NINH BINH — Krasové scenérie a historické památky

ninh-binh-pruvodce-vietnam
Ninh Binh – Cestovní průvodce. Co vidět, atrakce, aktivity a jízdy na lodi v Ninh Binh.

ℹ️ Informace o Ninh Binh
🚍 Jak se dostat do Ninh Binh
☀️ Počasí v Ninh Binh
🏡 Ubytování v Ninh Binh 
🔍 Zajímavá místa v Ninh Binh
📍 Mapa zajímavých míst

Ninh Binh: kouzlo krásných krasových scenérií.

Ninh Binh je hlavním městem provincie Ninh Binh. Leží 100 km jižně od Hanoje v deltě červené řeky, nedaleko krasové scenérie a zátoky Tam Coc a komplexu Trang An. Z Hanoje sem můžete přijet pohodlně autobusem či vlakem a cesta trvá cca 2,5 hodiny. Je to také dobré místo k zastávce pokud např. pokračujete na jih či opačně. Obyvatelstvo v provincii Ninh Binh tvoří typičtí Viet obyvatelé a oblast je to hlavně zemědělská. Archeologické pozůstatky nalezené zde v jeskyních jsou staré přibližně 30 000 let. Pokud jste již v Hanoji, tak rozhodně doporučuji Ninh Binh navštívit.

Půjčte si kolo a projeďte se v nížině v oblasti kolem Tam Coc či Trang An.


Součástí tohoto dědictví je Hoa Lu, staré hlavní město Vietnamu. Ninh Binh je více turistické místo, většina turistů sem jezdí navštívit právě místo kolem vesnice Tam Coc, Trang An a město Hoa Lu. V samotném městě Ninh Binh toho není moc k vidění, proto většinu historických památek a kouzelné kopcovité krajiny najdete právě na těchto místech. A budete ohromeni. Ubytovacích zařízení rozumné cenové kategorie je tady spousta, v rozmezí od 150-300 Kč/noc, mohou být i samozřejmě dražší a některé i velmi kvalitní až luxusní.

tam-coc-ninh-binh-vietnam
Scénický výhled z Hang Mua na Tam Coc.


V okolí města Ninh Binh se nachází většina významných a historických míst.


Nejzajímavější místo k vidění je určitě oblast kolem Hoa Lu (hl.město Vietnamu v letech 968-1009), tato oblast je rozlehlá a spadá sem např. Bich Dong pagoda, Pagoda a jeskyně Am Tiên,  jeskyně a vyhlídka Hang Mua (z kterého je nádherný výhled na celé okolí), budhistický komplex Bai Dinh či scénický komplex Trang An a Tam Coc, kde se můžete vydat na projížďky na lodi. Projížďka na lodi v Trang An a Tam Coc trvá přibližně 2 hodiny a právě tady uvidíte spousty turistů ale také ta nejhezčí scénická krasová a historická místa, pagody, paláce, apod.

palac-jeskyne-am-tien-ninh-binh
Jeskyně u paláce Am Tiên, kousek od historického města Hoa Lu.


Projížďky na lodi v Tam Coc a Trang An + cyklistika jsou hlavní atrakcí v Ninh Binh.


Cestou po řece Ngo Dong v Tam Coc projedete tři jeskyně
, z nichž první jeskyně Hang Ca měří 127 m, druhá Hang Giua 70 m a třetí Hang Cuoi 40 m. Narazíte zde také na plovoucí obchodníky na lodích, zde vám budou prodejci nabízet různé nápoje a potraviny, pozor je to tak trochu turistická past, zaplatíte za jízdu a pak vám budou nutit např. jídlo za další peníze, připravte se na to, jak si s tím poradíte je na vás. Oblast kolem řeky je vhodná na cyklistiku. Půjčte si zde kolo a projeďte se v nížině mezi kopci a rýžovými polemi této pěkné krasové krajiny. Dalším podobným a řekl bych i lepším a hezčím místem pro lodní výlety je fascinující oblast Trang An – turistické místo, které navštíví až tisíce turistů každý den, ale výlet na lodi za to rozhodně stojí. Pokud se chcete ubytovat v okolí komplexu, vyberte si z těchto velmi dobře hodnocených ubytování: Trang An Farm Stay, Hoa Lu Eco Homestay a nebo Buffalo Eco Garden.

Ubytování v Ninh Binh (Slevy až 60%)

trang-an-ninh-binh-vietnam
Na lodi v Trang An, cestou po řece navštívíte i několik menších paláců a pamětihodností.


