Jezero + Resort THANG HEN u města Cao Bang

jezero-resort-thang-hen-cao-bang-vietnam
Jezero + turistický resort Thang Hen (Hồ Thang Hen) se nachází v provincii Cao Bang, okres Tra Linh.

Informace o Thang Hen
Jak jet do Thang Hen
Kdy jet do Thang Hen
Ubytování v Cao Bang
Dotazy + Odpovědi
Fotografie z Thang Hen

Thang Hen je jezero, ale i turistický resort a součást Non Nuoc geoparku.

  • Provincie Cao Bang v severním Vietnamu nabízí řadu krásných míst a velká řada jich je součástí Non Nuoc Cao Bang Geoparku. Tento geopark zabírá velkou část provincie Cao Bang, nabízí krásnou přírodu, kopcovité a horské scenérie, etnické vesnice a jejich minority a také mnohy velkou autenticitu. Provincie Cao Bang je zahraničními turisty spíše méně navštěvovanou částí severního Vietnamu, kromě několika turistických spotů, jako např. známých Vodopádů Ban Gioc či historického místa Pac Bo, kde se pár týdnů ukrýval v roce 1941 Ho Či Min.
  • Provincie Cao Bang je vhodným místem spíše pro ty, co budou cestovat na motorce. Jsou tu limitované spoje mezi městečky a na některá místa se dostanete jen privátním transferem a nebo na motorce / skútru. V této provincie není žádná železnice a ani letiště. Jedním z takových míst je Jezero a turistický resort Thang Hen, který se nachází jen cca 30 km od města Cao Bang (Okres Tra Linh) a je na motorce snadno dostupný. Je to jezero, ale na místě je takto označený i turistický resort, kde je možné se v sezóně ubytovat.
jezero-thang-hen-cao-bang-vietnam
Jezero Thang Hen a jeho turistický resort je součástí geoparku Non Nuoc.


Jezero Thang Hen v Tra Linh se skládá až z 36 dalších menších jezer a jezírek.

  • Jezero Thang Hen se nachází v nadmořské výšce cca 1000 m.n.m. a v období dešťů může dosahovat délky od 1-3 km, dle objemu vody. Celé to jezero je rozprostřeno mezi několika kopci a i u horského údolí Thung Na Ma (Thung lũng Núi Thủng Nà Ma), které se nachází nedaleko. V této oblasti je i malá hora označená jako “Děravá hora Phja Piót” (Núi Thủng Phja Piót). Je to velmi pěkná scénická a méně turistická oblast. V okolí se lze pohybovat pěšky, na některé cesty před areálem i na skútru, ale jen pokud jsou cesty sjízdné, neboť v období dešťů mohou být bohužel zanesené bahnem. Doporučím také projet se na motorce kousek po okrese Tra Linh.

Ubytování v Cao Bang (Slevy až 60%)

  • U Jezera Thang Hen se nachází tak menší turistický resort / homestay, kde je možné se v sezóně ubytovat. Mimo sezónu může být ubytovací objekt uzavřený, ale jezero a okolí + asi 2 jeskyně poblíž za poplatek otevřený. Vstupné k jezeru Thang Hen je cca 40 000 dongů (40 Kč), může se časem i lišit. Je tu pár cest, po kterých může jít např. do menší jeskyně a nebo kousek k Údolí Thung Na Ma. Jezero Thang Hen je poměrně v izolované části u obce Quốc Toản, v okolí se nachází asi 2 vesnice a nejsou zde žádné turistické hotely či komplexy a atrakce.

Núi Thủng Phja Piót – “Děravá hora” kousek od Jezera Thang Hen.
▶ Thác Nặm Trá – Vodopád Nam Tra (spíše řeka u Phja Piót).
▶ Đèo Mã Phục – Průsmyk Ma Phuc (cca 8 km od jezera Thang Hen).

jezero-thang-hen-cao-bang-vietnam2
Mimo turistickou sezónu může být Jezero a resort Thang Hen výrazně méně navštěvované.


Jak se dostat a jet k Jezeru Thang Hen?

  • Cao Bang nemá železnici ani letiště a přímo k jezeru se autobusem nedostanete. Nejlepší možností jak se dostat k Jezeru Thang Hen je jet na motorce / skútru z města Cao Bang. Pokud tedy nebudete mít svůj vlastní privátní transfer. Nebo také můžete využít mototaxi s řidičem. Cesta na motorce je vcelku velmi snadná, pojedete pěknou oblastí přes Průsmyk Ma Phuc. Cestovní vzdálenost z Hanoje k Jezeru Thang Hen je cca 300 km, a z města Cao Bang k Thang Hen cca 30 km. Do města Cao Bang můžete jet autobusy i z Hanoje a nebo i z města Lang Son. Do města Lang Son vede železnice z Hanoje a z Lang Son byste museli jet autobusem (cca 125 km). Doporučuji spojit návštěvu Thang Hen s průzkumem provincie Cao Bang, jet jen na toto místo z Hanoje asi nemá moc velký smysl.
  • Z Hanoje k Jezeru Thang Hen – autobus / minivan do města Cao Bang + na motorce z města Cao Bang k Thang Hen
  • Z Cao Bang k Jezeru Thang Hen – privátní transfer, motorka či skútr
  • Z Lang Son k Jezeru Thang Hen – autobus + motorka přes město Cao Bang

Jízdenky na autobusy do Cao Bang


Jaká je nejlepší doba k návštěvě Jezera Thang Hen?

