LANG SON – strategické místo u Číny

vietnam-lang-son

Lang Son město a vyhlídkový vrchol


Hlavní město Lang Son je důležité strategické místo na hranici s Čínou.


Provincie Lang Son s hlavním městem téhož názvu se nachází 140 km severovýchodně od Hanoje.
Z Hanoje se sem dostanete autobusem nebo vlakem. Pokud však pojedete vlakem, uvidíte více nádherných horských scenérií. Historie provincie je spojována s dobou bronzovou, kdy tímto městem procházela obchodní cesta, která spojovala Čínu s Indií (Guangzhou). Ekonomika je z 80% závislá na zemědělství a lesnictví, a také v poslední době na nerostném bohatství. Důležitým kořením, které se zde pěstuje je badyán, který má aromatické kopinaté listy.

Lang Son město je spíše určeno jen jako kratší stopover.


V krátké vzdálenosti od města Lang Son je možné navštívit Thanh Tam pagodu a pod tímto místem je jeskyně Nhi Tanh. Na tomto místě se koná každý rok 15.ledna jarní festival, podle lunárního kalendáře. Hry a náboženské obřady proto přitahují spoustu návštěvníků. Jeskyně Nhi Tanh je 500 m dlouhá, je to velkolepá krápníková jeskyně připomínající jeskyně z Halong Bay a dostanete se sem po schodech z pagody. Thành nhà Mạc je kopec, který také patří k historické západní oblasti.

vietnam-lang-son-thanh-nha-mac

Thành nhà Mạc u města Lang Son.


Lang Son je místem prakticky bez návštěv zahraničních turistů.


Nad městem Lang Son vyčnívá do výšky skála ve tvaru ženy, která drží dítě – Vong Phu. Dle legendy tato žena čekala na muže, který odešel do války a čekala tak dlouho až zkameněla. Ve městě se koná každý 2. a 7. den dle lunárního kalendáře market Ky Lua, kde můžete potkat spousty obyvatel etnických menšin Tay, Dao, Nung a Hmong. Přicházejí sem prodat své různé vyrobené produkty, či suroviny a potraviny.

Významnou historickou památkou je město Dong Dang, které hraničí s Čínou.


Má bohatou válečnou historii, a je to také znát na jeho zpustošení, město se však pomalu modernizuje. V Dong Dang je také známá
hraniční brána s Čínou (Friendship Gate), známá také jako Brána přátelství. Vietnamští i čínští obyvatelé a obchodníci zde prochází aby mohli prodat sousedům různé výrobky a věci. Dong Dang je také místem konání budhistických oslav a ceremoniálů.

Lang Son - ženy etnické menšiny Červení Dao

Ženy z etnické menšiny Červení Dao (Fotografie „Red Dao“ od Wagner T. Cassimiro „Aranha“ licensovaná pod CC BY 2.0.)


Asi 30 km od města se nachází krásná hornatá krajina s horou Mau Son
.


Nejvyšší bod je hora Mau Son s výškou 1600 m.n.m a přitahuje spousty baťůžkářů. Toto místo fascinuje každého, je to jedno z nejkrásnějších míst jihovýchodní Asie. Před několika lety bylo ještě uzavřeno pro motorky, nyní se sem však na motorce můžete vydat.

U hory Mau Son byla dříve vybudována stará vojenská základna.


V
této krajině spatříte také mnoho kamenných vil s období francouzské kolonizace, některé jsou však pro veřejnost a cestovatele uzavřeny. V období zimy může být tato oblast pokrytá sněhem, a silnice mohou být špatně sjízdné. Na počátku 20.století zde byla vybudována vojenská základna před nepřítely z Číny.

Ubytování v Lang Son – AGODA.com

 

lang-son-mau-son-hora

Cesta k hoře Mau Son v provincii Lang Son.


Nezapomeňte navštívit také údolí a zemědělskou oblast Bac Son.


Dalším nádherným místem k návštěvě je
údolí Bac Son, které je však vzdáleno od města Lang Son asi 70 km. Celé údolí je obklopeno horami, které sahají do výšky od 500-1200 m a je pokryto rýžovými polemi, protékající řekou a jezerem. Na vrchol hor se lze dostat, odtud se vám naskytne fascinující pohled na celou oblast.

V oblasti Bac Son žijí obyvatelé 2.největší etnické skupiny ve Vietnamu – Tay. Celková plocha tohoto údolí je veliká asi 700 km². Je zde velice úrodná půda vhodná pro zemědělství. Pěstuje se zde samozřejmě rýže a dále tak sladké brambory či kukuřice. Zemědělství (hlavně pěstování rýže a zeleniny) je hlavním zdrojem příjmu vietnamských obyvatel v této oblasti a také celé provincii Lang Son.

bac-son-vietnam

Údolí a město Bac Son v provincii Lang Son.


🚍
  Jak se dostat do Lang Son:


Z Hanoje (autobusová zastávka My Dinh a Giap Bat) jezdí přímé autobusy a vlaky do města Lang Son. Vlaky jedou až do příhraničního města Dong Dang. Použijte dopravní vyhledávač spojů Baolau nebo 12go.asia (rezervace a nákup lístků online na vlak a autobus možná). Dále je možné přijet z města Cao Bang některým z místních autobusů.


🏡
  Ubytování v Lang Son:


Ve městě se nachází převážně hotely střední kategorie a také hostely Nha Nghi. Na rezervačních portálech na internetu není tak široký výběr, přesto i zde něco naleznete.
Ubytování v Lang Son – AGODA.com


📷
  Zajímavá místa v Lang Son:


• jeskyně Nhi Thanh
• skála Nang To Thi a Vong Phu
• Thành Nhà Mạc historické místo

• market Ky Lua v centru města
• hora Mau Son a okolí
• příhraniční město Dong Dang
• Bráná přátelství v Dong Dang (Youyi Guan)
• Palác Đền Mẫu ve městě Dong Dang
• údolí Bac Son

 Lang Son – mapa:

 Kam jet z města Lang Son:


Pokračovat můžete do Cao Bang, Ha Long Bay, Hanoje.

 Zpět na zajímavá místa


Ubytování
DopravaVíza do VietnamuOčkováníPenízePočasí
TrekováníLetenkySapaRestaurace v PrazeTipyPojištěníHue

Led 26, 2017 | Posted by | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem LANG SON – strategické místo u Číny
Premium Wordpress Themes by UFO Themes