Ninh Binh a okolí v nížině je vhodné právě pro cyklistiku či procházky.


Pagoda Bich Dong
se nachází 2 km západně od Tam Coc, je to významné poutní místo Vietnamců. Jedno z míst, které snadno navštívíte i na kole/motorce. Je dobré spojit návštěvu Tam Coc a Pagody Bich Dong v jeden den. Hoa Lu historické město je součástí obranné hliněné zdi a bylo chráněno a obklopeno horami vápence. V současné době starověká citadela již neexistuje, a jen málo památek v Hoa Lu z 10. století zůstalo. Přesto ale tato oblast stojí rozhodně za vidění, je zde spousta rýžových polí, členěných malebnými vápencovými horami a celá krajina je okouzlující.

ninh-binh-tam-coc-vietnam
Jedna z jeskyní v Tam Coc, která se projíždí na lodi.

Trang An scénický krajinný komplex je zapsán na seznamu UNESCO.


Trang An scénický krajinný komplex
, který se zde nachází, je místo světového kulturního dědictví UNESCO a je zapsáno jako přírodní a kulturní majetek země. Skládá se z velkolepé vápencové krasové krajiny, protkanou rýžovými polemi a velkou řekou, kde se můžete projet na loďce. Trang An patří k nejnavštěvovanějším památkám v celém Vietnamu. V oblasti Trang An se nachází cca 48 jeskyní a je to místo známé pro své rozmanité ekosystémy. Právě místa jako je Tam Coc a Trang An byly jedním z míst kde se natáčel v roce 2017 film Kong – Ostrov Lebek.

thai-vi-ninh-binh-vietnam
Budhistický palác Thai Vi – Ninh Binh.


Navštivte některý z významných kulturních festivalů v Ninh Binh.


V Ninh Binh se také koná spousta zajímavých festivalů a kulturních akcí po celý rok. Jmenujme např. Hoa Lu starověký festival (dne 6., 7., 8.března lunárního roku), je to příležitost kdy si lidé připomínají krále a národního hrdinu Dinh Tien Hoanga a Le Dai Hanha. Dalším festivalem v Ninh Binh, je Bai Dinh pagoda festival, který se koná v 1. sváteční den slavností Tet. Je to významný festival s mnoha kulturními aktivitami a vyjádřením národní kulturní identity. Mimo tento den, mohou turisté navštěvovat pouze pagodu Bai Dinh.

Přírodní rezervace Van Long – místo mokřadů ale i kulturních památek.


Přírodní rezervace Van Long
se nachází cca 20 km od města Ninh Binh, dobrý výlet pokud máte motorku. Stejně jako v Tam Coc se zde můžete projet na loďce (cca 4 USD-může se měnit) v krásné kopcovité oblasti. Je to podobné ale méně navštěvované místo než Tam Coc či Trang An. V místě je asi 30 jeskyní a jednou z nejhezčích je 250m dlouhá jeskyně Ca na hoře Hoang Quyen. V zimním období je toto místo stěhovavých ptáků, kteří přilétají z chladného severu. V okolí rezervace Van Long je možné se ubytovat, vybrat si můžete např. Emeralda Resort Ninh Bình nebo Ninh Binh Nature Homestay.

ninh-binh-van-long-rezervace
Přírodní rezervace Van Long, cca 25 km od města Ninh Binh.


Jeskyně a hora Múa (Hang Múa, Mua Caves) – nejhezčí výhled na celou oblast.


Mua jeskyně + vyhlídkové místo (Hang Múa) – jeden z nejlepších pohledů z hory Mua na krasovou oblast. Ninh Binh se nachází v nížinách a v krasových oblastech Tam Coc a Trang An najdete nejlepší výhled na celou oblast – horu a jeskyně Múa. K dispozici je krásný vyhlídkový bod a jeskyně Mua. Na horu vede asi 500 schodů a po výstupu na vrchol se vám naskytne fascinující výhled na celou oblast Ninh Binh, obzvláště na oblasti Tam Coc a Trang An. Hang Múa (Mua Caves) se nachází pouhých 5 km od centra města Ninh Binh a asi 3 km od Tam Coc a můžete se sem dostat na kole, pěšky, motocyklu nebo mototaxi. Parkování je přímo u tohoto místa.

hang-mua-jeskyne-ninh-binh
Okolí před Hang Mua, uprostřed fotky je vidět vyhlídka, nejlépe se zde pohybuje na motorce.


