MOC CHAU – čajové plantáže a etnika

moc-chau-vietnam

Okolí města Moc Chau – louky, údolí, lesy, čajové plantáže…


Čajové plantáže, kopcovitá údolí, etnické vesnice, kvetoucí stromy.


Moc Chau je okres provincie Son La a jeho hlavní město stejného názvu je obrovská hornatá a kopcovitá oblast. Leží cca 200 km západně od Hanoje ve výšce 1050 m.n.m. Je to velice dobrá zastávka mezi městy Son La a Mai Chau. Pokud se zde budete pohybovat, doporučuji v této krásné oblasti čajových plantáží a kvetoucích ovocných stromů a květin na chvíli zůstat.

Chcete vidět kvetoucí stromy a keře v dokonalém kontrastu? Přijeďte na jaře.


Na podzim a na jaře je v Moc Chau období čaje a švestkových a broskvových stromů. Počátkem února zde začínají např. kvést švestkové stromy. Buďte opatrní před návštěvou polí kde jsou tyto stromy. Kvůli nevhodnému chování některých cestovatelů někde majitelé vybírají i poplatek za vstup. Moc Chau má mírné klima. Průměrná teplota v létě je 20° C, kdy to vypadá jako by oblast byla natřena zelenou barvou, trochu zima je na podzim, jaro je teplé a je nejvhodnější na návštěvu
.

moc-chau-hmong-vietnam

Děti etnické skupiny Hmongů v Moc Chau.


Severně od Moc Chau uvidíte úchvatné scenérie pohoří a obrovského údolí.


Oblast obývají lidé různých etnických menšin. Žijí tady převážně lidé etnika Thai a Hmong ale také dalších menšin – Dao, Kho Mu, Tay a La Ha. Nejkrásnějšími místy k návštěvě jsou borový les ve vesnici Ang, Dai Yem vodopád, vesnice Pa Phach nebo jeskyně Doi a kopec Tan Lap Tea Hill. A samozřejmě zelené čajové plantáže s krásnými kopci kolem města. Je zde také několik farem s dobytkem a květinových sadů. Moc Chau je významným producentem kvalitního mléka a čaje.

🏡  Ubytování ve městě Moc Chau (homestay, hotely…)

 

vietnam-moc-chau-dai-yem-vodopad

Dai Yem vodopád, 5 km jižně od města Moc Chau (foto: Vojtěch Obuškevič)


“Trh lásky” – sledujte navazování vztahů etnických obyvatel.


N
a podzim se v Moc Chau koná také “trh lásky”, který po staletí láká do tohoto kraje mnoho mladých Hmong lidí, aby si zde vyměnili dary, vyznali lásku a slíbili si, že se uvidí i v následujícím roce. Několik měsíců před začátkem trhu lásky, si dívky ve věku 15-17 let připravují své nejkrásnější pestrobarevné kostýmy a chlapci hrají na foukací hudební nástroj Khen a tancují. Khen je vyroben ze sedmi či osmi párů bambusových trubek. V poslední době však došlo k poklesů počtu chlapců, kteří tuto záležitost zvládají. Na pěkný dokument o “trhu lásky” se podívejte zde.

moc-chau-vietnam2

Východ slunce v Moc Chau


V Moc Chau se konají různé festivaly Hmongů a Thai obyvatel.


Na Den nezávislosti 2.září se zde odehrává velký
festival lásky” Thai obyvatel. Můžete vidět spousty zajímavých zvyků a tradic nebo si můžete něco zakoupit nebo ochutnat nějaký tradiční pokrm. Mladí lidé z etnických skupin se sem schází za účelem navázání vztahů a hledání partnera. Celé města září v tento den pestrými barvami a všude hraje hudba.

Dalším významným festivalem v Moc Chau je festival Het Cha. Het Cha se koná od 23.-26.března, každý rok. Je hlavně zaměřen na oslavu příchodu nové sklizně a produkce potravin z tohoto úrodného kraje. Do celého města se scházejí obyvatelé z etnické skupiny Hmongů a Thai. Z Moc Chau také můžete vstoupit na východní část Laosu, hranice je odtud asi 40 km.

Moc Chau - festival

Oslavy a festivaly Hmongů v Moc Chau jsou významné pro celý kraj.


🚍
 
Jak se dostat do Moc Chau:


Z Hanoje jezdí přímé autobusy do Moc Chau – autobusové zastávky My Dinh a Yen Nghia v Hanoji. Autobusy jezdí převážně v odpoledních a podvečerních hodinách. Mai Chau je vzdálené asi 60 km od Moc Chau a i odtud vyjíždí autobusy do tohoto města. Např. od hotelu Mai Chau Valley View v asi 10:30 dopoledne. Doporučuji se vždy radši zjistit informaci na hotelu nebo na homestay, často poradí a časy se mohou i měnit.

Na vyhledávání a koupě e-jízdenek doporučuji využívat néjlepe Baolau (do Moc Chau však zatím e-jízdenky nenajdete). Autobusem je možné jet také z města Son La a Ninh Binh. Do Moc Chau neexistuje žádné vlakové spojení.


🌞
Počasí v Moc Chau:


Průměrná teplota v oblasti je 20 °C. Nejvhodnější doba k návštěvě je od listopadu do května. V této době vynikne přírodní charakter v Moc Chau v plné kráse a jsou příjemné teploty k turistice. Obzvláště v měsících březen-květen kvete hodně stromů, květin a křovin.
Aktuální počasí v Moc Chau


📷
  Zajímavá místa v Moc Chau:


• čajové plantáže, kopce a borové lesy

• vesnice Pa Phach, Ang,  Thung Cuong , Long Sap s etnickými obyvateli
• jeskyně Doi
• kopec Tan Lap Tea Hill
• “trh lásky”
• Dai Yem vodopád + Chiềng Khoa vodopád
• trek na skálu Pha Luong

• květinové zahrady
• festival Thai obyvatel (2.září)

 Moc Chau – mapa:

 Kam jet z Moc Chau:


Pokračovat můžete do Son La, Mai Chau, Nghia Lo (Yen Bai), Ninh Binh.

 Zpět na zajímavá místa


Ubytování
DopravaVízaOčkováníPenízePočasí
TrekováníLetenkyMotorkyCo vzítSapaKuchyněLetištěTipyPojištění

Led 25, 2017 | Posted by | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MOC CHAU – čajové plantáže a etnika
Premium Wordpress Themes by UFO Themes