NINH BINH – krasové scenérie a historické památky

trang-an-ninh-binh-vietnam

Projížďka na lodi v Trang An – Ninh Binh


Krasové scenérie a historické dříve hlavní město Vietnamu – Hoa Lu.


Ninh Binh je hlavním městem provincie Ninh Binh. Leží 100 km jižně od Hanoje v deltě červené řeky, nedaleko slavné krasové scenérie a zátoky Tam Coc. Z Hanoje sem můžete přijet pohodlně autobusem, cesta trvá cca 2,5 hodiny. Autobsy vyjíždí ze zastávky Giap Bat a cesta stojí do 100 Kč. Další možností je také využít vlak. Obyvatelstvo v provincii Ninh Binh tvoří typičtí Viet obyvatelé a oblast je to hlavně zemědělská.

Půjčte si kolo a projeďte se v nížině v oblasti kolem Tam Coc.


Archeologické pozůstatky
nalezené zde v jeskyních jsou staré přibližně 30 000 let. Součástí tohoto dědictví je Hoa Lu, staré hlavní město Vietnamu. Ninh Binh je více turistické místo, většina turistů sem jezdí navštívit právě místo kolem vesnice Tam Coc a město Hoa Lu. V samotném městě Ninh Binh toho není moc k vidění, proto většinu historických památek a kouzelné kopcovité krajiny najdete právě na těchto místech. A budete ohromeni. Ubytovacích zařízení rozumné cenové kategorie je tady spousta, v rozmezí od 150-300 Kč/noc.

Ninh Binh je dobrým místem pro stopover, pokud jedete ze severu na jih Vietnamu.

tam-coc-ninh-binh-vietnam

Tam Coc – Ninh Binh


V okolí města Ninh Binh se nachází většina významných a historických míst.


Nejzajímavější místo k vidění je určitě oblast kolem Hoa Lu (hl.město Vietnamu v letech 968-1009), kde můžete vidět např. Bich Dong pagodu, palác Hang Mua (z kterého je nádherný výhled na celé okolí), budhistický komplex Bai Dinh či Trang An a zátoka Tam Coc, kde se můžete vydat na projížďku na lodi. Projížďka na lodi v Tam Coc trvá přibližně 2 hodiny a právě tady uvidíte spousty turistů.

Projížďky na lodi a cyklistika jsou hlavní atrakcí v Ninh Binh.


Cestou po řece Ngo Dong projedete tři jeskyně
, z nichž první jeskyně Hang Ca měří 127 m, druhá Hang Giua 70 m a třetí Hang Cuoi 40 m. Narazíte zde také na plovoucí obchody na lodích, zde vám budou prodejci nabízet různé nápoje a potraviny. Oblast kolem řeky je vhodná na cyklistiku. Půjčte si zde kolo a projeďte se v nížině mezi kopci a rýžovými polemi této nádherné krasové krajiny.

Ubytování v Ninh Binh – AGODA.com

 

ninh-binh-tam-coc-vietnam

Jedna z jeskyní v Tam Coc, která se projíždí na lodi.


Ninh Binh a okolí v nížině je vhodné právě pro cyklistiku či procházky.


Pagoda Bich Dong
se nachází 2 km severně od Tam Coc, je to významné poutní místo Vietnamců. Hoa Lu je součástí obranné hliněné zdi a bylo chráněno a obklopeno horami vápence. V současné době starověká citadela již neexistuje, a jen málo památek v Hoa Lu z 10. století zůstalo. Přesto ale tato oblast stojí rozhodně za vidění, je zde spousta rýžových polí, členěných malebnými vápencovými horami a krajina je okouzlující.

Trang An Scenic Landscape Complex je zapsán v UNESCO seznamu.


Trang An Scenic Landscape Complex
, který se zde nachází, je místo světového kulturního dědictví UNESCO a je zapsáno jako přírodní a kulturní majetek země. Skládá se z velkolepé vápencové krasové krajiny, protkanou rýžovými polemi a velkou řekou, kde se můžete projet na loďce. Trang An patří k nejnavštěvovanějším památkám v celém Vietnamu. V Trang An se nachází 48 jeskyní a je to místo známé pro své rozmanité ekosystémy.

thai-vi-ninh-binh-vietnam

Budhistický palác Thai Vi – Ninh Binh.


Navštivte některý z významných kulturních festivalů v Ninh Binh.


V Ninh Binh se také koná spousta zajímavých festivalů a kulturních akcí po celý rok. Jmenujme např. Hoa Lu starověký festival (dne 6., 7., 8.března lunárního roku), je to příležitost kdy si lidé připomínají krále a národního hrdinu Dinh Tien Hoanga a Le Dai Hanha. Dalším festivalem v Ninh Binh, je Bai Dinh pagoda festival, který se koná v 1. sváteční den slavností Tet. Je to významný festival s mnoha kulturními aktivitami a vyjádřením národní kulturní identity. Mimo tento den, mohou turisté navštěvovat pouze pagodu Bai Dinh.

Přírodní rezervace Van Long – místo mokřadů ale i kulturních památek.


Přírodní rezervace Van Long
se nachází asi 20 km od města Ninh Binh. Stejně jako v Tam Coc se zde můžete projet na loďce (4 USD) v krásné kopcovité oblasti. Je to podobné ale méně navštěvované místo než Tam Coc. V místě je asi 30 jeskyní a jednou z nejhezčích je 250m dlouhá jeskyně Ca na hoře Hoang Quyen. V zimním období je toto místo stěhovavých ptáků, kteří přilétají z chladného severu.

ninh-binh-van-long-rezervace

Přírodní rezervace Van Long, cca 25 km od města Ninh Binh.


Cuc Phuong – nejstarší národní park Vietnamu vzdálený 30 km od města.


Přibližně 30 km západně od města Ninh Binh se nachází nejstarší park Vietnamu – Cuc Phuong. Je zde spousta dostupných jeskyní, a je to velký domov spousty živočichů, ptáků a různých druhů raritních rostlin. Na jezerech, které jsou u parku je také možné kajakovat. Celkem pohodlně se sem dostanete na motorce z města Ninh Binh ale i autobusem z Hanoje. Autobus z Hanoje vyjíždí ze zastávky Giap Bat a cesta trvá cca 3 hodiny do města Nho Guan (3km od parku). Vstupné do parku je symbolických 20 000 dongů (20,- Kč). Oficiální web parku Cuc Phuong – Cucphuongtourism.com.

Kempování, cyklistika, procházky, pozorování přírody v parku Cuc Phuong.


Kousek od parku ale i v samotném parku je také možné se ubytovat ale i kempovat a park nabízí zapůjčení bicyklů. Na povolení ke kempování se ptejte při koupi lístku u vchodu. Tento park je také ideální k pozorování přibližně 300 druhů ptáků a od dubna do června zde uvidíte zase pro změnu několik set druhů motýlů.

VÍCE FOTEK Z NINH BINH ZDE

vietnam-cuc-phuong-park

Fotografie „Cuc Phuong National park“ od „Pululante“ licensovaná pod CC BY 2.0.


Výlet na motorce a lodí k Parfémové pagodě (Chùa Thiên Trù).


Pokud se zdržíte v Ninh Binh více dní, dobrou volbou může být také výlet na motorce k Parfémové pagodě (Chùa Thiên Trù). Je to velmi významné budhistické místo na krásném místě, vzdáleno od města Ninh Binh přibližně 60 km. Na toto místo jezdí spousta cestovatelů jednodenním výletem z Hanoje, který lze v Hanoji zakoupit za cca 25 Usd. Je to turistické místo, ale krásné. Nicméně pokud budete v Ninh Binh a cestujete na motorce dostanete se sem velmi jednoduše.

Několik zajímavých budhistických památek, ale i lanovka k jeskyni.


Na toto místo se lze dostat jen lodí, místo kde se naloďují návštěvníci je přístav Yến Vĩ. Za cestu lodí, která je dlouhá cca 3,5 km se účtuje cena přibližně 150,- Kč/osoba (cena se může měnit).
Hlavní atrakcí je zde Parfémová pagoda a palác a jeskyně Động Hương Tích. K jeskyni na nejvýše položeném místě si můžete udělat pěší výlet (cca 1 hodina cesty) a nebo si udělat projížďku lanovkou (lanovka cca 70 Kč). Zde jsou fotky z Parfémové pagody.

vietnam-thien-tru-jeskyne

Největší jeskyně v Thien Tru – Động Hương Tích.


🚍  Jak se dostat do Ninh Binh:


Autobusem či vlakem z Hanoje – autobusy vyjíždí ze zastávek Giap Bat, Nuoc Ngam a My Dinh a vlaky z hlavního nádraží v Hanoji (120 Lê Duẩn). Vlaky vietnamských drah jezdí několikrát za den. Nyní jezdí 6 vlaků, které pokračují až do Ho Či Minova města v jižním Vietnamu. Použijte dopravní vyhledávač spojů Baolau nebo 12go.asia (rezervace a nákup e-jízdenek online možná). Cesta autobusem i vlakem trvá cca 2 hodiny.


🌞
Počasí v Ninh Binh:


Ninh Binh se nachází jen 100km od Hanoje v nížině, počasí je zde tedy téměř stejné jako v Hanoji. Nejdeštivější a nejteplejší měsíce jsou červen, červenec, srpen. Jako nejlepší měsíce k návštěvě se doporučují září, říjen, kdy se teplota pohybuje kolem 25 °C. Nebo také některé jarní měsíce.
Aktuální počasí v Ninh Binh


🏡
  Ubytování v Ninh Binh:


Ninh Binh netrpí nedostatkem ubytování. Naleznete ho tady celkem dost, hlavně v samotném městě ale i u Tam Coc, Trang An a dalších zajímavých místech. Ubytovací zařízení, hostely a hotely jsou většinou střední kategorie v nízkých cenových kategoriích. Není problém sehnat soukromý pokoj pro 1 osobu již za 250,- Kč / noc. Využít zde můžete i Airbnb.
Ubytování v Ninh Binh – AGODA.com


📷
  Zajímavá místa v Ninh Binh:


• Tam Coc
(projížďky na lodi a cyklistika)
• Trang An (kulturní dědictví UNESCO)
• Hoa Lu (pozůstatky byvalého hl.města Vietnamu)
• Palác Am Tiên
• Bich Dong pagoda
• Thung Nham (projížďky na lodi, jeskyně)
• Hang Mua (vyhlídkové místo)
• budh.komplex Bai Dinh
• budh.chrám Thai Vi
• katedrála Phat Diem
• přírodní rezervace Van Long
• Dich Long pagoda a jeskyně

• národní park Cuc Phuong
• 1000 let starý strom v Cuc Phuong parku
• Klášter Châu Sơn
• Kenh Ga – plovoucí vesnice
• výlet na motorce a lodí k Parfémové pagodě
(Chùa Thiên Trù, 60 km z Ninh Binh)

 Ninh Binh – mapa:

 Kam jet z Ninh Binh:


Pokračovat můžete do Mai Chau, Moc Chau, Haiphong (Ha Long Bay), Hanoje.

 Zpět na zajímavá místa


Ubytování
DopravaVízaOčkováníPenízePočasí
TrekováníSapaHuePojištěníMapyDien BienKuchyněLetištěMotorky

Led 25, 2017 | Posted by | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem NINH BINH – krasové scenérie a historické památky
Premium Wordpress Themes by UFO Themes