Hora Múa a jeskyně jsou další nejnavštěvovanější místa v oblasti Tam Coc.


Hang Mua má svůj význam jako “tančící jeskyně”, protože toto místo byla dříve považována za místo, kde se král Tran těšil z tanečního a pěveckého představení, právě v jeskyni. Hang Mua je postaven podle zmenšeného modelu jako “miniaturní Velká čínská zeď” s téměř 500 schody na vrchol kopce. Pod vrcholem hory můžete zůstat v přírodě a ubytovat se mimo město, je zde krásné ubytování pro turisty – Mua Cave Ecolodge nebo Nguyen Shack – Ninh Binh.

hang-mua-vyhlidka-ninh-binh
Vyhlídkový bod – hora a Jeskyně Múa (Mua Caves – Hang Múa).


Bái Đính – obrovský palácový, duchovní budhistický komplex u hory Bai Dinh.


Bái Đinh budhistický komplex
se nachází přibližně 15 km od města Ninh Binh. Je to jeden z největších budhistických palácových komplexů v jihovýchodní Asii a samotná návštěva (pokud to neproběhnete rychle) může trvat až půl dne. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je cestovat na motorce, ale můžete také jet na kole, cesta není příliš náročná a jede se převážně po rovině. K historickým pamětihodnostem se dostanete pěšky od vstupu a nebo můžete u vstupu využít dopravu před bránu komplexu malým elektro autobusem za malý poplatek (cca 30 Kč). Parkovací plochy a i restaurace a občerstvení se nachází kousek od komplexu Bai Dinh (místo je vyznačené na mapě níže).

❱ Rezervuj si motorku ve Vietnamu online ❰

bai-dinh-palac-ninh-binh
Bái Đinh budhistický komplex je jedním z největších budhistických center jihovýchodní Asie.


Bái Đinh budhistický komplex v Ninh Binh má rozlohu cca 539 hektarů.


Chrámový komplex Bái Đính
zahrnuje několik velmi zajímavých historických, ale také nově postavených pagod, paláců nebo soch, ale také zvon – „Velký zvon“ s hmotností 36 tun, který byl umístěn v Bell Tower. Kromě toho je na podlaze věže 70 tunový bronzový buben. Návštěvníci mají možnost vidět největší sochu Avalokitesvary Bodhisattvy v chrámu Bodhissattva. Nejdůležitějším důrazem těchto velkých náboženských děl je Palác Tam (Tam Temple) a Chrám Phap Chu. Tyto chrámy pokrývají celkovou plochu 1000 čtverečních metrů. Výška chrámu Phap Chu je až 22 metrů a obsahuje pět sekcí. Ve středu tohoto chrámu je bronzová socha Buddhy Sykamuni, 10 metrů vysoká a asi 100 tun vážící (zapsaná jako největší socha ve Vietnamu). V okolí se nachází i možnosti velmi dobrého ubytování, např. Tam Family HomestayNinh Binh Family Homestay a nebo Ninh Binh Mountain View Homestay.

maitreya-buddha-bai-dinh
Maitreya Buddha v areálu budhistického komplexu Bai Dinh.


Historické město Hoa Lu – jedno z nejvýznamnějších historických míst v Ninh Binh.


Hoa Lu historické město
v Ninh Binh je jedna z nejvýznamnějších historických památek Vietnamu. Nachází se pouhých 5 km od malebného krajinného komplexu Trang An, je tedy dobré spojit návštěvu těchto dvou míst v jeden den. Snadno dostupné motorkou nebo na kole a nebo taxíkem z města Ninh Binh. Historické město Hoa Lu (Hoa Lu Ancient Capital) vám představí příběh prvních tří centralizovaných feudálních států Vietnamu: dynastii Dinh, dynastie Le a dynastii Ly.

hoa-lu-ninh-binh-vietnam
Vstupní brána k historickému městu a památkám v Hoa Lu.


Bohatá historie starověkého města Hoa Lu v Ninh Binh.


