Vodopád Chieng Khoa u Moc Chau (TIP na výlet)

vodopad-chieng-khoa-vietnam
Vodopád Chieng Khoa (Thác Chiềng Khoa) u Moc Chau je krásný 7-patrový vodopád na autentickém místě.

Informace o Chieng Khoa
Jak se tam dostanete
Kdy jet k Chieng Khoa
Ubytování v Moc Chau
Dotazy + Odpovědi
Fotografie vodopádu

Vodopád Chieng Khoa – další atraktivní a autentické místo, kousek od Moc Chau.

  • Moc Chau patří k zajímavým místům severozápadního Vietnamu, nachází se v provincii Son La. Kromě toho, že sem nejezdí spousta zahraničních turistů, jezdí sem hlavně vietnamští turisté, nabízí krásnou přírodu s etnickými vesnicemi v okolí celého města. Jako kratší stopover na pár dní, rozhodně doporučuji nevynechat město Moc Chau na severozápadě, pokud jste schopní se přepravovat na motorce či skútru.
  • Jedním z velmi zajímavých míst v okolí města Moc Chau je i Vodopád Chieng Khoa (Thác Chiềng Khoa) v malé obci stejného jména. Jedná se o místo kam zahraniční turisté příliš nejezdí. Na jednu stranu je to i dobře. Místo je známé spíše vietnamským cestovatelům, nicméně je možné že v blízké budoucnosti toto místo bude více známé pro všechny a stane se turistickým cílem.
vodopad-chieng-khoa-vietnam
Jeden z výhledů u Vodopádu Chiang Khoa.


Vodopád Chieng Khoa je cca 30 km od Moc Chau, dostupný na motorce.

  • Vodopád Chieng Khoa se nachází mimo turistické cíle a místa provincie Son La. V okolí nenajdete žádné turistické hotely či velké resorty ani žádné historické památky. Příroda, horské scenérie a čajové plantáže v blízkém okolí, malé vesnice a 7-patrový velký krásný vodopád, to můžete vše vidět pokud se vydáte na výlet na toto místo. Každé z pater tohoto vodopádu je přibližně 5-10 m vysoké.

Ubytování v Moc Chau (Slevy až 60%)

  • I když místo patří k méně navštěvovaným místům, záleží kdy sem přijedete. Může se stát, že pokud přijedete mimo sezónu (v zimním období), nebude tady ani noha, ale také se může stát, že sem přijedete a nějací vietnamští turisté zde budou. Je to prostě o náhodě. V okolí nejsou žádné restaurace, ani hotely, ale občas zde může být otevřeno místní občerstvení, kde vám něco uvaří. Doporučuji si však vzít radši nějaké občerstvení sebou. V blízké vesnici, ale i po cestě je možné si zakoupit něco drobného k jídlu. Nelze vyloučit, že časem tady nějaké stálé občerstvení bude vystavěno.
chieng-khoa-obec-vietnam
Cca 3 km od Vodopádu Chieng Khoa u obce stejného jména.


Jak se dostat k Vodopádu Chieng Khoa? Soukromým transferem či na motorce.

  • Vodopád Chieng Khoa se nachází cca 30 km od města Moc Chau, provincie Son La, obec Chieng Khoa. Jde o malou obec, která leží mezi čajovými plantážemi a rýžovými terasami. Jde o neturistické místo a žádným autobusem či vlakem se sem nedostanete. Musíte tedy mít zajištěn soukromý transfer (možné taxi z města Moc Chau) a nebo se vydat na motorce – skútru (doporučuji) vcelku snadnou cestou až k vodopádům. Motorku si tedy můžete zapůjčit např. ve městě Moc Chau (zkuste se ptát přímo tam kde budete ubytováni) a doba jízdy na místo je cca 1.5 hodiny.

Jízdenky z Hanoje do Moc Chau

  • Na místo z města Moc Chau až do Chieng Khoa vede jen jedna vcelku kvalitní cesta, viz.mapa. Nepojedete tedy žádnými polními cestami či lesy a celou cestu pojedete velmi pěknou pasáží s výhledy na horské masivy, čajové plantáže a pár rýžových teras. Jezděte pomalu a obezřetně, i když je cesta až na místo asfaltová, mohou se občas vyskytnou díry na silnici či poškozená vozovka, ale jen výjimečně. Na cestu si určitě natankujte plnou nádrž do motorky a přibalte nějaké pití + občerstvení.
chieng-khoa-moc-chau-vietnam
Podobné obrázky čajových plantáží jsou téměř po celé cestě k Vodopádu Chieng Khoa.


Kdy navštívit a jet k Vodopádu Dai Yem v Moc Chau?

  • Vodopád Chieng Khoa můžete navštívit po celý rok. Vhodné období může být na podzim, kdy je vcelku ještě teplé počasí i do 20-25 st. Celsia. Platí to samé co na jiných místech severního Vietnamu, tedy že v monzunovém období mohou být hůře sjízdné cesty k vodopádu. Pokud by bylo velmi deštivé počasí, nebo např. období povodní, doporučuji vybrat jinou dobu k návštěvě tohoto místa.

V monzunovém / deštivém období může být vodopád velmi rozvodněn.

  • Pokud by bylo monzunové období (letní měsíce), vodopád může být velmi rozvodněn a plavání v něm může být nebezpečné. Plavání je možné, ale důrazně doporučuji, buďte velmi opatrní, neboť ve vodě je dost ostrých kamenů, pokud by zde došlo k úrazu, tak se také nemusíte dovolat žádné pomoci. Spíše bych plavání na vlastní pěst na tomto místě nedoporučoval a nechávám to na vašem uvážení a vlastně nemám ani možnost to nějak ovlivnit. Rozhodně se vyvarujte skákání z výšek do vody, je to nebezpečné, ve vodě je spousta kamenů.
vodopad-chieng-khoa-moc-chau-vietnam
I když se to možná nezdá, vodopád Chieng Khoa je vcelku rozsáhlý, výhled od spodního patra vodopádu.


Kde se ubytovat v Moc Chau? Homestay, bungalovy nebo hotely?

  • U vodopádu Chieng Khoa se neubytujete, pokud byste tedy nenašli sami nějaký homestay v blízké vesnici. Na místě nejsou žádné hotely a resorty a nejlepší je tedy ubytovat se ve městě Moc Chau a na toto místo vyrazit na kratší výlet. Moc Chau nabízí různé formy ubytování – homestay, bungalovy, guesthousy ale i pár kvalitních hotelů pro náročnější turisty. Ceny jsou nízké, nejlevnější většinou bývá homestay a dále pak levnější guesthousy.

icon-home Ubytování v Moc Chau (velmi dobře hodnocené):
The November – Moc Chau
Moc Chau Cottage Homestay
Lavallee Bungalow
Doi House
Green Hotel Moc Chau
Phoenix Moc Chau Hotel

lavalee-bungalow-moc-chau-vietnam
Lavalle Bungalow v Moc Chau – ubytovací resort, chatky, bungalovy (foto: Agoda).
doi-house-moc-chau-vietnam
Doi House v Moc Chau – ubytování pro cestovatele, baťúžkáře (foto: Agoda).


Praktické informace – Vodopád Chieng Khoa:


Jak cestovat z Hanoje do Moc Chau?

  • Z Hanoje do Moc Chau se dostanete jedině autobusem, minivanem či na motorce. Do Moc Chau nevede žádná železnice a není zde žádné letiště. Cesta autobusem trvá přibližně 4 hodiny a jízdenky koupíte online, ceny začínají na cca 9 Usd.
  • jízdenky pro minivan či autobus z Hanoje do Moc Chau koupíte na Baolau

Jak se dostat z města Moc Chau k Vodopádu Chieng Khoa?

  • Z města Moc Chau k Vodopádu Chieng Khoa můžete jet jedině soukromým autem či na motorce. Na místo nejezdí žádné autobusy. Cesta na motorce je vhodná pro zkušenější řidiče motorek či skútrů. Cesta na motorce trvá přiblitně 1.5 hodiny, záleží samozřejmě na tom zda budete po cestě zastavovat.

Jaké je vstupné k Vodopádu Chieng Khoa?

  • Podle posledních informací by mělo být cca 30 kč, za parkování motorky 10 kč. Pokud sem přijedete mimo sezónu (např. v zimním období) nemusí být vybíráno žádné vstupné. Je to tedy individiuální dle návštěvnosti. Tato informace se může časem změnit.

Jak je velký Vodopád Chieng Khoa?

  • Vodopád Chieng Khoa má dohromady pár set metrů na délku a má celkem 7 pater, každé z nich je vysoké cca 5-10 m.

Je možné si u Vodopádu Chieng Khoa zakoupit nějaké jídlo/pití?

  • Není zde žádná běžně otevřená restaurace, v sezóně je možné že zde bude pár stánku s nějakým občerstvením.

Rezervuj si výlet / túru ve Vietnamu

Je možné si u Vodopádu Chieng Khoa ubytovat?

  • Ne, na místě se nenachází žádné hotely či resorty. V blízkých obcích je možné že narazíte na homestay. Nelze vyloučit, že časem zde nějaké ubytování vznikne. Jako základu pro návštěvu doporučuji zvolit ubytování ve městě Moc Chau.

Kde se nachází Vodopád Chieng Khoa?

  • Vodopád Chieng Khoa se nachází v obci stejného jména, přibližně 30 km východně od města Moc Chau, součást provincie Son La. Vodopád je obklopen kopcovitým údolím a jedná se o neturistické místo bez extrémně velké návštěvnosti.

Kdy jet k Vodopádu Chieng Khoa?

  • Teoreticky sem můžete vyrazit kdykoli. Vhodné období může být podzim. Pokud zde budete v monzunovém období – letní měsíce, doporučji sledovat předpověď počasí, neboť ve velmi deštivém období mohou být cesty hůře sjízdné a vodopád může být velmi rozvodněn.

Proč jet k Vodopádu Chieng Khoa?

  • Celá tato oblast patří k méně navštěvovaným místům severního Vietnamu a tudíž je dosti autentická bez komerce. Cestou pojedete čajovými plantážemi a několika rýžovými terasami, jde o oblast etnických minorit – převážně Hmongů, krásná příroda a scenérie.

Na co si dávat pozor u Vodopádu Chieng Khoa?

  • Buďte opatrní na koupání, je možné že uvidíte některé místní obyvatele se koupat. Ve vodě je však spousta ostrých kamenů a nerovností a plavání či skákání do vody může být životu nebezpečné. Jelikož jde o odlehlou lokalitu, daleko od města, dovolání se pomoci může být tedy problém.

Mapa trasy z města Moc Chau k Vodopádu Chieng Khoa:

(toto je hlavní cesta jak se dostat do Chieng Khoa, až na pár výjimek vcelku kvalitní vozovka až na místo)

moc-chau-vodopad-chieng-khoa-mapa
Trasa a mapa cesty z města Moc Chau k Vodopádu Chiang Khoa.


Vodopád Chieng Khoa a okolí u města Moc Chau – Fotky:

moc-chau-chieng-khoa-cesta-plantaze
Na cestě do obce Chieng Khoa, výhled z hlavní silnice QL43 u města Moc Chau.
spodni-patro-vodopad-chieng-khoa
Poslední spodní patro Vodopádu Chieng Khoa.
vodopad-chieng-khoa-moc-chau
Jedno z vrchních pater Vodopádu Chieng Khoa.
cajove-plantaze-chieng-khoa-vietnam
Čajové plantáže u obce Chieng Khoa, na cestě k Vodopádu Chieng Khoa.
chieng-khoa-obec-vietnam
Kopcovité okolí za obcí Chieng Khoa, uprostřed fotky uvidíte další vodopád v dálce.
vodopad-chieng-khoa-patra-moc-chau
Vodopád Chieng Khoa v obci Chieng Khoa.
vodopad-chieng-khoa-soutok-vietnam
Dole pod vodopádem Chieng Khoa.
cajove-plantaze-moc-chau-vietnam
Čajové plantáže budete projíždět na cestě k Vodopádu Chieng Khoa, u města Moc Chau a nejen přímo tam, jich je spousta.
moc-chau-son-la-vietnam
Na cestě z Chieng Khoa zpět do města Moc Chau.

Hotely v Cao BangHotely v Mai ChauZe Saigonu do My ThoJak na Ostrov Phu QuocVíza do VietnamuJak na Con DaoJak na Koh Yao Yai

Moc Chau – průvodce icon-angle-double-right

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasů: 5

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: