TRANG AN – Scénický krajinný komplex v Ninh Binh

trang-an-komplex-ninh-binh
Trang An scénický krajinný komplex v Ninh Binh.

ℹ️ Informace o Trang An
🔍 Co tam dělat a vidět
🚍 Jak jet do Trang An
☀️ Kdy jet do Trang An
Dotazy + Odpovědi
📸 Fotky z Trang An

Trang An scénický komplex – nádherná krajina vápencových a krasových vrcholků.


Trang An scénický krajinný komplex  je fascinující oblast vápencových krasových vrcholů, ale i historie, jedno z nejnavštěvovanějších turistických míst v Ninh Binh, asi 100 km jižně od Hanoje. Hlavní centrální oblast se nachází v komplexu nazvaném jako Trang An Ecotourism Site, kde si můžete vychutnat některé výlety lodí v nádherných krasových oblastech. Trang An scénický krajinný komplex má celkem 3 oblasti (Hoa Lu, Gia Vien a Nho Quan), a od sebe jsou vzdáleny jen pár kilometrů – Trang An krajinný komplex, starobylé město Hoa Lu a scénická oblast Tam Coc – Bich Dong. Všechny tři tyto oblasti nabízejí několik zajímavých historických památek, pagod, jeskyní, chrámů a archeologických památek.

trang-an-komplex-lode-pristav
Přístav lodí v Trang An scénickém komplexu (Ecotourism site).


Trang An scénický komplex je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.


Trang An scénický krajinný komplex se rozkládá na ploše zhruba 7 000 ha a Hoa Lu – historické dříve hlavní město Vietnamu, bylo strategicky založeno právě zde v 10. a 11. století. Hoa Lu starobylé město je asi 4 km severně a Tam Coc scénická oblast je asi 7 km jižně od Trang An Ecotourism Site (lodní přístaviště). Trang An krajinný komplex je 8. světové dědictví UNESCO ve Vietnamu, 23. června 2014 bylo zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO pro své bohaté kulturní, historické a geologické dědictví. Přímo v přístavišti lodí – Trang An Ecotourism Site, můžete také vidět řadu dochovalých a objevených archeologických exponátů starých stovky až tisíce let.

Ubytování v Ninh Binh (Slevy až 60%)

ubytovani-ninh-binh-vietnam

trang-an-komplex-pamatky
Přímo v přístavu lodí (v Ecotourism site) si můžete prohlédnout některé objevené historické artefakty.


Co v Trang An scénickém krajinném komplexu v Ninh Binh můžete dělat a vidět?


V Trang An krajinném komplexu, máte různé možnosti, co dělat a vidět. Celá oblast nabízí mnoho historických památek, paláců, pagod a krásných přírodních scenérií a jednou z nejoblíbenějších turistických aktivit jsou výlety lodí v malebných oblastech Trang An Ecotourism Site a scénické oblasti Tam Coc. Výlety lodí na místě Trang An Ecotorusim trvají asi 2-2,5 hodiny, přímo zde můžete vidět nejkrásnější scenérie, jeskyně a menší chrámy a  paláce. V Trang An Ecotourism Site si můžete vybrat z celkem 3 lodních tras (nelze vyloučit, že se tyto trasy budou v budoucnu měnit). Mezi další oblíbené aktivity v oblasti patří cyklistické výlety a průzkumy a výlety k historickým památkám (Hoa Lu, chrám Bai Dinh a další…).

1. Lodní projížďkyTrang An Ecotourism Site, Tam Coc
2. Cyklistikacelá oblast v a okolo Trang An krajinném komplexu
3. Výlety k historickým místům(Hoa Lu, Palác Bai Dinh, Bich Dong Pagoda…)

Lodní trasy v Trang An (Ecotourism site) – klikněte na obrázek pro velké rozlišení:

trang-an-komplex-lodni-trasy
Mapa lodních tras v Trang An scénickém komplexu (v Ecotourism site).