Od poloviny 10. století
nezávisle vládl severní Vietnam od čínských dynastiích. Nicméně kvůli politickému rozdělení byla země rozdělena na 12 částí, které ovládalo 12 různých generálů. Tyto různé království nepřetržitě bojovaly navzájem, kvůli absolutní moci, ale po mnoho let zůstala země rozdělena. Pak se objevil muž zvaný Dinh Bo Linh, který shromáždil armádu k boji proti 12 armádám. Dinh Bo Linh byl velmi talentovaný a krok za krokem porazil všechny generály. Nakonec v roce 968 znovu sjednotil zemi, stal se králem a pojmenoval zemi Dai Co Viet, což znamená velkou zemi Vietnamců. Toto je první absolutní monarchie Vietnamu (toto je jen krátká ukázka historie vzniku města).

hoa-lu-historicke-mesto
Palác krále Le Dai Hanha v historickém městě Hoa Lu.


Ptačí rezervace a ekoturistická oblast Thung Nham, západně od Tam Coc.


Dalším místem, které můžete navštívit v oblasti Tam Coc, je ekoturistická oblast a ptačí park Thung Nham. Nachází se pouhých 5 km západně od Pagody Bich Dong a je snadno dostupná na kole či motorce, můžete sem jet i na lodi (místo výjezdu lodí vyznačeno na mapě). Jedná se o rezervaci a ekoturistickou oblast, kde lze pozorovat ptactvo, udělat si procházku, ale dá se označit i jako turistický rezort, kde se můžete i ubytovat. Udává se až 47 druhů ptáků, a další chránění živočichové, kteří zde sídlí, ale to neznamená, že je všechny uvidíte. Nejvhodnější doba pro pozorování ptactva je udávána od května do července.

Rezervuj si výlet / túru do Ninh Binh online

rezervace-vyletu-ninh-binh

thung-nham-ninh-binh
V areálu ptačí rezervace Thung Nham.


Thung Nham je místo vytvořené a upravené pro turisty a pro sledování ptactva.


Samotná pozorovatelna ptáků je až na samém konci rezervace (vyznačeno na mapě). Celou ji můžete projít pěšky, na místě si lze ale myslím i zapůjčit kolo. V okolí a v rezervaci jsou i jeskyně, které můžete navštívit, ale i restaurace, občerstvení, vše upraveno pro turisty. Nicméně v průběhu mé několikahodinové návštěvy jsem mnoho ptáků však neviděl, ale jeskyně jsou vcelku zajímavé. Níže viz. např. jeskyně Tien Ca, s velmi nízkým stropem, která se nachází pár set metrů od vstupu do rezervace po cestě z levé strany. Vstup do celé rezervace je cca 100 Kč (může se měnit). V blízkosti rezervace se také nachází perfektní a pěkné ubytování Tam Coc Rise Field Resort.

jeskyne-tien-ca-thung-nham
Jeskyně Tien Ca v ptačí rezervaci Thung Nham.


Cuc Phuong – nejstarší národní park Vietnamu vzdálený 30 km od města.


Přibližně 30 km západně od města Ninh Binh se nachází nejstarší park Vietnamu – Cuc Phuong. Je zde spousta dostupných jeskyní, a je to velký domov spousty živočichů, ptáků a různých druhů raritních rostlin. Na jezerech, které jsou u parku je také možné kajakovat. Celkem pohodlně se sem dostanete na motorce z města Ninh Binh ale i autobusem z Hanoje. Autobus z Hanoje vyjíždí ze zastávky Giap Bat a cesta trvá cca 3 hodiny do města Nho Guan (3km od parku). Vstupné do parku je symbolických 20 000 dongů (20,- Kč). Oficiální web parku Cuc Phuong – Cucphuongtourism.com.

Kempování, cyklistika, procházky, pozorování přírody v parku Cuc Phuong.


Kousek od parku ale i v samotném parku je také možné se ubytovat ale i kempovat a park nabízí zapůjčení bicyklů. Na povolení ke kempování se ptejte při koupi lístku u vchodu. Tento park je také ideální k pozorování přibližně 300 druhů ptáků a od dubna do června zde uvidíte zase pro změnu několik set druhů motýlů.

vietnam-cuc-phuong-park
Fotografie „Cuc Phuong National park“ od „Pululante“ licensovaná pod CC BY 2.0.


Výlet na motorce a lodí k Parfémové pagodě (Chùa Thiên Trù).


Pokud se zdržíte v Ninh Binh více dní, dobrou volbou může být také výlet na motorce k Parfémové pagodě (Chùa Thiên Trù). Je to velmi významné budhistické místo na krásném místě, vzdáleno od města Ninh Binh přibližně 60 km. Na toto místo jezdí spousta cestovatelů jednodenním výletem z Hanoje, který lze v Hanoji zakoupit za cca 25-30 Usd. Je to turistické místo, ale krásné. Nicméně pokud budete v Ninh Binh a cestujete na motorce dostanete se sem velmi jednoduše, použijete např. Google mapy a navigaci. Pokud byste to chtěli stihnout za jeden den, doporučuji vyrazit velmi brzy ráno.

Několik zajímavých budhistických památek, ale i lanovka k jeskyni.


Na toto místo se lze dostat jen lodí, místo kde se naloďují návštěvníci je přístav Yến Vĩ. Za cestu lodí, která je dlouhá cca 3,5 km se účtuje cena přibližně 150,- Kč/osoba (cena se může měnit).
Hlavní atrakcí je zde Parfémová pagoda a palác a jeskyně Động Hương Tích. K jeskyni na nejvýše položeném místě si můžete udělat pěší výlet (cca 1 hodina cesty) a nebo si udělat projížďku lanovkou (lanovka cca 70 Kč). Zde jsou fotky z Parfémové pagody.

vietnam-thien-tru-jeskyne
Největší jeskyně v Thien Tru – Động Hương Tích.


🛵 Kde si půjčit v Ninh Binh motorku?

Motorku v Ninh Binh si můžete předem rezervovat na Bikesbooking ➜. V nabídce je dostatek různých míst kde si můžete motorku zapůjčit. Můžete zkusit i zapůjčení přímo na hotelu. Pokud se však na to nechcete spoléhat vyberte si a rezervujte motorku online. Ceny se pohybují v rozmezí 5-15 Usd/1 den, záleží na typu motorky.


🚍 Jak se dostat z Hanoje do Ninh Binh:

Autobusem či vlakem z Hanoje – autobusy vyjíždí z různých autobusových zastávek. Doporučuji hledat spoje a odjezdová místa + rezervaci jízdenek na Baolau či 12go.asia. Vlaky vietnamských drah jezdí několikrát za den. Nyní jezdí cca 6 vlaků, které pokračují až přes střední Vietnam do Ho Či Minova města v jižním Vietnamu (některé končí v Da Nang). Cesta autobusem i vlakem z Hanoje do Ninh Binh trvá cca 2-2,5 hodiny. Vlak je pravděpodobně nejlepší a vcelku pohodlný a levný způsob jak se dostat do Ninh Binh. Z nádraží je to kousek do centra města Ninh Binh.

– vlakové jízdenky z Hanoje do Ninh Binh stojí cca 2.80-6 Usd (tvrdá a měkká sedadla)
– autobusové jízdenky z Hanoje do Ninh Binh stojí cca 6-14 Usd (autobus či pohodlný minivan)
– na 12go.asia můžete rezervovat i soukromé auto/taxi/minivan pro více osob (od 60 Usd)
– některé minivany jedou i přímo z Hanoje do Tam Coc či Trang An, hledejte na Baolau
– můžete jet i minivanem společnosti Ninh Binh Excursion Transport přímo z letiště Noi Bai (cca 18 Usd, lístky na Baolau)
➜ Jízdenky na vlaky a autobusy z Hanoje do Ninh Binh koupíte na Baolau ➜ nebo 12go.asia ➜


🚍 Jak se dostat z Ninh Binh na Ostrov Cat Ba:

Autobusem z Ninh Binh na ostrov Cat Ba – z Ninh Binh můžete také pokračovat rovnou na Ostrov Cat Ba přímými autobusy. Spoje komfortními autobusy Good Morning Cat Ba nebo Cat Ba Express, jízdenky koupíte a jízdní řád vyhledáte opět na Baolau či 12go.asia. Do Ninh Binh můžete přijet těmito spoji také opačně, přímo z ostrova Cat Ba do Ninh Binh.
➜ Jízdenky na autobusy z Ninh Binh na Cat Ba koupíte na Baolau ➜ nebo 12go.asia ➜


☀️ Počasí v Ninh Binh a kdy jet:

Obecně platí, že Ninh Binh má tropické klima s dvěma základními ročními obdobími: suchým obdobím a dešťovým obdobím. Nejlepší doba k návštěvě Ninh Binh je v období sucha, které trvá od listopadu do dubna. Během těchto měsíců můžete očekávat příjemné teploty a slunečné počasí, což je vhodné pro prohlídky památek a prozkoumávání krásné přírody v této oblasti. Počasí je zde podobné zhruba jako v Hanoji – hlavním městě Vietnamu.

Dešťové období v Ninh Binh je obvykle od května do října, což může znamenat časté deště a vysokou vlhkost. Během tohoto období může být obtížnější provádět venkovní aktivity a prohlídky.
Aktuální počasí v Ninh Binh


🏡 Ubytování v Ninh Binh:

Ninh Binh rozhodně netrpí nedostatkem ubytování. Naleznete ho tady celkem dost, na různých místech a hlavně v samotném městě ale i u Tam Coc, Trang An a dalších zajímavých lokalitách. Ubytovací zařízení, hostely a hotely jsou většinou střední kategorie v nízkých cenových kategoriích, ale objevují se i již velmi kvalitní a luxusní resorty ale i některé hotely např. i s bazénem. Není problém sehnat soukromý pokoj pro 1 osobu již za 250,- Kč / noc.

Ubytování v Ninh Binh + okolí (hotely, resorty…) – rezervuj zde ➜

15 nejlepších a zajímavých homestay v Ninh Binh
15 nejlepších hotelů v Ninh Binh (v poměru cena/služby)
Nejlepší luxuní hotely + resorty v Ninh Binh

ubytovani-ninh-binh-vietnam


🔍 Zajímavá místa v Ninh Binh:

📍 Ninh Binh – turistická mapa:


Často kladené dotazy – Ninh Binh ve Vietnamu:

1. Jak se dostat a jet z Hanoje do Ninh Binh, Trang An či Tam Coc?

  • Z Hanoje do Ninh Binh můžete jet vlakem, autobusem, minivanem, na motorce a nebo i soukromým taxi. Cesta o délce cca 90 km trvá cca 2.5 hodiny. Více informací v tomto článku: Jak se dostat z Hanoje do Ninh Binh?

2. Jak si zarezervuji organizovaný výlet do Ninh Binh?

  • Vyhledat a rezervovat výlet do Ninh Binh můžete online na KLOOK. Na KLOOK naleznete i jiné výlety a túry na jiná místa ve středním, ale i jižním Vietnamu. Kupovat zde můžete i vstupenky na turistické atrakce a jiné služby.

3. Jak se pohybovat v Ninh Binh a okolí?

  • Nejlepší možností, pokud pojedete po vlastní ose, je motorka/skútr a nebo i bicykl. Celá oblast v Ninh Binh leží v nížině, takže doprava je vcelku jednoduchá. Motorku/skútr v Hanoji či Ninh Binh můžete vyhledat a rezervovat online na Bikesbooking. Motorka či kolo je zároveň levnou záležitostí dopravy.

4. Jaké jsou nejzajímavější místa v oblasti Ninh Binh?

  • Ninh Binh má spoustu zajímavých míst v okolí. Nejzajímavější je scénický komplex Trang An a Tam Coc. Jedná se o oblast kde můžete využít i lodní výlety v krasovém okolí. Cca 15 km od města se nachází fascinující budhistický komplex Bai Dinh a 25 km od města přírodní rezervace Van Long.

5. Kde se ubytovat v oblasti Ninh Binh?

  • Nejvíce ubytovacích kapacit se nachází v samotném městě Ninh Binh a dále pak v oblasti Trang An a Tam Coc. Jsou zde levné, ale i luxusnější formy ubytování, homestay, guesthousy ale i bungalovy v přírodě a v krasovém okolí. Velká nabídka je hlavně v oblasti Tam Coc. Rezervujte si ubytování v Ninh Binh online.

6. Je v Ninh Binh letiště?

  • Ne, Ninh Binh nemá letiště, pokud tedy budete chtít pokračovat na jiná místa Vietnamu, musíte jet vlakem či autobusem. Nejbližším a nejfrekventovanějším letištěm je letiště Noi Bai v Hanoji, cca 120 km severně od Ninh Binh.

7. Kde se v Ninh Binh stravovat?

  • Některé ubytovací kapacity v Ninh Binh mají vlastní restaurace. Nejvíce restaurací je samozřejmě v samotném městě, ale najíte se i v oblasti Trang An či Tam Coc. Ceny za jídla jsou standardní, ale i vcelku velmi levné.

➡️ Kam jet z Ninh Binh:

Pokračovat můžete do Mai Chau, Moc Chau, Haiphong (Ha Long Bay), Hanoje, či vlakem a autobusem do Hue.

⏪ Zpět na zajímavá místa


Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 50

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: