Cestovní pojištění do Vietnamu → Tipy + Srovnání

vietnam-cestovni-pojisteni
Cestovní pojištění do Vietnamu je důležitou součástí cestování.

Cestovní pojištění do Vietnamu vám může pokrýt velké nečekané výdaje při případné hospitalizaci.

Pokud budete cestovat ve Vietnamu, považujte pořízení cestovního pojištění za velmi důležité, prakticky nezbytné. Nikdy nevíte co se může přihodit (úraz, nehoda na motorce, krádež, ztráta cestovního zavazadla při letu…). Nechci strašit, ale děje se to. Ano, cestovní pojištění není povinné, ale pokud nechcete platit až stotisícové náklady při případné hospitalizaci či transportu ve Vietnamu či jiné zdravotní pomoci, rozhodně si cestovní pojištění sjednejte. Než si ho uzavřete, dobře si promyslete co ve Vietnamu budete konkrétně dělat.

Proč si sjednat cestovní pojištění do Vietnamu?

Hrozí úrazy při cestování, turistice, trekování či sportovní aktivitě

Vyšší riziko úrazu při cestování na motorce (pozor na výluky ve smlouvě, viz.níže)

Ve velkých městech vyšší riziko krádeží

Velký a výhodný výběr nejen cestovního pojištění s cenovým porovnáním si vyberte např. na EPOJISTENI a nebo rovnou níže. Po vyplnění formuláře budete odkázáni na web epojisteni.cz kde dokončíte koupi zvoleného cestovního pojištění.

Při cestování v Asii si sjednejte cestovní pojištění, které má velmi dobré krytí, rozhodně nešetřete. Náklady za náročnou léčebnou péči mohou být opravdu velmi vysoké. Až v řádů statisíců korun. Doporučuji pojištění minimálně alespoň v ceně 1000,- Kč / měsíc a s pokrytím léčebných výloh alespoň 3 milionů korun + pojištěním odpovědnosti (zde pozor na výluky) + připojištění proti odcizení zavazadla (pozor, ne všechny pojišťovny pojisťují např.notebooky či fotoaparáty).

Pojištění cestovních zavazadel:


Pojištění zavazadel
se nejčastěji sjednává pro případ odcizení, poškození nebo zničení pojištěných věcí. Typickou výlukou v pojistné smlouvě je zabezpečení zavazadel pro případ jejich odcizení. Pokud chcete takové pojištění nárokovat, musí být prokázáno, že zavazadlo bylo při cestování na motorce umístěno v zavazadlovém prostoru a také, že toto zavazadlo nebylo z vnějšku viditelné. Škoda způsobená:

– ztrátou při přepravě
– krádeží vloupáním
– loupežným přepadením
– živelní událostí

Připojištění odpovědnosti za škodu:


Připojištění odpovědnosti za škodu
slouží k vaší ochraně v případě, že někomu způsobíte materiální nebo zdravotní újmu. Pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného vzniklou:

– na zdraví nebo na životě poškozeného, včetně náhrady za bolestné a náhrady smrti
– poškozením, zničením nebo ztrátou věci
– jako ušlý zisk a v důsledku snížení společenského uplatnění

icon-exclamation-circle  Pokud budete cestovat na motorce tak pozor na  icon-exclamation-circle

Výluky z připojištění odpovědnosti za škodu:


Důležitý článek v pojistné smlouvě, který nepřehlédněte – “Výluky z pojištění”. V tomto článku jsou situace a události, kdy pojišťovna vám škodu neuhradí. Každá pojišťovna má tyto události rozdílné a proto musíte věnovat pečlivému přečtení pojistných podmínek ve smlouvě. Motocykl je brán jako dopravní prostředek. Pojištění odpovědnosti můžete sjednat například jen v půjčovnách vozidel ve Vietnamu, když budete mít sjednané pojištění vozidla (pro Vietnam však musíte vlastnit vietnamský řidičský průkaz, na turistické vízum ho však nezískáte). V případě dopravní nehody je z cestovního pojištění nárokovatelné lékařské ošetření, hospitalizace, atd. Pro řízení motorky musíte vlastnit mezinárodní řidičský průkaz do Vietnamu. Před tím, než usednete na motorku přečtěte si článek > Vietnam na motorce.

Jedny z nejrozšířenějších výluk z pojištění jsou tedy škody:

1. způsobené provozem a nebo řízením a v důsledku provozu anebo řízení motorového i nemotorového vozidla, plavidla či letadla s výjimkou cyklistických kol a dětských nafukovacích člunů

2. na cizích movitých věcech půjčených, pronajatých, dále škody na věcech, které jsou v oprávněném užívání za úplatu (např. na základě nájemní smlouvy), nebo věcí svěřených do užívání nebo do úschovy, k přepravě či zpracování

3. způsobené úmyslným jednáním

Před uzavřením smlouvy o cestovním pojištění si vždy pečlivě pročtěte celé podmínky uzavírané smlouvy! Pokud uzavřete smlouvu online o cestovním pojištění, tak si tuto smlouvu vytiskněte spolu s asistenční kartičkou a přibalte do batohu. Do mobilu si uložte telefonní kontakt na asistenční službu v případě problému. Asistenční služby fungují 24 hodin. Uchovejte si veškeré doklady o platbách v případě zdravotního ošetření, aby vám pojišťovna mohla náklady po návratu do ČR proplatit.

Na motorce ve Vietnamu
Jezdit na motorce ve Vietnamu je super, ale také nebezpečné.

Nervovat se tím, že při případném úrazu nebo jiné zdravotní komplikaci budete platit deseti až statisíce při hospitalizaci ve Vietnamu, nemá opravdu smysl.


ePojisteni.cz
největší a nejvýznamnější poskytovatel online pojištění v České Republice. Poskytuje bezplatné, velmi přehledné a jednoduché srovnání pojistných produktů pojišťoven a možnost snadného sjednání online. 

V článku očkování do Vietnamu naleznete kontakty a adresy nemocnic a klinik a dalších zdravotních středisek v Hanoji, Lao Cai, Da Nang a Ho Či Minově městě.

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 16

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: