Čajové plantáže — Đồi chè Trái Tim (Moc Chau)

cajove-plantaze-moc-chau-vietnam
Čajové plantáže Đồi chè Trái Tim se nachází kousek od města Moc Chau.

Informace o plantáži
Jak se tam dostanete
Kdy navštívit plantáže
Dotazy + Odpovědi
Fotografie z plantáží


Đồi chè Trái Tim – rozsáhlé a krásné čajové plantáže u města Moc Chau.

  • Severní Vietnam je i místem mnoha velkých čajových plantáží a samotný Vietnam je velkým exportérem čaje do celého světa. Jedním velmi významným místem je i město Moc Chau (provincie Son La) a jeho okolí, kde se nachází obrovské plochy čajových plantáží. Čaje zde můžete vyzkoušet a i zakoupit za vcelku zajímavé ceny a proto se tyto plantáže staly i vlastně turistickou atrakcí pro mnoho cestovatelů.
  • Jedním takovým zajímavým a i fotogenickým místem jsou čajové plantáže Đồi chè Trái Tim, které jsou kousek od města a jsou snadno dostupné. Đồi chè znamená ve vietnamštině – čajové plantáže a Trái Tim znamená – „srdce“ jako symbol, český název si tedy vytvořte sami. Ale symbol srdce tady možná sami uvidíte vyobrazené z rostlin čajovníku přímo na těchto plantážích.
moc-chau-cajove-plantaze-trai-tim
Na místě u čajových plantáží je možné zakoupit či zapůjčit kroj etnika Hmong.


Čajové plantáže Trái Tim jsou vyhledáváným cílem, hlavně viet.turistů.

  • Pravděpodobně na čajových plantážích Trái Tim neuvidíte příliš mnoho zahraničních turistů. Přijíždí hlavně vietnamští turisté a cestovatelé. Místo je velmi fotogenické, ideální na fotky čaje a plantáží. Fotogenické jsou hlavně v březnu – dubnu, tedy na jaře, kdy čajovníky začínají kvést. Navíc se ihned vedle plantáží nachází menší kopec na který můžete vyjít po vyznačené cestě a vidět krásu tohoto okolí z pahorku.

Rezervuj si ubytování v Moc Chau

  • U vstupu do plantáží jsou i stánky, kde si můžete zakoupit či ochutnat místní čaj, prodává se zde i lehčí občerstvení. Plantáže jsou kousek od obce Chồ Lổng a zde si můžete zakoupit i teplé jídlo. Přímo u plantáží se půjčují i etnické kroje Hmongů, oblíbené vietnamskými návštěvníky, kteří se do nich oblékají a následně se v nich fotí či prochází přes plantáže. Místo je populární pro pěstování čaje Oolong či Shan Tuyet.
shan-tuyet-caj-moc-chau-vietnam
U čajových plantáží si můžete čaje i zakoupit, např. Shan Tuyet či Oolong přímo z Moc Chau.


Jak se dostanete k čajovým plantážím Trái Tim?

  • Čajové plantáže Trái Tim (Đồi chè Trái Tim) se nachází 15 km severně od centra města Moc Chau. Nejvhodnější variantou je zapůjčení motorky / skútru ve městě (či tam kde se ubytujete), jelikož na motorce můžete pokračovat dále na další místa v tomto okolí. Cesta je asfaltová až do obce Chồ Lổng. Osobně nevím o tom, že by zde jezdil nějaký lokální autobus, další možností je cesta soukromým taxi z města.

Jízdenky z Hanoje do Moc Chau

  • Do města Moc Chau se dostanete z Hanoje autobusem, soukromým minivanem či na motorce, autem. Nevede sem žádná železnice a není zde letiště. Cesta z Hanoje do Moc Chau může autobusem zabrat cca 4-4.5 hodiny a jízdenky si můžete zakoupit online. Doporučuji zvolit návštěvu Moc Chau pokud jste již ve městě Mai Chau a nebo ve městě Son La. Pro průzkum a pohyb po okolí v Moc Chau je motorka či skútr nezbytnost.
caj-plantaze-moc-chau-trai.tim
Čajové plantáže Trái tim (Đồi chè Trái tim) v Moc Chau jsou rozsáhlé a fotogenické.


Kdy můžete navštívit čajové plantáže Trái tim v Moc Chau?

  • Moc Chau a okoli a tedy i čajové plantáže na tomto místě je vhodné navštívit v jarním období. Celá oblast v Moc Chau na jaře kvete a to i čaj na zdejších plantážích, takže vše je prostě takové krásnější. Ale pozor, přijet sem můžete po celý rok, např. podzim také není špatná volba. Nevím, že by měly tyto plantáže nějakou oficiální otevírací dobu, takže přijet a vidět je, prostě můžete v průběhu celého dne.

Rezervuj si výlet ve Vietnamu

  • Je lepší se vyvarovat návštěvě nejen těchto čajových plantáží ale i Moc Chau v deštivém / monzunovém období. Tedy v letních měsících můžou hrozit delší deště a terén se tak stává bahnitým až téměř neprůchodným. Výjimkou nejsou ani menší polní cesty kolem města Moc Chau. Je tedy lepší zvolit období kdy nehrozí deště, nebo povodně. Moc Chau má vcelku příjemné klima i teploty (např. kolem 20 °C). V zimních měsících můžou být některé dny velmi chladné.
moc-chau-trai-tim-plantaze-kopec
Kopec u čajových plantáží Trái Tim na který můžete vyjít po vyznačené stezce.


Ubytování v Moc Chau či v okolí? Jaké jsou ubytovací kapacity?

  • Město Moc Chau a i okolí nabízí řadu různých ubytovacích kapacit. Dominují hlavně homestay, chatky, bungalovy a ve městě menší hotely či guesthousy. Nabídka je vcelku široká a výjimkou nejsou ani nabídky na zajímavých místech v přírodě, u plantáží či v lesích. Ubytování v Moc Chau si můžete vybrat a rezervovat online.

icon-home Výběr dobře hodnocených ubytování v Moc Chau:
Moc Chau Cottage Homestay
Lavallee Bungalow
Doi House
Green Hotel Moc Chau
Phoenix Moc Chau Hotel

lavalee-bungalow-moc-chau-vietnam
Lavalle Bungalow – ubytovací resort s různými chatkami a domy (foto: Agoda).
doi-house-moc-chau-vietnam
Doi House – ubytování formou menších domků, bungalovy, ale i sdílených pokojů (foto: Agoda).


Praktické informace – Čajové plantáže Trái Tim v Moc Chau:


Kde se nachází čajové plantáže Trái Tim (Đồi chè Trái tim)?

  • Čajové plantáže Trái Tim (Đồi chè Trái tim) se nachází u obce Chồ Lổng a Ba Kenn, 15 km severně od města Moc Chau v severním Vietnamu, provincie Son La.

Jak se dostat k čajovým plantážím Trái Tim?

  • K čajovým plantážím Trái Tim se dostanete na motorce a nebo soukromým taxi z města Moc Chau. Až do obce Chồ Lổng vede vcelku slušná asfaltová silnice DT104 bez velkého provozu. Motorka / skútr pro průzkum oblasti je nezbytná, navigace stačí dle Google maps. Město Moc Chau je dostupné autobusy, minivany z Hanoje či Son La.

Jaké je vstupné do čajových plantáží Trái Tim?

  • Plantáže jsou volně přístupné, osobně jsem neplatil žádné vstupné a nikdo po mě nic nechtěl. Nicméně oficiální vstupné by prý mělo být cca 20 000 dongů (20 Kč). Některé turistické atrakce mohou být zpoplatněny, např. foto na koni či výstup na kopec.

Je možné si u čajových plantáží něco zakoupit?

  • Ano, u plantáží si můžete zakoupit v přilehlých stáncích různé čaje (Oolong, Shan Thuyet), lehké občerstvení. Teplá jídla v blízké obci. Je možné si také zapůjčit či zakoupit etnické kroje hmongů či jiné textilie.

Kdy navštívit čajové plantáže Trái Tim?

  • Čajové plantáže můžete navštívit po celý den, v reálu jsou vlastně volně přístupné. Není známa žádná oficiální otevírací doba. Některé stánky u plantáží mohou být mimo sezónu (např. v zimě) uzavřeny. Je vhodné zvolit období, kdy nehrozí žádné velké deště.

Proč navštívit tyto plantáže?

  • Čajové plantáže Trái Tim jsou kousek od města, snadno přístupné a velmi fotogenické. Pokud si chcete zakoupit čaj za zajímavé ceny je to další plus pro vaši volbu. Odtud můžete také dále pokračovat do obrovského údolí Na Ka kde rostou švestky, toto údolí je vzdáleno cca 5 km.

Co dalšího můžete navštívit v Moc Chau?

  • Přibližně 10 km od města Moc Chau můžete navštívit atraktivní vodopád Dai Yem. Opět snadno dostupný na skútru.

Mapa trasy z Moc Chau k plantážím Đồi chè Trái Tim:

(čajové plantáže Doi che Trai Tim se nachází 15 km od města Moc Chau, snadno dostupné na motorce)

trasa-moc-chau-plantaze-doi-che-trai-tim
Z města Moc Chau k plantážím Doi che Trai Tim, 15 km po silnici v pohodě na motorce.


Čajové plantáže — Đồi chè Trái Tim (Moc Chau) – Fotky:

moc-chau-cajove-plantaze-trai-tim1
Výhled z kopce na čajové plantáže Trái Tim v Moc Chau.
moc-chau-cajove-plantaze-trai-tim
Při pochůzce přes čajové plantáže Trái Tim…
cajove-plantaze-doi-che-trai-tim-moc-chau1
Čajové plantáže Trái Tim působí velmi fotogenicky a jsou oblíbeným místem focení.
cajova-plantaz-moc-chau-trai-tim
Parádní výhled na čajové plantáže Trái Tim v Moc Chau jsou z přilehlého kopce.
plantaze-moc-chau-vietnam
Takové to klasické kopcovité okolí v Moc Chau.
cajove-plantaze-moc-chau-son-la
Trái Tim nejsou jediné čajové plantáže v Moc Chau, v okolí města jich je velké množství.

Hotely v Mai ChauJak na Ostrov Con DaoSapa – VietnamDoprava ve VietnamuMapy VietnamuJak jet do KrabiNa Koh Phi PhiNa Phuket

Moc Chau – průvodce icon-angle-double-right

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 3

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: