HA LONG BAY — Fascinující zátoka + Doprava + Tipy

zatoka-ha-long-pruvodce-vietnam
Zátoka Ha Long je nejnavštěvovanějším místem severního Vietnamu. Ostrov Cat Ba, jak se tam dostat, co vidět, mapa, kde se ubytovat a další tipy.

ℹ️ Informace o Ha Long
🚍 Jak se dostat na Cat Ba
🚢 Výletní lodě v Ha Long
🚍 Jak se dostat do Ha Long
☀️ Počasí v Ha Long
🏡 Ubytování v Ha Long
🔍 Zajímavá místa v Ha Long
📍 Mapa zajímavých míst

Zátoka Ha Long: nejnavštěvovanější místo na severu.

Název Ha Long znamená v překladu „místo, kde se drak zanořuje do moře“. Dle legendy vděčí ostrovy za vznik právě drakovi, který nad tímto území létal a svým ocasem vyrýval do země jednotlivá údolí. Poté se vnořil do moře a vzniklá údolí byla zalita mořskou vodou. Většina návštěvníků jezdí do Zátoky Ha Long strávit 2-3 denní plavbu mezi fascinujícími ostrovy v zátoce. Počítejte však s tím, že jedete na extrémně turistické místo, přečtěte si nejdříve tohoto cestovního průvodce.

Stovky turistických výletních lodí na několikadenní okružní jízdy v zátoce.


Ve městě Ha Long je řada dostupných ubytovacích zařízení
různých cenových kategorií. Zátoka Ha Long je jedno z nejnavštěvovanějších míst, ceny jsou trochu vyšší než jinde. I bez rezervace však určitě najdete některé guesthousy či levné ubytovny a to i na ostrově Cat Ba.  Město je rozděleno do dvou částí. Bai Chay je turistická část s množstvím hotelů a restaurací. Hon Gai je městská část s podniky, markety a trhy. Tyto dvě části jsou spojeny mostem Bai Chay.

zatoka-ha-long-vietnam
Město Ha Long a výhled na zátoku.


Téměř 2 000 hornatých ostrovů se nachází v zátoce Ha Long.


V zátoce Ha Long leží až 1 969 malých či větších obydlených i neobydlených vápencových ostrůvků různých tvarů. Mezi ostrůvky lze vidět vesnice místních rybářů, kteří mají postavené domky na vorech a mezi domky jsou nataženy rybářské sítě. Na těchto ostrůvcích žijí společně lidé, ale také i zvířata. Většina těchto hornatých ostrovů dosahují výšky kolem 100m a na některých jsou i dokonce jezera. Např. ostrov Dau Be má až 6 takových jezer.

Ubytování + Lodě v Ha Long (Slevy až 60%)

V samotném městě Ha Long toho moc neuvidíte, vydejte se na ostrovy.

ℹ️ Pokud se zdržíte chvíli ve městě Ha Long, rozhodně se vydejte na vyhlídkový vrchol Nui Bai Tho, který se nachází nedaleko přístavu Hon Gai. Pokud zde nebudete létat letadlem nebo helikoptérou, tak z tohoto místa je nejlepší výhled na zátoku Ha Long a stovky krasových ostrůvků.  Odtud je to i kousek k zajímavému muzeum Quang Ninh. Novinkou v roce 2016 bylo otevření zábavného parku Sun World Ha Long s lanovkou, ruským kolem, muzeem voskových figurín a mnoha dalšími atrakcemi pro turisty (prostě Disneyland).

vietnam-ha-long1
Rybářské vesnice v Ha Long Bay, někde ještě uvidíte, některé již byly zrušeny.


Sun World Ha Long – zábavní komplex ve středu města Ha Long.

Sun World Ha Long je fascinujícím zábavním komplexem nacházejícím se v malebné oblasti zátoky Ha Long ve Vietnamu. Tento komplex je synonymem pro zábavu, dobrodružství a nezapomenutelné zážitky. Jednou z hlavních atrakcí Sun World Ha Long je výjimečná lanovka Queen, která vás vezme na vrchol Ba Deo, odkud si můžete vychutnat dechberoucí výhled na zátoku Ha Long. Cesta lanovkou sama o sobě je nezapomenutelným zážitkem, přičemž pohled na rozlehlou krajinu a majestátní skály vás okouzlí. Je to obrovský komplex a je oblíbený hlavně mezi Vietnamci.

Pro milovníky adrenalinu a dobrodružství je tu také Sun World Adventure Park, který nabízí širokou škálu vzrušujících atrakcí a aktivit. Od vodního parku se skluzavkami až po lanové parky, každý návštěvník najde něco, co mu rozhodně zrychlí srdce. Sun World Ha Long si zachovává autentickou atmosféru vietnamské kultury i ve své architektuře a designu. Návštěvníci zde mohou objevovat krásu tradičních vietnamských staveb a uměleckých děl.

Jedním z vrcholů návštěvy je i Sun World Water Park, ideální pro ty, kteří si chtějí užít osvěžující zábavu ve vodě. Bazény, tobogány a vodní atrakce poskytují nespočet hodin radosti pro návštěvníky všech věkových kategorií. Sun World Ha Long není pouze místem pro zábavu a dobrodružství, ale také nabízí širokou škálu možností pro nákupy, gastronomické zážitky a kulturní akce.

sunworld-halong-complex-vietnam
Zábavní komplex s atrakcemi Sun World Ha Long.


Muzeum Quang Ninh: Okno do bohaté historie a hultury v Ha Long.

Muzeum Quang Ninh v Ha Long je pokladnicí bohaté historie a kultury, která přináší návštěvníkům fascinující pohled do minulosti této malebné oblasti. Nachází se v srdci Ha Long a představuje nejen množství historických artefaktů, ale také osvětluje unikátní příběhy lidí, kteří tuto oblast formovali. Muzeum zahrnuje širokou škálu exponátů od archeologických nálezů po tradicionální umění, přičemž každý kousek vypráví svůj vlastní příběh. Návštěvníci mohou objevovat rozmanitost kulturního dědictví a historie Quang Ninh prostřednictvím interaktivních výstav, které osvětlují vývoj oblasti od pradávných dob až po současnost.

Muzeum není pouze statickým prostorem, ale také místem setkávání a vzdělávání. Pořádá různé kulturní akce, workshopy a vzdělávací programy, které propojují minulost s přítomností a přinášejí návštěvníkům hlubší porozumění historii a tradicím Quang Ninh. Pro milovníky historie, umění a kultury je Muzeum Quang Ninh nevyhnutelným bodem na mapě Ha Long, který otevírá okno do fascinujícího světa minulosti a propojuje nás s bohatou historií této malebné oblasti.

quang-ninh-halong-muzeum-vietnam
Muzeum Quang Ninh je velmi pěkné moderní udržované muzeum ve městě Ha Long.


Ostrov Tuan Chau: Turistický areál v srdci Zátoky Ha Long.

Tuan Chau, malý ostrov v srdci zátoky Ha Long, je jednoznačně jedním z nejnavštěvovanějších míst v této oblasti. S výjimečnou kombinací přírodní krásy a moderního luxusu představuje Tuan Chau pro návštěvníky zajímavý zážitek. Je to vlastně prakticky nově vybudováný areál pro turistickou rekreaci. Ostrov nabízí pláže s jemným bílým pískem, což jej činí ideálním útočištěm pro ty, kdo hledají odpočinek a relaxaci od města. Navíc, Tuan Chau není pouze o přírodní kráse, je domovem pro luxusní ubytovací možnosti, která poskytují dokonalou kombinaci komfortu a pohodlí.

Z tohoto ostrova také vyplouvá řada lodí na výlety do Zátoky Ha Long či Lan Ha. Jednou z hlavních atrakcí je také amfiteátr s pravidelnými představeními, která zahrnují tradiční tance, hudbu a ohromující světelné show nebo také Tuan Chau Park se zvířecími představeními. Tuan Chau se také pyšní golfovým hřištěm a širokou škálou vodních sportů pro ty, kteří touží po dobrodružství. Pro milovníky námořní historie je k dispozici návštěva muzea na ostrově, které podrobně mapuje historii zátoky Ha Long a okolních oblastí. Ostrov je propojen silničním mostem a snadno dostupný a lze odtud lze také jet lodí/ferry na Ostrov Cat Ba.

ostrov-tuan-chau-halong-vietnam
Ostrov Tuan Chau je moderní turistický areál ale také i dopravní křižovatka pro lodě jezdící do zátoky Ha Long.


Zátoka byla zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO.


Celé území je velké 1553 km². Centrum zátoky Ha Long má rozlohu 334 km² s vysokou hustotou 775 ostrůvků. Ostrovy v zátoce Ha Long jsou převážně vápencové a břidlicové a stáří je přibližně 250 milionů let. Ha Long Bay zahrnuje oblast ostrovů severovýchodně Bai Tu Long Bay a jihozápadně Ostrov Cat Ba. Zátoka Ha Long patří mezi 7 divů světa a mezi nejkrásnější místa na světě a proto ji navštěvují každoročně tisíce turistů.

CAT BA je největší ostrov zátoky Ha Long s krásnými jeskyněmi a džunglí.


Polovinu ostrova Cat Ba zaujímá národní park s jeho krásnými kopci, jezery (Ech – největší jezero) a 2 jeskyněmi (Nemocniční jeskyně a jeskyně Hang Trung Trang). Založen byl tento park v roce 1986 především kvůli ochraně výskytu zajímavých ekosystémů (lesů, bažin, mangrovových porostů a útesů). Ostrov zaujímá plocha přibližně 350 km² a je to jeden z nejhezčích ostrovů v Ha Long. Nejlepším způsobem jak ho procestovat, je samozřejmě opět zapůjčení motorky/skútru či případně kola. U města Cat Ba se také nachází historické místo, pevnost a vyhlídka Cannon Fort (pevnost je bohužel oficiálně již uzavřena).

cat-ba-vietnam
Opičí ostrov (Monkey island) u Cat Ba


Ostrov Cat Ba je ideální místem na pobyt u moři na severu Vietnamu.


Z bohaté flóry tu lze nalézt až 745 druhů rostlin, stromů a léčivých bylin. Některé můžete spatřit při trekování po tomto ostrově. Na ostrově Cat Ba se také samozřejmě můžete ubytovat. Většina ubytování a služeb se nachází kolem města v jižní části ostrova. V jižní části ostrova můžete také navštívit Nemocniční jeskyně (Han Quan Y) postavenou mezi lety 1963-1965 , která sehrála svou roli za války s Amerikou. Můžete si zde prohlédnout 17 pokojů, operační sál a velkou jeskyni, která sloužilo jako kino.

Ostrov Cat Ba je již turistické místo s bary, restauracemi a aktivitami.


Cat Ba je turistický ostrov a směřuje sem z Ha Long spousta cestovatelů a baťůžkářů. Je tu poměrně široká nabídka služeb, různé restaurace, hotely, pensiony, výlety na lodích, okružní jízdy, plavby, masáže, apod. Jsou tu také nepatrně vyšší ceny za služby a jídlo a to hlavně díky přílivu turistů.

zatoka-ha-long-bay-vietnam
Zátoka Ha Long a pohled z městského vyhlídkového vrcholu Nui Bai To.


Na jihovýchodní straně ostrova Cat Ba se rozkládá krásná zátoka Lan Ha.


Zátoka Lan Ha je ideálním místem, kam si můžete udělat výlet na lodi, je přibližně 30 minut plavby od města Cat Ba. Prozkoumat krásné a některé opuštěné pláže a dokonale se vykoupat a nebo také skvěle kajakovat. Lan Ha je lepším místem než některé turistické a plné pláže v zátoce Ha Long. V oblasti zátoky Lan Ha se nachází přibližně 300 ostrůvků, které jsou stejně krásné jako v Ha Long, 200 druhů ryb a 500 druhů měkkýšů. Na výlety se ptejte ve městě či v hotelu ve městě Cat Ba. Lan Ha se vyznačuje hlavně nedotčenou přírodou a opuštěnými ostrovy.

Rezervujte si výlet do Halong Bay

vylet-halong-bay-vietnam

Nejdelší most vedoucí přes moře v Hai Phong – Tan Vu-Lach Huyen.


Začátkem září roku 2017 byl otevřen nejdelší most (alespoň prozatím) v Jihovýchodní Asii vedoucí přes moře – Tan Vu-Lach Huyen. Tento most se svou silnicí navazuje ve městě Hai Phong na dálnici, která vede až do Hanoje a končí na ostrově Cat Hai, který je cca 2 km od ostrova Cat Ba (na ostrově Cat Hai krátký lodní transfer). Délka mostu, která vede přes moře je 5,4 km a doprava z města Hai Phong na ostrov Cat Ba se tedy značně zrychlí (viz.mapa pod článkem).

ostrov-tuan-chau-ha-long
Ostrov Tuan Chau – moderní turistický ostrov odkud vyplouvá řada výletních lodí.