  • Doporučovaná doba je paradoxně pokud je více dešťů, neboť v suchém období může být jezero více vyschlé. Chce to dobře načasovat, ale spíše bych sem na toto místo nejezdil v monzunovém období (v léte), neboť některé cesty v Cao Bang mohou být hůře sjízdné a hrozí i sesuvy půdy. V létě však zde může být v provozu loď na jezeře, mimo sezónu tomu tak být nemusí a areál může být výrazně méně navštěvovaný. Doporučoval bych podzim a nebo jarní období, ale počítejte s tím, že místo může být opuštěné. Fotka jezera Thang Hen výše je z listopadu.

Doporučovaná doba k návštěvě Thang Hen – podzim a nebo jaro.
V letních měsících by měla být turistická sezóna, více turistů na místě.
▶ Oficiální otevírací doba Jezera Thang Hen by měla být od 7-18 hod.

prusmyk-ma-phuc-thang-hen-cao-bang
Průsmyk Ma Phuc (đèo Mã Phục) se nachází kousek od města Cao Bang a přibližně 8 km od Jezera Thang Hen.


Kde se ubytovat, ve městě Cao Bang a nebo u jezera?

  • Tady asi záleží na vás, kolik máte času, jestli chcete více prozkoumat okolí, atd. V sezóně mohou být v provozu homestay u Jezera Thang Hen a nebo v blízké vesnici. Mimo turistickou sezónu nemusí být resort v provozu (např. v zimním období). Doporučuji spíše ubytovat se ve městě Cao Bang a odtud vyjet na průzkum celé provincie. Např. spojit tuto návštěvu s trasou k Vodopádu Ban Gioc a ubytovat se až např. u těchto vodopádů. Město Cao Bang má řadu různých hotelů, guesthousů či homestay standardní / průměrné kvality a ceny jsou nízké, určitě každý si vybere.

Tipy na dobře hodnocené ubytování ve městě Cao Bang:

Max Boutique Hotel
Primrose Homestay
Bao Ngoc Diamond
Jeanne Hotel
Gia Bao Homestay
Gia Quy Hotel

jezero-thang-hen-cao-bang-vietnam3
V areálu u Jezera a resortu Thang Hen, nějaká opuštěná bouda, vyhlídka dobrá.


Dotazy + Tipy – Jezero a resort Thang Hen v Cao Bang:

Kde se nachází Jezero a resort Thang Hen?

  • Jezero Thang Hen se nachází v provincii Cao Bang, cca 30 km od města Cao Bang v okrese Tra Linh, obec Quoc Toan. Jezero Thang Hen je součástí Non Nuoc Cao Bang Geoparku, který se rozkládá na velké části provincie Cao Bang. Cestovní vzdálenost z Hanoje k Jezeru Thang Hen je 300 km.

Čím je Jezero Thang Hen zajímavé a proč sem jet?

  • Samo Jezero Thang Hen možná nebude jen to jediné proč sem jet. Je spíše vhodné spojit návštěvu s průzkumem jiných míst provincie Cao Bang, např. na cestě k Vodopádu Ban Gioc. Nicméně asi 3 km od jezera se nachází tzv. “Děravá hora” (Núi Thủng Phja Piót) a okolí je velmi působivé a méně turistické. Cestou se také jede přes Průsmyk Ma Phuc, celé to okolí je vcelku super na jízdu na motorce / skútru.

Jak se v okolí Jezera Thang Hen pohybovat?

  • U Jezera Thang Hen je nejlepší se pohybovat pěšky. Jsou zde některé udělané stezky, není jich tedy moc, ale dostanete se odtud i k “Děravé hoře”. Okolní cesty či stezky jsou spíše vhodné na chození, než na ježdění na motorce.

Jak se dostat z Hanoje a Cao Bang k Jezeru Thang Hen?

  • Můžete jet autobusem z Hanoje do Cao Bang a poté si půjčit motorku a prozkoumat celou provincii (doporučuji). K Jezeru Thang Hen nejezdí žádný autobus, takže musíte mít buď privátní transfer a nebo motorku / skútr (alespoň poloautomat, ne slabý skútřík). V Cao Bang není železnice, takže na vlaky zapomeňte. Alternativou může být cesta přes město Lang Son, vlakem do Lang Son + autobusem do města Cao Bang a poté na motorce.
  • Z Hanoje k Jezeru Thang Hen – autobus / minivan + motorka (nejvhodnější řešení)
  • Z Cao Bang k Jezeru Thang Hen – privátní transfer / taxi a nebo motorka či skútr
  • Jízdenky na autobusy z Hanoje do Cao Bang vyhledáte a koupíte online na Baolau

Kdy je nejlepší doba k návštěvě Jezera Thang Hen a okolí

  • Tady je to trochu ošemetné. Pro provincii Cao Bang je spíše vhodné suché období (podzim – zima), v tomto období však Jezero může být více vyschlé. Turistická sezóna je pro vietnamské cestovatele letní období, v tomto období však mohou hrozit zase monzuny. Chce to prostě udělat kompromis. Doporučuji zvolit spíše podzim.

Kolik stojí lístky / vstupné k Jezeru Thang Hen?

  • Vstupné k Jezeru Thang Hen je cca 30 000 – 40 000 dongů (cca 40 Kč). Upozorňuji, že časem se cena může změnit. Zaplatíte na místě.

Jaká je otevírací doba areálu u Jezera Thang Hen?

  • Oficiálně by měla být otevírací doba areálu u Jezera Thang Hen od 7-18 hod., upozorňuji, že se tento čas může v průběhu času i sezóny měnit.

Kde se u Jezera Thang Hen stravovat?

  • U Jezera Thang Hen je i restaurace. Bohužel je možné, že mimo sezónu může být restaurace uzavřena. Doporučuji si vzít na cestu minimálně pití a nebo někde zastavit na cestě, např. u města Tra Linh nebo v obcích před areálem, vždy je někde nějaký obchůdek, občerstvení.

Kde se ubytovat pokud chci navštívit Jezero Thang Hen?

  • V sezóně se můžete ubytovat i na místě, jsou zde některé homestay. Opět však hrozí, že mimo sezónu mohou být uzavřeny. Spíše bych zvolil ubytování ve městě Cao Bang a poté vyrážel na průzkum celé provincie Cao Bang.
  • Některé ubytovací kapacity v Cao Bang zde > Ubytování v provincii Cao Bang

Kam jet a pokračovat od Jezera Thang Hen?

  • Můžete pokračovat v cestě k Vodopádu Ban Gioc, který se nachází 70 km od Jezera Thang Hen u čínských hranic v okrese Trung Khanh. Cesta je velmi pěkná, scénickými a vesnickými oblastmi, silnice je relativně ve velmi slušném stavu až k vodopádu a tedy určitě vhodná i pro motorku.

Mapa trasy z Hanoje do Thang Hen v provincii Cao Bang:

(Thang Hen jezero a resort se nachází cca 300 km od Hanoje a cca 30 km od města Cao Bang)

mapa-trasa-hanoj-jezero-thang-hen
Z Hanoje k Jezeru Thang Hen to je cca 330 km autobusem + na motorce přes město Cao Bang.


Jezero a turistický resort Thang Hen v Cao Bang — Fotky:

hora-thung-phja-piot-cao-bang
Tzv. “Děravá hora” (Núi Thủng Phja Piót) se nachází cca 4 km od Jezera Thang Hen.
jezero-thang-hen-cao-bang-tra-linh
Jezero Thang Hen v provincii Cao Bang mimo sezónu může působit dosti opuštěně.
thang-hen-jezero-jeskyne-cesta
Kolem Jezera Thang Hen je pár stezek a cest, některé jsou udělaná a udržované, vedou např. do údolí či k jeskyni.
jezero-thang-hen-okoli-tra-linh
Stezka kousek od Jezera Thang Hen, směrem k tzv. “Děravé hoře”.
jezero-thang-hen-phja-piot-hora
Údolí kousek od Jezera Thang Hen, podobných oblastí je tam více.
cesta-jezero-thang-hen-cao-bang
U obce Quang Dâu, na cestě k Jezeru Thang Hen, i odtud vede cesta k tzv. “Děravé hoře”.
jezero-thang-hen-cao-bang-vietnam1
Jezero Thang Hen v okrese Tra Linh – Cao Bang se skládá až z 36 dalších menších jezer.
tra-linh-cao-bang-jezero-thang-hen
Rýžová pole u obce Cao Chương, asi 8 km od Jezera Thang Hen.
cao-bang-tra-linh-ryzove-pole
Rýžová pole po sklizni u obce Cao Chương v Okrese Tra Linh.
prusmyk-ma-phuc-cao-bang-vietnam
Průsmyk Ma Phuc (Đèo Mã Phục) – přes tento průsmyk pojedete pokud vyjedete k Jezeru Thang Hen z města Cao Bang.
prusmyk-ma-phuc-vietnam-cao-bang
U Průsmyku Ma Phuc (Đèo Mã Phục) – v okolí jsou další kopcovité scenérie a rýžová pole.

Bai Dinh KomplexJak jet na horu FansipanDoi Che Trai TimVodopád Chieng KhoaVíza do VietnamuVietnam bez cestovkyJak na Koh Lipe

Vodopád Ban Gioc icon-angle-double-right

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: