu zde ❰

Ve vesnicích můžete vidět populární tanec Thai obyvatel – Xoe.


Ve vesnicích u města Mai Chau máte také možnost shlédnout populární tanec Xoe etnických obyvatel ze skupiny Thai (Bílí Thajci). Tanec Xoe má dlouhou historii, vznik je datován přibližně na rok 1000 n.l. Z počátku byl provozován chlapci a děvčaty z vesniček, kteří se drželi za ruce, vytvořili kruh a tancovali. Tanec se dnes již stal tradiční aktivitou severozápadu Vietnamu a koná se na mnoha festivalech. Tímto tancem jsou také vítání cestovatelé a turisti, kteří do této oblasti přijíždí. Nyní se tento tanec vyvinul na dalších 36 tanců a stal se symbolem solidarity mezi etnickými skupinami severozápadní oblasti.

VÍCE FOTEK Z MAI CHAU A OKOLÍ ZDE

mai-chau-vietnam4
Kulturní vystoupení Thai obyvatel ve vesnici Poom Coong – Mai Chau.


Jak se dostat z Hanoje do Mai Chau:

Z Hanoje jezdí pár autobusů či minivanů z autobusové zastávky My Dinh (20 Pham Hung) a některé soukromé turistické autobusy i z jiných míst. Dále je možné přijet do Mai Chau autobusy z měst Son La, Moc Chau, Ninh Binh, Hoa Binh. Do Mai Chau neexistuje žádné vlakové ani letecké spojení. Pokud pojedete z Hanoje přes město Hoa Binh např. na motorce, můžete si udělat zastávku u největší přehrady Jihovýchodní Asie ve městě Hoa Binh. Město Hoa Binh je vzdáleno 70 km od Mai Chau.

– můžete si rezervovat i soukromé taxi/minivan přímo z letiště Noi Bai v Hanoji, jízdenky vyhledáte na 12go.asia.
– cesta autobusem z Hanoje do Mai Chau trvá cca 4 hodiny
– autobusové jízdenky v ceně od 7-12 Usd (záleží na typu autobusu)
icon-angle-double-right Autobusové jízdenky z Hanoje do Mai Chau můžete rezervovat na 12go.asia nebo Baolau


Počasí v Mai Chau:

Počasí v Mai Chau je přibližně stejné jako v Hanoji. Mai Chau město je v nížině, v létě jsou zde vysoké teploty až 35 °C a naopak příjemné teploty 25 °C do v podzimních měsících. V zimních měsících může být dosti vlhko a mlha v kopcovitém okolí, proto buďte při cestování opatrní.
Aktuální počasí v Mai Chau


Ubytování v Mai Chau:

Ve městě a okolí je řada ubytování v podobě homestay u hostitelských rodin (převážně obyvatel z etnika Thajců). Kolem města je spousta vesnic kde si homestay ubytování v klidu vyberete. Většina těchto homestay ubytování je přizpůsobena pro turisty, je tu dobré sociální zázemí, WiFi, teplá voda. V chladném období však počítejte že je zde hlavně večer velice chladno. Využít můžete i služeb Airbnb.
Ubytování v Mai Chau (hotely, homestay)
15 nejlepších homestay v Mai Chau
10 nejlepších hotelů + resortů v Mai Chau


Zajímavá místa v Mai Chau:

  • pěší procházky do vesnic (Lac, Poom Coong, Van)
  • cyklo projížďky v údolí Mai Chau
  • jeskyně Chieu
  • thajské etnické muzeum
  • přírodní rezervace Pu Luong
  • přírodní rezervace Pu Hu
  • Jezero Hoa Binh
  • vodopád Go Lao kousek od jezera Hoa Binh
  • vesnice Hang Kia a blízké okolí (25 km od Mai Chau)
  • Pa Co market (20 km od města na cestě do Moc Chau)
  • největší vodní přehrada Jihovýchodní Asie ve městě Hoa Binh (65 km z Mai Chau)
  • oblast u vesnice Pieng Ve

 Mai Chau – mapa zajímavých míst:


Často kladené dotazy – Mai Chau (Hoa Binh):

Jak se dostat a cestovat z Hanoje do Mai Chau?

  • Z Hanoje do Mai Chau můžete jet autobusem/minivanem či na motorce. Cesta autobusem trvá cca 4 hodiny. Neexistuje vlakové ani letecké spojení. Jízdenky na autobusy/minivany vyhledávejte online na Baolau nebo 12go.asia.

Jak si vyhledat a rezervovat organizovaný výlet do Mai Chau?

  • Pokud nechcete cestovat po vlastní ose do Mai Chau, můžete si vyhledat a rezervovat soukromý výlet do Mai Chau Na Tourradar. Na tomto vyhledávacím portále můžete najít organizované výlety i na jiná místa Vietnamu.

Jak se pohybovat v oblasti Mai Chau?

  • V oblasti Mai Chau vám nezbyde nic jiného než motorka/skútr či kolo a nebo pěšky po blízkém okolí v nížině. Na motorku ve Vietnamu musíte mít mezinárodní řidičský průkaz. Odvážnější mohou jet na motorce již z Hanoje, vyhledejte si a rezevujte motorku v Hanoji na Bikesbooking.

Co v oblasti Mai Chau vidět a navštívit?

  • Mai Chau je malé městečko s přilehlými vesnicemi, které většinou nabízí homestay pro turisty. Oblast vlastně nemá žádné historické památky, je to spíše oblast s přírodou a etnickými vesnicemi. 15 km od města se nachází pěkné a obrovské Jezero Hoa Binh, na motorce si sem udělejte výlet, počítejte občas s trochu horšími cestami.

Je v Mai Chau či Hoa Binh letiště?

  • Ne, Mai Chau nemá letiště, nejbližší letiště je mezinárodní letiště Noi Bai v Hanoji.

Kde se v Mai Chau ubytovat, homestay či hotel?

  • Mai Chau je populární místo pro ubytování formou homestay a etnických obyvatel. Je jich zde opravdu hodně hlavně v blízkých vesnicích. Rezervovat homestay můžete online: 15 nejlepších homestay v Mai Chau.

 Kam jet z města Mai Chau:


Pokračovat můžete do Moc Chau, Son La, Ninh Binh, Hanoje.

 Zpět na zajímavá místa


UbytováníDopravaVízaOčkováníPenízePočasíTrekováníMapyMotorkySapaNinh BinhTipyKuchyněMauzoleumHue

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasů: 12

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: