AIRBNB ve Vietnamu – Je dobré ho využít?

airbnb-vietnam-kredit
Ubytování s Airbnb ve Vietnamu roste. Villa Lush Garden Studio & Tree House (Hanoj) (rezervace možná na Airbnb).

1. Co je vlastně Airbnb?
2. Airbnb ve Vietnamu
3. Jak a kde ho najít?
4. Ceny za Airbnb
5. Jak používat Airbnb?
6. Jak uplatnit kredit?
7. Kredity za doporučení
8. Na co si dávat pozor?
9. Další informace
10. Fotografie z homestay

airbnb-vietnam-homestay1
Seznámení s kulturou místních etnických obyvatel. Hua Tat – Homestay v Moc Chau (rezervace možná na Airbnb).


Airbnb ve Vietnamu se pomalu a jistě rozšiřuje.  A to nejen ve městech.


Velká většina z Vás už asi o ubytování přes Airbnb slyšela a také ho možná již využila. Jsou tu však lidé, kteří zatím o Airbnb moc nevědí a nebo neví co od toho mohou očekávat. V tomto článku se dozvíte základní informace o Airbnb a kde a za kolik ve Vietnamu funguje a jak Airbnb začít využívat.

Co je vlastně AIRBNB? Ubytování + zážitky.

🏡  Airbnb je webová služba, díky které můžete rezervovat netradiční, autentické ale i hotelové ubytování ve 191 zemích téměř po celém světě. Něco podobného jako Agoda či Booking. Airbnb se však zaměřuje na netypické ubytovací prostory a v nabídkách najdete různé unikátní architektonické kousky, ubytování v džungli, na stromech, či ve stylových domcích u moře, atd. Je to vlastně komunita lidí, kteří se sdružují a poskytují k pronájmu svá obydlí. Společnost Airbnb byla založena v Usa v roce 2008 a v posledních letech zažívá velký boom, nicméně někde však byla již zakázána.

🚶V listopadu 2016 Airbnb oznámila novou službu “zážitky” (Airbnb Trips), která bude postupně zaváděna. Lidé zde tak budou nabízet i různé prohlídky, zážitky, či pobyty spojené např. se sportem, poznáním, trekováním, atd.

airbnb-rozhrani
Takto vypadá webové rozhraní při vybírání vašeho ubytování. Jednoduché a intuitivní. Výběr v provincii Ha Giang.


Ve Vietnamu si díky Airbnb můžete rezervovat ubytování formou homestay.


Většina těchto nabídek je od místních obyvatel, které tyto nemovitosti vlastní a znají tak dobře okolí (neplatí to však všude). Komunikace ve webové službě probíhá na rozdíl od jiných služeb přímo s pronajímatelem nemovitosti a je velmi jednoduchá a intuitivní, angličtina je pro tuto komunikaci nezbytná.

[ HOMESTAY > BYTY > POKOJE > HOTELY > BUNGALOVY ]


Nejširší nabídka od Airbnb ve Vietnamu je v Hanoji a Ho Či Minově městě.


Hanoj a Ho Či Minovo město – 2 největší města ve Vietnamu. Miliony obyvatel. A právě zde je nejširší nabídka ubytovacích možností od Airbnb u hostitelských rodin, homestay, ale i hotelů. Jsou zde v nabídce velmi pěkná, čistá a stylová místa. Není zde problém pronajmout si slušný pokoj i na celý měsíc při ceně cca 10 000,- Kč. V centru či na kraji města? Můžete ho mít. Airbnb ubytování se však objevuje i na menších neturistických místech ale i vesnicích.

airbnb-vietnam-homestay2
Na některých homestay ubytováních si můžete zakoupit i stravování. Truly Lo Lo Chai homestay v Lung Cu (Rezervace možná na Airbnb)


Jste v přímém kontaktu s místními obyvateli a jejich kulturou a zvyky.


Proč se ubytovat ve Vietnamu zrovna přes Airbnb? Airbnb postupně nabízí ve Vietnamu ubytování formou homestay u etnických obyvatel severního Vietnamu. A kontakt s místními obyvateli je velkým zážitkem a seznámením s cizí kulturou. Etnické skupiny Hmongové či Tay jsou s vámi v přímém kontaktu. Objevují se nabídky v typických chatrčích na vesnicích a takový pobyt zcela jistě doporučuji v severním Vietnamu vyzkoušet.

airbnb-vietnam-kredit

Airbnb ve Vietnamu nabízí i typické hotely, při výběru si vše důkladně pročtěte.


Pokud chcete Airbnb ve Vietnamu využít jen pro ubytování na homestay nebo u vietnamských rodin, buďte opatrní při výběru. Ve výběru se bohužel objevují i hotelové komplexy či nabídky turistických agentur, které se objevují i na jiných webových portálech. Nicméně většina ubytování je u hostitelských rodin v bytech či chatrčích na vesnici formou homestay. Nabízí se ale i luxusní byty ve městech.

airbnb-vietnam-homestay8
Truly Dong Van homestay v provincii Ha Giang (Rezervace možná na Airbnb)


Vyhledávejte ubytování na mapě přímo na webu společnosti Airbnb.


Po registraci do Airbnb se vám při vyhledávání nabídek zobrazí také mapa. Při pohybu po této mapě si zaškrtněte možnost v mapě “Vyhledávat při pohybech mapou”. Při posouvání mapy se budou zobrazovat dostupné varianty ubytování s platnými cenami. Celé vyhledávání a užívání webu je velmi jednoduché a intuitivní. Používejte filtry a filtrujte si tak možnosti ubytování dle dalších uvedených parametrů, ceny, či formy ubytování.

[ REGISTRUJTE SE > VYHLEDEJTE > REZERVUJTE ]


Kde jinde lze najít ubytování přes Airbnb ve Vietnamu?


V severním Vietnamu je Airbnb dostupné na těchto místech: Hanoj, Ha Long (zde pozor, v nabídce jsou zamíchány a výlety loděmi), Hai Phong, Sapa, Ninh Binh, Ostrov Cat Ba, Ha Giang. Dále pak v menší míře v Mai Chau, Ba Be národní park, Bac Ha, Vinh, v okolí Ba Vi národního parku. Postupně se objeví i další, doporučuji vyhledávat na mapě přímo na webu Airbnb.

V jižním Vietnamu Airbnb dominuje hlavně v: Ho Či Minovo město, Hue, Da Nang, Hoi An, Tuy Hoa, Nha Trang, Phan Tiet, Vung Tau, Vinh Long, Can Tho, Phu Quoc. Ve výběru je však zahrnuto spousta hotelů.

airbnb-vietnam-homestay4
Některé homestay mají velmi slušné sociální zařízení. Hua That – Homestay v Moc Chau (rezervace možná na Airbnb).


Jaké jsou ceny za ubytování přes Airbnb ve Vietnamu? Různé…


Vietnam je relativně levnější zemí pro cestování. V poslední době se však dynamicky mění a modernizuje a dá se tedy očekávat, že ceny i za ubytování pomalu porostou. Na Airbnb není problém sehnat ubytování v pokoji již od 250 Kč, ale v nabídce jsou i moderní luxusní byty, pokoje v řádů tisíců korun. Ubytování na vesnicích formou homestay u etnických obyvatel se pohybuje kolem 250 – 400 Kč za lůžko většinou ve sdíleném pokoji/místnosti.

[ CENY ZAČÍNAJÍ JIŽ NA 240 Kč. KONČÍ NA TISÍCÍCH ]

Homestay na vesnici > 250 – 450 Kč (1 noc)
Pokoj v soukromém bytě > 400 – 1000 Kč (1 noc)
Hotelový pokoj > 300 – 2000 Kč (dle kvality, 1 noc)
Luxusní pokoj, či byt > 2000 – a výše (dle kvality, 1 noc)
Soukromý pokoj na celý měsíc > 9 000 – a výše

(ceny jsou orientační pro hrubou představu, mohou se samozřejmě trochu lišit)

vietnam-airbnb-tropical-paradise-tree-house
Tropical Paradise Tree Hotel 15 minut od centra Hanoje. (rezervace možná na Airbnb)


Ubytování ve stromech v blízkosti hlavního města Hanoje? Ano.


Airbnb vám téměř v každé zemi nabídne netypické a originální místo. V nabídce jsou např. ubytování v korunách stromů, ve vlaku nebo i v kontejnerech. V Hanoji je jedním z takových míst Skyhorsevalley, které nabízí několik špičkových stylových a “uměleckých” ubytování v ceně kolem 1500 – 2500 Kč za 1 noc. Jedním z nich je i ubytování v korunách stromů cca 15 minut od centra Hanoje. Skyhorsevalley je projektem umělce Dao Anh Khana.

Sháníte luxusní a stylové byty v řádu tisíců korun? Není problém.


Pokoj standardní slušné kvality v Hanoji seženete přes Airbnb již za cca 300 Kč. Airbnb ve Vietnamu nabízí i ubytování v hotelech, objevují se i nabídky na tůry, výlety i treky a nebo lodní výlety v Ha Long v řádu tisíců korun. Na turistických místech (např. Hanoj, Ha Long, Sapa, Hoi An, Nha Trang…) seženete bez větších problémů kvalitní a stylové ubytování i na Airbnb, hotely ale i soukromé pokoje či byty.

vietnam-airbnb-zen-space-tree-house
Zen Space Tree House, 15 minut od centra Hanoje. (rezervace možná na Airbnb)


Jak začít používat Airbnb a rezervovat ubytování?


Před tím než začnete vybírat ubytování na Airbnb, musíte se zaregistrovat na webu, tím se vám vytvoří i profil. Zaregistrujte se zde přes tento odkaz a získáte od Airbnb kredit zdarma v hodnotě až 725,- Kč. Tento kredit můžete využít při 1.rezervaci a bude uplatněn při jednorázové útratě za cca 75 USD (tato výše se může měnit dle promo akcí Airbnb). I vy můžete dále pozvat své přátele do komunity Airbnb a můžete získat také kredit zdarma.

Jak fungují doporučení a cestovní kredity od Airbnb?


Pozvání lidí do Airbnb vám může vydělat nějakou korunu — stejně jako pozvaným — cestovní kredit, který můžete použít na novou rezervaci. Přečtěte si celé podmínky zde: Jak fungují doporučení a cestovní kredity na Airbnb?

Jak si mohu rezervovat ubytování na Airbnb?


1. Zaregistruj se na tomto odkazu na Airbnb (registrace je zcela ZDARMA)
2. Vyplňte si svůj osobní profil (jméno, fotka, informace, email… Proč mít dobrý profil na Airbnb?)
3. Začněte vyhledávat (zadej místo, počet hostů, termín… Jak vyhledat nabídky?)
4. Rezervuj ubytování (okamžitá rezervace, žádost o rezervaci, předschválení a speciální nabídky)

airbnb-vietnam-homestay6
Homestay ubytování je nejlepší formou jak poznat jinou kulturu. Truly Nam Dam homestay (Rezervace možná na Airbnb)


Jak uplatnit získaný kredit od Airbnb?


Po připsání kreditu na váš účet na webu Airbnb, můžete ihned začít rezervovat ubytování a uplatnit kredit.
Podmínkou pro uplatnění kreditu je > jednorázová rezervace ubytování na Airbnb v hodnotě minimálně 75 USD (tato výše se může zvýšit ale i snížit dle promoakcí Airbnb). Sledujte web Airbnb, záložka ve vašem profilu “Cestovní kredit”. Kredit se hodí pokud si rezervujete ubytování např. na 4 dny v hodnotě 2000,- (z této částky se odečte váš získaný kredit).

Informace o používání kupónu od Airbnb:

> Na jednu rezervaci lze uplatnit pouze jeden kupón jednorázově
> Pokud kupón vyprší, není možné jej znovu aktivovat
> Kupóny lze využít pouze jednorázově
> Pokud zrušíš rezervaci rezervovanou s využitím kupónu, kupón je již neplatný
> Přijímají se pouze kupóny vydané Airbnb
> Pokud nevyužiješ plnou částku kupónu, nebude ti rozdíl proplacen
> Kupóny nelze použít zpětně
(tyto informace o používání převzaty z webu Airbnb)

airbnb-vietnam-homestay9
Homestay ve vesnici Lao Chai (Sapa)


Doporučte Airbnb svým známým a získejte kredity na cestování.


Cestovní kredity můžete získat, když doporučíte Airbnb svým známým. Na rozdíl od kupónů jsou tyto kredity automaticky uplatněny, když si rezervujete pobyt.

> Cestovní kredity nemohou být kombinovány s žádnými dalšími kupóny
> Cestovní kredity mohou být použity pouze u oprávněných rezervací (obvykle u těch, jejíž hodnota před přidáním poplatků hosta nebo daní je minimálně 75 USD)
> Cestovní kredity obdržíš až po ukončení rezervace osoby, které jsi Airbnb doporučil/a
(tyto informace o doporučení převzaty z webu Airbnb)

Zde celé znění > Jak mám použít kód kupónu a cestovní kredit?

airbnb-vietnam-homestay7
Ngoc Anh Homestay v Yen Minh (Ha Giang) (Rezervace možná na Airbnb)


Na co si dávat pozor při výběru a rezervaci ubytování na Airbnb?


Airbnb je skoro dokonalá služba, je však nutné být pozorný při výběru a rezervaci ubytování. I zde jako jinde na jiných rezervačních portálech může dojít po příjezdu ke zklamání. Pokud však budete dodržovat několik rad a zásad, taková rizika výrazně eliminujete.


> vybírejte si ubytování od prověřených poskytovatelů
> podívejte se na hodnocení pronajímatele od jiných cestovatelů
> čím déle je nabídka na Airbnb a má pozitivní recenze, tím lépe
> přečtěte si pravidla odjezdu a příjezdu
> pečlivě si prohlédněte profil pronajímatele, zda je tam vše co hledáte
> podívejte se, zda se nevyžadují dodatečné platby (např. za Wifi, atd.)
> dobrý pronajímatel by měl mít velmi dobře vyplněný profil a kvalitní fotografie nemovitosti
> napište pronajímateli zprávu či dotaz
> nikdy neprovádějte platby mimo web Airbnb, pokud vás o to někdo žádá!
> možnostem storna (flexibilní – možné zrušit do 24 hodin s plnou náhradou, mírné – možné zrušit do 5 dnů z plnou náhradou, přísné – možné stornovat do 7 dní s 50% náhradou nebo velmi přísné – 30 dní, velmi přísné – 60 dní a dlouhodobé)

airbnb-profil-nabidka
Takto vypadá profil uživatele s danou nabídkou. Pečlivě si vše pročtěte.


Další důležité informace a otázky pro rezervace na Airbnb:

Co je okamžitá rezervace?
Kdy budu platit?
Mohu platit v jakékoli měně?
Kdy zaplatím za rezervaci?
Jak zachází Airbnb s kaucemi?
Jaké platební metody Airbnb uznává?
Jak upravím svůj profil nebo profilovou fotku na Airbnb?
Jak fungují hodnocení na Airbnb? Jak napsat hodnocení?
Chcete kontaktovat Airbnb či chcete vyřešit jiný problém?
Chcete se stát hostitelem, pronajmout nemovitost a vydělávat?
Co dělat, když vás někdo požádá o platbu mimo web Airbnb?

Veškeré odpovědi na vaše otázky také naleznete v češtině na pomocné stránce Airbnb.

Airbnb také funguje pomocí mobilní aplikace – stahujte zde > ANDROID > iOS.

Aplikace od Airbnb je velmi pěkně zpracována, ovládání je jednoduché, aplikace je rychlá a vše je přehledné i s českou lokalizací. Jen některé popisky hotelů občas nejsou přeloženy do češtiny. Jinak angličtina nebo jiné světové jazyky. Pokud Airbnb využijete, rozhodně doporučím nainstalovat do mobilu, při cestování se určitě hodí.

airbnb-mobil-aplikace
Mobilní aplikace Airbnb je intuitivní, rychlá a přehledná.

airbnb-vietnam-kredit

airbnb-vietnam-truly-nam-dam-homestay
Truly Nam Dam homestay v Ha Giang (Rezervace možná na Airbnb)
airbnb-vietnam-minh-tho-homestay
Minh Tho homestay v Mai Chau (Rezervace možná na Airbnb)
vietnam-airbnb-sky-tree-house
Sky Tree House. 15 minut od centra Hanoje. (rezervace možná na Airbnb)
airbnb-vietnam-truly-lo-lo-chai-homestay
Truly Lo Lo Chai homestay v Lung Cu (Ha Giang) (Rezervace možná na Airbnb)
airbnb-vietnam-homestay5
Homestay u rýžového pole v Mai Chau. Vesnice Lac.
airbnb-vietnam-tavan-homestay
I takto mohou vypadat některé homestay
vietnam-taphin-homestay-chaotamay
Kontakt s místními obyvateli je velkým zážitkem. Homestay Chaotamay v Taphinu (15km od Sapy)
vietnam-homestay-maichau
Vesnický homestay v Mai Chau
vietnam-homestay-tat-nga-ha-giang
Tat Nga homestay v Meo Vac – Ha Giang (rezervace možná na Airbnb)
vietnam-homestay-thanh-kim
Homestay v Thanh Kim (Lao Cai)
vietnam-airbnb-Mega-Studio-Homestay
Mega Studio Homestay. 15 minut od centra Hanoje (rezervace možná na Airbnb)
vietnam-homestay-mai-chau
Homestay v Mai Chau
vietnam-airbnb-hanoj
Nejširší nabídka ubytování od Airbnb je ve velkých městech, na severu je to Hanoj.

Některé fotky jsou z mé galerie a některé byly použity s laskavým svolením viet. společností Truly Ha Giang a Sky Horse Valley.

UbytováníKuchyněLetenkyOčkováníPenízeVízaVlajkaMapyPočasíMotorkySapaDopravaHaLongDienBien PhuPojištění

Ubytování ve Vietnamu

Jak užitečný byl tento článek?

Klikni na hvězdu a hlasuj!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 4

Ještě žádný hlas! Buď první a hlasuj.

Sdílej: