Cestovní pojištění do Vietnamu – srovnání

vietnam-cestovni-pojisteni

Cestovní pojištění do Vietnamu je důležitou součástí cestování.


Cestovní pojištění do Vietnamu vám může pokrýt velké nečekané výdaje.


Pokud budete cestovat ve Vietnamu, považuji cestovní pojištění za velmi důležité, prakticky nezbytné. Nikdy nevíte co se může přihodit (úraz, nehoda na motorce, krádež, ztráta cestovního zavazadla při letu…). Nechci strašit, ale děje se to. Ano, cestovní pojištění není povinné, ale pokud nechcete platit až stotisícové náklady při případné hospitalizaci či transportu ve Vietnamu či jiné zdravotní pomoci, rozhodně si cestovní pojištění sjednejte.


Proč si sjednat cestovní pojištění do Vietnamu?


> hrozí úrazy při cestování, turistice, trekování či sportu
> vyšší riziko úrazu při cestování na motorce (pozor na výluky ve smlouvě, viz.níže)
> ve velkých městech vyšší riziko krádeží

Velký a výhodný výběr cestovního pojištění s cenovým porovnáním si vyberte např. na EPOJISTENI a nebo rovnou na srovnávači tohoto webu níže.

 


Při cestování v Asii si sjednejte cestovní pojištění, které má velmi dobré krytí, rozhodně nešetřete. Doporučuji pojištění minimálně alespoň v ceně 1000,- Kč / měsíc a s pokrytím léčebných výloh alespoň 3 milionů korun + pojištěním odpovědnosti (zde pozor na výluky) + připojištění proti odcizení zavazadla (pozor, ne všechny pojišťovny pojisťují např.notebooky či fotoaparáty).

.


Po
jištění cestovních zavazadel:


Pojištění zavazadel
se nejčastěji sjednává pro případ odcizení, poškození nebo zničení pojištěných věcí. Typickou výlukou v pojistné smlouvě je zabezpečení zavazadel pro případ jejich odcizení. Pokud chcete takové pojištění nárokovat, musí být prokázáno, že zavazadlo bylo při cestování na motorce umístěno v zavazadlovém prostoru a také, že toto zavazadlo nebylo z vnějšku viditelné. Škoda způsobená:

ztrátou při přepravě
– krádeží vloupáním

– loupežným přepadením
– živelní událostí

.


Připojištění odpovědnosti za škodu:


Připojištění odpovědnosti za škodu
slouží k vaší ochraně v případě, že někomu způsobíte materiální nebo zdravotní újmu. Pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného vzniklou:

– na zdraví nebo na životě poškozeného, včetně náhrady za bolestné a náhrady smrti
– poškozením, zničením nebo ztrátou věci
– jako ušlý zisk a v důsledku snížení společenského uplatnění

.


icon-exclamation-circle  Pokud budete cestovat na motorce tak pozor na icon-angle-double-down 


Výluky z připojištění odpovědnosti za škodu:


Důležitý článek v pojistné smlouvě, který nepřehlédněte – “Výluky z pojištění”. V tomto článku jsou situace a události, kdy pojišťovna vám škodu neuhradí. Každá pojišťovna má tyto události rozdílné a proto musíte věnovat pečlivému přečtení pojistných podmínek ve smlouvě. Motocykl je brán jako dopravní prostředek. Pojištění odpovědnosti můžete sjednat například jen v půjčovnách vozidel ve Vietnamu, když budete mít sjednané pojištění vozidla (pro Vietnam však musíte vlastnit vietnamský řidičský průkaz, na turistické vízum ho však nezískáte). V případě dopravní nehody je z cestovního pojištění nárokovatelné lékařské ošetření, hospitalizace, atd. Pro řízení motorky musíte vlastnit mezinárodní řidičský průkaz do Vietnamu. Jedny z nejrozšířenějších výluk z pojištění jsou tedy škody:

způsobené provozem anebo řízením a v důsledku provozu anebo řízení motorového i nemotorového vozidla, plavidla či letadla s výjimkou cyklistických kol a dětských nafukovacích člunů
– na cizích movitých věcech půjčených, pronajatých, dále škody na věcech, které jsou v oprávněném užívání za úplatu (např. na základě nájemní smlouvy), nebo věcí svěřených do užívání nebo do úschovy, k přepravě či zpracování
– způsobené úmyslným jednáním

cestovni-pojisteni-vietnam
icon-exclamation-circle Před uzavřením smlouvy o cestovním pojištění si vždy pečlivě pročtěte celé podmínky uzavírané smlouvy!
Pokud uzavřete smlouvu online o cestovním pojištění, tak si tuto smlouvu vytiskněte spolu s asistenční kartičkou a přibalte do batohu. Do mobilu si uložte telefonní kontakt na asistenční službu v případě problému. Asistenční služby fungují 24 hodin. Uchovejte si veškeré doklady o platbách v případě zdravotního ošetření, aby vám pojišťovna mohla náklady po návratu do ČR proplatit.

Nervovat se tím, že při případném úrazu nebo jiné zdravotní komplikaci budete platit deseti až statisíce při hospitalizaci ve Vietnamu, nemá opravdu smysl.

 

ePojisteni.cz největší a nejvýznamnější poskytovatel online pojištění v České Republice. Poskytuje bezplatné, velmi přehledné a jednoduché srovnání pojistných produktů pojišťoven a možnost snadného sjednání online. 

V článku očkování do Vietnamu naleznete kontakty a adresy nemocnic a dalších zdravotních středisek v Hanoji a Ho Či Minově městě.

levna-viza-severni-vietnamvietnam-ubytovaniDoprava ve VietnamuTipyBez cestovkyVízaLetenkyPočasíUbytováníMapyOčkováníSapaHa LongMotorkyUberHanojDien Bien

Vietnam na motorce

Led 27, 2017 | Posted by | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cestovní pojištění do Vietnamu – srovnání
Premium Wordpress Themes by UFO Themes