🚍 JAK SE DOSTAT NA OSTROV CAT BA:


1. Autobusem z Hanoje přímo na ostrov Cat Ba

• nejrychlejší způsob jak se dostat přímo na ostrov Cat Ba
• cesta autobusem trvá jen asi 3-3,5 hodiny
• cena autobusového lístku je cca 10-15 Usd
• autobus jede přímo do města v jižní části ostrova Cat Ba  (přes ostrov Cat Hai)
• autobus jede přes nejdelší přesmořský most v Jihovýchodní Asii – Tan Vu – Lach Huyen (otevřen v září 2017)
• krátky lodní převoz/transfer autobusu z přístavu Bến phà Gót do přístavu Cái Viềng na ostrově Cat Ba (10 minut)
➜ Jízdenky na autobusy z Hanoje na Ostrov Cat Ba koupíte na 12go.asia ➜ nebo Baolau ➜

2. Lodí/ferry z ostrova Tuan Chau (Ha Long)

• vyplouvají lodě/ferry z terminálu, naproti terminálu bankomat Vietcombank
• ferry vyplouvají 3x denně mimo sezónu a 5x denně v sezóně (může se měnit)
• na severní část ostrova Cat Ba – do přístavu Gian Luan Pier
• nejrychlejší  a nejkratší varianta (cena cca 70 000 dongů / 1 jízda, cesta trvá kolem 1 hodiny)
• můžete se přepravit na ostrov i s motorkou (cena cca 90 000 dongů za osobu)
• poté je ještě třeba dostat se do města v jižní části ostrova, autobus za cca 25 000 dongů, 30 minut cesta

3. Lodí/ferry z města Hai Phong (z přístavu Ben Binh)

• vyplouvají lodě/ferry z přístavu Ben Binh (přímo do jižní části ostrova Cat Ba) a Dinh Vu
• lístky na lodní přepravu Hai Phong > Cat Ba můžete rezervovat opět online na Baolau
• také lodě společnosti Hoang Long, vyplouvají z přístavu Dinh Vu
• cesta je delší a dražší než z Tuan Chau (cca 120-250 tisíc dongů)
• pokud přijedete vlakem či busem z Hanoje, Hai Phong je asi nejlepší varianta jak se na ostrov dostat

Ubytování na Ostrově Cat Ba (Slevy až 60%)

vietnam-ha-long-cat-ba-park
Cat Ba národní park.


Dalšími ostrovy v Ha Long jsou:


• Ban Sen
– hustě zalesněný, téměř neobydlený ostrov
• Quan Lan – historicky významný odlehlý ostrov s několika plážemi
• Van Don – velký ostrov, který je také obýván, málo navštěvován turisty
• Tuan Chau – nyní se z ostrova postupně stává mezinárodní rekreační areál

Na ostrovy se lze dostat z různých přístavů:


• Cai Rong – malý přístav pro severovýchodní souostroví (na ostrov Quan Lan, Tra Ban)
• Ha Long město – zde je několik přístavů (např. nejvytíženější Tuan Chau – na ostrov Cat Ba)
• Hai Phong – velké historické přístavní město (přístav Ben Binh > na ostrov Cat Ba)

vietnam-ha-long2
Kajakování v zátoce Ha Long.


Velkým lákadlem pro turisty v zátoce Ha Long jsou jeskyně:


• Dau Go (jeskyně dřevěných kůlů) – rozlehlá jeskyně tvořená třemi podzemními sály, nejblíže k pevnině
• Thien Cung – jedna z nejkrásnějších jeskyní, 130 m dlouhá, impozantní obraz s postavami příběhů
• Sung Sot – nejčastěji navštěvované a velká jeskyně, ostrov Bo Hon, 3 sály, nedaleko další jeskyně Hang Bo Nau
• Luon – asi 3 km severně od jeskyně Sung Sot
• Trong (jeskyně bubnů) – název podle vzdáleného zvuku bubnů, který návštěvníci slyší, když se zde prohání vítr
• Trinh Nu – kousek od jeskyně Trong, nazývána také jako „Romantická jeskyně“
• Tam Cung – na izolovaném ostrově May Den, 5 km severovýchodně od jeskyně Sung Sot
• Ba Ham – nejvzdálenější jeskyně z Ha Long, ostrov Dau Be v zátoce Lan Ha
• Thien Long (Dračí jeskyně) – na ostrově Cat Ba

V celé zátoce Ha Long leží další jeskyně, zde vypsané nejsou všechny. Některé nejsou dostupné ani pro turisty a některé byly objeveny teprve nedávno.

jeskyne-sung-sot-halong-vietnam
Sung Sot jeskyně v Zátoce Ha Long.


🚢 Budete v Ha Long ubytováni na lodi? Zvažte pečlivě její výběr.


Zátoka Ha Long láká neustále velké počty návštěvníků po celý rok z celého světa. A to i díky výletům na lodi. Pokud se sem vydáte, pečlivě zvážte výběr lodě, raději zvolte menší loď kde je menší počet turistů a plavbu na 2 dny, uvidíte toho mnohem více a zažijete pravou autenticitu tohoto kouzelného místa. Počítejte s tím že cena za 1 noc na turistické lodi začíná od minimálně na 2000 Kč/noc. Výjimkou není ani loď, kde stojí 1 noc do 40 000 Kč.

Můžete také však využít některé výletní lodě, na které narazíte v přístavech města Ha Long. Hlavním takovým přístavem je přístav Hon Gai ale i ostrov Tuan Chau, nyní již vlastně moderní turistický resort, dá se říci že to je taková „turistická centrála“. Na lodích v zátoce Ha Long je možné udělat okružní plavbu na několik hodin a nebo také na celý den ale i několik dní. Poté můžete také přespat na samotné lodi a nebo na některém z obyvatelných ostrovů.Každý společnost to má jinak.

⭐ Některé nejlépe hodnocené lodě a výlety v Zátoce Ha Long:⭐
➡️ Signature Halong Cruise ➡️ Alise Cruise Halong
➡️ Victory Star Cruise ➡️ Halong Athena Cruise
➡️ La Regina Legend Cruise ➡️ Era Cruises Halong
➡️ Paradise Luxury Sails Cruise ➡️ Victory Cruise
➡️ Halong Sapphire Cruise ➡️ Santa Maria Cruise
➡️ Royal Palace Cruise ➡️ Paradise Elegance Cruise
ha-long-tuan-chau-lode
Výletní loď v zátoce Ha Long.


Přejete si udělat jen např. 3 denní okružní plavbu v zátoce Ha Long?


Jak poznat Zátoku Halong např. v průběhu 3 dní? Nejvhodnější variantou je nyní tedy zakoupit si výlet na lodi. Na těchto lodích budete i ubytováni v moderních kajutách s veškerým servisem. Řada těchto lodí nabízí kvalitní služby, většina těchto lodí je i velmi dobře hodnocena turisty a nabídne vám parádní zážitek, který ale něco stojí. Rozhodně se tedy vyplatí jet na toto obrovské místo alespoň na zmiňované 3 dny, toto místo nabízí toho opravdu hodně pro každého turistu a i nezávislého cestovatele. Spousta těchto lodí vyjíždí z turistického ostrova Tuan Chau.

❱ Rezervujte si motorku online zde ❰

Další z míst ve Vietnamu, kde se natáčel film „Kong: Ostrov Lebek (2017)“


Zátoka Ha Long je další z míst po Ninh Binh, Phong-Nha Ke Bang, Yen Phu, kde se natáčel v roce 2015-2016 film Kong: Ostrov Lebek. Některá místa, kde byly točeny různé scény jsou: Ostrov Ngoc Vung, Jeskyně Sung Sot, Jeskyně Thien Cung a oblast Ba Hang. Všechna jsou vyznačena na mapě pod článkem. Není to poprvé co byla zátoka využita k filmování. Dalšími filmy byly např. Pan (2015), James Bond (1997), Indočína (1992).

ostrov-quan-lan-plaz-vietnam
Jedna z větších pláží na Ostrově Quan Lan (v neturistické sezóně)


QUAN LAN ostrov je dobrou alternativou s menší návštěvností.


Ostrov Quan Lan se nachází v oblasti zátoky Bai Tu Long, a jeho celková plocha je cca 11 km². Quan Lan byl v 11.století rušný přístav určený hlavně pro mezinárodní obchod mezi Vietnamem a dalšími zeměmi. Bylo zde objeveno mnoho pozůstatků souvisejících s obchodními aktivitami. Je zde i zachován chrám z 18.století se zajímavým architektonickým designem.

Pokud si budete chtít zaplavat, tak tu najdete 4 pláže určené pro plavání – Quan Lan, Son Hao, Minh Chau, Robinson. Všechny pláže jsou velmi pěkné, oproti jiným plážím v zátoce Ha Long. Nicméně počítejte s tím, že v neturistické sezóně (říjen-duben) mohou být neudržované. Ostrov Quan Lan nabízí levné guesthousy a pár hotýlků převážně na jihu ve městě, v budoucnu by se zde měly začít stavět ale i luxusní hotely a to i u pláží.

Nad ostrovem Quan Lan se nachází další prakticky nenavštěvovaný ostrov – Tra Ban. Pokud se vydáte na výlet na ostrov Tra Ban, tak počítejte s tím, že se zde nenachází žádné ubytování. Ostrov je pokryt džunglí a kopcovitými a skalnatými útesy. Dalším možným výletem je také návštěva ostrovu Co To. V sezóně jsou tyto ostrovy navštěvovány převážně vietnamskými turisty. Více informací > Ostrov Quan Lan + Ostrov Co To.


🚤 JAK SE DOSTAT NA OSTROV QUAN LAN:

1. Nejkratší cesta – z přístavu Cai Rong (Van Don), loděmi cesta trvá přibližně do 1 hodiny.
➜ lístky na lodě z přístavu Cai Rong (Van Don) na Quan Lan koupíte na Baolau
2. Delší ale scénická plavba – z přístavu Hòn Gai (město Ha Long). Plavba vede přes zátoku Bai Tu Long.
➜ lístky na lodě z přístavu Hon Gai (Ha Long) na Quan Lan koupíte na Baolau

Ubytování na Ostrově Quan Lan (Slevy až 60%) ➜

vietnam-ha-long-bay
Zátoka Ha Long


🚍 Jak se dostat do Ha Long a Hai Phong z Hanoje:


1. VLAKEM či AUTOBUSEM z Hanoje do Hai Phong

– jezdí pravidelně vlaky a autobusy, cesta trvá cca do 3 hodin
– vlaky stojí cca 50 000 – 70 000 viet.dongů (50-100 Kč, sedadlo)
– autobusové jízdenky stojí různě, záleží na společnosti, typu autobusu – od cca 120 – 300 Kč
➜ Jízdenky na vlaky + autobusy z Hanoje do Hai Phong koupíte na Baolau ➜ nebo 12go.asia ➜

2. AUTOBUSEM z Hanoje do Ha Long

– jezdí různé autobusy, minibusy, cesta trvá cca do 4,5 hodin
– jezdí na různá cílová místa, záleží na společnosti
– autobusové jízdenky stojí od cca 120 – 350 kč (dle typu autobusu, minivanu…)
– společnosti např.: Hoang Phu, Grouptour, The SinhTourist, Hai Au, Hoang Long a další…
– pokud nevyhledáte spoje v požadované datum, zkuste hledání později
– detailní článek o dopravě do Ha Long si můžete přečíst na angl.webu zde: How to go to Halong Bay?
➜ Jízdenky na autobusy z Hanoje do Ha Long koupíte na Baolau ➜ nebo 12go.asia ➜

Z Ha Long Bay do Ninh Binhdalší populární trasa.  Pokud chcete jet do Ninh Binh z Ha Long (ale i z Ostrova Cat Ba), můžete využít autobusové spoje, spoje a jízdenky hledejte opět na Baolau či 12go.asia.

vietnam-ha-long-zatoka
Zátoka Ha Long s turistickými loděmi.


☀️ Počasí v zátoce Ha Long + Nejlepší čas na návštěvu:

  • Zátoka Halong Bay, která se nachází v severní části Vietnamu, zažívá vlhké subtropické klima charakterizované čtyřmi různými ročními obdobími. Region má monzunové klima, což znamená, že má dvě období: období sucha a období dešťů. Než dorazíte do Ha Long, měli byste zkontrolovat Aktuální počasí v Ha Long Bay.
  • Období sucha v Halong Bay trvá od listopadu do dubna a toto období je považováno za nejlepší čas k návštěvě. V této sezóně je slunečné a suché počasí a teploty se pohybují od 15°C do 25°C. Obloha je obecně jasná a záliv je klidný, takže je ideální pro outdoorové aktivity, jako je jízda na kajaku, plavání a turistika.
  • Období dešťů v zálivu Halong trvá od května do října a vyznačuje se vysokou vlhkostí, vydatnými srážkami a občasnými bouřkami. Teplota v tomto období se pohybuje od 25°C do 35°C a vlhkost může být poměrně vysoká. Srážky vrcholí v červenci a srpnu a není neobvyklé, že v této době oblast zasáhnou tajfuny.
  • I když období dešťů v zálivu Halong může být pro cestovatele trochu náročné, má i své výhody. Díky srážkám je krajina zelenější a živější a vodopády a řeky jsou plné. Kromě toho region během této sezóny zaznamená méně návštěvníků, což znamená, že ceny mohou být nižší a je zde méně davů, se kterými je třeba bojovat. Stručně řečeno, nejlepší doba k návštěvě zálivu Halong je v období sucha od listopadu do dubna, kdy je počasí mírné a slunečné.

🏡 Ubytování v Ha Long Bay:

Zátoka Halong je jednou z nejnavštěvovanějších oblíbených turistických destinací a existuje mnoho možností ubytování, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům. Na ostrovech jsou levná a také luxusní velmi drahá zařízení, moderní hotely, penziony, hostely nebo bungalovy.

  • Výletní lodě: Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak prozkoumat záliv Halong, je výletní loď. Tyto lodě se liší velikostí a vybavením, od základních až po luxusní. Některé z nich nabízejí denní plavby, zatímco jiné nabízejí vícedenní plavby s přenocováním na palubě. Tyto plavby nabízejí příležitost prozkoumat mnoho ostrovů, jeskyní a pláží v zálivu a zároveň si užívat pohodlí plovoucího hotelu.
  • Hotely a letoviska: V okolí zálivu Halong se nachází mnoho hotelů a letovisek, od levných po luxusní. Mnoho z těchto ubytování nabízí malebný výhled na záliv a je vybaveno vybavením, jako jsou bazény, lázně a restaurace.
  • Ubytování v rodině: Pro ty, kteří chtějí zažít místní kulturu a pohostinnost, je v okolí Halong Bay k dispozici mnoho možností ubytování v rodině. Tato ubytování v soukromí nabízejí možnost zůstat s místními rodinami, vychutnat si domácí jídla a dozvědět se o místních zvycích a tradicích.
  • Hostely / Ubytovny: V okolí zálivu Halong Bay se nachází několik hostelů, které nabízejí levné ubytování pro batůžkáře a cestovatele s rozpočtem. Tyto hostely nabízejí společné pokoje ve stylu noclehárny nebo soukromé pokoje za dostupné ceny.

Ubytování v Ha Long (hotely, lodě) – rezervuj zde
15 nejlepších a levnějších hotelů v Ha Long
15 nejlepších luxusních hotelů a resortů v Ha Long
15 nejlepších hotelů na ostrově Cat Ba

ubytovani-halong-bay-vietnam


🔍 Zajímavá místa v Zátoce Ha Long a okolí:

  • vyhlídkový vrchol Nui Bai Tho
  • zábavní park Sun World Ha Long park (otevřeno v r.2016)
  • Muzeum Quang Ninh – exponáty, artefakty, kousek od zábavního parku
  • Ba Vang pagoda a budhistický palác (35 km od města Ha Long)
  • Yen Tu – hora a budhistické místo (50 km od města Ha Long)
  • Tuan Chau – turistický resort, hotely, atrakce (odtud vyplouvají také lodě na výlety)
  • vyhlídkový let nad Zátokou Ha Long z ostrova Tuan Chau(Hai Au Aviation)
  • Ostrov Cat Ba > (Nemocniční jeskyně, Pevnost Cannon Fort, Národní park Cat Ba…)
  • zátoka Lan Ha u ostrova Cat Ba
  • Ostrov Quan Lan (+Tra Ban) + Ostrov Co To (vzdálenější ostrovy)
  • Opičí ostrov (Monkey island) a další ostrovy u zátoky Lan Ha
  • historický přístav Haiphong
  • jeskyně Dau Go, Thien Cung, Sung Sot, Trong…
  • okružní plavba na lodi nebo kajakování
  • opuštěné a pěkné pláže na odlehlých ostrovech
  • návštěva plovoucích vesniček

📍 Zátoka Ha Long + Cat Ba, Quan Lan, Co To – mapa:


Často kladené dotazy – Zátoka Ha Long + Ostrov Cat Ba:

1. Jak se dostat a jet z Hanoje do Halong Bay či na Cat Ba?

  • Z Hanoje do Ha Long můžete jet autobusy, minivany, taxi, vlakem či můžete využít vyhlídkový let. Nejoblíbenější je cesta autobusem. Cesta autobusem trvá cca 2.5-3.5 hodiny. Autobusem + ferry se dostanete na Ostrov Cat Ba. Jízdenky můžete rezervovat online na Baolau nebo 12go.asia.

2. Kde vyhledat a koupit organizovaný výlet do Halong Bay?

  • Organizovaný výlet např. i s projížďkou na lodi v zátoce i na více dní, můžete vyhledat a rezervovat online na KLOOK. Na platformě KLOOK je spousta různých výletů ve Vietnamu na různých místech a jsou zde i plavby např. na 1-3 dny právě v Zátoce Ha Long. Zakoupit můžete i různé vstupenky na turistické atrakce, vše je tedy na jednom místě.

3. Lze cestovat letecky z Hanoje do Halong Bay či na Cat Ba?

  • Můžete využít jedině vyhlídkový let z Hanoje na Ostrov Tuan Chau, který provozuje společnost Hai Au Aviation. Tuan Chau je již velký turistický rezort s hotely, zábavou a pláží.

4. Proč je Zátoka Ha Long tak populární a oblíbená turisty?

  • Jedná se o fascinující oblast, v celé zátoce je cca 2000 vápencových ostrůvků a v této oblasti můžete využít lodní výlet např. na 3 dni. Oblast je velmi turistická a patří k nejnavštěvovanějším místům Vietnamu.

5. Jak dlouho zůstat v oblasti Halong Bay?

  • Oblast Zátoky Ha Long je obrovská a tudíž je dobré si naplánovat, kde se chcete pohybovat, či se ubytovat, co navštívit a jak se pohybovat. Jeden den/noc v této oblasti podle mého názoru nemá smysl, rozhodně byste si měli vyčlenit minimálně 3-5 dní. Teoreticky tady můžete klidně strávit i 1 týden.

6. Je ve městě Ha Long letiště?

  • Přímo ve města Ha Long není letiště. Nejbližšími letišti jsou letiště ve městě Hai Phong a pak Van Don. Letiště Hai Phong je cca 40 km západně a letiště Van Don cca 55 km východně od města Ha Long. Mezi těmito místy jezdí lokální autobusy. Z těchto letiště můžete využít i lety do středního a jižního Vietnamu.

7. Kde se v oblasti Zátoky Ha Long ubytovat?

8. Jaká je ideální délka pobytu v Halong Bay?

  • Ideální délka pobytu v Halong Bay závisí na tom, kolik máte času a co chcete vidět a dělat. Pokud máte málo času, je možný jednodenní výlet z Hanoje, ale rozhodně lze doporučit alespoň 2–3 dny na úplné prozkoumání zálivu a jeho zajímavostí.

9. Co si mám zabalit na výlet do Halong Bay?

  • Měli byste si zabalit pohodlné oblečení a boty vhodné pro outdoorové aktivity, plavky, opalovací krém, repelent proti hmyzu, čepici, sluneční brýle a lehkou bundu nebo svetr.

10. Jaké je počasí v Halong Bay?

  • Halong Bay zažívá vlhké subtropické klima se dvěma odlišnými obdobími: obdobím sucha od listopadu do dubna a obdobím dešťů od května do října. počasí je v období sucha obecně mírné a slunečné, s občasnými slabými dešti. Období dešťů se vyznačuje vydatnými srážkami a vysokou vlhkostí.

11. Jaké atrakce v Halong Bay musíte navštívit?

  • Mezi atrakce, které musíte navštívit v zálivu Halong, patří jeskyně Sung Sot, ostrov Ti Top, záliv Bai Tu Long a ostrov Cat Ba. Můžete se také věnovat jízdě na kajaku, plavání a pěší turistice a objevování přírodních krás zálivu. Samotné město nabízí hlavně komerční zábavu, atrakce a pláže.

12. Jaká je místní kuchyně v Halong Bay?

  • Místní kuchyně v Halong Bay je směs mořských plodů a rýže, a nudle, s vlivy čínské a francouzské kuchyně. Mezi oblíbená jídla patří grilovaná chobotnice, smažená rýže s mořskými plody a pho (vietnamská nudlová polévka). K dispozici je také mnoho vegetariánských a veganských možností.

Rezervujte si výlet do Zátoky Ha Long

zatoka-halong-vylety-vstupenky-tury


➡️ Kam jet z Ha Long Bay:

Pokračovat můžete do Hanoje, Lang Son, Ninh Binh. Z města Hai Phong a nebo z nového letiště Van Don můžete přeletět letadlem i do Da Nang, Ho Či minova města či Nha Trang.

⏪ Zpět na zajímavá místa


Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 46

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: