Bai Dinh budhistický palác v Ninh Binh – video

Bai Dinh budhistický palác (Chùa Bái Đính) –  toto jedinečné buddhistické místo najdete asi 20 km od města Ninh Binh a cca 90 km od Hanoje. Není problém půjčit si motorku a přijít sem z města Ninh Binh. Bai Dinh budhistický komplex je největší buddhistické místo tohoto charakteru ve Vietnamu. Bai Dinh palácový komplex se skládá z původních starých chrámů a nově vytvořených dalších chrámu a pagod.

Bai Dinh má 8 rekordů – Největší pozlacená socha Buddhy Šákjamuniho v Asii, největší bronzová socha Buddhy v jihovýchodní Asii, největší bronzový zvon ve Vietnamu, největší rozlehlá pagoda ve Vietnamu, nejdelší chodba s 500 sochami, největší počet Arhat soch ve Vietnamu, největší Ngoc (perla) ve Vietnamu a největší počet Bodhi stromů ve Vietnamu.

Nejdůležitějšími místy náboženských děl jsou chrám Tam a palác Phap Chu. Tyto dva chrámy pokrývají plochu o rozloze cca 1000 metrů čtverečních. Mnoho architektonických památek a starožitností uvnitř pagod pochází z doby panování dynastie Ly a proto je to velmi důležité historické a kulturní centrum v zemi.

Zátoka Ha LongMotorkyLetištěLetenkyCo vzítUbytováníMapyVízaDien BienSapaHanojKuchařkyRestauraceKuchyně

Vietnam bez cestovky

 

Dub 13, 2017 | Posted by | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bai Dinh budhistický palác v Ninh Binh – video
Premium Wordpress Themes by UFO Themes