LANG SON – Strategické místo u Číny

vietnam-lang-son
Lang Son město a vyhlídkový vrchol

Informace o Lang Son
Jak se dostat do Lang Son
Počasí v Lang Son
Ubytování v Lang Son
Zajímavá místa v Lang Son
Mapa zajímavých míst


Hlavní město Lang Son je důležité strategické místo na hranici s Čínou.


Provincie Lang Son s hlavním městem téhož názvu se nachází 140 km severovýchodně od Hanoje.
Z Hanoje se sem dostanete autobusem nebo vlakem. Pokud však pojedete vlakem, uvidíte více nádherných horských scenérií. Historie provincie je spojována s dobou bronzovou, kdy tímto městem procházela obchodní cesta, která spojovala Čínu s Indií (Guangzhou). Ekonomika je z 80% závislá na zemědělství a lesnictví, a také v poslední době na nerostném bohatství. Důležitým kořením, které se zde pěstuje je badyán, který má aromatické kopinaté listy.

Lang Son město je spíše určeno jen jako kratší stopover.


V krátké vzdálenosti od města Lang Son je možné navštívit Thanh Tam pagodu a pod tímto místem je jeskyně Nhi Tanh. Na tomto místě se koná každý rok 15.ledna jarní festival, podle lunárního kalendáře. Hry a náboženské obřady proto přitahují spoustu návštěvníků. Jeskyně Nhi Tanh je 500 m dlouhá, je to velkolepá krápníková jeskyně připomínající jeskyně z Halong Bay a dostanete se sem po schodech z pagody. Thành nhà Mạc je kopec, který také patří k historické západní oblasti.

vietnam-lang-son-thanh-nha-mac
Thành nhà Mạc u města Lang Son.


Lang Son je místem prakticky bez návštěv zahraničních turistů.


Nad městem Lang Son vyčnívá do výšky skála ve tvaru ženy, která drží dítě – Vong Phu. Dle legendy tato žena čekala na muže, který odešel do války a čekala tak dlouho až zkameněla. Ve městě se koná každý 2. a 7. den dle lunárního kalendáře market Ky Lua, kde můžete potkat spousty obyvatel etnických menšin Tay, Dao, Nung a Hmong. Přicházejí sem prodat své různé vyrobené produkty, či suroviny a potraviny.

Ubytování v Lang Son (Slevy až 60%)

Významnou historickou památkou je město Dong Dang, které hraničí s Čínou.


Má bohatou válečnou historii, a je to také znát na jeho zpustošení, město se však pomalu modernizuje. V Dong Dang je také známá
hraniční brána s Čínou (Friendship Gate), známá také jako Brána přátelství. Vietnamští i čínští obyvatelé a obchodníci zde prochází aby mohli prodat sousedům různé výrobky a věci. Dong Dang je také místem konání budhistických oslav a ceremoniálů.

Lang Son - ženy etnické menšiny Červení Dao
Ženy z etnické menšiny Červení Dao (Fotografie „Red Dao“ od Wagner T. Cassimiro „Aranha“ licensovaná pod CC BY 2.0.)


Asi 30 km od města se nachází krásná hornatá krajina s horou Mau Son
.


Nejvyšší bod je hora Mau Son s výškou 1600 m.n.m a přitahuje spousty baťůžkářů. Toto místo fascinuje každého, je to jedno z nejkrásnějších míst jihovýchodní Asie. Před několika lety bylo ještě uzavřeno pro motorky, nyní se sem však na motorce můžete vydat.

U hory Mau Son byla dříve vybudována stará vojenská základna.


V této krajině spatříte také mnoho kamenných vil s období francouzské kolonizace, některé jsou však pro veřejnost a cestovatele uzavřeny. V období zimy může být tato oblast pokrytá sněhem, a silnice mohou být špatně sjízdné. Na počátku 20.století zde byla vybudována vojenská základna před nepřítely z Číny.

lang-son-mau-son-hora
Cesta k hoře Mau Son v provincii Lang Son.


Nezapomeňte navštívit také údolí a zemědělskou oblast Bac Son.


Dalším nádherným místem k návštěvě je
údolí Bac Son, které je však vzdáleno od města Lang Son asi 70 km. Celé údolí je obklopeno horami, které sahají do nadmořské výšky až od 500-1200 m a je pokryto rýžovými polemi, protékající řekou a jezerem. Na vrchol hor se lze dostat, odtud se vám naskytne fascinující pohled na celou oblast. V Bac Son se můžete ubytovat formou typického homestay.

❱ Rezervuj si motorku ve Vietnamu zde ❰

Fantastické výhledy na okolí a nebo ubytování formou homestay.


V oblasti Bac Son žijí obyvatelé 2.největší etnické skupiny ve Vietnamu – Tay. Celková plocha tohoto údolí je veliká asi 700 km². Je zde velice úrodná půda vhodná pro zemědělství. Pěstuje se zde samozřejmě rýže a dále tak sladké brambory či kukuřice. Zemědělství (hlavně pěstování rýže a zeleniny) je hlavním zdrojem příjmu vietnamských obyvatel v této oblasti a také celé provincii Lang Son.

bac-son-vietnam
Údolí a město Bac Son v provincii Lang Son.


Jak se dostat z Hanoje do Lang Son:

Z Hanoje (autobusová zastávka My Dinh a Giap Bat) jezdí přímé autobusy + minivany a vlaky do města Lang Son. Některé soukromé společnosti mohou vyjíždět z jiných míst. Některé minivany jedou až k hraničnímu přechodu v Dong Dang. Vlaky jedou až do příhraničního města Dong Dang. Dále je možné přijet z města Cao Bang některým z místních autobusů.

– cesta vlakem z Hanoje do Lang Son trvá cca 4-4,5 hodiny (vlakový lístek stojí jen cca 3-4 Usd)
– turistické autobusy, autobusové jízdenky do Lang Son v ceně od 6-8 Usd
– můžete cestovat také VIP automobilem či minivanem (jízdenky jen za 9- 11 Usd, rezervujete na Baolau)
icon-angle-double-right Jízdenky z Hanoje do Lang Son zakoupíte online na Baolau či 12go.asia

vietnam-vlaky-sedadla-luzka
Z Hanoje do Lang Son můžete jet vlakem ale i autobusem či minivanem.


Jak se dostat z Hanoje do Bac Son:

Pokud byste chtěli cestovat autobusem z Hanoje do Bac Son, jede pravděpodobně jeden přímý ranní autobus ze stanice My Dinh v Hanoji (20 Phạm Hùng, Mỹ Đình). Doporučuji si však tuto informaci a přesný čas + informaci o odjezdu z Bac Son, ověřit osobně ještě před odjezdem v Hanoji a zakoupit lístek přímo na stanici. Autobus by měl stavit cca 2 km od města Bac Son, tuto informaci však berte s rezervou, může se měnit.


Počasí v Lang Son, kdy sem jet:

Počasí a teploty v Lang Son jsou téměř stejné jako v Hanoji, horké léto a chladnější zima, ale žádný extrém. Lang Son je spíše kopcovitá oblast, v zimě jsou tedy možné mlhy a chladnější počasí. V poslední době byly také párkrát zaregistrovány lehké sněhové přeháňky, např. na hoře Mau Son.
Aktuální počasí v Lang Son


Ubytování v Lang Son:

Ve městě se nachází převážně hotely střední kategorie a také hostely Nha Nghi. Na rezervačních portálech na internetu není tak široký výběr, přesto i zde něco naleznete.
Ubytování v Lang Son (hotely, homestay…)


Zajímavá místa v Lang Son:

  • jeskyně Nhi Thanh
  • skála Nang To Thi a Vong Phu
  • Thành Nhà Mạc historické místo
  • market Ky Lua v centru města
  • hora Mau Son a okolí
  • příhraniční město Dong Dang (+hraniční přechod do Číny)
  • Bráná přátelství v Dong Dang (Youyi Guan)
  • Palác Đền Mẫu ve městě Dong Dang
  • údolí a město Bac Son (vyhlídka Nà Lay, vesnice, homestay…)

Lang Son – mapa zajímavých míst:

Kam jet z města Lang Son:

Pokračovat můžete do Cao Bang, Ha Long Bay, Hanoje.

Zpět na zajímavá místa


UbytováníDopravaVíza do VietnamuOčkováníPenízePočasíTrekováníLetenkySapaRestaurace v PrazeTipyPojištěníHue

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasů: 5

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: