Pevnost CANNON FORT na Ostrově Cat Ba

pevnost-cannon-fort-ostrov-cat-ba
Pevnost Cannon Fort na Ostrově Cat Ba je historickým místem, které nabízí fantastické výhledy na okolí ostrova.

Informace o pevnosti
Jak jet na Cannon Fort
Kdy jet na Cannon Fort
Ubytování na Cat Ba
Dotazy + Odpovědi
Fotky z Cannon Fort

Cannon Fort — tedy tzv. „Dělostřelecká pevnost“ uvidíte na jihu Ostrova Cat Ba.

  • Ostrov Cat Ba v provincie Quang Ninh je stále populárnější turistický ostrov, který je součástí Zátoky Ha Long. Zátoka Ha Long je jedno z nejnavštěvovanějších míst ve Vietnamu, které nabízí různé atrakce, lodní výlety, turistické aktivity a krásné přírodní scenérie. Oblast se také dosti proměnila, vyrostly nové hotely, vznikly nové atrakce a počet návštěvníků se dá říci, že stále roste. Ostrov Cat Ba se nachází cca 160 km pozemní cestou z Hanoje + lodním transferem z města Hai Phong či Tuan Chau. Je to dobré místo k úniku z horkého města za relaxem k moři, či za využitím lodního výletu či průzkumu ostrova a např. návštěvy Národního parku Cat Ba.
  • Ostrov Cat Ba (Đảo Cát Bà) nabízí několik zajímavých míst na ostrově a dokonce i historické místo kousek od města Cat Ba – tzv. „Dělovou pevnost“ – Cannon Fort (Pháo Đài Thần Công – Cát Bà) a její vyhlídková místa nad městem. Hlavní město ostrova se nachází na jihu a nese stejný název jako ostrov, tedy Cat Ba (Cát Bà). Ihned nad městem Cat Ba, cca 2 km od centra a ve výšce 177 m.n.m. se nachází pevnost Cannon Fort a je tedy snadno dostupným místem s atraktivními výhledy a i historií. Určitě je to místo, které nelze vynechat při návštěvě tohoto ostrova.
cannon-fort-ostrov-cat-ba-vyhlidka
Jeden z vyhlídkových bodů nad městem u pevnosti Cannon Fort na Ostrově Cat Ba.


Historie pevnosti Cannon Fort na Cat Ba sahá do 40. let 20. století.

  • Pevnost Cannon Fort na Ostrově Cat Ba byla postavena za 2. světové války ve 40. letech Japonci a to po obsazení tohoto ostrova. A to konkrétně vystavěny tunely a příkopy. Základy zde ale položili Francouzští kolonialisté přibližně v roce 1938. V průběhu následujícího času až do roku zhruba 1975 byla pevnost využita ve 2. světové válce i v 1. Indočínské válce a ve 2. Indočínské válce (Válce ve Vietnamu) a to hlavně jako obranná pevnost.
  • Bylo to ideální strategické místo s dobrou kontrolou Zátoky Ha Long a pobřeží severního Vietnamu. Pevnost Cannon Fort byla využita hlavně pro kontrolu mořské oblasti a také jako protiletecká ochrana a využívána Japonci, Francouzi a Vietkongem. Vietkong (Národní fronta osvobození Jižního Vietnamu) postupně pevnost upravil dle obrazu svému. Pevnosti se také říká „Bod 177“ (High Point 177), číslo udává nadmořskou výšku pevnosti.

Ubytování v Cat Ba (Slevy až 60%)

  • Cannon Fort měl vybudované 2 dělostřelecké kanóny, kamenné příkopy, podzemní tunely a byla zde i přistávací plocha pro helikoptéry, podzemní skladiště munice, pozorovatelny a další místnosti. Dochované kanóny – Kanón č.1 a Kanón č.2, byly vyrobeny Francouzi cca v roce 1910 a mají dostřel zhruba 40 km. Na pevnost byly umístěny v průběhu francouzské kolonizace po obsazení Ostrova Cat Ba.
  • Kanón č.1 kontroloval přístav u města Hai Phong, kanón č.2. měl další 3 kontrolní úseky u moře. Kromě různých dochovaných míst, válečných artefaktů, předměty, či fotografií, pevnost Cannon Fort nabízí také krásné výhledy na různé části Ostrova Cat Ba a na místě i příjemnou menší restauraci. Pevnost byla v průběhu času také restaurována a některé cesty dostavěny či upraveny pro turisty.

Kanón č.1 a 2 – asi nejzajímavější monumenty na Cannon Fort.
U-Tunnel z betonových bloků – vede do zóny správy celé pevnosti.
▶ Vojenské letiště – místo využito pro transportní helikoptéru.
▶ Showroom historických objektů – staré předměty, mapa objektu…

pevnost-cannon-fort-showroom-vietnam
Showroom, nebo také minimuzeum na pevnosti Cannon Fort, kde jsou některé dochované předměty a artefakty.


Jak se dostat k pevnosti Cannon Fort?

  • Pevnost Cannon Fort je na jihu Ostrova Cat Ba, takže musíte jet do města stejného názvu jako ostrov, které se nachází 2 km od pevnosti. Pokud pojedete z Hanoje k pevnosti Cannon Fort na Cat Ba, tak můžete využít různé autobusové + lodní transfery různých společností. Cesta autobusem + lodí z Hanoje na Cat Ba trvá cca 3.5-5 hodin (dle společnosti a typu autobusu). Ostrov Cat Ba nemá letiště a není zde žádná železnice. Zkušenější mohou přijet i na motorce přes Tuan Chau, z Tuan Chau je možné naložit na lodě motorku a dovézt si ji na Ostrov Cat Ba. Jízdenky z Hanoje na Ostrov Cat Ba koupíte online. Z města Cat Ba na Cannon Fort můžete jít pěšky, jet na motorce a nebo využít soukromé taxi.
  • Z Hanoje na Cannon Fort – autobus / minivan + lodě přes Hai Phong či Tuan Chau (Ha Long).
  • Z Ha Long na Cannon Fort – lodí z Tuan Chau na severní část Ostrova Cat Ba + autobus do města.
  • Z Hai Phong na Cannon Fort – lodí / ferry do města Cat Ba na jihu ostrova.
  • Z města Cat Ba na Cannon Fort – pěší výlet, motorka / skútr a nebo taxi.

Jízdenky na Ostrov Cat Ba


Jaká je nejlepší doba k návštěvě pevnosti Cannon Fort?

  • Vhodná doba k návštěvě pevnosti Cannon Fort na Ostrově Cat Ba je jaro, léto a nebo ze začátku podzimu. Určitě si chcete užít např. koupání v moři, takže sem musíte v teplejším období. Nicméně je třeba brát v potaz, že v letních měsících může hrozit více srážek a teploty mohou být velmi vysoké. Vhodná doba k návštěvě by mohla být tedy např. v měsících září – říjen, kdy může být ještě příjemně teplo a trochu méně srážek. Přijet ale můžete na Cat Ba po celý rok, v zimě můžou být některé služby omezenější a voda v moři nemusí být vhodná ke koupání.

Vhodná doba k návštěvě Cannon Fort – podzim a nebo jaro.
Otevírací doba pevnosti Cannon Fort je od 6.30 – 18. hod.
▶ V zimním období není příliš vhodné na Cat Ba cestovat.

cannon-fort-cat-ba-vyhlidka-vietnam
Z pevnosti Cannon Fort je několik skvělých výhledů na blízké menší ostrovy či pláže u Ostrova Cat Ba.


Kde se ubytovat v blízkosti pevnosti Cannon Fort?

  • Pokud byste se chtěli ubytovat kousek od pevnosti Cannon Fort, tak musíte zvolit město Cat Ba na jihu ostrova. Ty nejbližší ubytovací kapacity jsou pár set metrů od vrcholu pevnosti. Město Cat Ba na jihu ostrova nabízí velkou řadu různých hotelů, guesthousů či hostelů pro nízkorozpočtové, ale i velmi náročné turisty. Ceny za standardní dvojlůžkový pokoj ve městě Cat Ba začínají na cca 250-450,- Kč, některé kvalitnější resorty mohou stát i více. Některé turistické resorty se nachází i na blízkých malých ostrovech, např. Opičí ostrov (Monkey Island). V tomto článku je výběr velmi dobře hodnocených ubytovacích kapacit > Nejlepší hotely na Cat Ba.

Tipy na dobře hodnocené ubytování ve městě Cat Ba:

Lang Chai Hotel
Hoang Phuc Hotel
CatBa Sunrise Hotel
Minh Hieu Hotel
Gieng Ngoc Hotel
CatBa Palace Hotel

cannon-fort-pevnost-zed-vietnam
Pevnost Cannon Fort se nachází u města Cat Ba, v objektu jsou různé betonové či kamenné příkopy a zdi.


Dotazy + Tipy — Pevnost Cannon Fort na Ostrově Cat Ba:

Kde se nachází pevnost Cannon Fort?

  • Pevnost Cannon Fort (Dělostřelecká pevnost) se nachází na jihu Ostrova Cat Ba (Đảo Cát Bà), který je součástí Zátoky Ha Long (Provincie Quang Ninh, město Hai Phong), cca 2 km od města Cat Ba. Cestovní vzdálenost z Hanoje na Ostrov Cat Ba je cca 160 km autobusem + lodí přes Hai Phong do města Cat Ba na jihu ostrova. Ostrov Cat Ba je největším ostrovem souostroví Cat Ba, které zahrnuje 367 menších ostrovů.

Kdy a kým byla pevnost Cannon Fort postavena a využívána?

  • Základy pevnosti Cannon Fort byly založeny francouzskými kolonialisty a ve 40. letech 20.století byla pevnost dostavěna Japonci, kteří ostrov obsadili v průběhu 2.světové války. Pevnost Cannon Fort byla využívána Francouzi, Japonci a Vietkongem a to zhruba až do konce 2.Indočínské války (Války ve Vietnamu).

Čím je pevnost Cannon Fort zajímavá a proč místo navštívit?

  • Pevnost Canon Fort je historické místo, kde můžete vidět dochované kanóny, bunkr, tunely, observatoře či pozorovatelny a nebo jiné dochované předměty a artefakty z válek. Areál Cannon Fort také nabízí krásné výhledy na okolní menší ostrovy u města Cat Ba na jihu ostrova a je snadno dostupný z města.

Jak se dostat z Hanoje k pevnosti Cannon Fort?

  • V první řadě musíte jet do města Cat Ba, které se nachází na jihu Ostrova Cat Ba. Z Hanoje na Cat Ba jezdí různé turistické autobusy, kde již máte zajištěn i kratší lodní transfer na Ostrov Cat Ba (většinou přes Hai Phong). Cesta autobusem + lodí z Hanoje do města Cat Ba přes Hai Phong trvá cca 3.5-5 hodin. Jízdenky na Cat Ba začínají na cca 10 Usd / osoba a můžete si je snadno zakoupit online. Na Ostrov Cat Ba se lze také dostat lodí z Ostrova Tuan Chau, který se nachází cca 5 km od města Ha Long. Více info v tomto článku > Jak jet z Hanoje na Ostrov Cat Ba? Z města Cat Ba k pevnosti Cannon Fort můžete jet na motorce, jít pěšky a nebo využít soukromé taxi / auto.
  • Z Hanoje ke Cannon Fort – autobusem + lodí do města Cat Ba a na motorce či pěšky z města k pevnosti
  • Z města Ha Long ke Cannon Fort – lodí z Tuan Chau na sever Ostrova Cat Ba, poté autobusem do města na jihu.
  • Z Hai Phong ke Cannon Fort – nejlepší jet lodí přímo do města Cat Ba na jihu ostrova.

Jak se na Cannon Fort pohybovat?

  • Přijet k pevnosti můžete na motorce nebo přijít pěšky, v areálu se budete pohybovat jen pěšky. Přímo k pevnosti nejezdí autobusy.

Kdy je nejlepší doba k návštěvě pevnosti Cannon Fort?

  • Pokud si chcete užít i moře u Ostrova Cat Ba, tak je vhodné přijet v teplejším období. Např. jaro – leto či začátek podzimu. V létě však musíte počítat s tím, že se může vyskytnou více dešťových srážek, jde o monzunové období. Je lepší se vyhnout zimě.

Kolik stojí lístky / vstupné do pevnosti Cannon Fort?

  • Vstupné k pevnosti Cannon Fort na Cat Ba je cca 40 000 dongů (cca 40 Kč). Upozorňuji, že časem se toto vstupné může i změnit. Před areálem u pevnosti je možné také využít placené parkoviště.

Jaká je otevírací doba Cannon Fort na Cat Ba?

  • Oficiálně je otevírací doba areálu Cannon Fort na Ostrově Cat Ba od 6.30 – 18 hod., upozorňuji, že se tento čas může v průběhu času, ale i sezóny měnit.

Je možné si zakoupit na Cannon Fort jídlo, pití?

  • Ano, přímo v areálu pevnosti se nachází menší restaurace, kde je možné si koupit teplé jídlo, ale i studené pití.

Kde se ubytovat v blízkosti Cannon Fort?

  • Nejlepší je zvolit město Cat Ba, které se nachází cca 2 km od pevnosti. Město Cat Ba má širokou nabídku ubytovacích kapacit, různé hotely, guesthousy, homestay či luxusnější resorty.
  • Některé ubytovací kapacity na Ostrově Cat Ba zde > Ubytování na Ostrově Cat Ba

Mapa a umístění pevnosti Cannon Fort na Ostrově Cat Ba:

(Dělostřelecká pevnost Cannon Fort se nachází cca 2 km od centra města Cat Ba)

pevnost-cannon-fort-mapa-cat-ba
Pevnost Cannon Fort je dostupná na motorce, taxi či pěšky z města Cat Ba, stačí navigace dle Google map.


Dělostřelecká pevnost Cannon Fort na Ostrově Cat Ba — Fotky:

showroom-cannon-fort-pevnost-cat-ba
Showroom v pevnosti Cannon Fort nabízí expozici různých starých předmětů či podobizny vojáků.
cannon-fort-restaurace-cat-ba
Výhled od restaurace v pevnosti Cannon Fort na okolní ostrůvky u města Cat Ba.
cannon-fort-showroom-cat-ba-vietnam
Showroom historických předmětů a dochovaných artefaktů, munice, či výzbroje v pevnosti Cannon Fort na Cat Ba.
ostrov-cat-ba-zatoka-cannon-fort
Cannon Fort u města Cat Ba nabízí několik pěkných výhledů, např. do zátoky na jihu Ostrova Cat Ba.
pevnost-cannon-fort-showroom-cat-ba
Showroom starých a dochovaných předmětů, vojenské munice, techniky a další zajímavostí v pevnosti Cannon Fort.
kanon-pevnost-cannon-fort-vietnam
Jeden z dělostřeleckých kanónů v pevnosti Cannon Fort na Ostrově Cat Ba.
kanon-cannon-fort-cat-ba-vietnam
Pevnost Cannon Fort na Ostrově Cat Ba sloužila hlavně jako obrana proti leteckým či námořním útokům.
cannon-fort-cat-ba-vyhlidka-observator
Výhled z pevnosti Canon Fort směrem na severní část Ostrova Cat Ba.
vyhlidka-cannon-fort-cat-ba
Jedna z vyhlídek pevnosti Cannon Fort přímo nad městem Cat Ba na jihu ostrova.
kanon-cannon-fort-vojak-cat-ba
Podobizna vojáka u jednoho z kanónů v pevnosti Cannon Fort na Ostrově Cat Ba.
cannon-fort-munice-cat-ba-vietnam
Některé dochované vystřelené munice jsou součástí expozice v pevnosti Cannon Fort.
cannon-fort-cat-ba-mapa-vietnam
Turistická mapa areálu pevnosti Cannon Fort na Ostrově Cat Ba.

Am Tien PagodaMěsto Tam Son v Ha GiangBai Dinh komplexVlak a lanovka na FansipanThung Nham – Ptačí parkZ Phuketu na Koh Yao Yai

Z Hanoje do Hue icon-angle-double-right

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasů: 9

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: