Vietnamský den žen – 20. října ♀

vietnamsky-den-zen

Vietnamský den žen je významným svátkem ve Vietnamu.


Vietnamský den žen se každoročně ve Vietnamu slaví 20. října.


Stejně tak jako po celém světě se uznávaný svátek mezinárodní den žen slaví také i ve Vietnamu. Mezinárodní den žen se každoročně slaví 8. března a ve Vietnamu tak tedy tento svátek slaví 2x do roka. Ve Vietnamu má tento svátek oficiální datum 20. října, Vietnamci ho však slaví i 8. března, tak jako v jiných zemích. Vietnamský den žen – ve vietnamštině Ngày phụ nữ Việt Nam.

Svátek jako upomínka výročí stávky švadlen v New Yorku v roce 1908.


Mezinárodní den žen se po celém světě slaví od roku 1975 a 8. březen je označován jako den mezinárodní solidarity žen na celém světě za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj. Někde se vyjadřuje k ženám úcta a láska, jinde se zase oslavují ekonomické, politické či sociální úspěchy žen. Na předním místě v některých zemích zůstává boj za rovná práva žen.

vietnamsky-den-zen2

Darované květiny v mezinárodním dni žen jsou jedním z hlavních symbolů.


Organizované kulturní akce, vyjadřující lásku a rovnoprávnost k ženám.


I ve Vietnamu je tento svátek velmi významný. Vietnam byl v historii zužovaný válkami a chudobou a velkou roli v bojích hráli i ženy. Vietnamské ženy bojovaly za svá práva a rovnoprávnost a dá se říci, že dnes již byly takové názory a pohledy potlačeny. V celé zemi se v tento den konají organizované kulturní akce, které vyjadřují lásku a rovnoprávnost k ženám a inspirují další mladé ženy. Mnoho žen dostává v tento den květiny a také dárky od svých přátel či manželů.

vietnamsky-den-zen4

Vietnamský den žen – 20.října.

Vietnam se změnil a tím se změnilo i postavení vietnamských žen.


Mimo to, že se slaví ekonomické či politické úspěchy žen, je to také oslava lásky a krásy žen. Vietnam se za poslední dobu výrazně změnil a nadále mění. Vietnamský den žen také ukazuje, jak za poslední roky byla téměř vyrovnána rovnoprávnost mezi muži a ženami. U žen se například v poslední době výrazně změnil přístup a umožnění vzdělávání a studia na vysokých školách či univerzitách.

vietnamsky-den-zen3

Ženy dostávají různé květiny k Vietnamskému dni žen.

vietnamsky-den-zen5

Vietnamský den žen – 20.října.

UbytováníKnihy – kuchařkyRestaurace v PrazeOčkováníPenízeVoláníMapyVízaAirbnbKnihy – průvodcePočasíMotorky

Praktické informace

Led 21, 2017 | Posted by | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vietnamský den žen – 20. října ♀
Premium Wordpress Themes by UFO Themes