Nejlepší způsob, jak cestovat v oblasti komplexu Trang An – motorka či kolo.


Jak se dostat do Trang An scénického komplexu? Trang An komplex je cca 100 km jižně od Hanoje a jen asi 10 km od vlakového nádraží Ninh Binh. Cestování z Hanoje do Ninh Binh je velmi snadné (autobusem nebo vlakem), můžete rezervovat autobusové nebo vlakové jízdenky online. Celá oblast u Ninh Binh leží v nížině, takže se zde snadno pohybuje. Nejlepší způsob je zapůjčení motocyklu nebo jízdního kola (v Ninh Binh nebo Tam Coc), jde o levný způsob dopravy v této oblasti (motorka – 7-10 Usd, kolo – do 7 Usd/1 den). Můžete také využít taxi nebo mototaxi (Xe Om) z Ninh Binh do Trang An Ecotourism Site, tedy přímo k lodnímu přístavišti, středu Trang An komplexu.

❱ Rezervuj si motorku ve Vietnamu online ❰

1. Cestování na motorce/kole v Ninh Binh (nejvhodnější a levné)
2. Cestování s turistickou agenturou z Hanoje
3. Taxi či mototaxi z města Ninh Binh do Trang An komplexu


Rezervujte si jízdenky z Hanoje do Ninh Binh online / jízdní řád:

(můžete změnit místo odjezdu a příjezdu, eg. Hanoj > Trang An Wharf, Hanoi > Tam Coc, Hue > Ninh Binh…)

trang-an-komplex-jeskyne
Trang An scénický komplex nabízí řadu jeskyní jak na řece ale i mimo ni.


Jaká je nejlepší doba k návštěvě Trang An scénického komplexu v Ninh Binh?


Tran An krajinný komplex v Ninh Binhu můžete navštívit po celý rok. Nejvhodnější doba je v létě nebo v období před sklizní rýže v oblasti Ninh Binh. Období sklizně rýže v této oblasti je hlavně od 2.poloviny září do poloviny října (může se lišit dle počasí), tyto měsíce jsou i velmi dobré pro návštěvu severu. Zimní období může být chladné a také více deštivé, takže si radši připravte i lehké teplé oblečení. Níže je aktuální počasí v Trang An komplexu.

Otevírací doba Trang An (Ecotourism site – výlety lodí) – pondělí – neděle – 7:00 – 16:00.
Sobota + neděle – nejnavštěvovanější dny, doporučuji navštívit toto místo brzy ráno.

1. Pokud můžete, vynechte mlhavé a deštivé počasí
2. 2.polovina září > polovina října – sezóna sklizně rýže v této oblasti

trang-an-krajinny-komplex
Krasové a vápencové scenérie v Trang An komplexu jsou úchvatné.


Je nějaké ubytování u Trang An Ecotourism Site? Kde se ubytovat?


Ninh Binh a jeho scénický komplex Trang An nabízí mnoho možností ubytování. Můžete zde využít různé hotely, homestay, bungalovy, rezorty. Některé z ubytovacích zařízení najdete také v blízkosti Trang An Ecotourism Site, ale také v Tam Coc. Výhodou je, že zůstanete v dosahu nejhezčích scenérií a výletů lodí. Vyberte si z těchto možností ubytování v okolí Trang An Ecotourism Site, kousek od přístavu lodí, doporučuji rezervovat online, jedná se o více turistické místo:

Ubytování kousek od Trang An Ecotourism Site:

▶️  Trang An Farm Stay
▶️  Hoalu Eco Homestay ★★
▶️  Buffalo Eco Garden ★★★
▶️  Ham Rong Homestay ★★
▶️  Trang An River View Homestay ★★
▶️  Trang An Eco Homestay ★★★
▶️  Trang An Retreat
▶️  Green Mountain Homestay ★

trang-an-komplex-cao-son-palac
Palác Than Cao Son v Trang An scénickém komplexu.


❓ Souhrn a další informace o Trang An scénickém komplexu:

1. Kde je Trang An scénický krajinný komplex?

  • Trang An scénický krajinný komplex je cca 100 km jižně od Hanoje a asi 10 km západně od vlakového nádraží Ninh Binh. Komplex se skládá celkem ze 3 oblastí – Trang An krajinný komplex, starobylé město Hoa Lu, scénická oblast Tam Coc – Bich Dong. Trang An je jedno z nejnavštěvovanějších míst v Ninh Binh.

2. Kde je Trang An Ecotourism Site (lodní projížďky)?

  • Trang An Ecotourism Site (lodní) je zhruba ve středu Trang An scénického komplexu, asi 4 km jižně od starobylého města Hoa Lu a asi 7 km severně od scénické oblasti Tam Coc – Bich Dong.

3. Tam Coc nebo Trang An? Kterou lodní projížďku zvolit?

  • Dá se říci, že tyto oblasti jsou celkem podobné, výlety lodí a krasové/vápencové scenérie. Podle mého názoru (nemusíte s ním souhlasit) je však lokalita Trang An Ecotourism Site lepší a hezčí, nabízí toho trochu více a toto místo je pro turisty lépe připraveno. Pokud se budete rozhodovat mezi těmito dvěma místy, doporučuji zvolit Trang An Ecotourism Site.

4. Jak se dostat z Hanoje do Ninh Binh?

  • Z Hanoje do Ninh Binh jezdí vlaky, autobusy, minivany, limuzíny pro skupiny, ale i soukromé automobily, cesta trvá cca 2-3 hodiny. Jízdenky jsou vcelku levné (vlak již od 5 Usd) a rezervujete je jednoduše online:
  • e-jízdenky z Hanoje do Ninh Binh zakoupíte online na Baolau nebo 12go.asia

5. Jak se dostat z města Ninh Binh do Trang An Ecotourism Site (na lodě)?

  • Nejlepší způsob je pronájem motocyklu nebo jízdního kola v Ninh Binh nebo Tam Coc a cestovat zde po vlastní ose. Můžete také využít taxi/mototaxi z Ninh Binh do Trang An Ecotourism Site nebo Tam Coc, přímo k přístavům lodí.

6. Jak velký je Trang An scénický krajinný komplex?

  • Trang An scénický krajinný komplex pokrývá plochu o rozloze cca 7,000 ha, některé zdroje uvádí až 10,000 ha.

7. Co vidět na lodích v Trang An Ecotourism Site?

  • Trang An Ecotourism Site má spoustu zajímavých míst, např.: Palác Khong, Chrám Thanh Cao Son, Chrám Trinh, Chrám Tan, Chrám Suoi Tien, Vu Lam Royal Step, hora Dia Linh, kulisy z natáčení filmu Kong: Ostrov lebek a spoustu jeskyní.

8. Kdy je nejlepší doba k návštěvě scénického komplexu Trang An?

  • Teoreticky můžete navštívit Trang An scénický komplex po celý rok. Nejlepší čas na návštěvu je v letních (nutno počítat s občasnými dešti) a v podzimních měsících. V 2.polovině září – října zde probíhá sklizeň rýže, tedy žlutá rýžové pole.

9. Jaká je otevírací doba Trang An Ecotourism Site (lodní výletů)?

  • Otevírací doba Trang An Ecotourism Site (výlety lodí) je pondělí – neděle – od 7:00 do 16:00. Podle mého názoru je nejlepší čas na návštěvu brzy ráno, kdy ještě nemusí být hodně lidí. Víkendové dny v lokalitě Trang An mohou být zaplněné turisty.

10. Je možné se u Trang An Ecotourism Site ubytovat?

trang-an-retreat-ninh-binh
Trang An Retreat blízko komplexu Trang An (foto: Agoda).
ham-rong-homestay-ninh-binh
Ham Rong Homestay blízko komplexu Trang An (foto: Agoda).


➡️ Kolik stojí lístek na lodě v Trang An Ecotourism Site?

> Cena lístku na loď do Trang An Ecotourism Site (projížďka lodí) je okolo 10 USD/osoba (200 000 – 250 000 dongů). Nelze vyloučit, že se cena časem změní.

➡️ Jak dlouhá trvá projížďka na lodi v komplexu Trang An?

> Projížďka na lodi v oblasti Trang An Ecotourism Site trvá asi 2-2,5 hodiny, závisí na zvolené trase. Během plavby na lodi máte asi 10-20 minutové zastávky k návštěvě některých chrámů či paláců na trase.

➡️ Je u lodního přístavu v Trang An parkoviště pro motorky?

> Ano, je zde samozřejmě pro motocykly, autobusy, auta přímo před vchodem do lodního přístavu Trang An, lístek na parkování stojí 10-15 Kč, bez časového omezení.

➡️ Je možné si v lodním přístavu Trang An zakoupit jídlo?

> Ano, přímo v přístavu Trang An Ecotourism Site je možné si koupit jídlo. K dispozici je velká restaurace, kavárna, spousta teplých jídel a ceny jsou adekvátní vůči místu. Více info o vietnamských jídlech a kuchyni.

➡️ Kam pokračovat z Trang An komplexu?

> Z Trang An komplexu můžete jet na sever na motorce / skútru směrem k historickému městu Hoa Lua (cca 5 km) navštívit můžete i Pagodu a jeskyni Am Tien, která se nachází naproti u brány do Hoa Lu.

Rezervuj si výlet / túru do Ninh Binh online

trang-an-komplex-mapa
Trang An scénický komplex (Ecotourism site) a místo přístavu lodí – Mapa.


Trang An scénický krajinný komplex v Ninh Binh – Fotografie:

trang-an-komplex-show
Během lodní projížďky možná budete mít štěstí na zpěv pro turisty.
trang-an-komplex-ninh-binh2
Turisté na lodní projížďce v Trang An komplexu.
trang-an-komplex-jeskyne2
Pozor na hlavu v jeskyních, sice jsou osvětlené, ale viditelnost nemusí být stoprocentní.
tran-an-kong-ostrov-lebek-vietnam
Směr prohlídky kulis z natáčení filmu Kong: Ostrov Lebek (Rekvizity z natáčení filmu byly v září 2019 odstraněny).
trang-an-komplex-turiste
Při lodních projížďkách v Trang An potkáte další desítky lodí plné turistů.
trang-an-komplex-lode
Krasové a vápencové scenérie v Trang An jsou rozlehlé a fascinující.
trang-an-komplex-ninh-binh3
Cestou na lodi v Trang An uvidíte a navštívíte pár menších paláců a pagod.
trang-an-komplex-lode3
Trang An krajinný komplex je navštěvován převážně asijskými turisty.
trang-an-komplex-jeskyne1
Všechny jeskyně na řece v Trang An jsou osvětlené a některé i velmi dlouhé.
trang-an-komplex-palac
Palác Suoi Tien v Trang An krajinném komplexu.
tran-an-kong-ostrov-lebek-vietnam1
Filmové kulisy z natáčení filmu Kong: Ostrov lebek v Trang An. (Rekvizity z natáčení filmu byly v září 2019 odstraněny)
tran-an-kong-ostrov-lebek-vietnam2
Je to samozřejmě trochu turistická show pro návštěvníky. (Rekvizity z natáčení filmu byly v září 2019 odstraněny)
tran-an-kong-ostrov-lebek-vietnam3
Turisté na místě z natáčení filmu Kong: Ostrov lebek. (Rekvizity z natáčení filmu byly v září 2019 odstraněny)
trang-an-komplex-lode2
Trang An scénický krajinný komplex v Ninh Binh je na seznamu UNESCO.

Vodopády Ban GiocDong Van Karst GeoparkLung Cu – Ha GiangPrůsmyk Ma Pi LengHotely v HanojiPojištěníHanoj – Nha TrangSaigon

Ninh Binh provincie ➜

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasů: 25

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: